Pühapäev, 19. juuli 2020
20:27
Rasmus Voolaid: Kena pühapäeva õhtut, head vutisõbrad! Georgi Tunjov on taas SPAL-i algkoosseisus ja meie hakkame tema mängu nautima. Seekord vastaseks Brescia.
20:28
Rasmus Voolaid:
20:28
Rasmus Voolaid: Olgu siis SPAL-i rivistus täies hiilguses kajastatud.
20:32
Rasmus Voolaid: Avavile on kõlanud!
20:35
Rasmus Voolaid: Uskumatu seeria! Tunjov vastutab taas SPAL-i nurgalöökide eest ja kui mängitud sai 2.30, siis on 19-aastane Transi kasvandik andnud juba neli (4! NELI!) nurgalööki. Neist teine lõi ka päris ohtliku olukorra, millest siiski väravat ei sündinud.
20:39
Rasmus Voolaid: Aga Tunjovist lähemalt kah. Kui eelmisel nädalal mängis ta 45 minutit vasakul äärel ja 13 paremal, siis täna tundub, et saab pallida endale loomulikumal kohal ehk keskväljal.
20:39
Külastaja Kõige Võimsam Aivar kommentaar
Rasmus, mis arvad, kas Tunjov jätkab Seria B või läheb kaubaks?
20:40
Rasmus Voolaid: Panen täiesti kohvipaksu pealt, aga tundub küll, et teda on siin hooaja lõpus hakatud sisse mängitama järgmiseks hooajaks. Ehk kui peaksin ennustama, siis arvan, et ta hakkab mängima Serie B-s ja üsnagi suuri minuteid. Mis oleks ju ainult tore!
20:41
Rasmus Voolaid: Siiski pean kahjuks või õnneks täpsustama. Tunjov on nüüd viimastel minutitel liikunud selgelt paremale äärele.
20:43
Külastaja Live kommentaar
Kust mängu vaadata saab?
20:43
Rasmus Voolaid: Mängu Eesti telekanalid kahjuks ei näita ehk tuleb soovi korral midagi ise internetist otsida.
20:45
Rasmus Voolaid: Tunjov proovib karistuslöögist peale lüüa, aga kahjuks müüri! Uskumatult vinge ikkagi, et talle järjepanu kõik standardid usaldatakse.
20:46
Rasmus Voolaid: Aga natuke Bresciast kah: tegemist on siis Mario Balotelli klubiga, kus mehel kahjuks juhtkonnaga suusad lootusetult risti läinud on. Täna teda üles antud ei ole ja väga vähetõenäoline, et ta selle klubi eest enam kunagi mängibki. Väravas on Brescial soomlane Jesse Joronen ja ründes Gianluigi Donnarumma vend Alfredo.
20:46
Rasmus Voolaid: Hoiatus14. Spalek võtab SPAL-i vasakääre D'Alessandro maha ja tõenäoliselt saab Tunjov peagi veel ühe palli karistusalasse lasta.
20:47
Rasmus Voolaid: Tunjovi tsenderduse järel saabki Petagna peaga suunama, aga läheb selgelt üle värava. Arvaks, et tegelikult soovis SPAL-i ründaja seda värava ette pikendada.
20:48
Rasmus Voolaid: Tunjov mängitakse taas löögile, aga lendab Joronenile sülle. Tagantjärele vilistati ka suluseis. Aga Tunjov on võibolla isegi kõige rohkem pildis olnud mängija.
20:50
Külastaja Asd kommentaar
Ega Tunjovile endale tundub, et kasulik kui Serie Bssel
20:53
Rasmus Voolaid: Tunjov oli nüüd ka karistusalas aktiivne, kui kaitseliini taha söödu sai, aga siis sai ruum otsa ja rünnak luhtus.
20:53
Külastaja Sanderk kommentaar
Peab ennast järgmine hooaeg Serie B'ga kurssi viima siis. On SPAL seal tõusule pretendeerija?
20:53
20:53
Rasmus Voolaid: Seda ma väga spekuleerida ei oska, aga vähemalt teoorias võiks ju küll.
20:57
Rasmus Voolaid: Tunjov riputas seekord karistuslöögi tahaposti, kust Cionek ka löögile pääses, aga õhku hüpates vea tegi. Meie mehelt hea tsenderdus!
