Laupäev, 15. mai 2021
12:28
Ott Järvela: Kell 13 algavate kohtumiste algkoosseisud on teada ning tähelepanu väärivad muuhulgas järgmised asjaolud:

Tulevik. Karikamängus Levadiaga vigastuse tõttu välja vahetatud Kristjan Kask koosseisu ei kuulu, äärekaitsja Martin Allik alustab vahetuspingilt. Jalgpalliliidu kodulehel on Tulevik end üles andnud viiese kaitseliiniga, aga mängijate valik lubab kasutada ka neljast liini. Eks näis.

Kuressaare. Kristen Lapa, Joonas Soomre ja Mairo Miil ei ole ikkagi hõivatud ajateenija kohustustega, vaid mängivad täna jalgpalli. Suisa põhikoosseisus. Eelmises kahes mängus, kust Kuressaare teenis neli punkti, ainult kolm minutit mänguaega pälvinud Oliver Rass on tagasi põhikoosseisus.

Vaprus. Enrico Veensalu alustab vahetuspingilt. Kui Vaprus teise poolaja hakul veel mängus sees, siis proovitakse kogenud edurivimehega kindlasti meeskonnale lisakäik anda.

Levadia. Roteerimisega tagasi ei hoita! Väravas jätkab karikamänguski seal seisnud Artur Kotenko, sest Karl Andre Vallner on hädas kerge sõrmevigastusega. Keskväljal teeb debüüd Austraalia ääreründaja Yunis Abdallah. Puhkepäeva saab viimasel ajal väga heas vormis olnud Bogdan Vaštšuk, kelle asemel alustab põhikoosseisus Igor Žurahhovski.

Keskkaitses on Anton Tolordava partneriks duellis Paidega sellele positsioonile olude sunnil sattunud ja hästi hakkama saanud Rasmus Peetson. Välismaalastest saavad puhkepäeva (loe: ei mahu koosseisu) Volodõmõr Bajenko ja Ernest Agyiri. Muudatusi on väga palju. Ilmselgelt on põhjuseks järgmine nädal, kus Levadiat ootavad ees kaks Tallinna derbit.
12:33
Ott Järvela: Mängude alguseni on veel pool tundi. Allpoolt leiate kell 13 algavate kohtumiste eelvaated, et end enne jalgpallilõunasöögi kallale asumist menüüga põhjalikult kurssi viia. 
12:49
Kristjan Remmelkoor:  Tere ka minu poolt, vahendan täna Vapruse ja Levadia mängus toimuvat. Ott juba koosseisudest rääkis, aga lisaksin veel, et roteeriv Levadia on jätnud kõik kolm mängukeelu ohus olevat mängijat (Bajenko, Lepistu, Podholjuzin) enne Tallinna derbit põhikoosseisust välja, neist Podholjuzinil on ka vigastus. Jürgenson on esimest korda sel liigahooajal algrivistuses, Kotenko ja Abdallah esimest korda sel Premium liiga hooajal üldse väljakul.

Vaprusel on aga 11 alustavast mängijast 10 samad, kes teisipäeval Legioni vastugi. Ainsana on põhikoosseisust puudu mõistagi punase kaardi saanud keskkaitsja Villota, tema asemel stardib ründaja Vallik. Ilmselt täna siis Vaprus viiese kaitseliini asemel neljasega.
12:50
Külastaja eee kommentaar
Väga tore, et Levadia pulli hakkas tegema koossesisuga, keerab fantasy mul peapeale
12:50
Külastaja skeptik kommentaar
Huvitav kes Levadias esimesena häält tegema hakkab? Ôigus või Komlov? See duo pole tânavu vist esindusmeeskonna eest isegi 2 ametlikku mängu kirja saanud (ja sedagi kahepeale kokku) ...
12:51
Siim Pulst: Aitäh Otile sissejuhatuse eest, mina hoian silma peal Viljandi mängu sündmustel. Nagu koosseisude juures juba selgus, on võistkondade tegelike asetuste osas erinevaid võimalusi ja tegelikult mõlema meeskonna puhul, nii et ootame põnevusega mängu algust.
