Laupäev, 15. august 2020
21:03
Kris Ilves: Tere, head jalgpallisõbrad. Täna tõmmatakse joon alla Meistrite liiga veerandfinaalidele, kui viimase poolfinalisti selgitavad Manchester City ja Lyon.
21:04
Kris Ilves:
21:04
Kris Ilves:
21:05
Kris Ilves: Manchester City on kindel soosik, aga kui palju leidub neid, kes arvavad, et Lyon läheb edasi? Koosseisud on olemas, ennustused nüüd?
21:13
Külastaja Taavi kommentaar
Loodetavasti läheb siis üks veerandfinaal lisajale ka. Euroopa liigas läks üks V-finaal lisaajale ja seal oli üks osaline manchesterist pärit meeskond, nii et saab näha kas täna ka midagi sarnast juhtub.
21:21
Külastaja ebaaus kommentaar
ühel satsil on jeesus
21:40
Kris Ilves: Avavileni on jäänud 20 minutit.
21:40
Kris Ilves: Sterling jõuab täna uue tähiseni.
21:41
Kris Ilves: Denayeri karjäär on üpris huvitav olnud...
22:00
Kris Ilves: Manchester City pani palli mängu!
22:03
Kris Ilves: 3. minut: Manchester Cityl oli suurepärane võimalus, kui Sterling sai karistusalasse hea söödu, inglane lükkas palli värava ette, kus ootas Jesus, aga Marcal sai jala vahele.
22:04
UEFA pidavat augusti keskel otsustama kas oma egiidi all toimuvatele vôistlustele lastakse sügisel (osaliselt) publikut - väidetavalt ouudutas see eelkõige Rahvuste Liigat seega selles osas on endiselt vaikus või kuidas ?!?
22:06
Külastaja Karl Richard Raig kommentaar
Nii on
22:07
Kris Ilves: Ei oska praegu puusalt öelda, aga ilmselt küll, jah. Julgen pakkuda, et kui see otsus tuleb, siis üsna viimasel hetkel.
22:09
Kris Ilves: Kui mängust rääkida, siis suurt midagi ei ole toimunud. City on kerge initsiatiivi haaranud, aga see oli juba enne mängu teada, et nii läheb. Üheksa minutit mängitud.
22:09
Kris Ilves: 10. minut: Marcal virutas pärast Lyoni nurgalööki kaugelt peale, aga Ederson oli valvel ja püüdis palli. Päris korralik pauk Marcalilt.
22:12
Kris Ilves: Hoiatus12. minut: mängu esimene kollane kaart läheb Dubois'le, kes tegi keskväljal Cancelole üsna rumala vea.
22:15
Kris Ilves: 15. minut: De Bruyne tegi nüüd keskväljal Aouari vastu vea, aga Manchester City staar praegu pääses hoiatuskaardist.
22:17
Kris Ilves: Tegelikult on meeldiv üllatus, et Lyon on praegu mängu väga ilusti alustanud. Loodetavasti sellist Bayerni-sauna ei tule.
22:17
Külastaja Mihhaiiil kommentaar
Mille kuradi alusel debruyne kaarti ei saand kui mõni minut tagasi nii lahkelt anti?!
22:18
Kris Ilves: Arvestades eelmist intsidenti, kus Dubois sai kaardi, siis olen nõus, et De Bruyne pääses.
22:20
Kris Ilves: 20. minut: Lyon ehitas ilusti rünnakut, mis päädis Marcali mingisuguse libistamise pealt tehtud löögiga. Lyon on viimased viis minutit mängu domineerinud.
22:21
Külastaja tiktoker kommentaar
tervist minu kui tiktoki esindaja poolt, Lyon on üllatavalt hästi alustanud või mine võta kinni, on city hoopis halvasti alustanud? Kardan City 3-0 võitu, aga loodan 1-1 viiki ja penaltiseeriat
22:21
Kris Ilves: Ilmselt nii üht kui teist. Lyon on tõesti esimesed 20 minutit nauditavalt mänginud.
22:23
Kris Ilves: Värav24. minut: LYON ON 1:0 EES!
22:24
Kris Ilves: Walker kattis Ekambi suluseisu ära, Ekambi ei saanud hakkama, aga teisest lainest tuli Cornet, kes lõi palli posti kõrvale. VAR läks küll olukorda uurima, aga värav loeb!
22:25
no mida pabulat, kui var selle ka ära võtab, siis on var ametlikult jalgpalli ära rikkunud
22:25
Kris Ilves: Ei võtnud. Walker kattis suluseisu ära. Napilt, aga kindlalt, nagu öeldakse.
