Kolmapäev, 26. mai 2021
18:55
Kris Ilves: Tere õhtust, head jalgpallisõbrad. Meie otseülekanne Tammeka - Kalju on praegu poole peal, aga siin LIVE-aknas keskendume Kuressaare - Levadia ja Trans - Flora mängudele.
18:57
Kris Ilves: Mina toon teieni Kuressaare - Levadia mängu. Koosseisudes väga suuri üllatusi ei ole, aga Levadia veidi vangerdab. Kirss ja Liivak on pingil, Krstevski ja Roosnupp põhis.
19:01
Kris Ilves: Saaremaal mäng algas.
19:02
Kris Ilves: Päris korralik tormituul on ikka Kuressaares. Eks ole näha, kas ja kuidas see mängu mõjutab.
19:06
Kris Ilves: Esimene poolvõimalus oli Levadial, kui Žurahhovski pääses karistusalast löögile, aga napilt posti kõrvalt mööda. Levadia sai seejärel kaks nurglaööki järjest, aga need Kuressaare väravale ohtu ei tekitanud. Beglarišvili nurgalöök lendas juba enne väravat üle otsajoone.
19:09
Kris Ilves: Tolordava blokeeris Soomre tsenderduse ja Kuressaare sai oma esimese nurgalöögi. Lahe nurgalöök lendas samuti üle otsajoone.
19:09
Külastaja Uhh kommentaar
Miks muidu Tammeka-Kalju mängu live siinsest kahest eraldi on?
19:11
Kris Ilves: Lihtsalt mugavam meile, aga loodetavasti ka vaatajatele/lugejatele.
19:14
Kris Ilves: Levadia on seni domineerivam ja aktiivsem pool olnud, aga keeruline on Kuressaare väravat ohustada. Levadia ründab praegu nii, et tuul on tagant, sest Karofeldi väljalöögid jäävad õhku rippuma ja siis lendavad enda poole tagasi.
19:14
Kris Ilves: Soomre on nüüd keskjoone juures pikali maas ja vajab tohterdamist.
19:15
Kris Ilves: Soomre lahkus longates väljakult ja ilmselt on tema mäng lõppenud.
19:17
Kris Ilves: Vahetus Kuressaare teebki juba 16. minutil sunnitud vahetuse, kui Soomre välja ja Jermatšenko sisse. Soomre põrkas siis sedavõrd õnnetult keskväljal Tolordavaga kokku.
19:18
Kris Ilves: Levadial oli ohtlik standardolukord, kui pall tsenderdati Kuressaare karistusalasse, aga keegi seda ei puutunud.
19:20
Kris Ilves: Värav OTSE NURGALÖÖGIST VÄRAV! LEVADIA JUHIB!
19:21
Kris Ilves: 19. minutil andis Beglarišvili nurgalööki, aga see keeras värava ette, kus Karofeld jäi hätta ja pall võrgus.
19:22
Kris Ilves: Kindlasti mängis siin rolli väga tugev tuul, aga see läheb siiski Karofeldi kapsaaeda, sest ta oleks pidanud selle palliga kuidagi hakkama saama.
19:22
Kuhu Flora mängueelsed kommentaarid jäid ...
19:23
Kris Ilves: Meie kasutame oma eelvaadetes kommentaare, mida mängijad ja treenerid on andnud EJL-i koduleheküljele. Ju siis neid kommentaare seal polnud.
19:24
Kris Ilves: Taas ohtlik olukord Karofeldi värava juures. Agyiri löök/tsenderdus maandus Kuressaare värava katusel.
19:27
Kris Ilves: Levadia kombineeris karistusala lähistel ja Beglarišvili lõpetas rünnaku löögiga, aga seekord mööda.
19:30
Kris Ilves: Agyiri astus kahest Kuressare kaitsjast mööda ja kukkus karistusalas. Penaltit ei saanud, aga nurgalöögi küll. Beglarišvili, mis sa nüüd teed?
19:30
Kris Ilves: Ja tegi peaaegu samamoodi. Pall keeras esimese posti juurde, aga seekord oli Karofeld paremini valmis.
19:30
Kris Ilves: Värav UUS NURGALÖÖK JA SEEKORD 30. MINUTIL PEETSON BEGLARIŠVILI TSENDERDUSEST PEAGA!