12:59
Kristjan Remmelkoor:  Vallik sai enne avavilet kätte Vapruse aprillikuu parima mängija autasu.
13:00
Siim Pulst: Tulevik pani palli mängu!
13:00
Kristjan Remmelkoor:  Pärnus kõlas avavile.
13:02
Siim Pulst: Saag pääses nurga alt plehku, aga Lapa suutis tema löögi üle otsajoone tõrjuda. Nurgalöögid juba 1:1.
13:02
Kristjan Remmelkoor:  Levadia asus kohe ründama, Abdallahi lähilöök blokeeriti ja Roosnupu nurgalöögi Vainu püüdis.
13:03
Siim Pulst:  Tuleviku nurgalöögi järgses olukorras oli Komissarov ka väga lähedal väravale, aga Lapa vastas kiire hüppega!
13:03
Kristjan Remmelkoor:  Vaprus on ikkagi viiese kaitseliiniga mängimas. Limberg on koos Kaljumäe ja Kõrrega keskkaitses, Krutogolov ja Ilves äärekaitses.
13:06
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Limberg sai juba kuuendal minutil kollase kaardi, tegi haiget Žurahhovskile.
13:06
Siim Pulst: Mõlemad meeskonnad on Viljandis mängimas ikkagi oma tavapärastes formatsioonides. Tuleviku kaitseliinis on paremalt Juhkam, Babatunde, Atanda ja Lang, keskväljal Mintongo ja Komissarov, nende ees Kazeem ja kõige tipus Saag, äärtel Herol ja Dormond. Kuressaarel on Kelder edutatud Lahe kõrvale ründesse, Tutk täidab tema tavapärast kohta ründajate all, keskväljal on Rass ja Seeman ning kaitses paremalt Soomre, Miil, Kriisa, Pajunurm ja Larsen.
13:07
Külastaja Vest kommentaar
Kas fantasys on veel oodata lähiaegadel hinnamuutusi teie poolt või ma ei pea nüüd igaks juhuks kohe praegu tegema tehinguid? Selle nädala keeras see küll natuke pekki :)
13:08
Siim Pulst:  Kui ma õigesti asjadest aru saan, siis peaks järgmine korrigeerimine tulema poole hooaja punktis.
13:09
Kristjan Remmelkoor:  Abdallah tegi vasakul äärel pika triblingu ja tsenderdas karistusalasse, kus Krstevski peapuude ei suunanud palli värava poole.
13:09
Siim Pulst: Larseni terav tsenderdus leidis viielt meetrilt Kelderi, kes aga ei reageerinud sellele piisavalt kiiresti, et korralikku lööki sooritada. 
13:10
Kristjan Remmelkoor:  Levadia surus praegu Vapruse väga sügavale kaitsesse, aga pärnakad blokeerisid kaks pealelööki ja lõpuks läks pall Levadia meestest üle otsajoone.
13:10
Külastaja Uhh kommentaar
Millal muidu antud jalgpallurite ajateenistus peaks lõppema, on teada?
13:10
Siim Pulst:  Ei oska momendil öelda. Vaatasin, et hooaja eelvaates oli räägitud poolest hooajast.
13:10
Külastaja eee kommentaar
Huvitav, et Sinilaid ja Drame täna PaideU21 eest mängimas. Homme siis neid pole arvatavasti jah, või need nii kõvad mehed, et teevad kahe päevaga 2 mängu
13:11
Siim Pulst:  Herol tegi hea läbimurde otsajoone juurest ning suskas hea söödu Dormondile, kuid tolle ühepuutelöök oli aga nõrk ja ebatäpne.
13:12
Kristjan Remmelkoor:  Krstevski proovis 20 meetrilt lüüa, kuid lõi täiesti mättasse.
13:13
Kristjan Remmelkoor:  Värav Aga 12. minutil viib Krstevski Levadia 1:0 juhtima! Jäme eksimus Kaljumäelt, kes oma kastis triblas ja palli seal Levadia ründajale kaotas.
13:14
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 14. minutil sai Vallik kollase kaardi, kuna tegi vea Antonovile. Vaprusele juba teine kollane.
