Teisipäev, 19. jaanuar 2021
21:04
Kris Ilves: Tere õhtust! Saksamaa kõrgliiga 17. voor on alanud, sest praegu mängivad Mönchengladbachi Borussia ja Bremeni Werder. 75 minutit on mängitud ja Mönchengladbach juhib Nico Elvedi väravast 1:0. Soccernet.ee keskendub eelkõige Leverkuseni Bayeri ja Dortmundi Borussia lahingule, mis algab kell 21.30.
21:05
Kris Ilves: Leverkusen - Dortmund algkoosseisud:
21:23
Kris Ilves: Mönchengladbachi Borussia sai kodus Bremeni Werderi üle 1:0 võidu ning 28 punktiga kerkis kuuendale kohale. Werder püsib 18 punktiga 12. tabelireal.
21:23
Kris Ilves: Leverkusen - Dortmund avavile kõlab seitsme minuti pärast.
21:29
Panustan 2:2 viiki
21:30
Kris Ilves: Mäng algas.
21:33
Kris Ilves: Dortmundi väravavaht Bürki pandi juba proovile, misjärel oli Dortmundil lubav kontrarünnak, kui Leverkuseni puurilukk, Soome aasta sportlaseks valitud Hradecky eksis väljatulekul, aga Haaland ei suutnud seda ära kasutada.
21:34
Kris Ilves: Haaland ja Reus said kordamööda oma lööki proovida, aga mõlemad üritused blokeeriti.
21:37
Kris Ilves: Reus pääses karistusala lähistelt löögile, aga libastus ja Hradeckyl probleeme ei tekkinud. Dortmund on veidi paremini mängus sees ja rünnakul ohtlikum.
21:39
Kris Ilves: Alario pääses kaugelt löögile, aga mõne meetri jagu mööda. Ta küsis nurgalööki, aga seda Leverkusenile ei antud.
21:45
Kris Ilves: Värav Bailey andis suurepärase söödu Dortmundi kaitseliini taha ja Diaby realiseeris üks-üks olukorra. Leverkusen juhib 1:0.
21:52
Kris Ilves: Dortmund valdab küll rohkem palli, aga ohtlikumad rünnakud on Leverkusenil. Tõsi, kumbki meeskond ei ole Leverkuseni avavärava järel midagi suurt korda saatnud.
21:54
Kris Ilves: Dortmundil oli lubav rünnak, mis kulmineerus Meunieri söödu või löögiga, kuhu Haaland jalga vahele ei saanud.
21:55
Kris Ilves: Brandt sai karistusalast löögile ja otsis ristnurka, aga keerutas mööda.
21:58
Kris Ilves: Ohtlik rünnak Leverkusenil: Diaby pääses karistusalast löögile, aga Bürki tõrjus, misjärel lendas pall Alariole, kelle löök ebaõnnestus.
21:59
Kris Ilves: Wirtz proovis kaugelt, aga täpselt Bürkile sülle. Dortmundil oli korraks initsiatiiv, aga Leverkusen nõelas teravalt. Leverkusenil endiselt 1:0 eduseis.
22:02
Kris Ilves: Diaby on terav. Seekord lendas tema löök rikošetist üle otsajoone. Seejärel proovis õnne Amiri, aga Bürki oli kindel ja püüdis.
22:05
Kris Ilves: Vahepeal on skoor avatud Berliinis, kus Rudy viis Hoffenheimi Hertha vastu juhtima. Hertha poolel raiskas penalti Piatek.
22:06
Kris Ilves: Diaby teeb Leverkusenis mängu, aga jälle oli ründaja löögil ees Bürki.
22:08
Kris Ilves: Pealelöögid on Leverkuseni kasuks 12:5.
22:14
Kris Ilves: Diaby virutas kaugelt peale, aga Bürki pareeris. Diaby on juba viis pealelööki teinud, üks on maandunud väravas.
