Laupäev, 15. mai 2021
15:09
Ott Järvela: Päeva kolmanda ja kahjuks ka viimase kohtumiseni (Flora - Tammeka jääb ära, sest tartlased isolatsioonis) on jäänud vähem kui tund. Selle jooksul jõuab läbi uurida meie eelvaate ja aega jääb ülegi!
15:43
Kris Ilves: Tere, head jalgpallisõbrad. Kell 16 algab Narvas Premium liiga 13. vooru lahing sealse Transi ja Tallinna Legioni vahel. Koosseisudes üllatusi pole, aga lisame need ka siia.

Trans: Richard Aland, Davlatmir Tabrezi, Kristi Marku, Bi Sehi Elysee Irie, Martin Käos, Vitali Kalenkovitš, Mihhail Belov, Deniss Poljakov, Aleksandr Zakarljuka, Gleb Pevtsov, Eduard Golovljov.
Varus: Maksim Pavlov, Roman Nesterovski, Daaniel Maanas, Raivo Saar, Nikita Mihhailov, Sergei Kondrattsev, Arseni Kovaltšuk.

Legion: Ivans Baturins, Nikolai Mašitšev, Artjom Artjunin, Sigitas Olberkis, Artur Šarnin, Leonid Arhipov, Aleksandr Dmitrijev, Pavel Dõmov, Kirill Nesterov, Nikita Andrejev, Aleksandr Šapovalov.
Varus: Pavel Londak, German Šlein, Andrei Smirnov, Aleksandr Nikolajev, Dmitri Kovtunovitš, Igor Košman, Albert Prosa.
16:00
Kris Ilves: Mäng algas Narvas.
16:01
Kris Ilves: Pall jõudis esimest korda Legioni karistusalasse, aga Belovi tõstesöödu püüdis Baturins.
16:02
Kris Ilves: Legioni mängijad protesteerisid Marku käega mängule, aga penaltit ei saanud. Pall ka vastu kätt põrkas ja üpris ebamugavalt.
16:06
Kris Ilves: Baturins tegi lohaka pallipuute ja kinkis Transile mängu esimese nurgalöögi, millest aga asja ei saanud.
16:08
Kris Ilves: Šapovalov sooritas kauglöögi, mis tekitas Alandile raskusi, aga lõpuks väga ohtlikuks siiski ei saanud.
16:10
Kris Ilves: Legion sai nüüd kerge surve peale ja lühikese aja jooksul sooritati mitu pealelööki, aga Transil oli karistusalas palju mängijaid, kes need blokeerisid.
16:12
Kris Ilves: Legion on küljesissevisked Transi karistusalasse saatnud ja need on natuke segadust põhjustanud.
16:15
Kris Ilves: Zakarljuka siis mängib seekord paremal äärel ja Belov on keskväljal. Oleme sarnast asja näinud varemgi sel hooajal.
16:17
Külastaja mel kommentaar
Tere Kris! Mis arvad, kas mõistlikum oleks pigem kunstmurul mängida kui sellisel "murul", kus pall kohati põrkab täiesti suvaliselt?
16:18
Kris Ilves: Isiklikult arvan, et mida rohkem mänge ja mida varem saame pärismurule, siis seda parem. Niigi palju mänge toimub hooaja jooksul kunstmurul.
16:19
Kris Ilves: Nüüd on kaks korda järjest otsitud Šapovalovit paremal äärel, aga kummalgi korral ei jõudnud söödud kohale.
16:20
Kris Ilves: Transil oli hea nurgalöök, aga Zakarljuka ei suutnud palli peaga värava poole suunata.
16:21
Kris Ilves: Andrejev sai umbes 11-12 meetri kauguselt peaga löögile, aga veidi väravast mööda.
16:22
Kris Ilves: Kalenkovitš oleks peaaegu Baturinsiga silmitsi pääsenud, aga Legioni kaitsjad jõudsid teda segama ja said palli kätte.
16:22
täiesti nõus, et võiks võimalikult palju mänge pärismurul mängida, aga mis arvad sellest, et suvel kui on ainukesed kuud, millal meil väljakud heas korras, me mängime minimaalselt?
16:24
Kris Ilves: Jah, tahaksin ka mina kõige magusamatel kuudel rohkem kodust jalgpalli näha. Ilmselt ka Premium liiga mängijad tahaksid siis mängida, vähemalt suurem osa mängijatest.
16:26
Kris Ilves: Trans kombineeris vasakul äärel, aga viimane sööt-löök jäi puudu. Päris halvasti see pall põrkab sellel murul ja see mängijatele üpris ebamugav.
16:27
Kris Ilves: Davlatmir ja Nesterov põrkasid Transi karistusalas kokku, aga ei midagi tõsist. Enne seda tegi Dõmov keskväljal Poljakovi vastu vea, aga Ošomkov ei vilistanud.
