Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Premium liiga üleminekumängude esimene vaatus lükatakse Lillekülas kohe käima. Viimsi või Tammeka?
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud leiab ka uudisest, aga alustatakse nii:

Viimsi: Rasmus Armas, Oscar Ollik, Robert Laidvee, Martin Jälle, Aleksander Ojamets, Mihkel Jürimäe, Karl Erich Kaljuvere, Johann Kõre, Janar Toomet, Gregor Lehtmets, Oskar Mägi.

Tammeka: Richard Aland, Rasmus Kallas, Kevin Anderson, Eugenio Bracelli, Tanel Tammik, Herman Pedmanson, Reio Laabus, Dominic Laaneots, Giacomo Uggeri, Ahmed Adebayo Basher, Devid Lehter.
17:54
Kristjan Jaak Kangur: Viimsil mingeid suuri üllatusi pole. Ajateenijad on olemas, karikamängus Transi vastu vigastuse tõttu välja vahetatud Gregor Lehmets ka. Puudub vaid Sander Tovstik, kes samuti tolles mängus viga sai. Tammekal on mängukeelu all nii Kevin Mätas kui ka Patrick Genro Veelma, seega alustajate sekka mahuvad Devid Lehter ja Dominic Laaneots.
Külastaja millal kommentaar
viimati mõni premmi tiim üleminekumängud kaotas ja esiliigasse langes?
18:00
Kristjan Jaak Kangur: Jõhvi Lokomotiiv 2014. aastal. Tegid võõrsil Viljandi Tulevikuga 0:0 ja kodus 1:1, Tulevik sai võõrsil löödud väravaga kõrgliigasse.
18:01
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka energiaring on eriti pikk ja põhjalik. Aga väga palju on kaalul ka!
18:02
Kristjan Jaak Kangur: PALL MÄNGUS!
18:03
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi alustab hoogsalt, Anderson peab kohe klaarima. Jätkuolukorras nõutakse viga ja karistuslööki, seda Viimsi ei saa.
18:04
Kristjan Jaak Kangur: Ülekanne korraks hangus, aga nüüd läheme jälle pildiga edasi.
18:04
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi fännid on korraliku punase püro ka kohe käima tõmmanud. Väljakul teenib Pedmanson vea, Toomet saab peakohtunikult Rasmus Maalinnalt väikese loengu.
18:05
Kristjan Jaak Kangur: Segadus kastis, Armas saab palli küll lõpuks kätte, aga vile kõlas ka!
18:06
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi kaotab ohtlikult oma värava lähedal palli, Lehter võtab rinnaga ette ja läheb väravavahiga silmitsi, aga Armas on enne jaol!
18:10
Kristjan Jaak Kangur: Tammekal on audiviske järel avanemas võimalus, aga kasti tagant tehtud löök siiski blokeeritakse.
18:11
Kristjan Jaak Kangur: Mõlemalt poolt on seni üsna palju rabedust ja kingitusi olnud, eks plats ka vast veidi mõjutab.
18:12
Kristjan Jaak Kangur: Värav  AHMED ADEBAYO BASHER JA 1:0!!!
18:13
Kristjan Jaak Kangur: 11. minutil saadetakse mees läbisööduga keskkaitsjate vahelt jooksu ja lööb ära!
18:14
Kristjan Jaak Kangur: Tammik tundus olevat mees, kes oma poolel palli võitis ja siis Basheri leidis.
18:15
Kristjan Jaak Kangur: Basher on nüüd hoogu läinud - võidab keskväljal duelli, annab äärele, saab tagasi ja lööb peale. Armas tõrjub.
18:18
Kristjan Jaak Kangur: Tammekal kaks kuldset võimalust järjest, aga ei lööda ära!!!
18:19
Kristjan Jaak Kangur: Basher saab mõnelt meetrilt peaga täiesti vabana suunata, kuid esmalt teeb Armas imelise jalatõrje ja Pedmansoni jätkulöögile suudab end ette sättida Laidvee.
