Laupäev, 14. september 2019
12:52
Kristjan Remmelkoor: Tere, kirjutan täna Levadia ja Tuleviku mängust.

Vaštšuk kuulub esmakordselt Levadia põhikoosseisu! Üle hulga aja (viimati oli juulis) kuulub sinna ka Lipp. Tkatšuk ja Morelli on jäänud täna pingile, võib-olla ka seetõttu, et nad on mängukeelu ohus ja järgmine mäng on Floraga.

Tulevik on lülitanud Babatunde põhikoosseisu ja jätnud Levadiast laenul viibiva Zanfirovi pingile. Õunap hakkab vähemalt paberite järgi mängima kaitseliini ees.
12:56
Siim Pulst:  Kuressaare ja Paide algkoosseisud on üsna ootuspärased. Paidekad rivistavad juba mitmendat vooru identse koosseisu ja asetuse. Saarlaste nimed on samuti oodatavad, erandiks ehk vaid Kelderi alustamine, aga peatreener Kalašnikovs on vähemalt mängu eel joonistanud paberile tavatud positsioonid.
12:57
Siim Pulst:  Kriisa on joonistatud keskkaitsesse, Soomre äärekaitsesse, Tutk ja Valmas koos keskväljale, Lipp äärele ja Kelder tippu. Eks näis, kas see ka reaalsusele vastab.
13:00
Siim Pulst:  Nagu tavaks, möllab Kuressaare linnastaadionil võimas ja salakavalalt keerutav meretuul.
13:00
Kristjan Remmelkoor:  A. Le Coq Arenal pandi pall mängu.
13:00
Siim Pulst:  Avavile Kuressaares!
13:02
Kas Paide ka harjutas mängupaigas ööbimist? Uuel hooajal peavad nad seda nkn eurosarjas ilmselt tegema ... Rääkimata mõnest muust asjast nagu pressikonverents jne
13:02
Kristjan Remmelkoor:  Juba esimesel minutil tsenderdas Kruglov trahvilöögi karistusalasse, Ossipov jätkas peaga ja Andrejev lükkas palli väravasse, aga fikseeriti suluseis.
13:02
Siim Pulst:  Ei ole küll kursis, aga vaevalt seda mängu päris nii tõsiselt võetakse.
13:03
Kristjan Remmelkoor:  Tulevik mängib reaalselt ikkagi viiese kaitseliiniga. Babatunde, Õunap ja Juhkam on kõik keskkaitses.
13:04
Siim Pulst: Paide ohtlik trio Mööl-Yap-Frolov kombineeris mängu esimese ohtliku olukorra, aga Karofeld klaaris Frolovi löögi.
13:04
Kristjan Remmelkoor:  Kruglovi nurgalöögile sai Juhkam pea vahele.
13:05
Kristjan Remmelkoor:  Gando madala tsenderduse Paplavskis püüdis.
13:06
Kristjan Remmelkoor:  Kruglov tsenderdas, Õunap sai pea vahele, Vaštšuki jätkulöök lendas üle.
13:08
Kristjan Remmelkoor: Lipp proovis ülikaugelt ja optimistlikult peale lüüa, aga ei ohustanud väravat.
13:09
Siim Pulst:  Kuressaare esimesed ähvardused tulid standardolukordades. Tutk oli viiel meetril peaga löögile pääsemas, aga ei ulatunud siiski pallini.
13:09
Kristjan Remmelkoor:  Alliku trahvilöök oli tagumisse nurka keeramas, Lepmets tõrjus üle otsajoone.
13:10
Kristjan Remmelkoor:  Babatunde sai kornerist peaga löögile, selgelt mööda.
13:13
Kristjan Remmelkoor:  Kruglovi tsenderdusest lõi Gando peaga üle! Andrejev oli ka Gando selja taga olemas ja oleks saanud mugavamalt palli tabada.
13:14
Külastaja Kribenski kommentaar
Herr kangur ööbis öö lillekülas staadionil, et kiiresti jõuda staadionile? 😀
13:15
Siim Pulst:  Yao sao Mööli söödu järel viiekastinurgast löögile, aga Karofeld kattis värava ära ja tõrjus.
13:15
Kristjan Remmelkoor:  Alliku karistuslöögile sai Peetson pea vastu.
13:15
Siim Pulst: Hoiatus  Komissarov 14. minutil
13:16
Siim Pulst:  Ja järgnenud karistuslöögist kõmmutas Kase väravale. Karofeld tõrjus enda ette, kus kaitsjad jõudsid tühja värava ees pallini napilt enne ründajaid.