16:28
Kris Ilves: Šapovalov pääses karistusalast löögile, kui pall põrkas talle õnnelikult ette, aga ta ei tabanud palli hästi.
16:29
Kris Ilves: Nesterov istus lihtsalt maha. Ilmselt tõmbas midagi ära ja tuleb vahetus. Šlein paneb ennast valmis.
16:31
Kris Ilves: Pevtsov pääses Kalenkovitši tsenderdusest löögile, aga ei suutnud palli raamidesse suunata.
16:31
Kris Ilves: Vahetus Legioni sunnitud vahetus 31. minutil: vigastada saanud Nesterov välja ja Šlein sisse.
16:34
Kris Ilves: Tundub, et Narvas on hakanud vihma sadama. Tallinnas oli paari tunni eest äike ja päris korralik vihmasadu. Huvitav, kas see minitorm jõuab nüüd Narva.
16:36
Kris Ilves: Andrejev proovis vasaku jalaga kaugelt, aga mõned meetrid väravast mööda.
16:37
Kris Ilves: Olberkis blokeeris Golovljovi terava nurga alt sooritatud löögi/söödu. Trans sai nurgalöögi, aga see Legioni väravale ohtu ei tekitanud. Andrejev sai mingisuguse hoobi ja vajab aega kosumiseks.
16:39
Kris Ilves: Šlein proovis umbes 40 meetri kauguselt otse karistuslöögist, aga löök ebaõnnestus ja veeres Alandile sülle.
16:41
Kris Ilves: Šapovalov proovis individuaalse meisterlikkusega karistusalasse minna, aga ei saanud Markust mööda.
16:42
Kris Ilves: Nesterovi lahkumise järel on Šlein läinud Dõmovi asemele kontrollivaks poolkaitsjaks ja Dõmov omakorda liikunud ründavamaks poolkaitsjaks.
16:43
Kris Ilves: Kaitsefaasis on siis kõik kolm poolkaitsjat (Dmitrijev, Dõmov, Šlein) üpris madalal kaitseliini ees.
16:44
Kris Ilves: Belov virutas kaugelt peale, aga Dmitrijev blokeeris. Järgmises olukorras pani Golovljov palli värava ette, aga seal ei olnud meeskonnakaaslasi.
16:45
Kris Ilves: Legioni kaitsjad said Transi nurgalöögiga ilusti hakkama.
16:45
Kris Ilves: Esimesele poolajal on üks minut juurde lisatud.
16:46
Kris Ilves: Šlein võttis Kalenkovitši maha ja Transil oli paremalt äärelt karistuslöök. Jätkuolukorras lõi Kalenkovitš kaugelt peale, aga selgelt mööda.
16:46
Kris Ilves: Esimene poolaeg Narvas on lõppenud. Trans 0, Legion 0.
17:01
Kris Ilves: Narvas algas teine poolaeg.
17:01
Kris Ilves: Vaheajal ei ole vahetusi tehtud.
17:04
Kris Ilves: Zakarljuka avas Transi rünnaku paremale, kus oli Käos, kes teenis Transile nurgalöögi. See ebaõnnestus täielikult.
17:06
Kris Ilves: Dmitrijev pääses Arhipovi söödust kaugelt löögile, aga pall lendas väga palju üle värava.
17:07
Kris Ilves: Arhipov on nüüd murule pikale jäänud. Loodetavasti kõik korras, sest Legion on juba ühe sunnitud vahetuse teinud, kui avapoolajal vahetati välja Nesterov.
17:08
Kris Ilves: Täiesti süütus olukorras väänas hüppeliigest ja esimene pilt ei tundunud üldse hea.
17:08
Kris Ilves: Tulebki vahetus. Päris karm.
17:10
Kris Ilves: Andrejev pääses palliga Transi karistusalasse ja läks ka löögile, aga Aland tegi supertõrje. See oli kindlasti mängu parim võimalus.
17:10
Külastaja Live kommentaar
Pildis näitab kuskil?
17:10
Kris Ilves: ERR-i spordiportaal ja ETV+.
17:10
Kris Ilves: Värav ARTJOM ARTJUNIN!
17:11
Kris Ilves: Legioni nurgalöök ja pall oli värava ees lahtine, kuni Artjunin selle väravasse suunas. Andrejev suunas nurgalöögi peaga edasi, see lendas vastu Davlatmiri jalga, Aland veel sekkus, aga Artjunin pani palli sisse.
17:12
Kris Ilves: Vahetus Legion lõi värava arvulises vahemuses, sest Arhipov oli vigastuse tõttu väljaku kõrval, aga nüüd on see vahetus tehtud ja Košman tuli 56. minutil sisse.
17:13
Külastaja Depo kommentaar
Kas mitte Šlein ei teinud puudet, mille järel pall üle väravajoone käis ja siis alles välja löödi?
17:14
Kris Ilves: Keeruline oli praegu aru saada, aga mulle tundus, et Davlatmiri jalast lendas pall värava poole. Ja küsimus on veel selles, kas see ületas väravajoone või mitte.
