Laupäev, 31. oktoober 2020
12:45
Siim Pulst:  Tervist, Premium liiga 26. voor on veerandtunni pärast algamas.
12:46
Siim Pulst:  Mina hoian silma peal Viljandi Tuleviku ja TJK Legioni mängul. Tuleviku pingil on ainult neli mees, nende hulgas Jonas Tossou, kellele eelistati algkoosseisus Rainer Peipsi. Muus osas on algrivistus ootuspärane, sest Martin Allik ja Tanel Lang kannavad mängueekde.
12:47
Siim Pulst: Legioni keskkaitsest puudub Aleksandr Volodin, kelle asemel on taas rivis Artjom Artjunin. Ootamatu on ka Deniss Vnukovi pingile jäämine - tema asemel tegutseb keskväljal Daniil Pankov.
12:57
Kasper Elissaar: Tere ja kaunist jalgpallilaupäeva nüüd ka minu poolt! 
12:58
Kasper Elissaar: Kalevi ja Transi mängus on osapooled vaikselt väljakule tulemas. Kalevi algkoosseis on üllatusvaba. Transil alustab pingilt Roman Nesterovski, kes on hädas olnud traumaga. Algkoosseisu on tõusnud Viktor Plotnikov, kes tänavu just esimest viiulit mänginud ei ole.
12:59
Kasper Elissaar: Kadriorus on täna jalgpalliplatsi kõrval halloweeni meeleolud. Ilm on veidi pilvine, aga sügiseselt mahe.
13:00
Siim Pulst:  Tulevik pani palli mängu!
13:00
Kasper Elissaar: Coolbeti koefitsiendid annavad täna selge eelise Transile. Tänavu on senistest omavahelistest mängudest võidetud üks ja korra on lepitud viiki.
13:00
Kasper Elissaar: Kadriorus pall mängus!
13:05
Siim Pulst: Marin särab juba! Viljandi vasakäär tegutses kõigepealt ohtlikult kontrarünnakul, teenides nurgalöögi, ning nurgalöögi järel saatis ta ise käärlöögi postide vahele, kust Londak selle siiski tõrjus!
13:06
Siim Pulst:  Andrejev katsetas üliterava nurga alt Nõmme valmisolekut - Viljandi väravavaht pareeris tugeva löögi.
13:07
Kasper Elissaar: Tänavu alla 600 minuti mänginud Plotnikov on olnud seni Transi poolelt aktiivne. Külalised on seni veidi rohkem palli vallanud. Ohtlikuks pole veel läinud.
13:09
Kasper Elissaar: Mängu parim võimalus kaheksanda minuti täitumisel, kui Velijev sai Transi pallikaotuse järel kasti tagant löögile, ent Matrossov püüdis.
13:12
Siim Pulst: Legioni asetus erineb oluliselt sellest, mis mängu eel üles joonistati. Näib olevat üsna puhas 4-4-2, kusjuures kaitseliin vasakult on Šarnin, Artjunin, Kovtunovitš ja Pankov. Keskväljal ootuspäraselt Dmitrijev ja Šlein, kuid Sidorenkov tegutseb vasakul äärel ja Gvinašvili paremal. Andrejev ja Beljakov ees.
13:12
Kasper Elissaar: Valner sai püüda Transi madala palli. Mõlemad üritavad ja tahavad. Munaveeretamist täna Kadriorus ei ole.
13:13
Siim Pulst:  Seejuures kannab Gvinašvili särki number 25, kuigi protokolli järgi peaks ta olema 10. Päris palju segadust.
13:15
Kasper Elissaar: Kui Siim juhtis tähelepanu vastuoludele Legioni ridades, siis Kadriorus on mõlemad võistkonnad väljakul nii, nagu paberile enne mängu joonistati. On mõlemad juba pikalt tänavu 4-2-3-1 asetust kasutanud.
13:16
Kasper Elissaar: Geoffrey sai nüüd 16. minutil Vallneriga vastamisi, aga tõusis suluseisulipp!
13:17
Külastaja Aivar kommentaar
Kes see mees kommenteerib Viljandi-Legion? Tundub, et poisil korralik närv sees. Üritab olla enesekindel, aga iseloomult väga nõrk sellise töö jaoks...
13:18
Kasper Elissaar: Anier pööras väravale ja otsis veel läbisööduga Dõmovit, ent Matrossov vahel.
