Laupäev, 21. september 2019
12:57
Kristjan Remmelkoor: Tere, mina kirjutan täna Kalju ja Kalevi mängust. Võrreldes eelmise vooruga, läheb Kalju peale täpselt sama algkoosseisuga, kuigi Kulinitš on mängukeelu alt tagasi, aga tema on pingil. Kalevil on kaks sunnitud muudatust: Teevälja ja Ševjakovi asendavad Maksimenko ja Petrov.
12:57
Kristjan Jaak Kangur: Tere! Kohe-kohe on Paides ja Tallinnas algamas selle vooru esimesed mängud, mina toon teieni Paide Linnameeskonna ja Viljandi Tuleviku kohtumise sündmused.
12:58
Kristjan Jaak Kangur: Alustuseks saab Paide mees Yann Michael Yao kätte augusti parima mängija auhinna.
12:59
Kristjan Remmelkoor:  Mäng Hiiu staadionil algas.
13:00
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisudest: Paidel on jätkuvalt puudu Muhammed Sanneh, teda asendab paremkaitses Edgar Tur. Alustab jälle ka Bruno Caprioli, aga suuri üllatusi pole. Tulevik ei paku neid samuti, täna minnakse viiese kaitseliiniga, nagu suuremate vastu on viimasel ajal mängitud.
13:00
Kristjan Jaak Kangur: Ka Paides pall mängus!
13:01
Kristjan Remmelkoor:  Reginaldi püstsöödu järel sai Mata kastis löögile, kuid nurk oli üsna terav ja löök läks mööda.
13:01
Kristjan Jaak Kangur: Paide alustab kohe väga tuliselt, teenib karistuslöögi ja Kase annab kaugelt tuld. Rikošett ja nurgalöök.
13:01
Kristjan Jaak Kangur: Paras segadus Tuleviku värava all, Paplavskis ei saa palli kätte, aga lõpuks põrutab Kase uuesti ja seekord üle.
13:03
Kristjan Remmelkoor:  Puri triblas kahest mehest mööda karistusalasse, aga seal võttis Lee temalt palli ära.
13:04
Kristjan Jaak Kangur: Veel üks nurgalöök Paidele. Surve on praegu halastamatu, küllap on ka eelmise vooru närvide mängust Maarduga oma järeldused tehtud.
13:06
Kristjan Remmelkoor:  Anier teenis Kalevile esimese nurgalöögi, Raudsepp seda andis, Subbotin klaaris peaga, jätkutsenderduse klaaris Markovitš.
13:06
Paide see "uus" Patrick siis duubli mees?
13:08
Kristjan Jaak Kangur: Praeguse seisuga on ta tõesti rohkem seal mänginud, ehkki saanud juba esimesed minutid kirja ka kõrgliigas. Halba muljet ei jätnud, kuid täna teda pingil pole.
13:09
Kristjan Jaak Kangur: Caprioli sihib karistusala nurga juures saadud karistuslöögi madalalt ette nurka, aga Paplavskis püüab. Järgmise rünnaku lõpetab kauglöögiga Yao, aga läheb mööda.
13:10
Kristjan Remmelkoor: Puri kaudu on kaks palli vasakult Kalevi kasti mängitud, aga nendest pole löögile pääsetud.
13:11
Kristjan Jaak Kangur: Yao läheb kiire ja pika sammuga kolme kaitsja vahelt läbi, kuniks Juhkam ta peatab. Aga esimesel kümnel minutil on mäng käinud vaid Tuleviku platsipoolel.
13:11
Kristjan Remmelkoor:  Värav13. minutil Subbotinilt kuu värava kandidaat! 30 meetri kandist täpselt ristnurka, Kalju juhib 1:0!
13:12
Kristjan Remmelkoor:  Markovitši tsenderdus läks Laurile vastu kätt ja Kalju teenib kohe avaväravale otsa ka penalti!
13:13
See libedus teeb selle mängu ikka päris raskeks täna
13:14
Kristjan Jaak Kangur: Yao teeb jälle ilusa soolo ja saab nurgalöögi.
