Pühapäev, 21. juuli 2019
15:50
Ott Järvela: Kohtumise alguseni on jäänud 10 minutit. Otsepilt Narvast hakkab peagi voogama, pangem plaksumais ja sõstramorss valmis.
15:50
Ott Järvela: Narva Transi peatreener Andrei Sjomin on võrreldes neljapäeval Podgoricas peetud Euroopa liiga kohtumisega teinud põhikoosseisus kolm muudatust. Pingile on jäetud väravavaht Marko Meerits ja poolkaitsja Aleksandr Zakarljuka, rivistusest puudub vigastada saanud poolkaitsja German Šlein. Nende asemel mängivad Aleksei Matrossov, Julius Kasparavicius ja Eric McWoods.
15:51
Ott Järvela: Viljandi Tulevik mängis viimati enam kui kaks nädalat tagasi, kui 6. juulil kaotati kodus 0:1 Tartu Tammekale. Peatreener Sander Post on tolle mänguga võrreldes teinud algkoosseisus ühe muudatuse - Gustav-Hendrik Seedri asemel alustab keskväljal Kristjan Kask.
15:53
Külastaja Kribenski kommentaar
Kas Meerits on kaotanud esiväravavahi koha Matrossovile?
15:56
Ott Järvela: Kui Marko Meerits koondisepausilt tõbisena naasis, siis juuni keskel seisis Aleksei Matrossov kolm mängu järjest Transi väravas. Narva meeskond kaotas need kõik, väravate vahega 4:10. Eurosarjakohtumised ei liigitunud küll Meeritsa õnnestumiste sekka, sest avamängu avavärav jäi tema hingele, ent ainult selle põhjal põhimõttelise muudatuse tegemine ei tundu küll loogilise otsusena. Aga selgus saabub järgmiste voorudega. Üheks-kaheks mänguks väravavahi vahetamine ei ole midagi täiesti tavatut. Oleksin (väga) üllatunud, kui Meerits pikemalt pingile jääks.
16:00
Ott Järvela: Kohtumine on alanud!

Tulevik ründab esimesel poolajal paremalt vasakule ehk jäähalli suunas. Trans vasakult paremale ehk Venemaa suunas.
16:01
Ott Järvela: Värav Kaimar Saag viib tuleviku 37. sekundil juhtima!
16:03
Ott Järvela: Illimar Loigo murdis paremalt äärelt läbi ja lükkas karistusalasse madala palli. Saagil oli trahvikasti keskel niivõrd palju aega ja ruumi, et sai rahulikult sihtida ning kummitas palli parema jalaga tagumisse nurka. Kaunis värav. Aga arusaamatult ükskõikne kaitsetöö Transilt.
16:06
Ott Järvela: 5. minutil Transi esimene teravus, kui Eduard Golovljov lükkab palli karistusalasse sööstnud Eric McWoodsile, kelle madala löögi aga Janar Õunap blokeerib. Transi rünnak jätkus, aga tsenderdus karistusalasse oli sihitu ja langes Karl-Romet Nõmme saagiks.
16:08
Ott Järvela: 6. minutil on Tulevik lähedal 2:0 väravale, kui David Onyeanula leiab kastis sööduga üles Romeo Da-Costa, kelle parema jala löök võtab kaitsjast kerge rikošeti ja läheb mööda. Nurgalöök Tulevikule, kust midagi ohtlikku ei sünni.
16:08
Ott Järvela: Kohtumine on alanud hoogsalt ning Transi kaitses paistavad olevat lahtiste uste päevad!
16:12
Ott Järvela: Hoiatus 11. minutil teeb Alex Roosalu vea karistusalasse murdnud Denis Poljakovile. Roosalule kollane kaart, Transile karistuslöök trahvikasti joonelt...
16:13
Ott Järvela: Tulevik pani ette viiemehelise müüri, millest Julius Kasparavicius proovis üle keerutada, aga ei saanud palli langema. Löök läheb üle ja seis endiselt 1:0 Tuleviku kasuks. Aga too Poljakovi soolo Tuleviku karistusala suunas oli ohtlik.
16:17
Ott Järvela: 15. minutil jätab Kaimar Saag duubeldamata! Tuleviku kapten algatab ise hea sööduga paremale äärele kontrarünnaku, mille Illimar Loigo kenasti trahvikastini viib. Toetusspurdi teinud äärekaitsja Martin Allik annab madala tsenderduse, mis jõuab väikese rikošeti kaudu Saagini, kel on võimalik penaltipunkti kandist peale lüüa, aga pall teeb vahetult enne väikese põrke ja siseküljelööl lendab taevasse.