13:18
Siim Pulst:  Šlein proovis ülikauge karistuslöögi järel õnne, aga löök ebaõnnestus. Pallivaldamine on pisut Legioni kätte läinud, kuid avaminutite väravavõimalustele pole erilist lisa tulnud kummaltki poolt.
13:19
Kasper Elissaar: Värav18. minutil läheb Trans Geoffrey väravast juhtima! 1:0 külalistele! Zakarljukalt imeline läbisööt kaitsjate vahelt kasti. Ründaja tõstis palli kergelt üle Vallneri.
13:21
Kasper Elissaar: Nigeeria ründaja lõi oma esimese värava Premium liigas pärast 25. juulit! Pikk paus läbi! Vahepeal II liigas Transi U21 võistkonna eest on väravalöömist saanud siiski harjutada.
13:25
Kasper Elissaar: Tamberg mängiti nüüd kasti Vaherna poolt löögile, aga endine Transi poolkaitsja lõi pallist mööda!
13:25
Siim Pulst: Tulevikul ei ole kuhugi kiiret. Kuni Legion kõrget pressi tegema ei tule, kiigutatakse omal poolel rahus palli. See on ka muidugi ka arusaadav, sest viigipunkt kindlustaks neile esikuuiku koha.
13:26
Siim Pulst:  Andrejev pääses 20+ meetri pealt löögile, Roosalu rikošeti kaudu lendas pall Legioni esimeseks nurgalöögiks.
13:27
Siim Pulst: Legioni nurgalöögist sündis aga hoopis Tuleviku hea kontrarünnak, kus Riiberg andis ka väga hea palli kasti, aga sealses pusimises ei suutnud ründajad löögini jõuda.
13:27
Külastaja Fantasy? kommentaar
Fantasys mingid probleemid?
13:27
Kasper Elissaar: Punktide arvutamise hetkel võib aeg-ajalt mingeid nö mustasid auke esineda, aga vaatame üle.
13:28
Külastaja Fantasy? kommentaar
Tänan vastuse eest.
13:31
Siim Pulst:  Sidorenkov on äärepoolkaitsjana täna väga nähtav olnud, kusjuures eriti just keskele liikudes ja trahvikasti taga niite tõmmates.
13:31
Kasper Elissaar: Kalev käib Transile endiselt kõrgelt peale. Trans aeg-ajalt satub surve alla seetõttu.
13:32
Siim Pulst:  Tulevik kombineeris hästi kuniks Marin pääses 15 meetri pealt ka löögile, aga saatis palli üle värava.
13:33
Kasper Elissaar: Hoiatus33. minutil saab Sobtšenko kollase kaardi, kui läks Vallneri tõrje järel õhust löögile ja tabas jalaga vastast.
13:34
Kasper Elissaar:  VäravMarek Kaljumäe viigistab 34. minutil värava eest seisu! Kalev 1, Trans 1!
13:36
Kasper Elissaar: Velijevi tsenderdus võttis rikošeti ja Kaljumäe sai kornerijärgses olukorras mõnelt meetrilt oma tabamuse kätte.
13:36
Kasper Elissaar: Anier sai nüüd Tambergi söödust kastis löögile, aga Matrossov ees!
13:38
Külastaja urmar kommentaar
Selline mõte, et võiksime väravate puhul alati ka fantasy söödu lisada, kui selline oleks tuvastatav, poleks ilmselt eriti keeruline võimalusel ka kolmas sööt välja selgitada.
13:39
Kasper Elissaar: Väravasöötude info ju ongi olemas. Hokisöötude jagamise praktikat jalgpallis väga pole.
13:39
Kasper Elissaar: Sobtšenko on pingile läinud ja hoiab külmakotti põlveõndlas.
13:40
Kasper Elissaar: Trans on juba mitu minutit kümnekesi mänginud. Trans pole Sobtšenkole vahetust veel leidnud.
13:41
Kasper Elissaar: Zakarjluka kauglöök kasti tagant lendas üle.
13:41
Kasper Elissaar: Vahetus41. minutil tuleb Sobtšenko asemel väljakule Martin Käos. Liigub paremkaitsesse ja Škinjov kõrgemale.
13:42
Siim Pulst: Hoiatus 40. Sidorenkov võttis 40. minutil Seederi jõulise libistamisega maha. Tulevikule ohtlik karistuslöök äärelt.
13:43
Siim Pulst:  Juhkam pääses Komissarovi karistuslöögi järel neljalt meetrilt vabalt löögile, aga pall jäi tema peanupu jaoks pisut kõrgeks. Siiski hea võimalus.