21:00
Seria B on igal hooajal väga põnev. See hooaeg jah Benevento oli kõigist üle. Aga tavaliselt on tabelis play offi ja väljalangejate punkti vahed väga väikesed. Võidad, tõused kohe kõrgesse mängu, kaotad langed hoopis väljalangemis tsooni. Seria B on kindlasti väga põnev ja konkurentsi rohke liiga.
21:02
Külastaja aaa kommentaar
kui Tunjovi tõesti uueks hooajaks ette valmistatakse, võiks rohkem mänguaega anda mehele, mitte ainult poolaeg, või lõpus tulles 8 minti, vaatame äkki täna saab oma esimesed 90 min kirja, oleks vägev
21:07
Külastaja ralliäss bussijuht kommentaar
Kas Purje on ainus välismaal mängiv eestlane kelle koduklubi uuel hooajal eurosarja(eelringi)s on või taolisi pallureid veel ?!?
21:08
Rasmus Voolaid: Joonas Tamm, kindlasti. Lähiminutitel selgub, kas ta on otse Euroopa liiga alagrupis või mängib ka eelringi. Praegu on 81 minutit mängitud ja seis Luganski Zorja vastu 1:1, Tamme koduklubi Desna vajab kolmandaks tõusmiseks võitu.
21:12
Rasmus Voolaid: Aga kui olen nüüd paari SPAL-i mängu viimasel ajal näinud, siis tänane on ikka hoopis teine tera kui Tunjovi algkoosseisudebüüt Genoa vastu. SPAL päriselt mängib, üritab, loob võimalusi.
21:12
Külastaja sanderk kommentaar
to Ralliäss/bussijuht Antonov ka Armeenia meister
21:13
Rasmus Voolaid: Muidugi Antonov ja Baranov kah. Tulid Armeenias kolmandaks ja kindlustasid koha Euroopa liiga eelringis.
21:15
Rasmus Voolaid: Värav 42. DABO Sahistab! Päris naljakas värav, aga tuleb ära! Dabo lööb, väravavaht tõrjub vastu teda ja sealt põrkab sisse. Tundub, et viimase puute tegi Dabo parem põlv. SPAL tõuseb virtuaalses tabelis Bresciast mööda 19. kohale ja ollakse veel elus!
21:16
Rasmus Voolaid: Tunjov võitleb end kastis löögile, aga lükkab vasakuga mööda. "He's had an exceptional first half!" ütles ülekande kommentaator. Imeline kuulata.
21:18
Rasmus Voolaid: TUNJOV VÄGA LÄHEDAL! Mängitakse kastis löögile, kõksib endale ette ja vajutab üle puusa, aga natuke tagapostist mööda! Oi, kus see oleks iluvärav olnud!
21:19
Rasmus Voolaid: Aga nüüd esimene poolaeg ka lõppeb. Dabo lõi SPAL-i ette, aga Tunjov oli tõesti hea!
21:22
mis seisus v kus zenjov on?
21:26
Rasmus Voolaid: Zenjov mängib Kasahstani kõrgliigas Karagandõ Šahtjoris, kus alustati juulist taas kõrgliigaga. Samas liigas pallib ka Artjom Dmitrijev.
21:29
Külastaja Camron kommentaar
Tunjovi mängitamine äkki mõttega mees rahaks teha? Serie B jaoks piisab kui uuel hooajal niisama "nullist" hakkab.
21:30
Külastaja Njaa kommentaar
Ütleks, et oleks võinud oma esimese värava kirja saada. Lihtsam oleks sisse olnud lüüa kui mööda.
21:30
Külastaja To aaa kommentaar
Zenjovi võid kohe ära unustada, kui on olemas oma enda Tunjov. Voolaid, ära nüüd eksi valikul.
21:30
Külastaja Volli kommentaar
Kas Rasmus Voolaid ja Karel Voolaid on omavahel sugulussidemeid jagamas? Tekkis selline huvitav küsimus.
21:31
Rasmus Voolaid: Seda polegi ammu küsitud! Aga ei ole.
21:33
Külastaja asd123 kommentaar
Kas siin võib tegu olla Kostja otsese mantlipärijaga?
21:35
Rasmus Voolaid: Teine poolaeg läks!