17:14
Kris Ilves: Vahetus Trans tegi oma esimese vahetuse 58. minutil, kui Golovljov välja ja Mihhailov sisse.
17:15
Kris Ilves: Legion kombineeris taas Transi karistusalas, aga selle lõpetas ebatäpne tsenderdus.
17:16
Külastaja Uhh kommentaar
Läheb see Andrejevi sööduks kirja?
17:16
Kris Ilves: Kui värav läheb Artjunini nimele, siis julgen pakkuda, et väravasöötu ei saa keegi.
17:17
Kris Ilves: Aga eks hiljem vaadatakse kordusest asi üle.
17:18
Kris Ilves: Hoiatus Mihhailov lendas Šapovalovile jalgadesse ja sai 62. minutil mängu esimese kollase kaardi.
17:18
Kris Ilves: Vahetus Trans tegi 63. minutil teise vahetuse, kui Poljakov välja ja Kovaltšuk sisse.
17:20
Kris Ilves: Dõmov sai umbes 20 meetri kauguselt löögile, aga selgelt mööda. Hoiatus Käos sai 64. minutil kollase kaardi, kui tegi vea Andrejevi vastu.
17:24
Kris Ilves: Kovaltšuk lendas Dõmovile sisse, aga pääses kollasest kaardist.
17:26
Kris Ilves: Legion sai oma värava kätte ja nüüd isegi hoo maha võtnud. Hästi palju võitlust keskväljal, aga see on ka kõik.
17:26
Kris Ilves: Värav NIKITA ANDREJEV JA LEGION 2:0 EES!
17:27
Kris Ilves: Andrejev sai Šapovalovi söödust palliga karistusalasse ja keerutas vasaku jalaga ristnurka. Väga hea realiseerimine. Šapovalovile siis väravasööt.
17:29
Kris Ilves: Kuigi umbes 20 minutit on jäänud, siis ilmselt on see mäng tehtud, sest praeguse mängupildi põhjal ei näe küll, et Trans suudaks kaks väravat lüüa.
17:29
Kris Ilves: Andrejev ei realiseerinud nüüd Košmani head tsenderdust, vaid suunas värava eest palli napilt posti kõrvalt mööda.
17:32
Kris Ilves: PENALTI LEGIONILE!
17:33
Kris Ilves: Košman pani palli Transi karistusalasse ja seal tabas see Kalenkovitši kätt. Kalenkovitš oli maas pikali ja pall lendas lihtsalt vastu kätt. Olukord justkui väga ohtlik ei olnud.
17:33
Kris Ilves: Värav ANDREJEV REALISEERIS KINDLALT!
17:34
Kris Ilves: Vahetus Trans tegi 78. minutil oma kolmanda vahetuse, kui Saar sisse ja Zakarljuka välja.
17:34
Alandist krdi kahju. Tegi Vapruses, teeb siin. Aga satsid ikka sitad kuhu sattub
17:35
Kris Ilves: Davlatmir virutas kaugelt peale, aga üle värava.
17:39
Kris Ilves: Legion kombineeris Transi karistusalas, aga löögile ei pääsetud. Košman korra kukkus karistusalas, aga ka penaltit ei saanud Legion. Tõsi, keegi ka ei nõudnud seda.
17:40
Kris Ilves: Andrejev proovis kaugelt, aga see löök ebaõnnestus.
17:40
Kris Ilves: Vahetus Legion tegi 85. minutil oma kolmanda vahetuse, kui Prosa sisse ja Šapovalov välja.
17:42
Krt niipaju proffesionaalsust võiks eesti klubid näisata, et vormid ühtsed ja korralikud. Legionil jälle keegi ilma nimeta särgita. Suht kole
17:44
Kris Ilves: Trans on nüüd kerge surve peale saanud, aga lahendused on ebatäpsed.
17:45
Kris Ilves: Transi auvärav oli väga lähedal. Davlatmir pani palli värava ette, kus Pevtsov pääses löögile, aga Baturinsi tõrje järel sisuliselt joone pealt klaaris Mašitšev.
17:46
Kris Ilves: Hoiatus Šarninile 89. minutil kollane kaart.
17:46
Kris Ilves: Teisele poolajal lisati juurde kolm üleminutit.
17:48
Kris Ilves: Aland tõrjus Mašitševi kauglöögi.
17:48
Külastaja Siimi kommentaar
Miks Gussev ei mängi?
17:48
Kris Ilves: Vigastatud.
17:49
Kris Ilves: Andrejev virutas nurgalöögi olukorras posti.
17:49
Kris Ilves: Kõik. Narvas on mäng lõppenud. Trans 0, Legion 3.
17:50
Kris Ilves: Aitäh, et jälgisite! Sellega on tänane Premium liiga päev lõppenud, sest Tammeka ja Flora kohtumine lükati koroonaviiruse tõttu edasi.