13:15
Külastaja opa kommentaar
Pärnu seriaalis räägiti, et kaljumäe täisproff nö, huvitav palju pärnu siis talle maksab?
13:17
Siim Pulst:  Heroli tsenderdus leidis Atanda, kes ei suutnud aga palli värava peale suunata. Esimesed 16 minutit on olnud pigem Tuleviku käes, nad valdavad rohkem palli ja on loonud ka rohkem ohtlikke olukordi.
13:18
Siim Pulst: Herol proovis nüüd ise ülikaugelt peale lajatada. Kõrgelt üle.
13:18
Kristjan Remmelkoor:  Krutogolov püüdis äärel Ilicist mööda mängida, kuid Ilic võttis palli lihtsalt ära.
13:18
Külastaja mendes kommentaar
Pärnu seriaalis räägiti, et kohtunikud on kõik ära ostetud ja mängust-mängu tehakse neile liiga. :(
13:20
Kristjan Remmelkoor:  Roosnupu nurgalöök jäi Vapruse kasti pidama ja Žurahhovski sooritas ülepuusalöögi, mis lendas selgelt üle värava.
13:21
Kristjan Remmelkoor:  Jürgensonilt madal tsenderdus, Krstevski lõi, Kaljumäe blokeeris.
13:21
Siim Pulst:  20. minutil põrkas pall viiekastijoonel Kelderile ette, aga see jõudis temani seljatagant, nii et pealöögiks ei olnud olukord kõige mugavam ja Ritson püüdis. Väga ohtlikke võimalusi on Kurel olnud sama palju kui Tulevikul.
13:22
Kristjan Remmelkoor:  Tolordava pikk diagonaalpall oli täiesti adressaadita.
13:23
Siim Pulst: Kelder võimutseb Tuleviku kaitsjate vastu päris muljetavaldavalt. 22. minutil sai ta palli endale ette ja lajatas nurga alt peale. Ritson tõrjus hästi.
13:24
Siim Pulst:  Pajunurme karistuslöök lendas kõrge kaarega üle värava.
13:25
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 25. minutil sai kollase Roosnupp, kes tegi Limbergile vea.
13:28
Kristjan Remmelkoor:  Ilici tsenderduse Vainu püüdis.
13:29
Siim Pulst: Atanda on saanud juba kaks suulist hoiatust, aga kaardist on siiamaani pääsenud.
13:31
Kristjan Remmelkoor:  Jürgensoni löögi blokeeris Hanson.
13:32
Kristjan Remmelkoor:  Abdallahi löök karistusala nurgast lendas väga mööda.
13:32
Külastaja Uhh kommentaar
Ei tea kas siin üldse kedagi on kellel Zaka pole täna kapteniks?
13:33
Kristjan Remmelkoor:  Roosnupu tsenderdusest oli Beglarišvilil ideaalne võimalus peaga värav lüüa, keegi grusiiniga värava alla kaasa ei jooksnud, aga Beglarišvili lõi peaga lihtsalt pallist mööda!
13:34
Siim Pulst: Hoiatus  Larsen võttis nurgalipu lähistel Heroli maha. 34. minutil.
13:35
Kristjan Remmelkoor:  Jürgensoni madala tsenderduse lõi Kõrre üle otsajoone.
13:35
Siim Pulst: Heroli karistuslöök sealt jäi madalaks, aga jätkuolukorras sai Dormond täpsust proovida. Seni on tema tänased löögid paraku ebaõnnestunud.
13:36
Siim Pulst: Hoiatus  Kelder tegi 36. minutil õhuvõitluses Langile liiga.
13:38
Külastaja rasllikas kommentaar
Levadia ikka päris saamatu.
13:40
Külastaja haha kommentaar
Pigem pole saamatud, ole reaalne.
13:40
Kristjan Remmelkoor:  Roosnupu järjekordne nurgalöök läks Krstevski peast üle otsajoone.
13:41
Siim Pulst:  Carson proovis taas, aga jälle täiesti mööda. Küllap on tal meeles avamängu imevärav just Kuressaare võrku, aga täna ei ole teda ka rikošetid aidanud.