22:27
Kris Ilves:
22:29
Kris Ilves: Hoiatus29. minut: Fernandinho sai kollase kaardi.
22:35
Minu unistuste karoonaaasta CL Finaal 2020 on Lyon-Leipzig. Olen vist ainus Eestis elav inimene, kes nägi nende meeskondade alagrupiturniiri mõlemat kohtumist. Leipzig kodus kaotas ja Lyonis mängiti viiki.
22:35
Kris Ilves: Just. See oleks vägev finaal. Teadupärast kuulusid Leipzig ja Lyon samasse alagruppi.
22:39
Kris Ilves: Manchester City on pärast kaotusseisu jäämist veidi tempot tõstnud, aga suures plaanis on Lyonil kõik kontrolli all. De Bruyne sai terava nurga alt karistuslööki proovida, aga Lopes oli Lyoni väravas valmis. 39 minutit mängitud.
22:39
Hetkeseisuga vaataksid cl-i poolfinaale hispaania, itaalia ja inglise klubid kõrvalt. On üldse kunagi juhtunud nii, et kolme euroopa kõvema liigade meeskondi poolfinaalides esindatud ei ole?
22:40
Kris Ilves: Peast ei julge pakkuda. Muidugi tuleb siin veel mängu see küsimus: kumb on tugevam liiga, kas Bundesliga või Serie A?
22:40
Kahjuks on finaalis ühele rahaklubile koht olemas jah
22:42
Kris Ilves: See oleks juba päris põnev fakt, kui Lyon saaks Manchester Cityst jagu, siis oleks poolfinaalis kaks Saksamaa ja kaks Prantsusmaa klubi.
22:42
Kris Ilves: 43. minut: Rodri pääses pärast Sterlingu soolot löögile, aga löök oli pehme ja Lopes sai palli kätte. Puterdades, aga sai kätte.
22:43
Külastaja njh kommentaar
ei maksa siin laskmata karu nahka jagada, ütleme ausalt et isegi praegu on City edasipääsule selge favoriit
22:43
Kris Ilves: Jah, olen nõus. Kui Lyon peaks näiteks teise lööma, siis oleks juba teistsugused lood. Poolaeg siiski mängida.
22:43
Ajalooliselt itaalia klubid olnud karikate võitmisel kõvemad kui saksa klubid. European cups or champions league wins Italy 12, Germany 7.
22:45
Kris Ilves: Seda küll, aga arvestades Itaalia klubide (eba)edu viimastel aastatel eurosarjades, siis...
22:45
Kris Ilves: Kaks lisaminutit avapoolajale.
22:46
Kris Ilves: 45+1. minut: Sterling on tulnud paremale äärele ja sai juba teist korda hea söödu sinna. Esimene puude vedas inglast veidi alt ja siis mängis ennast raskesse olukorda.
22:47
Kris Ilves: Esimene poolaeg mängitud. Manchester City 0, Lyon 1.
22:53
Kris Ilves:
22:58
Kris Ilves: Taavi enne küsis, millal ei olnud viimati kolme tippliiga - Inglismaa, Hispaania ja Itaalia - klubid Meistrite liiga poolfinaalis esindatud. Vastus: 1991. aastal. Aga siis olid nelja parema hulgas näiteks sakslased (Müncheni Bayern).
23:02
Kris Ilves: Üks põnev fakt veel.
23:02
Külastaja lol kommentaar
Vara: Lyoni pole väljakul Kruus: Pep pani ukse lukku Kuld!
23:03
Kris Ilves: Teine poolaeg algas! Lyon pani palli mängu.
23:03
Lyonil 30k soolas juba, PSG eeskujul?
23:07
Külastaja burksimudija kommentaar
ei tea kuidas PSG pärast 30k trahvi ellu jääb, ilmselt Neymar ja Mbappe tuleb maha müüa ja klubi jätkamine samuti küsimärgi all, heal juhul saavad jätkata kuskil esiliigas
23:08
Külastaja Süljeiha kommentaar
Aga igatahes Juventuse oli väga super hea hooaeg ja kõik mängijad olid teistest paremad! Ronaldo tehing oli väga super!
23:09
Kris Ilves: Selline huvitav statistika ka veel.
23:10
Kusjuures põnev lugu on saksa ja prantsuse klubidega see, et koroona järgselt oli neil koduse liiga graafik kas hõre või olematu. Hispaania, inglise ja itaalia satsid madistasid koduseid liigasid siin juulikuus nii, et vähe pole. Selgelt näha siin finaalturniiril, kes on puhanud, kes on väsinud.
23:11
Kris Ilves: Manchester City teenis lühikese aja jooksul kaks nurgalööki, aga midagi ohtlikku ei tekkinud.