16:20
Ott Järvela: Tulevikul oli 20. minutil kasutada nurgalöök, mille Transi kaitsjad klaarisid.
16:23
Ott Järvela: Üks asi, mis silma hakkab - Kreenholmi staadioni muru on kaunilt roheline ja paistab ka, et üpris tasane, ent ikkagi pigem pikem, sest kõrged pallid ja liini taha antud madalad söödud kipuvad pidurduma. See soosib kaitseliini taha pallide mängimist ja raskendab väravavahtide tööd karistusala lähiperimeetri kontrollimisel.
16:26
Ott Järvela: Denis Poljakov pääseb karistuslöögile järgnenud saginas trahvikasti joonelt löögile, aga Nõmm püüab.
16:27
Ott Järvela: Eelmise episoodi ajal oli Tulevik arvulises vähemuses, sest Romeo Da-Costa vajas pisitrauma tohterdamiseks pausi. Nüüd on Benini ääreründaja platsil tagasi.
16:28
Ott Järvela: 27. minutil leiab Kaimar Saagi püstsööt David Onyeanula, kes mängib end trahvikastis löögile, aga tulistab täpselt Aleksei Matrossovile sülle.
16:30
Ott Järvela: Värav  Narva Trans viigistab 30. minutil.
16:32
Ott Järvela: Vasakult äärelt tulnud karistuslööki pääseb väravast umbes 8 meetri kauguselt udjama Eric McWoods, kelle siseküljelöök pole ülearu tugev ja suundub Karl-Romet Nõmme suunas, ent Tuleviku puurivaht pudistab palli enda käte vahelt sisse ning seis on 1:1.
16:33
Ott Järvela: Jah, Saliste antud karistuslöök oli.
16:34
Ott Järvela: Hoiatus 34. minutil saab Narva Transi vasakkaitsja Tanel Tamberg kollase kaardi David Onyeanulale tehtud vea eest.
16:34
Külastaja asd kommentaar
/tsenseeritud/
16:39
Ott Järvela: Tulevik on kohtumise käigus teeninud arvukalt vasturünnakuid. Kolmel puhul on jõutud ka kenasti pealelöögile (kahel korral Kaimar Saag, korra David Onyeanula), ent veel rohkem on olnud neid juhtumeid, kui lootustandev rünnak saab otsa seoses Tuleviku valesööduga. Tõsi, söötude otsimisel on Tulevik ambitsioonikas ega rahuldu turvalise, ent vähetulemusliku variandiga.
16:41
Ott Järvela: Värav Eric McWoods lööb Transi 41. minutil 2:1 juhtima!
16:43
Ott Järvela: Denis Poljakov ja Joseph Saliste teevad kauni eeltöö ning mängivad palli karistusala keskel ootavale Eric McWoodsile, kes võtab palli rinnale ja tulistab siis parema jalaga võrku kuuli, mille peale Karl-Romet Nõmm isegi ei reageeri.
16:43
Külastaja asd123 kommentaar
McWoods üks enim arenenud mängijaid sel hooajal? Hooaja alguses oleks ta löögid pigem teisel pool piiri lõpetanud.
16:44
Ott Järvela: McWoods on kahtlemata tublisti arenenud. Nagu ühes Soccernet.ee podcastis "Pikk ette (ja ise järele)" ka märkisin, siis huvitav, kas FCI Levadia või Nõmme Kalju näeb temas piisavalt potentsiaali, et ta järgmiseks hooajaks enda ridadesee kutsuda (või vähemalt proovida seda teha).
16:45
Jälle saliste sööt?
16:45
Ott Järvela: Jah.
16:46
Ott Järvela: Hoiatus 45+1. minutil kukutab Janar Õunap läbimurdel olnud Eric McWoodsi ja penalti Transile ning kollane kaart Õunapile.
16:48
Ott Järvela: Värav Penalti teeninud Eric McWoods võtab löömise vastutuse enda peale ning lükkab alumisse nurka, Nõmm hüppab teises suunas. 37. sekundil 0:1 kaotusseisu jäänud Trans on 3:1 juhtimas.
16:49
Ott Järvela: Esimene poolaeg on ka lõppenud.
Külastaja wtf kommentaar
see pidi olema karistuslöök, mitte penalt..
16:49
Külastaja Betoontigu kommentaar
Viga oli ju kastist väljas. Arusaamatu pennal.