13:41
Külastaja asdfggh kommentaar
Lahe jaoks on oma värava poole liikumine rünnakule minek, raisk 🙂
13:43
Külastaja hfn kommentaar
justice for amor luup, prison for amor luup
13:43
Siim Pulst:  Seeman lõi kastijoonelt, aga löök jäi pisut pehmeks ja Ritson noppis selle posti kõrvalt ära.
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Beglarišvili pani madala ohtliku palli värava ette, aga Pärnu kaitsjad suutsid klaarida.
13:45
Siim Pulst:  Laht sai samuti kastijoonelt proovida ja tema löök oli juba oluliselt lootustandvam, aga seekord takerdus pall kaitsjatesse. Kuressaare on poolaja lõpus teravam olnud.
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Vaprus jõudis vahelduseks palliga Levadia kasti, aga seal Ilic surus Valliku palli pealt ära.
13:45
Kristjan Remmelkoor:  Pärnus sai avapoolaeg läbi, Levadia juhib 1:0.
13:46
Siim Pulst:  Poolaeg 0:0! Aus tulemus, võrdne mäng, samas vääriks see kohtumine vähemalt väravaid, sest häid võimalusi on mõlemal olnud mitu.
13:46
Kristjan Remmelkoor:  Mäng oli oodatult täiesti Levadia käes, aga ainus värav sündis Vapruse kingitusest, kui Kaljumäe oma kastis triblas ja palli Krstevskile kaotas, kes selle lati alla suskas.
14:01
Siim Pulst:  Teine poolaeg Viljandis!
14:01
Kristjan Remmelkoor:  Teine poolaeg ka Pärnus algas.
14:06
Siim Pulst:  Esimesed viis minutit on pall püsinud ebaharilikult suuresti Kuressaare valduses. Võimalustest pole aga midagi raporteerida.
14:06
Kristjan Remmelkoor:  Jürgensoni tsenderduseni Roosnupp ei ulatanud, kuigi hüppas kõrgele.
14:07
Kristjan Remmelkoor:  Värav 50. minutil lööb Tolordava 2:0 Levadiale! Peaga Beglarišvili nurgalöögist, esiposti juurest suunas tagumisse küljevõrku.
14:11
Külastaja eee kommentaar
Nüüd oli Tammeka poolel teel ja keerati Buss ringi?
14:11
Siim Pulst:  Tulevik on initsiatiivi enda kätte haaranud ja Larsen riskib vaikselt juba teise kollasega, tirides Herolit kahe käega.
14:13
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 57. minutil sai kollase Kõrre, kes tegi vea Abdallahile.
14:13
Siim Pulst: KUIDAS TULEVIK EI JUHI!?? Komissarovilt kõigepealt suurepärane karistuslöök, aga teravaim olukord tekkis teisest lainest, kui Babatunde jättis viielt meetrilt täiesti vabalt jalaga löömata ja ka jätkuüritused takerdusid kaitsjatesse kuni Lapa palli enda kinnaste vahele haaras.
14:13
Siim Pulst: Värav  58. minutil Kaimar Saag!
14:14
Siim Pulst:  Dormondi pehme sööt vasakult äärelt leidis meeste vahelt tee kümnele meetrile, kust Saag selle ühe puutega võrku lajatas.
14:15
Kristjan Remmelkoor:  Abdallahi kauglöögi tõrjus Vainu altnurgast ära, Žurahhovski jätkutsenderduse lõi Roosnupp peaga napilt mööda!
14:16
Siim Pulst:  Lahe löök blokeeriti ja seejärel klaaris Dormond viimasel hetkel palli Soomre jalge eest. Kuressaare küsis ka penaltit, aga seda ei paistnud kuskil olevat.
14:16
Külastaja fantasy kommentaar
Kuidas Belgarišvili esimese värava korral väravasöödu sai?
14:16
Kristjan Remmelkoor:  Beglarišvili sai söödu ainult teise värava eest, esimese värava eest ei saanud keegi.
14:17
Siim Pulst: Vahetus  Märkimata jäi ka 59. minuti vahetus: Saar sisse, Larsen välja. Samale positsioonile.
