Laupäev, 21. november 2020
12:55
Martti Kallas:  Tere pärastlõunat kõigile vutisõpradele! Mina toon Teieni täna Kalevi ja Legioni vahelise kohtumise, mis peagi algamas.
13:01
Martti Kallas: Meeskonnad tulevad Sportland Arenal platsile.
13:02
Martti Kallas:  Tasub siis meeles pidada, et püsimajäämise seisukohalt on tegu üliolulise mänguga. Legion kindlustab täna võidu korral püsimajäämise, tabeli punast laternat Kalevit lahutab eelviimasest ehk üheksandast kohast kaks ning kaheksandast kohast kolm punkti. Seitsmendal positsioonil on Legion.
13:03
Martti Kallas:  Kalev pani palli mängu!
13:04
Siim Pulst: Tere ka minu poolt! Kuressaare ja Transi algkoosseisud vastavad üldiselt eeldatavatele koosseisudele, aga 50/50 peale hinnatud Roman Sobtšenko ei kuulu siiski Transi nimekirja. Tema asemel alustab äärel Artjom Škinjov.
13:05
Martti Kallas:  Legion teenis esimese nurgalöögi, kuid Kalev saab klaaritud.
13:07
Martti Kallas:  Aleksandr Dmitrijev mängib siis meeskonna vastu, kelle peatreener ta hooaja esimeses voorus oli.
13:08
Külastaja Luke kommentaar
When will the game start?
13:08
Martti Kallas:  Otsitakse diagonaalsööduga Gussevit, aga sööt läheb natuke pikaks.
13:08
Siim Pulst:  Kuressaare ja Transi mäng algab kell 13.15 seoses ülekande tehniliste probleemidega.
13:10
Martti Kallas: VäravLEGION! ŠATOV!
13:10
Martti Kallas:  Allast lükkab palli ise Nesterovile jala peale, kes mängib omakorda Šatovi üks-ühele ning vormistamise vaev.
13:12
Martti Kallas:  Sidorenkov otsib karistuslöögist oma meeste päid, aga sööt läheb selgelt liiga pikaks.
13:12
Külastaja urmar kommentaar
ütlen kohe ära, et sööte täna lisada ei saa.
13:15
Martti Kallas:  Allast on esimese kümne minutiga juba mitu korda praaki teinud. Kingib Legionile lihtsa nurgalöögi ning jätkuolukorras saab löögile Dmitrijev, aga mööda.
13:15
Martti Kallas:  Vallner kohvitab riskantselt Legioni ründajaid, aga tuleb efektselt olukorrast välja.
13:16
Külastaja Asd kommentaar
Noor või mitte, aga nii on ikka väga keeruline jalkat mängida kui pallile pihta ei saa
13:16
Siim Pulst: Kuressaare pani palli mängu!
13:17
Siim Pulst:  Või noh, nagu ikka, siis Laht lajatas lahtilöögi kaugele auti.
13:18
Martti Kallas:  Nesterov saab tsenderduse järel karistusalas löögile, aga blokeeritakse.
13:19
Martti Kallas: Volodin proovib 35 meetri pealt karistuslöögist peale lüüa ja ei ole üldse paha üritus, aga Vallner püüab.
13:20
Martti Kallas:  Milline tõrje Vallnerilt! Šatov saab löögile, Vallner tõrjub enda ette, Nesterov saab reboundi lüüa, aga Vallner sirutab taas end sinna ette!
13:21
Martti Kallas: Jälle Vallner päästab! Tsenderdusega leitakse Nesterovi pea, aga puurilukk on ülesannete kõrgusel!
13:22
Siim Pulst:  6. minutil esimene ohtlik olukord, kui Männilaan ründas viiekastis Lahe nurgalööki, aga tabas palli kahtlaselt kehaga ning pall põrkas sealt üle värava.
13:22
Martti Kallas:  Vahetus19. Kalev juba vahetab - Džumadil tuleb Suvinõmme asemele. Suvinõmm naases äsja vigastuspausilt, ilmselt sellest tingitud see vahetus.