19:33
Kris Ilves: Levadia mõlemad väravad on küll nurgalöögist sündinud, aga mõlemad on väga erinevad olnud. Esimese lõi Beglarišvili otse sisse, teise puhul andis väga-väga kõrge tsenderduse ja see kukkus värava ette jooksnud Peetsoni pea peale.
19:34
Kris Ilves: Karofeld ei suutnud palli isegi 30 meetri kaugusele lüüa, sest tuul on vastu ja see on lihtsalt nii tugev.
19:34
Kris Ilves: Peetson oli taas Kuressaare karistusalasse eksinud, aga Karofeld noppis tema eest palli endale.
19:35
Kris Ilves: Vallner, kellel ei ole esimesel poolajal tööd olnud, sai nüüd vahepeal mõned korrad jalaga palli puutuda.
19:36
Kris Ilves: Taas oli Levadial nurgalöök, mida seekord andis sissepoole kerivalt Roosnupp, aga Peetson ei küündinud pallini.
19:38
Kris Ilves: Krstevski pääses karistusala joone juurest löögile, aga Karofeld päästis hea tõrjega.
19:40
Kris Ilves: Krstevski teenis Levadiale karistuslöögi ja Bajenko läks kaugelt proovima, aga pall väravani ei jõudnud.
19:41
Kris Ilves: Viis minutit avapoolaja lõpuni. Võib-olla tuleb Soomre sunnitud vahetuse tõttu minut juurde.
19:48
Kris Ilves: Avapoolajale anti juurde isegi kaks lisaminutit, aga järelejäänud aja jooksul ei juhtunud sisuliselt mitte midagi. Esimene poolaeg on lõppenud. Kuressaare 0, Levadia 2.
19:49
Kristjan Remmelkoor: Tere ka minu poolt, enam pole palju aega jäänud vooru viimase mängu (Narva Trans - Tallinna Flora) alguseni.

Flora läheb mängima täpselt samasuguse põhikoosseisuga nagu laupäevases karikafinaalis.

Transil on eelmise vooruga võrreldes algrivistuses kaks muudatust: Märtin Käos kannab mängukeeldu ja Deniss Poljakov on vigane, nende asemel alustavad kapten Bi Sehi Elysee Irie ja Nikita Zagrebelnõi.

Zagrebelnõi mahub Premium liigas põhikoosseisu esmakordselt, varem on ta sekkunud kaks korda vahetusest.
20:00
Kristjan Remmelkoor:  Narvas mäng algas.
20:01
Kristjan Remmelkoor:  Flora kaotas esimesel minutil oma poolel palli. Belov lõi kaugelt peale, löök oleks mööda läinud, aga Igonen igaks juhuks tõrjus üle otsajoone.
20:03
Kristjan Remmelkoor:  Väljakule vaadates on näha, et Trans mängib täna viiese kaitseliiniga (vasakult Davlatmir, Marku, Irie, Nesterovski, Kalenkovitš).
20:03
Kris Ilves: Kuressaares algas teine poolaeg. Vahetus Levadia tegi oma esimese vahetuse, kui Liivak sisse ja Agyiri välja.
20:03
Kristjan Remmelkoor:  Teravamalt on alustanud Trans, kes on esimese nelja minuti jooksul päris palju tsenderdusi karistusalasse viinud.
20:04
Kris Ilves: Esimese minuti jooksul saab öelda, et Kelder ei jätka alumise poolkaitsja kohal, vaid on kõrgemale liigutatud.
20:05
Kristjan Remmelkoor:  Zakarljuka libisemine lubas Vassiljevil Transi poolel palli kätte saada ja 20 meetrilt proovida, aga Alandi jaoks oli Vassiljevi löök lihtne keskelt püüda.
20:05
Huvitav, et nii hilja hakkas mäng Narvas, kus pole valgustust
20:06
Külastaja mc kommentaar
Kas Agyiri võeti lihtsalt puhkama või on tal mingi vigastus?
20:06
Kris Ilves: Aus vastus on see, et ma ei tea, aga arvan, et talle kui väga tehnilisele mängijale lihtsalt ei sobinud need olud Kuressaares.
20:07
Kris Ilves: Hoiatus Miil korjas mängu esimese kollase kaardi 49. minutil ja Levadia sai heast kohast karistuslöögi.
20:07
Kris Ilves: Värav ROOSNUPP 50. MINUTIL.
20:08
Kris Ilves: Levadia mängis karistuslöögi lahti ja lõpuks Roosnupu karistusalas löögile - Pajunurme rikošetist läks pall väravasse. Väravasöödu sai Žurahhovski.
