Reede, 22. mai 2020
21:27
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Olümpiastaadion on valmis ja kohe-kohe läheb mänguks.
21:28
Kristjan Jaak Kangur: Algkoosseisud on sellised:

21:29
Külastaja Lauri kommentaar
Kas Union on endine Ida-Saksa meeskond,,
21:30
Kristjan Jaak Kangur: Nii on. Köpenick, kus asutakse, jäi külma sõja aastatel idatsooni.
21:30
Aga millal Silm Peale ilmub ?!?
21:30
Kristjan Jaak Kangur: Õige-õige varsti, lähema poole tunni jooksul!
21:31
Kristjan Jaak Kangur: Pall mängus!
21:33
Külastaja Peep kommentaar
Kas mängu kuskilt vaadata ka saab?
21:33
Kristjan Jaak Kangur: Eurosport 2 näitab täitsa kenasti otsepildis.
21:35
Kristjan Jaak Kangur: Nii veider, kui see ka pole, aga enne sügisest kohtumist, mille Union 1:0 võitis, polnud kaks Berliini klubi Bundesligas kohtunud 40 aastat. Euroopas polegi vist ühtegi teist pealinna, mis oleks olnud meistriliigas järjepidevalt nii vähe esindatud. Paras anomaalia!
21:39
Kristjan Jaak Kangur: 87 minutit kulus novembris, enne kui Union penalti sai ja Sebastian Polter selle sisse lõi. Täna on Unioni toonane kangelane vähemalt esialgu pingil ja hoiab teistega kenasti kahemeetrist vahet, nagu peab.
21:41
Kristjan Jaak Kangur:  Hoiatus Michael Parensen tõmbab 9. minutil Vladimir Darida maha ja saab mängu esimese kollase. Üsna robustselt tehtud, aga taktikaliselt õige, Hertha oleks muidu ohtliku vasturünnaku saanud.
21:47
Kristjan Jaak Kangur: Veerand tundi mängitud, Hertha on vallanud rohkem palli ja teinud ühe löögi raamidesse, aga seni ei midagi väga ohtlikku. Matheus Cunha proovis korra teravalt, aga Rafal Gikiewicz Unioni väravas võttis selle alt nurgast ära.
21:49
Kristjan Jaak Kangur: Aiai! Lukebakio saab jooksu, Gikiewicz sirutab end löögile ette ja tõrjub ... noh, kroonijuveelidega, selline oleks vist viisakas sõnastus. Aga natuke kandade peal hüppamist, mõned prääksuga kükid ja poolakas on jälle mänguvalmis.
21:56
Külastaja Sambaz kommentaar
Tegelikult peaks olema hetkel seal statal koos peremees Romarioga ja nautima külma õlut ja vutti. Õnneks kaigast Subotićit polegi mis on ainult jumala õnnistus, sest see mees on ehitanud nii palju paska keskkaitses et isegi Mikk Reintam ei ületaks seda.
21:59
Kristjan Jaak Kangur: Lähedal! Terav pall Ibisevicilt värava alla, Cunha suunab efektselt kannaga, aga Gikiewicz on ees! Vahest mängu parim võimalus seni.
22:05
Kristjan Jaak Kangur: Herthalt hea karistuslöök vasakult äärelt, aga Cunha hüppab Parensenile otsa ja lööb Unioni mehel hinge kinni. Hertha on nüüd selgelt otsivam pool.
22:07
Kristjan Jaak Kangur: 35 minutit mängitud ja Union pole veel ainsatki lööki raami saanud - kahest null. Liigset ilu pole seni mängus olnud, aga millal seda derbides ikka nii väga on? Pigem jõuline võitlus, nagu nüüdki.
22:10
Kristjan Jaak Kangur: Cunha saab jälle liini taha söödu ja proovib, Gikiewicz seisab kindlalt. Tegelikult oli väike suluseis ka, nii et kui oleks sisse läinud, oleks VAR selle ilmselt ära võtnud.
22:12
Kristjan Jaak Kangur: Hertha Twitteri-konto haldaja on leidnud eelkirjeldatud "Gikiewiczi pallid ja pall" olukorra kirjeldamiseks väga tabava omadussõna. Tundlik tõrje oli see tõesti, igas mõttes!
22:16
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Lukebakio tuleb veidi optimistlikult, korgid ees, palli võitma. Kollane. Karistuslöögi vinditab Robert Andrich ristnurga suunas, aga ülinapilt üle/mööda! Unioni raudselt parim võimalus seni.
22:16
Kristjan Jaak Kangur: Vile ja pausile! Poolaeg jääbki 0:0, täpselt nagu novembris esimeses omavahelises mängus.
22:18
Kristjan Jaak Kangur: Korraks muud juttu ka: ennist küsiti, kus "Silm peale!" värskeim episood on. Aga palun!
22:33
Külastaja Krubu kommentaar
Ei jõua ju poolajal ära vaadata, pikem kui 15 minti ju
22:33
Kristjan Jaak Kangur: Head asja jagubki kauemaks!
22:34
Kristjan Jaak Kangur: Pole just palju neid staadione, kus mängijad saavad väljakule eskalaatoriga sõita. Berliinis see võimalus on!
22:35
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle! Poolajal vahetusi seekord ei tehta. Meenutuseks, et neid võib olla kuni viis, aga kummalgi meeskonnal ainult kolm vahetuspausi. Ehk kui praegu ei tehtud, siis vähemalt kahel korral tuleb teha kaks korraga.
22:36
Kristjan Jaak Kangur: Lukebakio! Aga suluseisulipp tõuseb ja väravavaht tõrjus ka.
22:37
Kristjan Jaak Kangur: Kuna sakslased on korralik rahvas ja staadioni ümber ei kogune, saavad ka korravalvurid rahus mängu vaadata.
22:40
Kristjan Jaak Kangur:  Värav IBISEVIC!!! Hertha 1:0 ette!
22:40
Kristjan Jaak Kangur: Plattenhardt annab vasakult äärelt supertsenderduse ja Ibisevic paneb peaga sisse.
22:41
Kristjan Jaak Kangur: Värav  Ja kaks!!! Lukebakio!
22:42
Kristjan Jaak Kangur: Siin ei jõudnud nüüd hingegi tõmmata. Union mängis lahti, pani pika ette, kaotas palli ja liini tagant leiti Lukebakio. Pika sammuga kaitsjatel eest ära, väravavahist mööda ja teine olemas!
22:42
Kristjan Jaak Kangur: Kahe värava vahe? Minut ja kaheksa sekundit!
22:44
Kristjan Jaak Kangur: Enne teise poolaja algust säutsus Hertha konto nii. Statistika maksab.
22:45
Kristjan Jaak Kangur: Tegelikult koguni viimasest 18 liigaväravast 16 on nüüd tulnud pärast pausi. Muljetavaldav!
22:45
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Unioni esimene vahetus, Ingvartsen ära ja Ujah sisse.
22:49
Kristjan Jaak Kangur: Värav  Cunha! 3:0!!!
22:50
Kristjan Jaak Kangur: Hertha teeb, mida ise tahab! Cunha tõstab Lukebakiole, kes proovib efektseid kääre, ei taba palli, kuid see jõuab Ibisevici jalast tagasi Cunhal ja brasiillane vajutab mõnuga alla nurka!
22:51
Kristjan Jaak Kangur: Kümne minutiga on mäng ... tehtud vist?
22:52
Kristjan Jaak Kangur: Bruno Labbadia mehed teevad praegu supermängu. Pausi järel ollakse igatepidi teravamad, näljasemad ja paremad kui Union.
22:53
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  Topeltvahetus Unionil, Reichel-Bulter ära ja Ryerson-Malli sisse. Union pole siiamaani teinud ainsatki lööki raamide vahele. Hertha? Kaheksa.
22:54
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd jalutab - hea küll, löntsib - Cunha palliga mööda otsajoont peaaegu värava alla, ainult viimane sööt on liiga ebatäpne. Kui Unioni kaitsjad niimoodi jätkavad, tuleb siit veel valus pakk.
22:57
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Labbadia saab juba 65. minutil Cunha puhkama võtta. Mittelstadt asemele.
22:58
Kristjan Jaak Kangur: Cunha lõi Leipzigis pooleteise hooajaga kaks väravat, talvel tuli Herthasse ja on nüüd löönud kuue mänguga neli. Paneme veel Brasiilia U23 koondise väravad juurde ja tuleb viimase 12 mänguga 9 väravat. Pole paha.
22:58
Kristjan Jaak Kangur: Tänane oli selline:

23:00
Kristjan Jaak Kangur: Ja kaks esimest ka. 1:0 ...

... ja 68 sekundit hiljem 2:0.

23:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus Union vahetab veel ja nüüd ongi kõik, viis tehtud. Andrich ja Andersson ära, eelmise mängu kangelane Polter ja Toni Kroosi noorem vend Felix sisse.
23:04
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Vahetus Värav ja kaks söötu, aitab Ibisevicile tänaseks küll. Lukebakio samuti ära, Dilrosun ja talvine täiendus Piatek sisse.
23:06
Kristjan Jaak Kangur:  Värav Boyata! Mees, kes kinkis eelmises mängus Unionile otsustava penalti, paneb nurgalöögi järel peaga neljandat korda palli Unioni võrku! 4:0!
23:10
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Vahetus Dilrosun proovib ka karistuslöögist õnne, aga üle. Hertha kaks viimast vahetust: Skjelbred ja Darida ära, Maier ja debüteeriv noor Samardzic sisse.
23:11
Kristjan Jaak Kangur: Boyata värav kah:

23:19
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd veeretatakse lihtsalt lõpuni. Väga veenev revanš Herthalt ja ega nende eurolootused pole veel sugugi kadunud. Eespool olijatel küll mäng varuks, aga kuuenda kohani praegu ainult viis punkti minna.
23:21
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK! Hertha võtab kindla 4:0 võidu, aga on seda ka igati väärt!