13:15
Kristjan Jaak Kangur: Joone pealt võetakse ära! Õunap suudab end õigesse kohta sättida, aga värav on juba väga selgelt õhus.
13:16
Kristjan Remmelkoor: Värav Subbotin realiseeris 15. minutil penalti! Lõi madalalt paremale, Vallner hüppas teises suunas.
13:16
Kristjan Remmelkoor:  VäravJa 17. minutil tegi Puri söödust Mata 3:0!
13:19
Külastaja gram kommentaar
Levadial oli kolmapäeval ka karistusalas käsi, aga siis flora kasuks penaltit ei määratud
13:19
Külastaja Läheb kommentaar
Mata võiks ullu panna
13:19
Kristjan Jaak Kangur: Yaole võetakse suluseis. Kordus näitab, et varasemas olukorras tegi väga hea tõrje Paplavskis. Aga Viljandi värav on pideva surve all, vasturünnaku võimalusi otsitakse pikkade söötudega, aga seni pole Saag õieti palli saanudki, vähemalt mitte ohtlikus tsoonis.
13:19
Kristjan Remmelkoor:  Vaherna tsenderdusel on Lobai pea vahel.
13:20
Kristjan Remmelkoor:  Raudsepa nurgalöögist ohtu ei tekkinud.
13:22
Kristjan Jaak Kangur: 20 minutit mängitud, kui Tulevik saab ka esimest korda pikemalt rünnakul mängima. Lang lööb/tsenderdab terava nurga alt ja Toom lükkab rusikatega palli minema. Aga kohe tuleb jälle Paide ja teenib järjekordse nurgalöögi, mille järel Mööl proovib kaugelt - mööda.
13:23
Kristjan Remmelkoor:  Meeletut survet algul Kalju poolt ei olnud, aga ometi löödi 13.-17. minutil kolm väravat ja mäng on võib-olla tehtud. Aga Kalev üritab millegagi vastata.
13:24
Kristjan Remmelkoor:  Raudsepa karistuslöök tabas müüris Subbotinit.
13:25
Kristjan Jaak Kangur: Tuleviku karistuslöök lõpetab Toomi käte vahel, kiire kontra, aga Frolovi eest lüüakse pall minema. Viljandi meestel on hakanud ka poolvõimalusi tekkima, aga see avab kohe taga Paidele rohkem ruumi.
13:25
Kristjan Jaak Kangur: Sinilaid lööb pöördelt, aga jõudu jääb väheks ja Paplavskis püüab rahulikult.
13:25
Kristjan Remmelkoor: Raudsepa karistuslöök, Laur jätkas peaga, Petrov lõi peaga üle.
13:27
Kristjan Remmelkoor: Maksimenko võttis äärel veaga Pauri maha ja sai kohtunikult suulise noomituse.
13:28
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöök, kaitsjad vahel, uus nurgalöök, Mööl kaugelt, uus nurgalöök, pudistamine Paplavskiselt, uus nurgalöök, Caprioli tsenderdus, uus nurgalöök, Frolov kaugelt, üle. Sellised minutid Paides...
13:30
tulevik on saanud kaitse pidama, nagu eesti koondisel piiroja aegadel
13:31
Kristjan Jaak Kangur: Tulevik pääseb nüüd ka ise vahelduseks rünnakule, Lang proovib eemalt, aga madal löök läheb selgelt mööda.
13:33
Kristjan Jaak Kangur: Paide tuleb jälle, Välja tiirutab karistusalas, aga Yao tsenderdus lendab lõpuks üle värava. Viimistlustäpsusest jääb Paidel praegu puudu, kõik muu on justkui olemas.
13:34
Kristjan Jaak Kangur:  Välja proovib, järjekordne nurgalöök.
13:34
Kristjan Remmelkoor: Subbotin proovis kaugelt veel ühte imeväravat, aga seekord oli asi tabamusest kaugel ja löök takerdus kaitsjate jalgades.
13:36
Kristjan Remmelkoor:  Puri on viga saanud ja astus väljaku kõrvale.
13:38
Kristjan Jaak Kangur: Sinilaid eemalt, aga Paplavskis toob lati alt ära!
