Pühapäev, 17. jaanuar 2021
17:53
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Suure mängu alguseni on jäänud napilt üle poole tunni, vaatame üle algkoosseisud!
17:56
Kristjan Jaak Kangur: Liverpooli puhul oli suur küsimärk, kas Joel Matip saab mängida või mitte. Ei saa, nii et keskkaitses on Fabinho kõrval taas meeskonna kapten Jordan Henderson. Esimest korda sel hooajal alustab liigamängus aga Xherdan Shaqiri, pingile jääb võrreldes eelmise mänguga Alex Oxlade-Chamberlain.
17:58
Kristjan Jaak Kangur: Manchester United teeb võrreldes eelmise vooruga lausa kolm vahetust. Pingile jäävad Edinson Cavani, Nemanja Matic ja Eric Bailly, alustavad aga Fred, Scott McTominay ja Victor Lindelöf. Kui keskväljapaar Fred-McTominay ongi olnud suurtes mängudes Solskjaeri eelistus ja seega tänaseks loogiline valik, siis Eric Bailly asendamine Lindelöfiga mõnevõrra üllatav, sest Bailly on viimasel ajal teinud häid mänge.
18:11
Külastaja Dex kommentaar
Ütleks, et mängu võtmeküsimus, kumma kaitseliin saab paremini hakkama. Manu kaitseliin on näidanud, et stabiilsust ei ole. Liverpooli ei ole ühtegi keskaitsjat! Kui Manu sellise kaitseliin iga Liverpooli ka hammustada ei suuda, siis nad see hooaeg tiitlit ei vääri ka!
18:27
Kristjan Jaak Kangur: Niisiis! Meeskonnad on murul ja kõik on suureks mänguks valmis.
18:31
Kristjan Jaak Kangur: LÄKSIME!
18:34
Kristjan Jaak Kangur:  Liverpool paneb esimesena vurri käima, aga see lõpeb Robertsoni löögiga küljevõrku.
18:34
Külastaja realist kommentaar
Paluks 4:0 Liverpoolile
18:37
Kristjan Jaak Kangur:  United proovib nüüd esimest korda kiiret vasturünnakut korraldada, aga kaitsjad jaol. Eks Fabinho on saanud juba viimasel ajal kõvasti kaitsetööd harjutada ka.
18:41
Kristjan Jaak Kangur:  Tänane kohtunik veel mainimata - Paul Tierney. Pole just kõige tavalisem valik nii suurele mängule, enamasti vilistab selliseid Michael Oliver. Aga eks teised peavad ka millalgi oma kogemuse kätte saama.
18:41
Külastaja johhaidii123 kommentaar
2-2 viik oleks mõnus tulemus
18:43
Kristjan Jaak Kangur:  4:0 ja 2:2 pakkumiste peale on sobilik märkida, et viimasest kümnest omavahelisest liigamängust on kolm lõppenud sootuks väravateta ja ainult kahes on löödud neli väravat: korra võitis 3:1 skooriga United, korra Liverpool. Nii et liiga väravaterohked madinad ei ole olnud, pigem närvilised pusimised. Nagu ka seni esimese tosina minuti jooksul.
18:46
Kristjan Jaak Kangur:  Firmino löök blokeeritakse, pall põrkab kõrge kaarega Robertsonile, kes üritab rasket lööki, aga see läheb taevasse. Praegu nullitakse teineteist üsna efektiivselt: United ei lase Liverpoolil kiiresti söötu lükata ja Liverpool ei luba Unitedil kiireid vasturünnakuid korraldada.
18:47
Kristjan Jaak Kangur:  Firmino proovib nüüd ise, ehkki Robertson oli vasakul täiesti vaba. Üle jala ja täiesti mööda.
18:49
Kristjan Jaak Kangur:  Rashford saab peaaegu Fredi terava läbisöödu kätte, aga teeb lõpuks ise vea.
