Teisipäev, 12. oktoober 2021
18:54
Siim Pulst:  Tere õhtust! U21 koondis jahib jätkuvalt oma esimest punkti ja väravat, külastades Norra eakaaslaseid.
18:55
Siim Pulst:  Võrreldes eelmise nädala kodumänguga Austria vastu on Roman Kožuhhovski teinud algkoosseisus ainult ühe vahetuse, asendades Artur Šarnini keskkaitses Ats Toomsaluga. Alustab ka ründaja Alex Matthias Tamm, kes eelmises mängus vigastusega lahkus.
18:56
Siim Pulst: Kahjuks on praeguse seisuga küsitav, kas videopildi leiame ja seda laivi korralikult teha saame. Kui kellelgi on pilti jagada, siis palun.
18:57
Siim Pulst:  Ametlikult näitab seda mängu norralaste VG TV, aga tasulise konto tegemisest hoolimata ei mängi nende video. Nii et ma ei soovitaks seda viit eurot välja käia, kuigi ei saa välistada, et küsimus võib olla hoopis minu arvutis.
19:01
Siim Pulst: Igatahes on mäng nüüd alanud.
19:04
Siim Pulst: Värav 4. minutil 1:0. Tsenderdus vasakult ning Christensen lõi kümnekonnalt meetrilt ühe puutega posti kõrvale. Täiesti üksinda oli unustatud ta.
19:05
Siim Pulst:  Vaevalt olin pildi ette saanud, kui juba löödi varem, aga UEFA andmetel oli see kogu mängu esimene pealelöök, nii et ilmselt ei jäänud me paljust ilma.
19:06
Siim Pulst:  6. minutil lõi Soomets ca 23 meetri pealt väravale, aga selgelt mööda. Olukord sündis pärast Tunjovi karistuslööki.
19:07
Külastaja Kes maksta ei taha, siis kommentaar
19:08
Siim Pulst:  Maksta ei tasu jah, see ametlik pilt ei jookse mul siiani.
19:10
Siim Pulst:  Norrakad valitsevad pallivaldamist võimsalt, kuid ohtlikke pealelööke ei ole rohkem järgnenud. 10 minutit saab mängitud.
19:13
Siim Pulst:  Holm pääses kümnelt meetrilt peaga löögile, aga meetrike üle värava. Üldiselt on olukord palju parem kui kodumängus Norra vastu, kui Pärnus oli selleks ajaks seis juba 0:3.
19:14
Siim Pulst:  15. minutil nurgalöök Eestile. Kornerid 2:1 Norrale.
19:15
Siim Pulst:  Tunjovi tsenderdus tuli etteposti ja klaariti kaitsjate poolt üle otsajoone, aga kohtunikud määrasid ekslikult väravalöögi.
19:18
Siim Pulst: Holm pääses 17. minutil kaitseliini seljataha, aga Lapa päästis eestlased õigeaegse vastujooksu ja blokeeringuga.
19:21
Siim Pulst:  Larsen vaidles natuke äärekohtunikuga, aga kasu sellest polnud, sest Norra ohtlik karistuslöök paremalt äärelt on tõsiasi.
19:21
Siim Pulst:  Õnneks ei olnud tsenderdus suurem asi ja Soomets (vist) klaaris selle olukorra.
19:23
Siim Pulst:  Peakohtunik luges sõnad peale Alex Matthias Tammele, aga kaardid on seni taskus püsinud.
19:24
Siim Pulst:  Kolskogen pääses nurgalöögijärgses olukorras kuuelt meetrilt peaga löögile, aga lõi õnneks üle värava.
19:25
Siim Pulst:  25. minutil Tunjov keerutas napilt ristnurgast mööda! Vasturünnakul sai ta söödu Männilaanelt ja otsustas kasti tagant õnne proovida. Hea üritus, kuid natuke jäi puudu.
19:28
Siim Pulst:  Pikk rünnak Norra poolelt, kus eestlased ei saanud kuidagimoodi palli enda kastist klaariks, aga suutsid seda järjepanu blokeerida, lõppes 27. minutil Sahraoui hea võimalusega, aga õnneks lõi Norra nr 10 väravast mööda.
19:31
Siim Pulst:  Lapa eksis nüüd lubamatult pillates palli tsenderduse ründaja jalale, aga Pelt suutis seejärel end kaks korda järjest löökidele ette sättida.
19:33
Siim Pulst:  Larsen saatis 33. minutil palli napilt ristnurgast mööda. Samast ristnurgas ja sama napilt kui Tunjov varem, löögikauguski oli sarnane - kasti tagant.
19:34
Siim Pulst: Teises väljakuotsas sai Lapa kirja järjekordse tõrje, tuues tahaposti suunduva löögi välja.
19:34
Siim Pulst:  Eesti ründas samuti lubavalt ning blokeeritud pealelöögi järel teeniti nurgalöök. Tunjovi tsenderdus klaariti aga kaitsjate poolt.
19:37
Siim Pulst:  Scjönning-Larsen on end seni väga heast küljest näidanud. Viimati blokeeris ta otsajoone juures edukalt ründaja ära, võites sellega väravalöögi.