20:10
Kris Ilves: Kelder kukkus Levadia karistusalas ja küsis penaltit, aga seda ta ei saanud. Seejärel sai Kuressaare aga kaugemalt karistuslöögi, kui Lahe tsenderduse püüdis Vallner.
20:12
Kris Ilves: Laht sai vasaku jalaga karistusalast löögile, aga siiski mööda. Kuressaare on juba praegu teisel poolajal rohkem Levadia karistusalasse jõudnud kui esimesel poolajal kokku.
20:13
Kristjan Remmelkoor:  Davlatmiri tsenderdusele sai Kalenkovitš pea vastu, aga puude jäi ebamääraseks.
20:14
Kris Ilves: Miil pani suurepärase söödu enda väljakupoolelt Lahele, kes realiseeris üks-üks olukorra Vallneri vastu, aga ta oli suluseisus ja värav ei lugenud.
20:14
Kes Levadial sooja teevad?
20:16
Kristjan Remmelkoor:  Ojamaa kukkus karistusalas Nesterovski juures, aga penaltit ei saanud.
20:16
Kris Ilves: Neli mängijat seal otsajoone juures on, aga keeruline tuvastada, kes täpsemalt. Arvestades, et Liivak on juba väljakul, siis viisikust Jürgenson, Kirss, Anier, Elhi, Komlov neli meest on seal. Väga aktiivselt ei tee keegi sooja.
20:17
Kris Ilves: Hoiatus Bajenkole 59. minutil keskväljal Kelderi vastu tehtud vea eest kollane. Enne seda proovis Laht kaugelt ja Vallner pidi sekkuma.
20:17
Kristjan Remmelkoor:  Flora on viimasel ajal palli kontrollimise kindlalt enda kätte saanud.
20:18
Kris, mis arvad, kas Krstevski saadetakse suvel ära või antakse talle aega hooaja lõpuni?
20:19
Kristjan Remmelkoor:  Värav 19. minutil läheb Flora juhtima! Davlatmir kaotas oma kastis Zenjovile palli, Zenjov söötis värava alla ja Vassiljev lükkas neljalt meetrilt võrku.
20:19
Kris Ilves: Olen üpris kindel, et Krstevski mängib Levadias hooaja lõpuni.
20:21
Kris Ilves: ... kui just Krstevski ise ei taha millegipärast lahkuda.
20:21
Kris Ilves: Päris ohtlik olukord Levadia karistusalas, aktsioonis olid Jermatšenko ja Kelder, aga kumbki ei suutnud Kuressaare skoori avada.
20:23
Kris Ilves: Vahetus Levadia teine vahetus 66. minutil, kui Kirss sisse ja Krstevski välja.
20:24
Kas Levadia on jala sirgu lasnud, et lastakse saarlastel möllata?
20:24
Kris Ilves: Ei, võib-olla veidi, sest edu on juba kolmeväravaline, aga ei usu. Kuressaare on veidi paremini mängus sees, aga seetõttu, et nüüd nad ründavad nii, et tuul toetab neid tagantpoolt.
20:25
Kristjan Remmelkoor:  Flora on pärast eduseisu saavutamist teinud väga pikki rahulikke pallikõigutamisi kaitsjate vahel, Trans pole kõrgelt surunud.
20:25
Kris Ilves: Vahetus 68. minutil Kuressaare teine vahetus, kui Laht välja ja Suvinõmm sisse.
20:26
Kristjan Remmelkoor:  Belovi kauglöök ei olnud ohtlik.
20:26
Kris Ilves: Hoiatus Peetson tegi kohe Suvinõmme vastu vea ja sai 69. minutil kollase kaardi.
20:27
Miks Anierile mänguaega ei anta?
20:27
Kris Ilves: Vahetus Elhile igatahes antakse. Levadia kolmas vahetus 70. minutil, kui Elhi sisse ja Žurahhovski välja.
20:27
Kristjan Remmelkoor:  Vassiljevi nurgalöögi ajal tehti Alandi vastu viga. Sappinen oli vea tegijaks.
20:29
Kristjan Remmelkoor:  Ojamaa tegi hea pika triblingu ja söötis siis karistusalasse Zenjovile, kelle madal tsenderdus blokeeriti.
20:30
Kris Ilves: PENALTI KURESSAARELE!
20:31
Kristjan Remmelkoor:  Zakarljuka lõi kaugelt kümme meetrit mööda ja üle.