13:43
Külastaja fänn kommentaar
Pohlak peaks minu arvates tagasi astuma
13:44
Siim Pulst:  Teises väljakuotsas pääses omakorda Kovtunovitš Sidorenkovi karistuslöögi järel peaga löögile, aga temagi ei leidnud raame üles.
13:44
Kasper Elissaar: Anier lööb kuue meetri pealt palli üle värava! Transi kastis suur segadus, Anier saab palli suunata, aga ei lähe võrku!
13:45
Kasper Elissaar: Hoiatus45. minutil saab Kaljumäe hoiatuskaardi keskväljavea eest.
13:46
Siim Pulst: Poolaeg Viljandis 0:0. Võrdne mäng kahe väga erineva lähenemisega meeskonna vahel. Tuleviku võimalused olid ehk tsipa paremad.
13:46
Kasper Elissaar: Kadriorus saab esimene üleminut täis ja avapoolaeg on lõppenud 1:1 seisuga!
13:47
Kasper Elissaar: Trans alustas veidike teravamalt ja läks ka juhtima, aga Kalev kogus end hästi ja sai mängu sisse. Avapoolaja lõpus oli neil mitu võimalust ja viigivärava järel oleks võidud parema õnne korral ka ise eduseis haarata. Teise poolaja eel on kõik lahtine.
14:01
Siim Pulst:  Teine poolaeg Viljandis!
14:02
Kasper Elissaar: Kadriorus ka pall taas mängus! 
14:06
Kasper Elissaar: VäravPavel Dõmov tsenderdab paremalt äärelt palli 49. minutil postipõrkega sisse! 2:1 Kalevile!
14:07
Kasper Elissaar: Eemaldamine50. minutil Appiahile punane! Võttis maha Vaherna, kes sai Anieri söödu järel kasti. Käed olid seljas, palli ei puutunud. 
14:07
Siim Pulst: Tulevik on teist poolaega pisut teravamalt alustanud ja Marin proovis ka päris kaugelt peale lüüa, aga Londak pareeris.
14:08
Kasper Elissaar: Värav3:1! Millised minutid! Anier lõi palli vasakusse alla nurka. Matrossov teisele poole. Loetud hetkedega on kõik pea peale pööratud!
14:08
Siim Pulst: Vahetus  53. minutil Mašitšev sisse, Šlein välja.
14:09
Siim Pulst:  Ei tea, kas füüsises küsimus, sest väljakul jättis Šlein küll väga hea mulje.
14:09
Kasper Elissaar: Väravasöötudest nii palju, et Vaherna sai neid kaks. Ühe penalti eest ja Dõmõvi tsenderdusväravale jättis ka palli tema jalg.
14:10
Kasper Elissaar: Anier saab veel lüüa, aga nüüd jääb Matrossov ette.
14:10
Siim Pulst:  Komissarov saatis kasti servast palli lati alla, kust Londak selle üle lati lükkas. Tulevikul on teisel poolajal juba viis head standardolukorda olnud kasutada.
14:13
Siim Pulst:  Suur segadus Tuleviku kastis! Roosalu tabas lahtise käega õnnetult palli, aga seda penaltivääriliseks ei hinnatud! Ning Artjunin oli jätkuolukorras ka väravale lähedale, aga löök blokeeriti.
14:14
Siim Pulst: Vahetus  58. minutil Legioni teine vahetus: Gussev sisse, Gvinašvili välja.
14:15
Külastaja vaataja kommentaar
Mis penalt? Maapõrkest vastu kätt,ise ta ju käega ei mänginud!
14:16
Külastaja nojah kommentaar
Uskumatu, kohtunik oli olukorrale nii lähedal. Samas annab see soccernetile võimaluse podcastis jälle kohtunike teemal pikalt räntida, et teha nägu et oi küll me oleme erapooletu portaal (ilmselt on antud rahastajalt luba kohtunikke siunata, nii jääb rohkem mulje, et tegu on erapooletu portaaliga)
14:16
Siim Pulst: Tahtlik Roosalu käegamäng muidugi ei olnud. Samas oli käsi kehast selgelt eemal ja puude oli tugev.
14:17
Kasper Elissaar: Natuke fotokunsti ka. Liisi Troska pildid:

14:17
Siim Pulst:  Tegelikult oli käepuude lausa nii tugev, et on sisuliselt võimatu, et kohtunikel see märkamata jäi. Järelikult tõlgendasid nad seda teadlikult mitte-penaltivääriliseks.