13:24
Martti Kallas:  Džumadil võtab keskväljal suurepärase tackle'iga Pankovilt palli jala pealt ära.
13:25
Martti Kallas:  Šatov saab karistusala joonelt lüüa, Vallner püüab.
13:26
Siim Pulst:  Kelder sai ohtlikult kastis proovida, aga üritus blokeeriti. Trans on vallanud rohkem palli, aga Kure on olnud teravam.
13:28
Martti Kallas: Pankov mängitakse liini taha vabaks ja Reimaa lükkab tsenderduse Gussevi nina eest auti. Mäng on täielikult Legioni kontrolli all praegu.
13:28
Külastaja Üüüliküva kommentaar
Tõin Andrejevi(C) & Vnukovi sisse, mõlemad pingil.
13:28
Martti Kallas: Värav  LEGION 2!
13:29
Martti Kallas:  Nurgalöögijärgses olukorras jääb pall Gussevile ette ja mees vajutab lati alla ära.
13:29
Martti Kallas:  Söödupunkte keegi ei saa, kaitsemängija mängis palli ise ründajale ette.
13:31
Martti Kallas:  Dõmov kukub karistusalas, aga Frischer ei ole penalti andmisest eriti huvitatud.
13:32
Martti Kallas:  Šatov proovib 20 meetri pealt lüüa, aga löök võtab rikošeti ja pall lõpetab Vallneri käte vahel.
13:32
Siim Pulst:  Iga pall, mis Transi kasti jõuab, on kohe ka ohtlik. Viimati said peaga proovida keskkaitsjad Pajunurm ja Kriisa, aga palli lõpuks postide vahele ei saanud.
13:35
Martti Kallas:  Sidorenkov annab madala palli kasti, aga keegi ei saa pihta!
13:35
Siim Pulst: Transi esimene võimalus, kui pall põrkas kastijoonele Mihhailovile ning too vajutas ühe puutega otse õhust peale, aga väravast mööda.
13:37
Martti Kallas:  Šatovit otsitakse liini tagant, aga Vallner õigeaegselt vastas.
13:38
Martti Kallas:  Otsitakse pika sööduga Vahernat, aga pall kukub üle pea auti.
13:38
Siim Pulst:  Appiah proovis optimistlikult ca 35 meetri pealt õnne - ei mingeid probleeme Karofeldile. Trans on selgelt hädas rünnakul otsustavate käikude leidmisega.
13:40
Martti Kallas: Sidorenkovi palli saab peaga suunata Šatov, aga mööda.
13:40
Siim Pulst: Nüüd on hakanud juhtuma ka selles väljakuotsas. Kõigepealt tegi Kovaltšuk vasakult hea läbimurde ja seejärel vajutas Irie kasti tagant peale - pall võttis rikošeti ja Karofeld sai napilt-napilt tõrje tehtud.
13:42
Martti Kallas:  Mašitšev on pikali maha jäänud. Loodetavasti saab ikka jätkata.
13:42
Martti Kallas:  Mees püsti ja läheb edasi.
13:44
Martti Kallas:  Nesterov söödab liini taha, aga jälle on Vallner vastas.
13:47
Siim Pulst:  Kelder pääses 15 meetri pealt vabalt löögile, aga ei taba hästi ning pall põrkas tagapostist mööda.
13:48
Martti Kallas: Nüüd on Kalevil võimalus! Velijev tsenderdab ja Anier kukub karistusalas, aga viga ei ole.
13:48
Martti Kallas: Üks lisaminut.
13:49
Martti Kallas:  Poolaeg. Legion kahega peal, Kalevil erilisi võimalusi olnud ei olegi.
13:52
Siim Pulst:  Värav 0:1! Zakarljuka!
13:52
Siim Pulst:  Geoffrey tegi kontrarünnakul pika-pika jooksu mööda paremat äärt ning tsenderdas palli värava ette, kust Zakarljuka selle võrku suunas.
13:54
Siim Pulst:  Värav 0:2! Škinjov!