13:17
Kristjan Remmelkoor:  Nesterov mängis Krugloviga seina, aga tema madal tsenderdus jäi nõrgaks ja langes Babatunde saagiks.
13:19
Kristjan Remmelkoor:  Gando sai pikka auti jalaga jätkata, aga keegi löögile ei pääsenud.
13:22
Külastaja kx kommentaar
Podholjuzin pikemalt audis?
13:22
Kristjan Remmelkoor: Podholjuzin on prognooside kohaselt veel paar nädalat audis.
13:25
Siim Pulst:  Yao jõudis ülilähedale, jõudes Kase superläbisööduni liini taha Karofeldiga silmitsi, aga Kure väravavaht sai tugevale löögile käed vahele ja krabas põrkesse läinud palli enne väravajoonele jõudmist kinnaste vahele.
13:25
Kristjan Remmelkoor: Nesterovi tsenderdusele keegi pihta ei saanud.
13:26
Siim Pulst:  Penalti Kurele!
13:26
Kristjan Remmelkoor:  Levadia nurgalöögi järel noppis palli Paplavskis.
13:27
Siim Pulst: Ei, vabandust karistuslöök kasti joonelt siiski! Laht võttis Sannehilt vea välja.
13:27
Siim Pulst:  Komissarov läks sealt otse löögile, aga pall lendas müüri kaudu nurgalöögiks.
13:28
Kristjan Remmelkoor:  HoiatusJürgenson võttis 28. minutil keskväljaveaga kollase kaardi. Tema mängukeelu ohus ei olnud.
13:28
Siim Pulst:  Ning nurgalöögi järel jõudis Kuressaare päris lähedale, aga Pajunurme löök 8 meetri pealt lendas üle värava.
13:29
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus29. minutil võttis vastaste väljakupoolel kollase kaardi Edur, kellel jääb nüüd järgmine mäng Kaljuga vahele.
13:30
Kristjan Remmelkoor:  Allik vajab väljaku kõrval arstiabi.
13:30
Siim Pulst: Hoiatus Hoiatus  Caprioli (20. minut) ja Sannehi (26.) kollased kaardid jäid ennist siin fikseerimata.
13:31
Kristjan Remmelkoor:  Levadia kahe järjestikuse nurgalöögiga sai Tulevik hakkama, aga vahepeal väljakule naasnud Allik jäi jälle natukeseks pikali.
13:32
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus31. minutil sai kollase kaardi häälekaks muutunud Tuleviku peatreener Post.
13:33
Siim Pulst: Hoiatus 33. minutil Soomre.
13:34
Kristjan Remmelkoor:  Allik tsenderdas karistuslöögi kasti, keegi selleni ei ulatanud.
13:36
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus36. minutil sai kollase kaardi Ossipov, kes tegi endale Tuleviku kastis küünarnukiga ruumi.
13:40
Siim Pulst:  Paide valitseb pallivaldamist, aga kuigi palju teravusi sellega luua ei suudeta. Ilmselt segab neid ka tugev tuul, mis keerutab avapoolajal pigem nende rünnakute vastu.
13:41
Siim Pulst:  Samas jõuavad pallid korduvalt ikkagi saarlaste värava ette ning ikka ja jälle jääb vaid napilt puudu, et keegi löögile pääseks.
13:42
Siim Pulst:  Toom pidi tegema oma esimese tõrje, püüdes Valmase(?) ülikauglöögi ilma suuremate probleemideta.
13:43
Kristjan Remmelkoor:  Kaljumäe pääses karistuslöögijärgses olukorras löögile, kahe väikese rikošeti järel Paplavskis posti äärest püüdis.
13:44
Kristjan Remmelkoor:  Saagi löök vasaku jalaga ebaõnnestus ja veeres Lepmetsale sülle.
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Nesterovi karistuslöök lendas tagumisest nurgast üle.
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Avapoolajale lisati A. Le Coq Arenal 2 minutit.
13:46
Siim Pulst: Poolaeg 0:0! Paidel oli kolm-neli väga head väravavõimalust, Kuressaarel üks. Lisaks oli saarlaste kastis suur hulk ärevaid "peaaegu-olukordi".
13:48
Kristjan Remmelkoor:  Avapoolaeg lõppes ka Kitsekülas, kus samuti 0:0!
13:48
Külastaja realist kommentaar
Esimene kord peale jumalteabmitmendat liigamängu kui Viljandi pelas avapoolaeg vãravaid ei paku ...