14:17
Kasper Elissaar: Hoiatus60. minutil saab esmalt Irie oma tegude eest hoiatada. Ning siis veidi hiljem teisel pool väljakut eksib määruste vastu Hoiatuskaardi vääriliselt ka Daniil Sõtšugov.
14:18
Siim Pulst: Vahetus  62. minutil vahetab ka Tulevik: Tossou sisse, Peips välja.
14:18
Kasper Elissaar: Zakarljukalt 62. minutil löök, mis valmistas Vallnerile ka probleeme, aga lõpuks noppis Geoffrey nina eest palli.
14:20
Kasper Elissaar: Fotokunsti Oliver Tsupsmanilt:
14:21
Kasper Elissaar: Vahetus64. minutil vahetab Alger Džumadil puhkama Sõtšugovi, kes hakkas siin juba kiirelt teise kollase kaardiga flirtima.
14:22
Siim Pulst:  Andrejev blokeeris vastase kastis Roosalu söödu, aga Tuleviku õnneks jõudis Nõmm lahtise pallini esimesena. Legioni surve muutub üha meeleheitlikumaks.
14:22
Külastaja Tv kommentaar
Kas kohtunik teab midagi uuendatud reeglite kohta? Kui penalt on juba olemas ja ta annab veel lisaks punase kaardi.. noo see on juba komöödia
14:22
Siim Pulst: Hoiatus  67. minutil Šarnin võttis Marini maha.
14:23
Kasper Elissaar: Jalgpallireeglid ütlevad üsna üheselt, et kui võtad viimase lootuse veana karistusalas maha mängija, üritamata palli mängida, on see punane kaart. Kui on üritus palli mängida, siis kollane.
14:23
Kasper Elissaar: Hoiatus67. minutil jääb Reimaa keskväljal hiljaks.
14:23
Siim Pulst: Viljandi mängule on protokolli märgitud 191 pealtvaatajat.
14:24
Külastaja tiktoker kommentaar
Ärge ajage hullu juttu, et Kalev Transi vastu juhib, panin 0-1 pealt kinni ja läksin tiktoki tagasi, kuna oli arvata, et järjekordne kaotus tuleb. Nii võib pärast poolitamist veel täitsa mänguks minna püsimajäämise nimel jeee
14:24
Siim Pulst: Vahetus  69. minutil Prosa sisse, Beljakov välja.
14:25
Kasper Elissaar: Kalev teeb tabeliseisu küll põnevaks, kui nad täna võidavad, jah! Vahe Kuressaarega neli punkti jooksvas tabelis!
14:26
Kasper Elissaar: Kadriorus on 124 pealtvaatajat täna.
14:27
Kasper Elissaar: Vahetus71. minutil Škinjov väljakult ära ja Arseni Kovaltšuk tuleb ründeteravust lisama.
14:29
Kasper Elissaar: Enne kogu selles segaduses jäi mainimata, et punase kaardi järel võttis Trans välja Plotnikovi ja tõi Nesterovski keskkaitsesse.
14:29
Külastaja Vas kommentaar
Väga vabandan, aga Narva on kari hädapätakaid juba liiga tükk aega
14:30
Kasper Elissaar: Anier sai otse õhust löögile, aga selgelt mööda.
14:30
Siim Pulst: Tossou võttis äärel Dmitrijevi ette ja kuigi tundus, et Eesti koondise legend võidab füüsiliselt ebavõrdse võitluse, siis kasutas ta siiski liialt käte abi ning tema vastu vilistati viga.
14:30
Kasper Elissaar: Trans on vähemuses olles mänginud kõige tavapärasemat 4-4-1 asetust. Aga neil on olnud selgelt raske.
14:31
Kasper Elissaar: Värav74. minutil lööb Anier 4:1! Kastis sai vabalt palli ja kindel löök nurka. Kalev on hoos!
14:31
Siim Pulst:  See huvitav võitluspaar oli näiteks sellest, kui ebatõenäolisi paare praegune mängupilt tekitab. Legion surub kõrgelt, Tulevik nõelab vastu... usun, et väravad täna kindlasti nägemata ei jää.
14:31
Kasper Elissaar: Vahernalt imeline tõste-sööt Anierile, kes sai Nesterovski selja taga uhkes üksinduses palli. Vahernal väravasöötude kübaratrikk!
14:32
Siim Pulst:  76. minutil põrkas Komissarovi nurgalöök kõigile ootamatult meestemerest läbi ning lõpuks vaid mõni meeter tagumise posti kõrvalt üle otsajoone!