18:52
Kristjan Jaak Kangur:  20 minutit mängitud ja võib-olla seni kõige ohtlikum olukord! Shaqiri löök võtab kaitsjast rikošeti, aga lendab väravast mööda. Liverpoolile mängu esimene nurgalöök, mängitakse kiirelt lahti ja tuleb teine otsa, kuid ka sealt ei sünni midagi.
18:53
Kristjan Jaak Kangur:  Pogba valesööt lubab Liverpoolil uuesti tulla, Salah proovib eemalt rasket lööki - üle ja mööda.
18:57
Kristjan Jaak Kangur:  United seisab aina sügavamal kaitses ja lööb palle puhtaks, Liverpooli kauglöökidel napib praegu täpsust.
18:57
Kristjan Jaak Kangur:  Pealelöögid 25 minutiga 7:0. Aga raami läinud löögid 0:0. Võtab senise mängu hästi kokku.
19:00
Kristjan Jaak Kangur:  Unitedi karistuslöögi järel käib pall korraks Liverpooli kastist läbi, aga löögile keegi ei jõua.
19:04
Kristjan Jaak Kangur:  United teenib nüüd Liverpooli karistusala lähedalt väga magusa karistuslöögi.
19:04
Kristjan Jaak Kangur:  Bruno Fernandes - VÄGA napilt ristnurgast mööda!
19:05
Kristjan Jaak Kangur: Salah saab söödu vabasse tsooni, teeb pika soolo ja jookseb lõpuks natuke kaitsjatesse kinni. Firmino pääseb veel löögile, kuid otse de Geale sülle.
19:06
Kristjan Jaak Kangur:  Nüüd on juhtuma hakanud! United tuleb vastu, Rashfordi puude läheb pikaks ja Pogba ei saa ka löögile. Ent ohtlikke olukord tekib järjest mõlema värava all.
19:10
Kristjan Jaak Kangur:  Liverpooli viimane kaitsja Fabinho on keskjoonel ja Pogba otsib pika sööduga tema tagant Rashfordi, Alisson tuleb siiski hästi vastu ja lööb palli puhtaks. Vilistatakse ka suluseis, ehkki korduse järgi oli see üsna napp või suisa olematu.
19:15
Kristjan Jaak Kangur:  United proovib veidi söödumänguga õnne, aga see lõpeb kaarpalliga tühjusesse. Avapoolaeg kipub vägisi väravateta lõppema.
19:17
Kristjan Jaak Kangur: Ongi kõik! Tierney saadab meeskonnad puhkama olukorras, kus Liverpoolil oli rünnak tärkamas, aga keegi väga ei protesti ka. Paus!
19:22
Kristjan Jaak Kangur:  Natuke numbreid ka. Mäng on justkui olnud pigem Liverpooli käes, aga tegelikult pole kummalgi midagi väga kiita. Raamilöökide arvestus 1:0 räägib enda eest. Külalistele on vilistatud kõvasti suluseise, aga see on igati loogiline, sest vasturünnakutele rõhudes mängitakse piiri peal.

19:34
Külastaja tiktoker kommentaar
Jain poolaja keskel magama, kas magasin midagi maha ka?
19:34
Kristjan Jaak Kangur:  Ega mitte eriti. Aga nüüd igatahes teine poolaeg!
19:36
Kristjan Jaak Kangur: Väike Salah paneb suure Maguire'i kummuli ja on hirmus vihane, et kohtunik talle vea vilistas.
19:41
Külastaja mees kommentaar
See poolaja lôpu olukord oli päris veider, ekraanitabloo järgi jäi 5 sekundit veel mängida. Aga ehk oli lihtsalt ekraanikell nihkes
19:41
Kristjan Jaak Kangur:  Oli natuke kummaline tõesti, tavaliselt lastakse sellised asjad ära lõpetada. Aga läks seekord nii.