18:20
Kristjan Jaak Kangur: 18 minutit mängitud, kui pall on esmakordselt lahti ka Alandi valdustes. Lõpuks siiski Tammeka väravavaht korjab.
18:22
Kristjan Jaak Kangur: Viimsil 20. minutil šanss - Jürimäe jätab ise löömata, söödab Lehmetsale veidi selja taha ja sealt enam korralikku lööki ei tule, läheb omajagu mööda.
18:23
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Jälle saab 21. minutil mängu esimese kollase kaardi. Peatas rünnaku lubamatul moel.
18:24
Kristjan Jaak Kangur: Lehteril on Tammeka nurgalöögi andmisega tükk tegemist, sest putsadega jää peal püsti püsimine on päris keeruline. Aga siis on kastis ka suurem segadus, Laabus saab üle puusa proovida. Blokeeritakse.
18:26
Kristjan Jaak Kangur: Basher 25. minutil kastis pikali, Maalinn näitab, et mängime edasi.
18:27
Kristjan Jaak Kangur: Kordust vaadates sirutas pigem Tammeka ründaja ise jala Ollikule ette. Tänasel mängul on ka VAR, kes vaatabki asja üle ja laseb jätkata.
18:31
Külastaja nonoh kommentaar
Tammeka Levadia mängus määras kohtunik karistuslöögi larsenile tehtud vea eest, kust sündis ka värav - kui larsen mätasele sisse otsustas joosta.
18:32
Kristjan Jaak Kangur: Mägi sikutab keskväljal Pedmansoni ja karistuslöök on jälle ohtlik - Armas suudab klaarida, aga pall on lahti, kuniks see lõpuks Tammeka meeste jalast üle otsajoone läheb. Viimsi on selgelt tartlaste kõrgete standarditega hädas olnud.
18:34
Kristjan Jaak Kangur: Niigi pooltervena mängivale Lehtmetsale tehakse oma poolel viga, saab end väga kõvasti longates liikuma, aga jätkab siiski.
18:35
Kristjan Jaak Kangur: Ollik niidab 33. minutil selja tagant Tammiku maha, kuid kollasest siiski pääseb.
18:36
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Hetk hiljem ehk 34. minutil kaart siiski tuleb, kuid Tammekale - Basher teeb vea Jälle vastu, vaidleb, aga hoiatuse saab ikkagi.
18:37
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi seni kindlalt parim võimalus 35. minutil! Lehtmets pääseb löögile, pall lendab värava eest läbi ja Mägi ei ulatu selleni üsna napilt!
18:38
Kristjan Jaak Kangur: Ja kohe veel parem võimalus! Lehtmets läheb, Aland tuleb vastu, pall põrkab korraks tema selja taha ja seal ootav Lehtmets üritab otse õhust tühja lüüa, kuid tegu oli väga keerulise sooritusega ja Viimsi ründaja ei taba korralikult palli!
18:38
Kristjan Jaak Kangur: Värav  KUI ISE EI LÖÖ, LÜÜAKSE SULLE! BASHERILT TEINE!!!
18:39
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka võidab vastase poolel palli, Basher mängis Lehteriga kokku ning läks siis diagonaalis kõigi kaitsjate eest ära ja lükkas välisküljega Armasele vastuliikumise peale.
18:40
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd läheb Viimsil juba natuke keeruliseks. Peab ju ka seda arvestama, et teine mäng on veel ehk liiga hullu panema ei ole ka mõtet minna, kolme- või neljaväravalise kaotusseisu pealt Tartusse sõita oleks juba nukker.
18:43
Kristjan Jaak Kangur: Toomet pääseb 41. minutil liini taha ja Alandiga silmitsi, Aland tuleb vastu ja tõrjub! Suluseisulipp kerkis lõpuks siiski ka.