14:33
Kasper Elissaar: Vahetus76. minutil saab suurepärase mängu teinud Anier puhkama ja Golovljov oma endise koduklubi vastu sisse. Vahetuse eel näidati veel kordust Kalevi viimasest väravast ja Transi kaitsetöö selles olukorras oli katastroofiline.
14:35
Siim Pulst:  Mašitšev möödus mängeldes paarist vastasmängijast, aga otsustas siis kauglöögi kasuks ja saatis palli kindlalt väravast mööda.
14:37
Kasper Elissaar: Hoiatus80. minutil saab Pavel Dõmov väravale lisaks oma nime kirja ka hoiatuskaartide lahtrisse.
14:37
Siim Pulst: Legionil on nüüd palju standardeid kasutada olnud. Andrejevi löök võttis rikošeti ja maandus värava peal.
14:37
Kasper Elissaar: Transil üle pika aja võimalus! Zakarljuka keevitas 81. minutil kasti tagant üle.
14:38
Siim Pulst:  Nurgalöögid Legioni kasuks 8:7. See on ikka väga suur hulk nurgalööke ühe mängu kohta.
14:39
Kasper Elissaar: Kovaltšuk lüpsis kastis Kalevi kaitsjaid, aga jätkusööt ei jõudnud värava ees kaaslaseni.
14:39
Siim Pulst:  Artjunin jõudis 83. minutil lähemale kui keegi teine! Sidorenkovi nurgalöök vasakult ning Artjunin pääses penaltipunkti juurest otse õhust jalaga löögile, aga Nõmm päästis Tuleviku!
14:40
Kasper Elissaar: Trans on saanud nüüd veidi söötu lükata, aga kuidas siit veel enne lõpuvilet pnukte päästa, seda on raske näha.
14:41
Siim Pulst:  POST! Mitte Sander, vaid Viljandi väravapost! Sidorenkovilt karistuslöök ning Kovtunovitš oli vist selleks meheks, kelle sukelduva pealöögi järel lendas pall vastu tagumist posti!
14:43
Siim Pulst: Jälle ohtlik! Sidorenkovi vasak jalg viis seekord löögile Andrejevi, aga ta ei suutnud palli väravale suunata. Legioni surve on praegu nii meeleheitlik, et värav näib ainult aja küsimus.
14:45
Kasper Elissaar: Meeleolusid Kadriorust. Oliver Tsupsmani fotod:14:45
Siim Pulst:  Uskumatu, neljas võimalus järjest Sidorenkovi supertsenderduste järel. Seekord sai Pankov peaga täiesti vabalt löögile, aga saatis palli napilt üle.
14:45
Kasper Elissaar: Vahetus88. minutil teravalt mänginud Velijev ära ja Hugo Palutaja saab oma minutikesed kirja.
14:46
Siim Pulst:  3 lisaminutit Legionile armuaega.
14:47
Kasper Elissaar: Kadriorus anti kaks minutit, aga seda ainult reeglite täitmiseks. Võitja on ammu selgunud.
14:48
Kasper Elissaar: Ivkic keevitas 20 pealt veel üle lati.
14:49
Külastaja Hormoonika Kägu kommentaar
Kohtunik tassib Tulevikku.
14:49
Siim Pulst:  Kõik! 0:0. Tulevik elas Legioni võimsa surve üle ning kindlustas viigiga koha esikuuikus, samal ajal kui Legion peab hooaja lõpus veel tagumise neliku hulgas pisut higistama.
14:49
Kasper Elissaar: Läbi! Kalev alistab 4:1 Narva Transi ja on elus!
14:51
Kasper Elissaar: Trans alustas mängu hästi, aga Kalev sai avapoolaja teisel poolel mängu sisse. Teisele poolajale tehti aga väga tormiline algus ehk kiired kaks väravat ja punane kaart otsustasid kõik ära. Lõpuks vormistas Anier seisu veelgi kaunimaks Kalevi poolt vaadatuna. Anieril nüüd liigas sel hooajal kirjas juba kaheksa väravat. Kalev kaotab Kurele nelja punktiga. Jäänud veel neli matši neil pidada.
14:58
Kasper Elissaar: Aga selline oli selle jalgpallipäeva algus. Tunni pärast otsepilt juba Lillekülast, kus madistavad Levadia ja Tammeka. Püsige Soccernet.ee lainel! Kena laupäeva jätku!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!