13:49
Kristjan Remmelkoor:  Levadia domineeris, kuid nende pallilükkamine jäi kohati liiga aeglaseks. Samas, tsenderduste ja nurgalöökideni jõuti tihti, aga Paplavskis ei pidanud tegema midagi imelist, et seis 0:0 püsiks.
13:49
Siim Pulst:  Kihlveokontorite statistika väidab, et pallivaldamisprotsent oli Paide kasuks 77-23, löögid kokku 10:3 ja löögid raamidesse 7:1. See on numbriliselt oluliselt selgem üleolek kui Levadial Tuleviku vastu - pallivaldmisprotsent 68-32, löögid kokku 6:3 ja löögid raamidesse 2:2.
13:50
Külastaja 200 kommentaar
palju pealtvaatajaid lilleküas on, oma kakssada või rohkem kui standard vastust pruukida ;)
13:51
Kristjan Remmelkoor:  Pealtvaatajaid on 148.
14:01
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
14:03
Kristjan Remmelkoor: Teine poolaeg algas ka Tallinnas.
14:04
Kristjan Remmelkoor:  Kruglovi nurgalööki sai Ossipov peaga jätkata, Lipp tulistas viiekasti joonelt üle!
14:05
Kristjan Remmelkoor: Vaštšuki terava tsenderduse lõi Andrejev peaga mööda ja sai ühtlasi oma peale haiget.
14:06
Kristjan Remmelkoor:  Alliku karistuslöök läks väga mööda.
14:07
Siim Pulst:  Ärevad olukorrad Paide kastis Kuressaare nurgalöögi järel, aga korralku pealelöögini siiski ei jõutud. Kelder polnud kaugel penalti teenimisest, aga kohtuniku hinnangul tegutses Caprioli tema vastu puhtalt.
14:08
Kristjan Remmelkoor:  Paplavskis tuli Kruglovi karistuslöögi ajal ebaõnnestunult väravast välja, aga Edur klaaris.
14:09
Kristjan Remmelkoor:  Babatunde lõi peaga Kruglovi korneri ära.
14:10
Kristjan Remmelkoor:  VäravPeetson lööb 52. minutil 1:0 Levadiale!
14:11
Kristjan Remmelkoor:  Gando madal tsenderdus jõudis Langi jala kaudu Peetsonile, kes lõi alla nurka.
14:12
Siim Pulst: LATT! Mööl vajutas kasti tagant peale ja vaid väravapuu päästis saarlased.
14:13
Siim Pulst:  Kui poolaja esimesed kümme minutit olid üsna võrdsed, siis sellele on järgnenud Paide võimas survepuhang.
14:13
Siim Pulst: Hoiatus  Kelder võtab 58. minutil Valge maha ja Paide surve jätkub kastitaguse karistuslöögiga.
14:14
Siim Pulst:  Frolov keerutas tagumisest ristnurgast paar meetrit üle.
14:15
Siim Pulst: Hoiatus  Gurrutxaga 59. minutil. Väga võitluslik ja kaardirohke lahing.
14:16
Kristjan Remmelkoor:  Peetson oli teisele väravale lähedal, aga Langi jala kaudu lendas pall napilt üle!
14:17
Siim Pulst: Värav  0:1! Valge!
14:18
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus60. minutil sai kollase kaardi Vaštšuk, kes viskas teise palli väljakule.
14:19
Siim Pulst:  Paide sai 62. minutil oma tahtmise, kui Mööl mängis oma poolelt karistuslöögi pika palliga lahti, pall põrkas kastijoonel üle Pajunurme pea ning Valge pääses Karofeldiga silmisti ja tõstis palli üle väravavahi.
14:19
Aasta värav on sündinud
14:19
Siim Pulst: Vahetus  63. minutil võeti Valge kohe ka puhkama. Piht tema asemele.
14:23
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus66. minutil sai kollase Babatunde.
14:24
Kristjan Remmelkoor:  Tegi Andrejevile vea ja Levadia teenis väga heast kohast karistuslöögi.
14:24
Külastaja PLM to ee kommentaar
Mis vahe on selles milline on värav, kui pall on võrgus, siis seisuks 1-0 ja KÕIK
14:24
Kristjan Remmelkoor:  Kruglov lõi madalalt müüri kõrvalt Paplavskisele sülle.
14:25
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus67. minutil Levadia esimene vahetus: Kruglov välja, Roosnupp sisse.
14:25
Siim Pulst:  Tur pani täpse palli posti kõrvale, Karofeld lükkas ühe käega üle otsajoone.