23:12
Kris Ilves: Cornet sai kokkupõrkes Fernandinhoga haiget ja lonkab kergelt.
23:14
Kris Ilves: Vahetus56. minut:Fenrandinho välja, Mahrez sisse Cityl.
23:15
Kris Ilves: Hoiatus58. minut: Rodri läks veidi jõuliseks ja sai kohe ka kollase kaardi.
23:18
Kris Ilves: 60. minut: De Bruyne sai karistuslöögist proovida, aga Lopes tõrjus.
23:21
Kris Ilves: 63. minut: Marcal virutas umbes 30 meetri kauguselt peale, aga Ederson püüdis. Ei midagi ohtlikku. Aga mees tõestas jälle, et teda ei tohi vabaks jätta.
23:22
Kris Ilves: 64. minut: Jesus tõmmati karistusala lähistelt maha ja nüüd on väga heast kohast Manchester Cityl karistuslöök.
23:23
Kris Ilves: Hoiatus  65. minut: Marcelo sai kollase kaardi ka.
23:23
Kris Ilves: 66. minut: De Bruyne proovis keerutada, aga ikka omajagu mööda.
23:26
Kris Ilves: 68. minut: De Bruyne purjetas paarkümmend meetrit kuni karistusalani välja ja läks vasaku jalaga löögile, aga seal oli müür ees.
23:27
Kris Ilves: Värav69. minut: MANCHESTER CITY VIIGISTAS, 1:1!
23:27
Kris Ilves: Vasakult äärelt leiti hea sööduga Sterling, kes söötis palli omakorda penaltipunkti juurde ja seekord De Bruyne ei eksinud - pall kindlalt taha nurka.
23:29
Kris Ilves: 71. minut: Cornet kukkus karistusalas...
23:29
Kris Ilves: Penaltit ei antud. Walker hoidis natuke käest kinni, siis natuke tõukas, kuid korduste põhjal tundus, et mitte eriti tugevalt.
23:30
Kris Ilves: Vahetus Vahepeal on Lyon oma esimese vahetuse teinud: Bruno välja, Mendes sisse.
23:32
Kris Ilves:  Vahetus74. minut: Tete sisse, Dubois välja Lyonil.
23:32
Kris Ilves: Vahetus 75. minut: Dembele sisse, Depay välja Lyonil.
23:34
Kris Ilves: 76. minut: Jesus proovis kaugelt, aga löök läks selgelt üle jala.
23:36
Kris Ilves:  Värav 79. minut: Dembele tuli, nägi ja tegi. Lyon juhib jälle! 2:1!
23:37
Kris Ilves: Või siiski!?
23:37
Kris Ilves: VAR uurib olukorda.
23:37
Kris Ilves: Värav loeb ja Lyon juhibki jälle.
23:39
Kris Ilves: Edersoniga üks-ühele pääsenud Dembele ei olnud kindlasti suluseisus, kuid VAR vaatas, kas tema meeskonnakaaslane oli ja kas seal mingisugune puude oli. Ju siis ei olnud.
23:40
Kris Ilves:
23:41
Kris Ilves: Vahetus 84. minut: Silva sisse, Rodri välja Cityl.
23:43
Kris Ilves: Väravaolukorras oli ilmselt küsimus ka selles, kas Dembele tegi enne üks-ühele minekut Laporte'ile vea. Ju siis ei teinud.
23:43
Kris Ilves:  Manchester Cityl on jäänud viis minutit + lisaminutid. Aeg hakkab nüüd otsa saama...
23:44
Kris Ilves: 86. minut: MIDA!? RAHEEM STERLING!? TÜHI VÄRAV JA ÜLE!

23:44
Külastaja aaaah kommentaar
täiesti ebareaalne, sealt oleks Kris Ilves purjus peaga ka kümnest kümme löönud
23:45
Kris Ilves: Värav 87. minut: TEHTUD!? DEMBELE LÕI OMA TEISE JA LYONI KOLMANDA!

23:48
Külastaja krudu kommentaar
ja miks ma ei pannud lyoni peale oma raha?
23:48
UEFA tõmbab pudelilt korgi pealt tuletades meelde kevadist saagat Man City vs UEFA.
23:48
Ilves, kas eelistaksid Bayern vs Leipzig finaali või PSG vs Lyon?
23:48
23:49
Kris Ilves: Leipzig - Lyon, aga kui nende kahe vahel valida, siis pigem Bayern - Lepizig.
23:52
Kris Ilves: 90+4. minut: De Bruyne virutas karistuslöögist peale, aga Lopes tõrjus palli nurgalöögiks. Nurgalöögist pääses City löögile, aga napilt mööda.