13:55
Siim Pulst: Kahe minutiga kaks kolli! Zakarljuka pikk sööt viis Škinjovi ootamatult Karofeldiga silmitsi ning Transi ääreründaja ei jätnud võimalust kasutamata.
14:01
Siim Pulst:  Kuressaare on poolaja lõpus ettevaatlikkuse minetanud. Teine poolaeg tõotab kindlasti väravaid. Transi olek on nüüd aga selgelt enesekindlam ja rahulikum kui varem.
14:02
Siim Pulst:  Poolaeg 0:2! Valdav osa avapoolajast oli täiesti võrdne ja võimalustevaene mäng, aga mõneminutilise perioodi sees pani Trans oma klassi maksma kahe meisterlikult välja mängitud väravaga.
14:04
Martti Kallas:  Sportland Arenal on meeskonnad taas platsil ning teiseks poolajaks valmis.
14:04
Martti Kallas:  Pall mängus!
14:05
Martti Kallas:  Vahetusi ei Kalev ega Legion ei teinud.
14:06
Martti Kallas: Nesterov saab kohe löögile, aga üle läheb üle jala ja mööda.
14:07
Martti Kallas:  Ivkic teeb keskväljal vea ja võtab rünnaku sellega maha, aga kaardist pääseb.
14:09
Martti Kallas: Legion tuleb kontrasse ja Pankov saab löögile, aga löök ebaõnnestub.
14:11
Martti Kallas:  Ivkic keerutab oma kastis istukil olles palliga ringe ümber oma telje. Olukord päädib Mašitševi pealelöögiga, mis läheb siiski üle.
14:14
Martti Kallas:  Šatov lükkab Ivkici pikali ja lööb pärast vilet peale. Ivkic nõuab Legioni mehele kaarti, aga Frischer ei anna.
14:15
Martti Kallas:  Vahetus56. Golovljov sisse ja Sõtšugov ära. Kalev tahab rünnata.
14:16
Siim Pulst: Teine poolaeg Kuressaares.
14:17
Martti Kallas:  Ivkic saab karistuslööki peaga suunata, aga napilt mööda.
14:19
Martti Kallas:  Hoiatus 60. Šatov kohvitab äärel Džumadili ja viimane teeb kaardiväärilise vea.
14:21
Siim Pulst:  Zakarljuka ülikauge karistuslöök ei ohustanud Karofeldi väravat. Mängupildilt on Kure teise poolaja alguses loomulikult üritavamaks pooleks, Trans ootab kannatlikult oma võimalusi.
14:21
Martti Kallas: Hoiatus 62. Pankov võtab kasti joonel Ivkici ette ja sloveen võtab ründaja maha.
14:22
Martti Kallas:  Sidorenkov otsib karistuslöögist esimest ristnurka, aga löök võtab rikošeti. Pall nurgalöögiks.
14:23
Martti Kallas: Hoiatus64. Vallner üritab palli kiiresti lahti mängida ja Artjunin saab tema takistamise eest kaardi.
14:24
Martti Kallas:  Gussev otsib tagumist ristnurka, aga napilt-napilt mööda.
14:26
Siim Pulst: Laht pääses kõigile ootamatult kaitsjate seljataha, aga ei saanud palli kaasa ning Matrossov noppis selle lõpuks tema eest.
14:27
Martti Kallas:  Kalev tuli väga hästi kontrasse ja Golovljov proovib varbaga susata, aga Londak tõrjub palli nurgalöögiks.
14:27
Siim Pulst: Värav  KOLMAS! Kovaltšuk!
14:29
Siim Pulst: Käose pikk tsenderdus jõudis välja tahaposti, kust Kovaltšuk selle tühja võrku lükkas. Ilmselt läheb väravasööt siiski Geoffrey'le, kes näis palli pisut suunavat. 56. minutil sündis see kõik.
14:29
Martti Kallas:  70 minutit mängitud, Pankov on krampidega pikali maas.
14:30
Martti Kallas:  Vahetus71. Pankov tulebki ära, Prosa tema asemele.