13:39
Kristjan Remmelkoor:  Vaherna tsenderduse püüdis Londak probleemideta.
13:40
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus41. minutil Kalju sunnitud vahetus: Puri välja, Kirss sisse.
13:40
Kristjan Jaak Kangur: Värav  Nüüd saab Paide kätte! Sinilaid!
13:41
Kristjan Remmelkoor:  Vallner sai Homutovi pealöögile käed ette.
13:43
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus44. minutil sai kollase Homutov, kes sikutas selja tagant Lauri särgist.
13:43
Kristjan Jaak Kangur:  Frolov ja Sinilaid koos asjatavad ning Sinilaid lükkab ära.
13:44
Kristjan Remmelkoor:  Anieri löök kasti tagant jäi pehmeks ja veeres Londaku jalgade juurde.
13:44
Mis frolovil käega juhtus?
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Avapoolaeg lõppes, Kalju juhib 3:0.
13:45
Kristjan Jaak Kangur:  Poolaeg Paides läbi!
13:46
Kas on juba teada mil Kalju järgmine-2 karikamängu toimuvad???
13:46
Kristjan Remmelkoor: Teada on, et Kalju järgmine karikamäng Paide III-ga toimub 12. oktoobril.
13:47
Külastaja vas kommentaar
Frolovi hammustas naabrinaise koer
13:51
Kristjan Remmelkoor:  Vaatasin videost üle - Subbotini avavärava eest saab söödupunktid Avilov.
13:59
Kristjan Remmelkoor:  Hiiul teine poolaeg algas.
13:59
Kristjan Remmelkoor:  Pärast Puri väljavahetamist on tema kohale vasakusse äärde läinud Paur, kelle asemele ründajate alla liikus Kirss.
14:00
Kristjan Jaak Kangur: Teine poolaeg Paides!
14:01
Kristjan Jaak Kangur:  Värav JA KOHE TEINE VÄRAV!
14:01
Kristjan Remmelkoor:  Värav47. minutil lööb Mata peaga oma teise värava! Pauri nurgalöögist.
14:02
Kristjan Remmelkoor:  Lobai tsenderdusest ai Mata taas peaga löögile, aga seekord põrkas pall Vallneri kinnaste vahele.
14:03
Kristjan Jaak Kangur: Ander Ott Valgel kulub vaid mõnikümmend sekundit, et skoori kasvatada ja Paide eduseis on kohe palju kindlam.
Külastaja asd123 kommentaar
Paide III-st rääkides: kas on võimalik olukord, kus järgmisel aastal mängivad esiliiga B-s nii nemad kui Paide U21? Paide III ei kuulu tegelikult Paide süsteemi ning hetkeseisuga on nad EL B-sse tõusmas ja ka U21 pole sealt kusagile minemas.
14:04
Kristjan Remmelkoor:  Homutov on Mataga kahekesi ründes.
14:04
Kristjan Jaak Kangur: Hea küsimus Paide III osas, uurime.
14:05
Külastaja Kalev kommentaar
Mata esimene värav tuli nagu jalgpallimängimisest, ülejäänud on lihtsalt Kalev endale ehitanud.
14:06
Paide III pole vist noortemeeskondi, seega nad ELi ei pääse
14:07
Kristjan Jaak Kangur: Värav  YAO JA TEHTUD?
14:07
Külastaja @Kristjan kommentaar
Paberi järgi peaks nagu olema, aga see, mida ta seal teeb, pole küll ründetegevus.
14:09
Kristjan Jaak Kangur: Yao teeb äärelt pika soolo kasti ja lööb ette nurka ära.
14:09
Kristjan Jaak Kangur: Paide III osas täpsustus: neil ei ole plaani ega soovi kõrgemasse liigasse tõusta.
14:11
Kristjan Remmelkoor:  Alli jättis suurepärase ühe puutega pika palli välisküljega Anierile, kes püüdis uuesti Allit leida, aga Londak tuli vahele.
14:11
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Paides tehti ka 54. minutil esimene vahetus: hooaja esimeses pooles Paide särgis mänginud, ent nüüd Tulevikus laenul olev Zanfirov tuli Loigo asemele.