14:18
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 62. minutil Levadialt mängu esimene vahetus: Antonov välja, Lepistu sisse. Ühtlasi läks ka kaptenipael Antonovilt Lepistule.
14:18
Külastaja Kindral kommentaar
Tuleviku ja Kuressaare mängu kommenteerijalt ääretult kohatu ja rassistlik kommentaar kui Atanda maha istus ja lihsaeid venitas korraks. Kommenteerija on omameelest naljakas, aga minu meelest ääretult kohatu kommentaar ja syydistus.
14:20
Siim Pulst: Eemaldamine 64. minutil Tulevik vähemuses! Kelder võttis kastijoonel vea välja, kui Babatunde tabas teda jalaga selga ja ühtlasi oli ta viimaseks kaitsjaks.
14:20
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 64. minutil sai kollase Ilves, jällegi Abdallahile tehtud vea eest.
14:21
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus65. minutil Levadia teine vahetus: debütant Abdallah välja, Kirss sisse.
14:21
Siim Pulst: Hoiatus  65. minutil sai Karofeld Kuressaare pingilt samuti kaardi.
14:21
Siim Pulst: Vahetus  66. minutil Allik sisse, Herol välja. Mäng seisab siiamaani, sest Soomre oli vigastatud.
14:22
Kristjan Remmelkoor:  Värav 65. minutil lööb Levadia 3:0! Taaskord keskkaitsja peaga Beglarišvili standardist, seekord Peetson.
14:22
Siim Pulst:  Vahetus67. minutil Jermatšenko sisse, Soomre välja.
14:23
Siim Pulst: Värav 1:1 68. minutil. Pajunurm!
14:24
Siim Pulst: Neljaminutine mängupaus lõppes sellega, et Pajunurm saatis punase kaardi olukorrast teenitud karistuslöögi otsejoones väravasse. Müüri kõrvalt, Ritsoni külje alt.
14:24
Külastaja Si kommentaar
Vaprus põleb!
14:26
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 69. minutil Kaljumäele kollane kaart, kuna tõmbas kastis Krstevski maha, ja Levadiale hooaja kaheksas penalti!
14:27
Kristjan Remmelkoor: Värav 70. minutil lööb Beglarišvili penaltist 4:0 Levadiale! Lõi enda poolt vasakule, Vainu jäi keskele seisma.
14:28
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus71. minutil Levadia viimane vahetus: Žurahhovski välja, Komlov sisse.
14:28
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 71. minutil Vapruse esimene vahetus: Saarts välja, Veensalu sisse.
14:29
Kristjan Remmelkoor:  Ilic andis ohtliku palli värava ette, milleni tiimikaaslased napilt ei ulatanud.
14:29
Külastaja Irw kommentaar
Zura ja Belgrashvili ikka korralikult narrivad Vapruse vendasid kastis
14:29
Külastaja eee kommentaar
See on seaduses ka juba kirjas, et Levadia saab penalti
14:31
Siim Pulst:  Värav 75. minutil Kelder 1:2!
14:31
Kristjan Remmelkoor:  Roosnupult madal tsenderdus, Krstevski lasi selle läbi, aga tegelikult polnud kedagi, kellele lasta.
14:31
Külastaja Asd kommentaar
Miks Õigus sellised mängus platsile ei saa ? Vigastatud või maha kantud ?
14:31
Kristjan Remmelkoor:  Vigastust Õigusel ei tohiks olla.
14:31
Siim Pulst:  Tulevik kingib palli oma kasti juures Tutkile, kes lükkab jooksu peale Kelderile, kes jookseb kaitsjate vahelt läbi ja lükkab palli tühja võrku, sest Ritson oli juba eelnevalt Tutki peal.
14:32
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 76. minutil sai kollase Tolordava, kes tegi vea Hansonile.
14:33
Siim Pulst: Eemaldamine Hoiatus 77. minutil 10v10! Kelder võttis Juhkami maha ja läheb samuti duši alla!
14:35
Külastaja Hormoonika Kägu kommentaar
Premium liiga anno 2021 - amatööride sudimine.