19:42
Kristjan Jaak Kangur:  Unitedi nurgalöök lõpeb hoopis Liverpooli kiire vasturünnakuga, aga pall on lõpuks de Gea süles. Üsna jookse-löö mäng taas, teisest poolajast saab kohe kümme minutit mängitud.
19:47
Kristjan Jaak Kangur:  Robertsonilt supertsenderdus tagumise posti suunas, kus on Firmino, aga napilt ei ulata!
19:47
Kristjan Jaak Kangur:  United on valmis tegema esimest vahetust - Cavani tuleb.
19:48
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Cavani sisse, Martial ära.
19:50
Kristjan Jaak Kangur:  Firmino leiab Salahi, aga löögile egiptlast ei lasta. Liverpooli surve püsib, kaks nurgalööki järjest, aga mõlemad lüüakse puhtaks.
19:53
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Nüüd Unitedi kord - Fernandese löök Alissonile sülle, siis eksib kohe Alisson ise ja Fabinho on sunnitud Cavani maha tõmbama. Mängu esimene kaart.
19:54
Kristjan Jaak Kangur:  Rashford saadab teenitud kauglöögi müüri.
19:55
Kristjan Jaak Kangur:  Parandus - teine kaart. Avapoolajal sai hoiatada ka Shaqiri, kui vea tegi ja Bruno Fernandes karistuslöögi ristnurgast napilt mööda lõi.
19:59
Kristjan Jaak Kangur:  Mõlemal meeskonnal jääb otsustaval hetkel pidevalt õige liigutus tegemata. United teenib standardeid, Liverpool lükkab söötu, aga rünnakule punkti panna ei suuda korralikult kumbki.
20:03
Kristjan Jaak Kangur:  Alisson!!! Shaw leiab Fernandese, löök viielt meetrilt, aga Alisson teeb suurepärase jalatõrje.
20:04
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Liverpooli esimene vahetus, Shaqiri ära ja Curtis Jones sisse. Umbes-täpselt veerand tundi veel minna.
20:05
Kristjan Jaak Kangur:  Thiago!!! Ilus kauglöök, aga natuke liiga keskele ja de Gea võtab ära.
20:05
Külastaja krt kommentaar
Lōpetage ära, ei jää 0-0. Liiga palju oodatud suuri mänge on pettumuse valmistanud ja 0-0 tiksutud. Kohe tuleb meelde Manu-Chelsea, Manu-City.
20:10
Kristjan Jaak Kangur: Lindelöfi hea klaarimise järel tekib Unitedil korraks võimalus kaks kahe vastu minna, aga Rashford suunatkse äärde.
20:11
Kristjan Jaak Kangur:  Pogba suur võimalus, aga Alisson tõrjub lähilöögi!!!
20:11
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöögi järel segadus Liverpooli värava all, aga Rashford on jäänud suluseisu.
20:12
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Liverpool vahetab, Origi tuleb Firmino asemele võiduväravat lööma.
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Vahetus Wijnaldum ära, Milner sisse. Ja vahetab ka United, Fernandese asemele tuleb Greenwood. Üks minut veel ja siis üleminutid, mida ilmselt palju ei tule.
20:18
Kristjan Jaak Kangur:  Kolm minutit antakse juurde.
20:19
Kristjan Jaak Kangur:  Liverpooli nurgalöögi järel on Unitedil hea võimalus suurte jõududega vasturünnakule tõusta, aga Pogba kaotab palli.
20:21
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Rashfordile veel kollane, tõmbab Jonesi maha. Viimane pall kasti?
20:22
Kristjan Jaak Kangur:  KÕIK! Suur mäng lõpeb väravateta. Võimalusi oli mõlemal, ära ei löönud kumbki, suures plaanis võrdne mäng. Natuke rohkem rahul võib olla United, kes jääb tabeliliidriks. Liverpool on aga nüüd juba neljandat liigamängu järjest võiduta.
20:24
Kristjan Jaak Kangur:  Mina tänan, põhjalikum ülevaade mängust on tulekul juba õige pea!