18:45
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Kõre tõmbab 44. minutil äärel Uggeri maha. Kollane tallegi.
18:46
Kristjan Jaak Kangur: Lehteri karistuslöök tekitab jälle Viimsi kastis segadust, kahel korral saadakse löögile, mõlemale jäävad kaitsjad siiski ette.
18:47
Kristjan Jaak Kangur: AVAPOOLAEG LÄBI! Basher on oma võimalused seni ära kasutanud, šansse on tegelikult olnud veel rohkem lüüa. Viimsil olid ka variandid, aga Tammeka eduseis on avapoolaja põhjal siiski igati teenitud.
18:48
Kristjan Jaak Kangur: Publikunumber on ka vahepeal tulnud - 375! Ilma arvestades igati viisakas.
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle!
19:02
Külastaja Andreas kommentaar
Kas kusagil on kokku löödud, mis oli nt Esiliiga lõppenud hooaja mängude keskmine külastatavus? Ja palju see erineb PL keskmisest?
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetusi kumbki meeskond ei teinud.
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Värav  TEIST POOLAEGA VAID 42 SEKUNDIT MÄNGITUD, KUI TAMMEKA LÖÖB KOLMANDA!!! UGGERI!!!
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöögi suunab Anderson üliosavalt kannaga tagumisse posti ja Uggeri lükkab sisse!
19:05
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka mehed nõuavad kauglöögi järel penaltit, Maalinn näitab, et pole. VAR siiski kontrollib.
19:05
Kristjan Jaak Kangur: Aga ei, läheme edasi.
19:06
Külastaja Vingerjas kommentaar
Viimsi haip enne mängu oli küll natuke liiast
19:07
Kristjan Jaak Kangur: Armas pudistab äärelt antud tsenderduse ja vähe jääb puudu, et Lehter lüüa saaks. Tammeka surub, Basheri löögid on endiselt ohtlikud, lõpuks saadakse ka nurgalöök. Tundub, et see kiire värav on Viimsil veidi jalad alt löönud.
19:09
no viimsil palju põhimehi puudu kah
19:09
Kristjan Jaak Kangur: Mõned fotod Mauri Levandi kaamerast:

19:10
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Tammeka teeb 54. minutil üsna huvitava esimese vahetuse - äärekaitsja Rasmus Kallas ära ja ründav äär Kevin Burov sisse.
19:11
Kristjan Jaak Kangur: Pedmanson võtab sisse koha äärekaitses, Laaneots läheb allapoole Pedmansoni kohale.
19:11
Külastaja Kauro kommentaar
Kui tammeveski mängiks siis oleks tammekal ikka väga keeruline vaatu saada
19:14
Kristjan Jaak Kangur: Viimsil on 57. minutil jälle väga hea šanss üks tagasi lüüa, aga ei!!! Anderson kaotab palli, Lehtmets läheb ja lööb, kuid Aland lükkab sõrmeotstega palli posti ja sealt tuleb see tagasi väljakule!
19:18
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi teenib kaks karistuslööki järjest, teine on päris lubavast kohast. Mängitakse kiirelt lahti, aga kaotatakse ka kohe pall. Ei olnud hea lahendus.
19:19
Kristjan Jaak Kangur: Kaljuvere teenib jälle vea, seekord Basherilt, kellel on avapoolajast kollane kaart kirjas.
19:20
Kristjan Jaak Kangur: Värav  TANEL TAMMIK JA NELI!!!
19:21
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöögi järel jääb pall Tammekale. Lehteri tsenderduse suunab Ollik selja taha, kus on vaid Tammik, kes lajatab mõnuga lati alla.
19:22
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  Viimsilt 65. minutil topeltvahetus. Kõre ja Mägi ära, Nevil Krimm ja Joonas Luts mängu.
19:25
Kristjan Jaak Kangur: Viimsi küll otsib endiselt, pall käib ohtlikult Alandi värava eest läbi. Siis proovib Lehtmets eemalt, korralik löök, aga Aland püüab.