14:35
Siim Pulst:  Juhkam on vea järel tõsiselt vigastada saanud ja vajab ilmselt ka vahetust.
14:35
Siim Pulst: Vahetus 80. minutil Petrunin Juhkami asemele. Puusa paremat poolt hoiab kinni ja lonkab platsilt ära.
14:37
Kristjan Remmelkoor:  Kirss tegi Ilvesele jalge vahelt ära, kuid tema söödu ajal jäi Krstevski suluseisu.
14:38
Siim Pulst:  Komissarovilt lootustandev läbimurre, aga tsenderdus terava nurga alt langes Lapa saagiks.
14:39
Kristjan Remmelkoor:  Ilici põrkavast söödust lõi Beglarišvili parema jalaga ühe puutega palli taevasse.
14:40
Siim Pulst: Hoiatus  84. minutil Petrunin Lahe mahavõtmise eest.
14:40
Külastaja hmm kommentaar
Kordust vaadates tundus, et Kelder pani põlvega Juhamile puusa piirkonda.
14:41
Siim Pulst: 85. minutil oli Kriisa ülilähedal kolmandale, aga Ritson päästis ja lauapallini Kuressaare mängija napilt ei ulatunud.
14:42
Siim Pulst: Vahetus  87. minutil Seeder sisse, Bolaji välja.
14:42
Külastaja www kommentaar
Miks Roosalu ei mängi? Eelmine hooaeg mängis väga hästi ja kindlasti on ta parem, kui Tuleviku praegused keskkaitsed.
14:42
Külastaja Raul kommentaar
Tuleviku ja Kuressaare mängus on teisel poolajal juba ainult kahe suure vigastuspausi peale mäng seitse minutit seisnud. Klassika oleks see, et kohtunikud panevad selle eest ainult neli-viis minutit juurde
14:42
Kristjan Remmelkoor:  Kirsi kannasööt karistusalas Beglarišvilile kohale ei jõudnud.
14:43
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 86. minutil tegi Peetson vea Vallikule, nüüd on mõlemal Levadia keskkaitsjal kirjas nii värav kui ka kollane kaart.
14:44
Siim Pulst:  Carsoni tsenderdus vasakult äärelt maandus värava katusel. Saarlaste südamed võisid juba lööke vahele jätta, meenutades hooaja avamängu.
14:46
Siim Pulst:  Kuus lisaminutit!
14:46
Külastaja Raul kommentaar
Kuus üleminutit... täpselt nagu arvata oli. Aus oleks olnud vähemalt kaheksa-üheksa
14:46
Külastaja Lauri Põld kommentaar
Loodame, et Juhkamil neeruga midagi ei juhtunud.
14:46
Kristjan Remmelkoor:  Pärnus anti lisaminuteid 3.
14:47
Siim Pulst:  Alliku karistuslöök otse väravale, aga Lapa on väga heas hoos ja püüab ka selle palli.
14:48
Siim Pulst:  Dormond kümnelt meetrilt jalaga, aga liiga lähedale Lapale!
14:48
Külastaja päri mäx kommentaar
go tulevik
14:49
Siim Pulst:  Carsoni löögid lähevad järjest paremaks, nüüd sahistas ta kauglöögiga küljevõrku.
14:49
Külastaja päri mäx kommentaar
kovru meeskonda
14:50
Kristjan Remmelkoor:  Ka lisaminutid möödusid Levadia pallivaldamisel. Kõlas lõpuvile, mis tähistab Levadia 4:0 võitu.
14:50
Kristjan Remmelkoor:  Minu poolt kõik.
14:52
Siim Pulst:  Lapa paneb jälle hullu, blokeerides viimastel sekunditel Dormondi järjekordse ürituse.
14:52
Külastaja päri mäx kommentaar
mark kenneth suudaks
14:52
Külastaja Si kommentaar
Hea, Kure!
14:52
Siim Pulst:  Ja kõik! Kure sai magusa revanši ja Tuleviku sügav mõõn jätkub! Hullumeelne mäng.
14:52
Siim Pulst:  Tänan jälgimast. Vaadake kindlasti ka otseülekandest intervjuusid.
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!