21:38
Rasmus Voolaid: Brescia on teist poolaega ohtlikult alustanud, aga seni on SPAL-il õnne olnud.
21:38
Külastaja Voolaid kommentaar
Vägev on see poiss ma ütlen!
21:38
Külastaja realist kommentaar
Itaalia esiliigas on varem môni eestlane ka reaalselt hakkama saanud vôi ?!? Mingid vennad on seal kindlasti lûhikest aega vastu pidanud ...
21:39
Rasmus Voolaid: Enar Jääger ja Tarmo Kink on Serie B-s mänginud, aga liiga palju kumbki mänguaega ei teeninud. Ma ei tea, kuidas te reaalselt hakkama saamist defineerite. Olid koosseisus ja said platsile küll, aga põhimehed kindlasti ei olnud.
21:40
see on nagu paide-kalju all over again, teisel poolajal jõupooled täiesti vastupidised
21:42
Külastaja nike kommentaar
Kõva teine poolaeg tuleb
21:42
Külastaja AuOhUh kommentaar
To asd123 - Kostja mantlipärimisest on asi väga kaugel. Täiesti erineva tüpaažiga mängumehed.
21:42
Rasmus Voolaid: Tunjov tegi vastasele vea, küsiti kaarti, aga seda ei tulnud. Pigem nagu õige otsus.
21:42
Kas gepard on delfiini mantlipärija? Ei ole.
21:42
Pareiko käis ka korra läbi vist
21:43
Rasmus Voolaid: Pareiko mängis madalamal.
21:44
Rasmus Voolaid: Bresciale tekkis imeline võimalus, aga Donnarumma lõi altnurgast mööda. See oli kohe kindlasti sajaprotsendiline šanss.
21:46
Rasmus Voolaid: Jagan ka SPAL-i väravat. Bryan Dabo parem põlv!
21:48
Rasmus Voolaid: Tunjov oli läbi pääsemas, aga Joronen oli väravasuult hästi vastas.
21:48
Rasmus Voolaid: Hoiatus 58. Arkadiusz Reca on SPAL-i esimene mängija, kes kollase saab.
21:51
väga äge lähinurk oli kollase kaardi andmisest, polegi kunagi kaameras nii lähedalt kollast kaarti näinud ja neid tabeleid ja ridu seal kaardi peal :D
21:53
Rasmus Voolaid: Petagna vedas palli hästi rünnakule ja Cerri tulistas, aga Brescia kaitsja klaarib joonelt!

21:56
Rasmus Voolaid: Vahetus Seekord pole Tunjov SPAL-i esimene vahetus. 65. minutil võeti välja D'Alessandro ja sisse Gabriel Strefezza.
21:57
Rasmus Voolaid: Petagna on päris võimas tank ja mängis end löögile, aga vajutab altnurgast mööda!
22:00
Rasmus Voolaid: Värav Brescia viigistab! Tšehh Zmrhal lõi oma karjääri esimese Serie A värava, kui karistusalas täiesti vabaks mängiti. Kahe meetri raadiuses ei takistanud teda ükski mängija.
22:01
Külastaja r kommentaar
tunjovilt väga silmapaistev mäng. väga tore näha. ilmselt trennides veel parem kui usaldatakse mängu ja iga mänguga tuleb enesekindlust, et sama mängu teha, mis trennis. aga jooksustiil on selline nagu mängu algusest peale megaväsinud. ilma pallita ühtki teravat liikumist ei tee
22:01
Külastaja ee kommentaar
Kes muidu SPALil standardeid annab kui Tunjov pingil?
22:02
Rasmus Voolaid: Tahtsin vaadata, et kes eelmises kohtumises Interi vastu nurgalööke andis, aga seal oli see statistika 0:7. Udinese vastu oli neid rohkem ja andis väga mitu erinevat mängijat.
22:02
Rasmus Voolaid: Donnarumma paneb võrgu sahisema, aga tsenderdaja Martella oli varem suluseis. VAR töötab!
22:02
Tunjov ikka jõuab igalepoole, teisel poolajal juba 2x meeskonda kaitsefaasis ka päästnud
22:02
Rasmus Voolaid: Oli suluseis ja jääb 1:1. Vedas!