14:12
Külastaja ... kommentaar
Khomutovi roll on karistada vastaseid ja olla omadele toredaks kaaslaseks.
14:12
Kristjan Jaak Kangur: Valge saab proovida, aga Paplavskis toob lati alt ära. Nüüd Paide juba lustib.
14:12
Eks see Paide III jääbki teises liigas nii kaua loputama, kuni tuleb keegi alt sooviga tõusta kõrgemale ja saavad neist jagu või siis mehed jäävad nii vanaks, et enam ei jaksa
14:12
Külastaja aadu kommentaar
Kas peale Lutsu paides veel mõni paidest pärit mängija on?
14:13
Kristjan Jaak Kangur: Noomitus siinkohal Tarmo Neemelo unustamise eest.
14:13
Külastaja R. kommentaar
Just, Paide III on päris mitu hooaega võitnud 2.liiga ära, kuid kuna mehed kõik mängivad oma lõbuks töö kõrvalt, ei taha mehed tõusta ELB ega kõrgemale.
14:13
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus57. minutil sai kollase Raudsepp, kes peab järgmise mängu Kaljuga vahele jätma.
14:13
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöök Paidele (üllatus-üllatus!), Gurrutxaga pikendab ja Yao lajatab üle puusa ristnurga suunas, aga üle.
14:14
Kristjan Remmelkoor:  61. minutil Kalevi seni parim võimalus! Alli sai lähedale peaga löögile, kuid mööda.
14:15
Kristjan Remmelkoor: Vahetus  Vahetus61. minutil Kalju kaks vahetust korraga: Subbotin ja Homutov välja, Tjapkin ja Volkov sisse.
14:16
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Hoiatus  Kase jääb Saagiga hätta ja saab ründaja kukutamise eest kollase kaardi. Ennist jäi mainimata, et kaarti nägi teise poolaja algul enda silme ees ka Kristjan Kask. Ehk siis mõlemad Kased peavad nüüd ettevaatlikud olema (vabandust, aga seda lauset ei saanud kirjutamata jätta).
14:16
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus63. minutil sai kollase Reimaa, kes läks Kirsile jalgadesse.
14:17
Sellisel juhul teine stsenaarium: mis siis kui U21 alla kukub?
14:17
Kristjan Remmelkoor:  Markovitši tsenderdusel on Laur pika tornina vahel.
14:18
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus64. minutil sai kollase Lobai.
14:19
Kristjan Remmelkoor:  Pauri tsenderduse lükkas Vallner kätega kasti jooneni, kust Kirss üle tulistas.
14:19
Kristjan Jaak Kangur: Kaks tagasivaatavat täpsustust: Valgel kulus teise poolaja alguses skoorimiseks täpselt 15 sekundit ning Yao 3:0 väravale andis söödu Mööl.
14:19
Kristjan Remmelkoor: Pealtvaatajaid on Hiiul 114.
14:20
Kristjan Jaak Kangur: Tur teeb võimsa soolo, aga Paplavskis tõrjub löögi. Nurgalöök. Jälle.
14:20
Kristjan Remmelkoor:  Volkov lõi karistuslöögi täpselt Vallnerile sülle.
14:21
Vaadates neid Paide mängijaid, tekib küsimus, et palju huvitav mehi kevadeks meeskonda jääb.
14:24
Kristjan Jaak Kangur: Foto: Liisi Troska
14:24
Kristjan Remmelkoor:  Alli triblas osavalt ümber Avilovi, aga Reginald suutis palli Alli jalalt üle otsajoone lükata.
14:25
Kristjan Jaak Kangur: Värav  SINILAID, NELJAS RISTI!
14:25
Kristjan Remmelkoor:  Laur sai Raudsepa kornerile õrnalt pea vahele, aga ei suutnud palli raamide vahele suunata.
14:26
Kristjan Jaak Kangur: Väga ilus kombinatsioon Frolov-Valge-Yao-Sinilaid, täpne löök ka ja Paplavskisel pole seal midagi teha.
14:27
kuhu nad siis lähevad paidest?