22:15
Kris Ilves: Bürki hoiab Dortmundi elus: Diaby tsenderdus ja Alario pealöök, aga Bürki tegi suurepärase tõrje.
22:17
Kris Ilves: Poolajavile. Leverkusen 1, Dortmund 0.
22:34
Kris Ilves: Mäng jätkub.
22:37
Kris Ilves: Brandt proovis karistusalast väljaspool, aga löök ebaõnnestus täielikult.
22:38
Kris Ilves: Sarnane olukord Dortmundi karistusala juures: Bailey proovis, aga löök ebaõnnestus täielikult.
22:40
Kris Ilves: Kõik teised pallid kukuvad kuidagi Leverkusenile. Amiri proovis väga kaugelt ja väga optimistlikult, aga Bürkile sülle.
22:43
Kris Ilves: Reusil oli suurepärane võimalus, kuid puterdas karistusalas palli ära ja läks söötu otsima, misjärel sai Akanji löögile, aga sellest asja ei saanud.
22:44
Kris Ilves: Dortmund on elavnenud. Nüüd läks Sancho karistusalast löögile, aga tema üritus blokeeriti.
22:44
Kris Ilves: Kolmas supervõimalus järjest. Seekord ei õnnestunud Meunieri löök. Dortmund noolib väravat.
22:49
Kris Ilves: Vahetus Leverkusen tegi esimese vahetuse: Sinkgraven sisse ja Wendell välja.
22:53
Kris Ilves: Brandt leidis karistusalast hea läbisööduga Haalandi, kelle löök blokeeriti. Dortmund sai nurgalöögi, aga sellest asja ei saanud.
22:54
Kris Ilves: Wolfsburg on võõrsil Mainzi vastu juhtohjad haaranud, kui skoorinud on Bialek.
22:56
Kris Ilves: Värav Dortmundi surve kandis vilja. Endine Leverkuseni mängija, kuid 2019. aastast Dortmundis mängiv Brandt läks kaugelt löögile ja pani palli alla nurka. Seis on 1:1.
22:57
Kris Ilves: Brandt oli lähedal enda ja Dortmundi teisele, aga tema löök blokeeriti väravajoonelt! Dortmund haistab juba kolme punkti. Umbes 25 minutit mängida.
22:58
Kris Ilves: Vahetus Leverkuseni teine ja kolmas vahetus: Schick ja Demiraby sisse, Alario ja Aranguiz välja.
22:59
Kris Ilves: Sancho raiskas sajaprotsendilise väravavõimaluse! Dortmund on teisel poolajal justkui ümbersündinud.
23:00
Kris Ilves: Kramaric viis Hoffenheimi võõrsil Berliini Hertha vastu 2:0 juhtima.
23:02
Kris Ilves: Vahetus Dortmundi esimene vahetus: Sancho välja ja Reyna sisse.
23:04
Kris Ilves: Esimesel poolajal säranud Bürkil pole teisel poolajal palju tööd olnud. Diaby läks karistusalast löögile, kuid Bürki tõestas, et pole uinuma jäänud. Järjekordne supertõrje. Siiani ilmselt parim mees väljakul.
23:08
Kris Ilves: Weghorst skooris Mainzis ja viis Wolfsburgi 2:0 juhtima.
23:09
Kris Ilves: Värav Dortmundi kaitseliin magas täielikult maha Wirtzi, kes pääses Bürkiga üks-üks olukorda ega eksinud. Leverkusen juhib 2:1.
23:10
Kris Ilves: 81 minutit mängitud.
23:12
Kris Ilves: Vahetus Dortmundi teine vahetus: Moukoko sisse ja Bellingham välja.
23:17
Kris Ilves: Vahetus Dortmundi kolmas vahetus: Reus välja ja Tigges sisse. Dortmundil on mõned minutid armuaega jäänud.
23:22
Kris Ilves: Schick kukkus karistusalas, aga Delaney sikutas Leverkuseni ründaja maha väljaspool karistusala. Karistuslöök Leverkusenile.