22:04
Hakkasin ka just mängu vaatama, ja jube raskelt tuleb Tunjovi samm ilma pallita.
22:04
Külastaja Küsimus kommentaar
Rasmus, keda Tunjov sulle oma mängustiililt meenutab?
22:06
Rasmus Voolaid: Ma proovisin seda veidike nuputada, aga väga lihtne analoogi leida pole. Pole teda muidugi üldse palju veel mängimas näinud, aga veidike meenutab nagu Trent Alexander-Arnoldit ründefaasis. Ta on samuti selline mängija, kes on ääre peal justkui samal ajal ka playmaker. Alexander-Arnold on muidugi paremkaitsja ja Tunjov mängib oluliselt kõrgemal, aga töötab samuti hästi tagasi. Mõlemad on head ka standardites.
22:07
Rasmus Voolaid: Toonitan, et see on kõigest paari mängu mulje ja kindlasti pisut meelevaldne, sest ei olnud lihtne head paralleeli leida.
22:07
Külastaja r to ee kommentaar
esimesest minutist peale selline. mingi eripära
22:08
see SPALi nr 14 kohutava mulje jätnud, jube üleolev ja enne rünnakul hakkas üksi läbi 5 kaitsja suruma, selle asemel et korra sööt välja anda...
22:08
mõlemad peaksid ohtralt väravat hakkama otsima :D
22:13
ma just enna mõtlesin, et see 14 on ainus, kes pingutab veidi rohkem. teeb spurdi, et vastast kätte saada jne
22:16
Rasmus Voolaid: Viimased 4 minutit pluss üleaeg, mida liiga palju tulla ei tohiks. Suhteliselt võrdne andmine, aga sugugi mitte igav või passiivne.
22:17
Rasmus Voolaid: Vahetus 87. Tunjovi mäng saab läbi ja sisse tuleb Mattia Valoti. Väga soliidne esitus Eesti poisilt!
22:18
Rasmus Voolaid: Või mis? Ootaks ka teiste vaatajate muljeid Tunjovi esituse kohta.
22:18
jäi vb palju nägemata aga ei tule meelde seekord ühtki valesöötu Tunjovilt, siuke tunne nagu kõik oleks täna omadeni jõudnud, isegi rasked ühepuute söödud
22:20
Rasmus Voolaid: Hoiatus Kaart Brescia kaptenile Torregrossale, kes tegi haiget palli lahti löönud SPAL-i väravavahile.
22:22
Külastaja to aaa kommentaar
esimene poolaeg ühe söödu pani ebamääraselt keskele, millest tuli kontra ja pealelöök aga muidu oli väga hea jaanuaris Milani vastu ja täna ka
22:23
Rasmus Voolaid: Värav VALUS! Brescia lööb 90+3. värava! Ja sama mees - Jaromir Zmrhal - paneb palli vasakuga tahanurka!
22:23
TAA on hoopis erinev mängija ju. Pigem Pogba vms
22:24
Külastaja mc kommentaar
Tunjov on järgmine hooaeg Serie B üks liidreid ning ülejärgmisel hooajal koputavad Tunjovi uksele nii Juventus kui ka Milano Inter
22:24
Tunjov tegi 43 puudet kokku. Andis 27 söötu 88.9% täpsusega ning andis 8 tsenderdust, andis ühe keypassi. Lõi 3x peale 0raami. 6.43 on talle ratinguks pandud
22:24
millal järgmine SPALi mäng?
22:24
Rasmus Voolaid: Kolmapäeva õhtul kodus Roma vastu.
22:26
Rasmus Voolaid: Kõik! Väga karm lõpp. Loetud sekundite pärast peaks saama selgeks, kas SPAL kukub juba täna õhtul ametlikult liigast välja. Kui Genoa suudab edu hoida, siis jah.
22:26
Selged pildid, aitähh Rasmus ja järgmise korrani.
22:28
Rasmus Voolaid: Ongi korras! Genoa võitis ja tõusis 33 punkti peale. SPAL-il on võimalik kokku saada 31 ehk matemaatiliselt on langemine kindel!
22:29
Rasmus Voolaid: Lõpp oli küll nukker, aga mäng Eesti jalgpallisõbra jaoks kindlasti tore. Aitäh kõigile ja loodetavasti tõesti juba kolmapäeval uuesti!