16:49
Külastaja öösöör kommentaar
No see viga oli poolteist meetrit kastist väljas
16:50
Ott Järvela: Korduste põhjal olnuks õige otsus tõesti karistuslöök, mitte penalti. Aga samas olnuks sel juhul Janar Õunapi kaart vastavalt reeglitele punane, mitte kollane. Seega selle asemel, et olla silmitsi arvulise vähemuse, 1:2 kaotusseisu ja ohtliku karistuslöögiga, on Tulevik nüüd 1:3 kaotusseisus. Kumb variant on soodsam, on juba maitse asi.
16:50
Külastaja ref kommentaar
Madalama liiga kohtunikuna jäi arusaamatuks, kuidas äärekohtunik sai näha, et see viga oli kastis sees. Ei olnud isegi piiri peal, meetri jagu väljas. Punane ja karistuslöök ju.
16:53
Külastaja Aadu kommentaar
Marek Tiits. Päriselt ka v lõpetad poolaja sellise lausega? Eelmine aasta tekitad skandaali juustest tõmbamisega, mida pole ja siis tuled valesti nägemisi teistele nina alla hõõruma?
16:55
3:1 on vist parem tõesti kui punane
17:03
Ott Järvela: Vahetus  Narva Trans teeb vaheajal kaks vahetust. Tanel Tambergi asemel tuleb platsile Michael Gnolou ning Julius Kasparaviciuse asemel tuleb mängu Aleksandr Zakarljuka.
17:04
Ott Järvela: Teine poolaeg on alanud ning kohe selle esimesel minutil avaneb Transil hea võimalus, kui löögile pääseb Eduard Golovljov, ent väravavat Karl-Romet Nõmm tõrjub.
17:05
Külastaja Rallikas kommentaar
Tuleviku vaatevinklis pole praegu küsimus. See ei vabanda absoluutselt Tarajevi kolossaalset eksimust. Selles olukorras tegu ta kaks katastroofilist viga on omavahel otseses seoses.
17:06
Ott Järvela: Nagu Soccernet.ee täna kirjutas, siis vahetusest sekkunud Elevandiluuranniku poolkaitsja Michael Gnolou näol on tegu selles mõttes salapärase mehega, et rahvusvaheliste jalgpalliandmebaaside põhjal tegi ta viimati mõnes ametlikus kohtumises kaasa 2017. aasta maikuus.
17:07
Ott Järvela: Hoiatus  Kolmas Tuleviku kaitsja kollase kaardiga, kui Martin Allik hilineb ja sõidab valusalt sisse Joseph Salistele. Selge kollane. Ainuke Tuleviku kaitsja, kellel veel kollast kaarti pole, on vasakkaitsja Mark Edur.
17:13
Ott Järvela: Üpriski kaootiline mäng käib praegu. Eks järgmine värav - kui ta millalgi suvatseb saabuda?! - määrab ära, et kas läheb lõpuni pingeliselt või pingevabalt?
17:16
Ott Järvela: Vahetus  58. minutil tuli Illimar Loigo asemel väljakule Gustav-Hendrik Seeder.
17:19
Ott Järvela: 61. minutil avaneb Tulevikul hea võimalus kaotusseisu vähendada, kui Martin Alliku poolt paremalt äärelt antud karistuslöök krutib end Transi väravavahi ja kaitseliini mahele, kuhu sööstab õigeaegselt Kaimar Saag, ent kukkumise pealt sooritatud löök läheb mööda.
17:21
Ott Järvela: 63. minutil nõuab Tuleviku-leer Denis Poljakovile teist kollast kaarti Mark Edurile tehtud vea eest, ent kohtunik Roomer Tarajev piirdub viimase hoiatusega. Äkki tasuks Transi peatreeneril Andrei Sjominil kaaluda Poljakovi väljavahetamist. Üks vahetus on tal veel alles. Ning poolkaitsja keemistemperatuur on meeskonna jaoks ohtlikult kõrge.
17:24
Külastaja junn kommentaar
Tulevikul on ju pingil Babatunde! Miks me ei näe Babatundet?
17:24
Ott Järvela: Ilmselt põhjusel, et tegu on keskkaitsjaga, ent Tulevik vajab praegu uut teravust edurivisse.
17:27
Ott Järvela: 69. minutil on pall Transi võrgus, aga värav ei loe, sest David Onyeanula on meeter-poolteist suluseisus. See on olnud nigeerlase tänase esituse märksõnaks. Tegemist oli tema tänase vist viienda suluseisuga.
17:29
Ott Järvela: Värav Tanel Lang lööb 72. minutil värava, mis kahandab Transi eduseisu 2:3 peale. Kaimar Saag murrab paremalt läbi, lükkab palli karistusalajoone suunas, kust Lang lööb siseküljega täpselt posti kõrvale.