14:25
Kristjan Remmelkoor:  Nesterov nihkus Kruglovi kohale vasakkaitsesse.
14:26
Siim Pulst:  Paide on juhtima asudes tuju kätte saanud ja üks rünnak järgneb teisele. Kuressaare väravavaht Karofeld üritab tempot maha võtta ja meeskonda rahustada.
14:30
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus  72. minutil sai kollase kaardi Gando, kes peab Tallinna derbi vahele jätma!
14:30
Siim Pulst: Värav  75. minutil Gurrutxaga 0:2!
14:30
Kristjan Remmelkoor: Läks Edurile jalgadesse.
14:31
Külastaja Rallikas kommentaar
Kes peale Eduri veel Viljandil mängukeelu ohus oli?
14:31
Kristjan Remmelkoor:  Nõmm, Peips, Seeder ja Õunap on ka Tulevikul mängukeelu ohus. Väljakul on neist hetkel ainult Õunap.
14:31
Siim Pulst: Kase tsenderdus vasakult, hispaanlane saab peaga vabalt löögile ja saadab palli põrkega läbi Karofeldi näppude väravasse. Väravavahi hingele jääb osa väravast, kuid kaitsetegevus ei kannata samuti kriitikat.
14:32
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus74. minutil Levadia teine vahetus: Nesterov välja, Dudarev sisse.
14:32
Siim Pulst:  Värav Ja juba on seis 3:0! Isegi telerežisöörile tuleb see värav üllatusena.
14:33
Siim Pulst: Vahetus  78. minutil Suursaar sisse, Kelder välja
14:34
Siim Pulst: Vahetus  78. minutil Yao välja, Sinilaid sisse
14:35
Siim Pulst:  Päris omapärane olukord. Väravat ei näinud ei telepilt ega kommentaatorid, samuti pole siiani üles leitud kordust ja pole isegi teada värava autorit.
14:35
Kristjan Remmelkoor:  Jürgenson söötis, Peetson lõi viiekasti nurgast, Paplavskis tegi hea tõrje!
14:36
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus Tuleviku esimene vahetus: Loigo välja, Zanfirov sisse.
14:36
Kristjan Remmelkoor:  Moreno valmistub samuti väljakule tulemiseks.
14:37
Siim Pulst: Vahetus  81. minutil Välja välja, Kaldma sisse
14:38
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus81. minutil Levadia viimane vahetus: Vaštšuk välja, Moreno sisse.
14:41
Kristjan Remmelkoor:  Tallinnas on publikuarvu korrigeeritud 156 peale.
14:41
Siim Pulst: Nägime nüüd lõpuks ka kolmanda värava kordust. Ranon Kriisa kaotas viimase kaitsjana palli ning Frolov lahendas üks-üks-olukorra õnnega pooleks ära.
14:44
Siim Pulst:  Martin Kase tabas nullnurga alt esimest posti.
14:45
Kristjan Remmelkoor:  Värav88. minutil lööb Jürgenson omavärava ja Tulevik viigistab!
14:46
Kristjan Remmelkoor:  Zanfirov tsenderdas, pall tuli osadest meestest läbi ja Jürgensoni jalast põrkas pall väravasse.
14:47
Siim Pulst: Hoiatus90+1. Valmas
14:48
Kristjan Remmelkoor: Teisele poolajale lisati 3 minutit.
14:49
Siim Pulst: Mäng läbi - 0:3! Paidele teenitud võit. Pallivaldamisprotsent 28-72, löögid kokku 5-21, löögid väravale 2-12.
14:49
Külastaja R. kommentaar
Vaata kui tore oleks, et see värav, mis endine flora mees lõi endale otsustaks tiitli florale :D
14:50
Kristjan Remmelkoor:  Roosnupu nurgalöök lõpetas Paplavskise süles.
14:50
Kristjan Remmelkoor: Üks lisaminut veel Levadial jäänud.
14:51
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus EemaldamineGando kukkus karistusalas ja teenis selle eest oma teise kollase ja kokku punase!
14:52
Kristjan Remmelkoor: Mäng läbi! Tulevik on viiendat vooru järjest kaotuseta ja teenib Levadialt 1:1 viigipunkti!
14:52
Siim Pulst: Olgu veel mainitud ka Levadia-Tulevik lõplik statistika: pallivaldamisprotsent 68-32, löögid kokku 12-6, löögid väravale 5-3.
14:53
Kristjan Remmelkoor:  Mina tänan, kuulake veel ülekandest mängujärgseid kommentaare.