14:35
Martti Kallas:  Legion sai neli kolme vastu kontrasse minna, aga Ivkic lõikas söödu vahelt.
14:37
Martti Kallas:  MILLINE VÕIMALUS! Prosa kohvitab kaitsjad ära ja otsib mööda maad tagumist nurka, aga väga-väga napilt mööda!
14:37
Martti Kallas:  Vahetus 77. Kaupmees tuleb, Velijev läheb.
14:39
Martti Kallas: GUSSEV LÖÖB KASTI JOONELT POSTI!
14:39
Külastaja Taavi kommentaar
Kas Trans kindlustab praeguses seisus omale ära vähemalt üheksanda koha?
14:39
Martti Kallas:  VahetusGvinašvili tuli Legioni poolt sisse. Jäi kahe silma vahele, kelle vastu, aga katsun selgust saada.
14:40
Martti Kallas:  Gvinašvili saab löögile, aga Vallner tõrjub.
14:41
Siim Pulst:  Jah, Transil ei ole siis enam võimalik viimasele kohale langeda. Küll aga eelviimasele.
14:41
Martti Kallas: Grusiin tuli Nesterovi asemele.
14:41
Martti Kallas:  Gvinašvili annab madala palli kasti, aga seal ei ole mitte kedagi.
14:41
Siim Pulst:  Kuressaare jätkab veel üritamist ning Männilaan sai 70. minutil õnnelikult kastis healt positsioonilt löögile, aga saatis palli väravast mööda.
14:42
Siim Pulst: Hoiatus  71. minutil Pajunurmele mängu esimene kaart. Legioni vastu ta seega ei mängi!
14:43
Martti Kallas:  Legionil taas väga hea võimalus, aga ikka Vallner ees.
14:44
Martti Kallas:  Vahetus85. Šlein tuleb Sidorenkovi asemele.
14:46
Martti Kallas:  Üritab Gussev käärlööki, aga ei tule välja.
14:48
Külastaja küsimus? kommentaar
Kas Zakarljuka söötu ei saagi?
14:49
Siim Pulst:  Saab ikka, jalgpalliliidu ametliku statistikaga läheb vist seekord pisut aega lihtsalt.
14:49
Siim Pulst:  Geoffrey on korduvalt kontrarünnakutel ohtu kujutanud, aga kipub isetsema ja terava nurga alt sooritatud pealelöögid tulemust pole toonud.
14:49
Martti Kallas:  Kolm lisaminutit Sportlandil, aga see mäng on ilmselt tehtud.
14:50
Martti Kallas:  MIDA! Gvinašvili lõi viielt meetrilt Vallnerile pihta ning tagasipõrkunud palli lõi Prosa samalt distantsilt latti!
14:52
Siim Pulst:  Kuressaare mängijad on nüüd mitut puhku standardolukordade järel kastist löögile pääsenud, aga alati on jõutud blokeerima.
14:52
Küsin teie arvamust, ka näete et Zakarliuka võiks kahe hooaja vahel olla TOP 4 meeskondade huviorbiidis, või jääb tema tase teie arvates nendes klubides tagasihoidlikuks?
14:53
Martti Kallas:  Kõik. Legion alistab Kalevi 2:0. Püsimajäämine on neil kindlustatud, Kalevi võitlus jätkub.
14:54
Lisati uus turniiriformaat ja seal ei ole söödu funktsiooni kirjas,
14:55
Siim Pulst:  Tasemelt ilmselt võiks olla küll, ise kaaluksin Zakarljukat kuskile hooaja sümboolse koosseisu piirimaile. Aga tase ei ole ainus asi, mida tipptiimid komplekteerimisel arvestavad. Vanus on kindlasti üks oluline faktor ja ma pole kindel, kas ta Eestis treenitud mängijaks liigitub - leegionäride kohad on ka piiratud.
14:57
Zakarliuka 25-ne ja jalgpall.ee andmetel ETM.
14:57
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus  84. minutil Kure vahetab: Seeman välja, Tuhkanen sisse; Larsen välja, Neubauer sisse; Kelder välja, Valmas sisse.