17:32
Ott Järvela: HoiatusHoiatus  Kollase kaardi saab protesteerimise eest esmalt Kristjan Kask (?) ja siis ka Tuleviku peatreener Sander Post.

Põhjuseks penalti, mida Tulevik ei saanud, kui Irie blokeeris käega Tanel Langi madala söödu värava ette.
17:32
Külastaja Noh jah kommentaar
Tarajev on kloun. Varem ei olnud teda sedasi jälginudki, kuid on näha, et suur apsakas suure apsaka otsa.
17:32
Külastaja Abikäsi :) kommentaar
Hoiatused on läinud tagurpidi.
17:32
Krt Tarajev on ikka täitsa paha, puhas pennal ju!
17:33
Külastaja rallikas kommentaar
Tarajaev, Tarajev, mida sa teed?
17:34
Külastaja Jeekim kommentaar
kõik eksimused on olnud vastu päikest. küsimus on pigem mida teeb äärekohtunik?
17:35
Ott Järvela: Vahetus  77. minutil Romeo Da-Costa väljakult ära ja Kaur Tomson tema asemele.
17:36
Külastaja Pmm kommentaar
Pole käsi, sest Irie tuleb olukorda käsi keha taga. Ei suurenda keha. Ei ole reaalne öelda, et peab hüppama käsi keha küljes ning peab lubama kätt toetuseks maha panna nagu Irie ka paneb.
17:37
Külastaja urmar kommentaar
esimene kollase saanud treener on siiski Koppel, 28. juunil Kalju vastu
17:38
Ott Järvela: 80. minutil pääseb Kristjan Kask Transi kaitseliini taha ja löögile, aga palli põrge pole kõige mugavam ja löök läheb väravast mööda. Aga väga hea võimalus ikkagi.
17:38
Külastaja to Pmm kommentaar
Jää vait. Selge käsi.
17:40
Ott Järvela: Irie käsi ei olnud minu hinnangul must-valge olukord, sest

1) käsi polnud ebaloomulikus asendis (niimoodi blokeerima libistades jääbki üks käsi tahapoole),
2) distants pallini oli väike ja käe eest äravõtmiseks varianti polnud,
3) pall mängis kätt, mitte käsi palli.

Aga samas on selliste asjade eest penalteid antud küll ja veel ja kui oleks antud siin, oleks olnud sellele väga keeruline vastu vaielda. Sest Irie vlokeeris käega väga ohtliku söödu.
17:43
Ott Järvela: Viis minutit mängida. Äsja kulus ligi minut, et Artjom Škinjov tagasi mängukõlbulikuks turgutada.
17:43
Selge pennal.
17:47
Ott Järvela: 90. minutil Tulevikul kairstuslöök vasakult äärelt...
17:48
Ott Järvela: Aga Martin Alliku tsenderdus on madal ja halb. Tulevik mängib palli tagasi karistusalasse, kus on aktsioonis teise värava autor Tanel Lang, kellelt lipsab pall aga liiga kaugele. Tulemuseks Langi ja Transi väravavahi Matrossovi kokkupõrge, kus viimane saab kannatada ja kus esimesele fikseeritakse viga.
17:49
Ott Järvela: Üleminuteid anti viis, aga see aeg pigem pikeneb veidi, sest aega kulus Matrossovi tohterdamisele ja nüüd on väljakul siruli Irie.
17:49
Külastaja puhas käsi kommentaar
hea mäng olnud
17:51
Ott Järvela: Hoiatus90+4. minutil Vadim Mihhailovile hoiatus keskväljal Alex Roosalule tehtud vea eest.
17:51
Külastaja Mark kommentaar
Koduliiga on igati nauditav tänavu :) euroedu veel puhas boonus
17:53
Ott Järvela: Hoiatus90+6. minutil saab kollase kaardi ka Transi tänavune sangar Eric McWoods.
17:54
Ott Järvela: See jäi ka kohtumise viimaseks protokolli märgitud sündmuseks. Trans saavuta tänu Eric McWoodsi esimese poolaja kaabutrikile 3:2 võidu, millega trotsiti Tuleviku 37. sekundi 1:0 väravat. Tanel Langi 72. minuti värav tagas põneva lõpusirge, aga viigiväravani Tulevik ei jõudnud.
18:04
Ott Järvela: Oli lahtine ja rohkete võimalustega jalgpallimäng. Transile kahe-kuulise pausi järel Premium liigas võit (eelmised kolm punkti pärinesid 22. mai mängust Maardu Linnameeskonna vastu), Tulevikule neljas üheväravaline kaotus järjest.