20:31
Kris Ilves: Värav PAJUNURM REALISEERIS KINDLALT JA KURESSAARE SAI 73. MINUTIL ÜHE TAGASI.
20:32
Kris Ilves: Ootame kordust, et mis ja kuidas Kuressaare penalti sai, sest keegi ei apelleerinud.
20:32
Kris Ilves: Lepistu sikutas Pajunurme karistusalas pikali. Selle eest anti penalti. See tähendab seda, et Fantasy söötu ei saa keegi, kuna Pajunurm ise realiseeris penalti.
20:33
Oh jumal küll Levadia peab nüüd jalad kõhu alt välja võtma, nii ei saa mängida!!!
20:34
Kris Ilves: Hoiatus Kelder võttis Bajenko maha ja tegi oma ära ehk sai 76. minutil kollase kaardi.
20:35
Kristjan Remmelkoor:  Igonen hindas olukorda valesti ja tuli ohtlikult väravast välja oma kaitsjatele otsa, tema õnneks Trans palli kätte ei saanud.
20:35
Kris Ilves: Värav KURESSAARE SAI TEISE! RASMUS SAAR! 78. MINUTIL!
20:36
Kris Ilves: Kelder sai vasakule äärele hea söödu, andis Tolordavale keha, Tolordava kukkus, Kelder mitte. Kelder leidis kontrarünnakuga kaasa tulnud Saare, kes lõi palli tagumise posti kõrvale.
20:38
Kristjan Remmelkoor:  Sappinen murdis palliga karistusalasse, Marku ja Irie said kahe peale palli klaaritud.
20:38
Kris Ilves: Vahetus Vahepeal on Kuressaare veel ühe vahetuse teinud, kui Rass välja ja Neubauer sisse.
20:39
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 39. minutil sai mängu esimese kollase kaardi Zagrebelnõi.
20:39
Külastaja qq kommentaar
Kauaks Kallaste veel audis on?
20:39
Kristjan Remmelkoor:  Kallaste tagasituleku aega ei tea. Ta on võistkonnaga juba treeninud, aga on tulnud ka tagasilööke.
20:41
Kris Ilves: Beglarišvili proovis kaugelt, aga see löök Karofeldile probleeme ei tekitanud.
20:43
Kris Ilves: Levadial oli minutiline periood, kus ei antud kordagi Kuressaarele palli. Nüüd on kohe-kohe 86 minutit mängitud ja Kuressaarel hakkab aeg otsa saama.
20:43
Kristjan Remmelkoor:  44. minutil sai Pevtsov Marku tsenderdusest peaga löögile, lõi üle.
20:44
Külastaja Juhan kommentaar
Leval nagu kohti on aga kui pall liigub 2sekki 1 meeter, siis kure mehed juba ammu enne palli kohal
20:45
Kris Ilves: See on see tuul. Esimene poolaeg kuulus täielikult Levadiale, teisel poolajal on taganttuulega saanud rünnata Kuressaare.
20:45
Kris Ilves: Suvinõmme tsenderdus tekitas Vallneri natuke raskusi, aga lõpuks ohtlikku olukorda ei tekkinud.
20:45
Kristjan Remmelkoor:  Narvas avapoolajale lisaminuteid ei tulnud, kõlas poolajavile, Flora juhib 1:0. Esimesed neli minutit Trans surus, aga edasine poolaeg oli Flora kontrolli all ja pigem rahulikus tempos.
20:45
Kris Ilves: Elhi läks kaugelt löögile, aga Karofeld püüdis.
20:47
Kris Ilves: Beglarišvilil on 90. minutil krambid.
20:47
Kris Ilves: Või siiski mitte?
20:48
Kris Ilves: Teisele poolajale anti juurde kolm minutit.
20:49
Kris Ilves: Kirss tegi Neubaueri vastu vea. Kuressaarel veel võimalus pall Levadia karistusalasse riputada.
20:50
Kris Ilves: Levadia suutis tsenderduse klaarida.
20:51
Kris Ilves: Saaremaal on mäng lõppenud. Kuressaare 2, Levadia 3.
20:58
Külastaja Minevik kommentaar
ETV stuudiopoiss võiks dressika kapuutsi telekas olles ära võtta - tundub väga prosta
21:00
Kristjan Remmelkoor: Vahetus Trans vahetab enne teise poolaja algust: Zagrebelnõi välja, Kovaltšuk sisse.