19:26
Kristjan Jaak Kangur: 70. minutil Viimsil taas superšanss skoor avada, kui diagonaalsööt jõuab Lutsule, aga värskelt sekkunud mees lööb üle!
19:27
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Tammeka vahetab Basheri 70. minutil puhkama, Mihkel Sepp tuleb paremkaitsesse ja Pedmanson saab sealt jälle kõrgemale nihkuda.
19:28
Kristjan Jaak Kangur: Lehtmets triblab suurepäraselt, lööb ka, kuid rikošett võtab löögist jõu ja Aland saab palli enne otsajoont kätte.
19:30
Külastaja Nojah kommentaar
Paistab et Harjul ikka väga suur võimalus aasta pärast liigas tagasi olla. Eks muidugi sõltub palju põhitegijatest peavad loobuma ja kuivõrd oma kasvandikud arenevad ja juurde tulevad. Aga siiski loodame et on varsi kõrgemal tasemel tagasi
19:31
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Tammeka kolmas vahetus 74. minutil - Laabus ära, Sander Puri sisse. Tartu vahetused on sellega tehtud ka, sest kolm vahetuspausi on kasutatud.
19:34
Külastaja Jack kommentaar
Ma ei oota Harjut enne tagasi, kui neil uus kunstmuru kate on Laagris. Hetkel seal mängimine kriminaalne ja ajuvabam et see üldse lubatud!
19:35
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd on juba veidi veeretamiseks läinud. Viimsi kiituseks peab ütlema, et alla pole antud ja üritatakse, aga väheks jääb.
19:37
Kristjan Jaak Kangur: Burov kastis väravavahiga silmitsi, aga selle võtab Armas nüüd ära!
19:39
Külastaja Külastaja3 kommentaar
Viimsi kunstmuru on 5x hullem kui Laagri oma
19:40
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Viimsi vahetab ka veel. 83. minutil Johannes Theodor Kollist platsile, Jürimäe lahkub.
19:40
Esiliiga B üleminekus on Läänemaa esimese mängu 0-3 kaotuse vastu 4-1 võitu võtmas.
19:45
Loomulikult on selge, et Viimsi kunstil ei tohiks ka Premium liigat mängida.
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Värav TAMMEKA PANEB MÄNGULE PUNKTI!!! LAANEOTS LÖÖB 5:0!!!
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Lihtne värav - Lehter saab tsenderdada ja Laaneots suunab peaga ära.
19:46
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  Viimsilt lõpetuseks veel topeltvahetus. Toomet ja Kaljuvere ära, Roden Vahe ja Oskar Jõgi mängu.
19:47
Kristjan Jaak Kangur: Kolm lisaminutit ka.
19:47
Külastaja Sas kommentaar
Kas mitte selle 4-1 seisu pealt ikkagi läänemaa mitte ei langeks, võõrsilvärava reegliga
19:49
kas üleminekumängudel üldse on enam võõrsilvävarava reeglit?
19:50
Küsimus, kus selline tammeka liiga hooajal oli?
19:50
Kristjan Jaak Kangur: Pedmanson teeb pika soolo ja kukub seejärel karistusalas. Maalinn penaltit ei anna, aga Pedmanson vajab abi.
19:50
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK! Tammeka teeb avamänguga asjad sisuliselt selgeks, Viimsit päästaks pühapäeval Tartus veel vaid ime.
19:51
Kristjan Jaak Kangur: Ei ole mingit võõrsil löödud väravate reeglit enam. Kui väravate vahe kahe mängu kokkuvõttes võrdne, tuleb lisaaeg ja vajadusel ka penaltid.
19:51
Kristjan Jaak Kangur: Aga siitpoolt praeguseks kõik, intervjuud ja ülevaade mängust on peagi tulekul! Aitäh jälgimast!