14:27
Frolov, Yao ja Neemelo ikka jäävad. Kuna rahastus Paidel korralik, siis usutav, et tuumik püsib.
14:27
Kristjan Jaak Kangur: Paide meestel sööt lippab jälle ning Väljalt tuleb veel üks pealelöök, aga mööda.
14:28
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Tulevik vahetas pärast väravat, Tomson Roosalu asemele.
14:28
Külastaja Asd kommentaar
Ei usu, et Paidest väga minema läheb mängijaid, kui medalite peale sama tuumikuga mängitakse siis ei ole ju probleemi. Euroopa liiga ootab mehi kui nii jätkatakse. Raha probleemi neil ka ei ole ju.
14:28
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus74. minutil Kalevi vahetus: Anier välja, Kruusalu sisse.
14:29
Kristjan Remmelkoor:  Pauri sööt tabas Kouyate kätt ja Kaljule veel üks penalti!
14:29
Kuna Paide saab tõenäoliselt Euroopasse ka,siis usutavasti enamus mehed jäävad. Kui välismaalt keegi head pakkumist ei tee, siis ei lähe kuhugi, ning Eesti siseselt ei liigu suhteliselt kindlalt Paidest keegi
14:30
Kristjan Remmelkoor:  VäravVolkov realiseeris 76. minutil penalti ja Kalju juhib 5:0! Volkov lõi üles paremale, Vallner hüppas jälle vales suunas.
14:31
Kristjan Jaak Kangur: Kask teeb Capriolile vea ja Zahovaikol on neljanda kohtunikuga rääkimist - tahab Viljandi mehele teist kollast kaarti. Aga ei anta.
14:32
Kristjan Remmelkoor: Vahetus 78. minutil Kalevi teine vahetus: Petrov välja, Franch sisse.
14:32
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöök Paides. Aga Tulevikule!
14:34
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus80. minutil Kalevi viimane vahetus: Alli välja, Siitam sisse.
14:34
Kristjan Jaak Kangur: Paides on nüüd läinud korralikuks "loomade jalgpalliks", joostakse ühe värava alt teise alla.
14:34
Kristjan Remmelkoor:  Värav81. minutil lööb Volkov 6:0!
14:35
Kristjan Remmelkoor:  Kalevi meestelt valesööt tagasi, Volkov võttis vahelt, jooksis palliga Vallnerist mööda ja veeretas võrku.
14:37
Külastaja dasd kommentaar
miks publikut enam Hiiule ei satu?
14:37
Külastaja rahakunn kommentaar
Kui Paidel on nii hea rahastus siis miks neil pidev maksuvõlg üleval on?
14:37
Kristjan Remmelkoor:  Raudsepa karistuslöögist sai Laur peaga lüüa, Londak püüdis.
14:39
Kristjan Remmelkoor:  Reimaa söödu järel pääses Siitam keskelt läbi ja omas suurepärast auvärava võimalust, kuid vastutulnud Londak kehaga tõrjus!
14:40
eestluse kants Nõmme ei huvitu võõramaalaste meeskonnast ilmselt
14:40
Kristjan Remmelkoor:  Pauri nurgalöögi Vallner püüdis.
14:41
Kristjan Jaak Kangur: Paides käib nüüd mängu lõpuni veeretamine, tulemus on ammu selge ja küsimus vaid skooris. Ei ole võimatu, et Paide lõpetab vooru suisa teisel tabelireal, sest Levadiast minnakse praegu mööda ja kui Levadia peaks kell 16 algavas mängus näiteks Narva Transile kaotama (pole võimatu), siis nii jääbki.
14:41
Külastaja PLM kommentaar
to rahakunn :D Mis maksuvõlad, mina pole ühtegi artiklit v midagi näinud :D
14:42
Kristjan Remmelkoor:  Volkovilt söödu saanud Markovitš konksutas end kastis löögile, kuid Vallner püüdis esinurgast.
14:44
Kristjan Remmelkoor:  Hiiul lisati teisele poolajale vaid 1 minut.
14:45
Kristjan Remmelkoor:  HoiatusLaur hankis 90+1. minutil kollase kaardi ja peab samuti järgmise mängu Kaljuga vahele jätma.