21:00
Kristjan Remmelkoor:   Narvas algas teine poolaeg.
21:04
Kristjan Remmelkoor:  Trans alustas teist poolaega nurgalöögiga, aga seejärel on taas Flora hakanud söötu lükkama.
21:05
Kristjan Remmelkoor:  Irie ei lasknud Sappinenil endast mööda mängida ja sai palli kätte.
21:08
Kristjan Remmelkoor: Vassiljevi karistuslöögi klaaris peaga Irie.
21:09
Kristjan Remmelkoor:  Kalenkovitš tsenderdas ja Mihhailov pääses 12 meetrilt löögile! Lõi õhust ühe puutega tugeva löögi üle värava.
21:10
Külastaja Kuidas? kommentaar
Kuidas kiirrünnaku maha võtmine (käest tirimine) POLE kollane kaart?
21:11
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 56. minutil sai kollase kaardi Zenjov, kastis sukeldumise eest.
21:11
Rinkeni vile on ikka nõrk.
21:13
Külastaja Jaan kommentaar
Ime, et Ojamaa ei saanud mängu alguses sukeldumise eest kollast kaardi.
21:15
Kristjan Remmelkoor:  Jälle oli Vassiljevi karistuslöögil Irie pea vastas.
21:18
Kristjan Remmelkoor:  Flora kaotas oma poolel palli ja oli tasakaalust väljas, aga Trans ei suutnud õigel ajal liini taha mängida.
21:18
Kristjan Remmelkoor:  Zakarljuka tugeva trahvilöögi tõrjus Igonen keskelt rusikatega.
21:19
Külastaja Muru kommentaar
Kiitused Narvale! Tundub hea muru
21:20
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 65. minutil Flora esimene vahetus: Sappinen välja, Alliku sisse.
21:21
Kristjan Remmelkoor:  Belovi nurgalöögist lõi Zakarljuka kääre! Löök jäi siiski pehmeks ja ebatäpseks.
21:24
Kristjan Remmelkoor: Alliku oleks peaaegu keskelt läbi ja löögile pääsenud, Aland jõudis napilt enne teda pallini.
21:25
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 70. minutil Transi teine vahetus: vaheajal sisse tulnud Kovaltšuk pettunult välja, Golovljov sisse.
21:31
Kristjan Remmelkoor:  Teisel poolajal on Trans aktiivsemaks muutunud. Golovljov on nüüd koos Pevtsoviga ees ründes.
21:33
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus78. minutil Flora teine vahetus: Zenjov välja, Reinkort sisse.
21:35
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 80. minutil Transi viimane vahetus: Mihhailov välja, Škinjov sisse.
21:36
Kristjan Remmelkoor:  Vassiljevilt madal pall värava ette, selle noppis Aland.
21:39
Ojamaa vist kaardi kaugusel mängukeelust seega loodetavasti suudab ta selle puhkepäeva endale tagada (läbi rumaluste) mänguks Kalju või Paidega
21:40
Kristjan Remmelkoor:  Flora nurgalöök klaariti ära ja jätkutsenderdus langes kindlalt Alandi saagiks.
21:41
Kas Sappinen ei jaksa enam 90 minutit mängida või milles asi?
21:42
Kristjan Remmelkoor:  Värav 86. minutil lööb Ojamaa 2:0! Reinkort andis väravasöödu, Ojamaa sai üks-ühele ja lõi palli posti äärde.
21:44
Reinkort ikka väga hea vahetusmees seni olnud, põhimõtteliselt kogu aeg ohtlik olnud vahetusest tulles
21:44
Kristjan Remmelkoor:  Davlatmiri tsenderduse noppis Igonen.
21:46
Kristjan Remmelkoor:  Teisele poolajale lisati 2 minutit.
21:47
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus  Esimesel üleminutil pendeldas pall ohtlikult Flora karistusalas, aga lõpuks sai Flora kontrarünnakusse joosta ja Davlatmir tegi Allikule selja tagant vea, mille eest sai kollase kaardi.
21:48
Kristjan Remmelkoor:  Vassiljevil oli võimalus umbes 20 meetrilt karistuslööki lüüa, kuid saatis sealt pika palli hoopis vasakule äärele, pigem oma värava poole!
21:49
Kristjan Remmelkoor:  Mäng lõppes, Flora omas väga vähe häid väravavõimalusi, aga lõi kaks väravat ja võitis 2:0.