19:39
Siim Pulst: Eesti on üha paremini mängu sisse saanud. Rünnakul suudetakse aegajalt ohtu tekitada. Norrakad domineerivad jätkuvalt, aga ei ole enam nii ähvardavad.
19:41
Siim Pulst: LATT! Tunjovilt pikk karistuslöök ja Tammelt peaga suunamine, aga pall põrkas lati kaudu platsile tagasi. No ei taha see Eesti nulliseeria lõppeda!
19:41
Siim Pulst:  Ja kohe veel üks latt! Seekord põrutas Tunjov karistuslöögist otse väravale, aga pani jällegi vaid väravapuud värisema.
19:42
Külastaja nonoh kommentaar
tundub nagu uskumatu mäng :)
19:44
Siim Pulst:  Eesti on selles valiksarjas nüüd vähemalt neli korda väravapuid tabanud, aga ühtegi palli väravasse saadud ei ole.
19:46
Siim Pulst:  Poolaeg 1:0! Ilmselt üks parimaid poolaegu selles valiksarjas, aga paraku ikka tulemuseta.
19:48
Siim Pulst:  Vaheajal on näha, kuidas väljakult võimsalt kastetakse. Norra peatreener on ilmselt rahul.
19:55
Siim Pulst: UEFA statistika järgi on pealelöögid 13:6 ja löögid väravale 3:0 ja nurgalöögid 4:2 Norra kasuks.
19:55
Külastaja Nonii kommentaar
kas näen õigesti et norra pole kaasa reisinud ei seppik ega saar?
19:56
Siim Pulst:  Saart ei ole koosseisus jah. Seppik jäi aga seekordsest U21 koondisest viimasel hetkel välja.
20:01
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
20:02
Siim Pulst: Norra alustas otsekohe kauni kombinatsiooniga ja Christensen pääses paarikümne sekundi järel 14 meetri pealt löögile, aga lõi mööda.
20:06
Siim Pulst:  Esimesed minutid on rasked, sest Norra tuli suure energiaga garderoobist välja, aga enam-vähem on asjad kontrolli all.
20:07
Siim Pulst:  Aga vahetult enne 50 minuti täistiksumist pidi Lapa tegema supertõrje, et Jörgen Strand Larseni lähiüritus tõrjuda. Ja veidi hiljem tõrjus ta tugeva kauglöögi nurgalöögiks.
20:07
Siim Pulst:  Värav Nurgalöögist löödi paraku siiski 2:0.
20:08
Siim Pulst:  Christensen tsenderdas ja Larsen lõi peaga posti kaudu palli võrku. 52. minutil.
20:09
Siim Pulst:  Tunjov otsis kauglöögist jälle tagumist ristnurka. Seekord üsna selgelt üle.
20:11
Siim Pulst:  55. minutil kena rünnak Eestilt. Selle lõpetuseks saatis Soomets 15 meetrilt palli napilt esipostist mööda. Ilmselt väravavaht oleks löögi kätte ka saanud, läinuks see raamide vahele.
20:11
Siim Pulst: Vahetus  55. minutil Norra vahetas ründajat: Botheim sisse, Holm välja.
20:17
Siim Pulst:  Teise poolaja teine nurgalöök Norrale. See mängiti lahti ja Hove pääses kasti tagant löögile, aga tema sihik oli paigast.
20:18
Siim Pulst: Teise värava järel on mäng kulgenud norralaste üsna ümmarguse pallivaldamise saatel ja üsna vähe on raporteerida.
20:20
Siim Pulst:  Männilaan üritas kasti tagant karistuslööki välja võtta, aga kaitsja-poolne tõuge selga ei olnud Gibraltari kohtunike arvates piisavalt tugev.
20:23
Siim Pulst: 66. minutil pidanuks Norra kolmanda lööma, aga ründajad vist segasid üksteist, sest hea karistuslöök mängis küll olukorrast välja nii väravavahi kui ka kaitsjad, aga kuidagimoodi ei jõudnud pall ikkagi võrku.
20:24
Siim Pulst:  Nüüd vilistati Männilaane vastu rünnakul viga olukorras, kus ta ise lootnuks karistuslööki saada. Viimastel minutitel ei ole vile Eestit just soosinud.
20:26
Siim Pulst: Vahetus  70. minutil Sebulonsen ja Heggheim välja, Rosler ja Stenevik sisse.
20:27
Külastaja hmm kommentaar
Protokollis valesti... mitte Silver Grauberg Lepik, vaid Kristoffer Grauberg Lepik. Silver on füsio Floras, Kristoffer Rootsi esiliiga jalgpallur - suur vahe
20:27
Siim Pulst: Tõepoolest, vabandan ja parandan.
20:28
Siim Pulst:  Norra kauglöök võttis ohtliku rikošeti ja põrkas napilt-napilt postist mööda.
20:29
Siim Pulst: Värav  Järgnenud nurgalöögi järel löödi aga kolmas! Palumbo suunas tsenderdusest tulnud palli kaarega üle Lapa ja kergest latipuutest väravasse. 73. minutil.
20:31
Siim Pulst: Vahetus  Eesti esimene vahetus: Tunjov välja, Lepik sisse. 76. minutil.
20:32
Siim Pulst:  Männilaan pääses peaga löögile, aga distants väravast oli kauge ja pall maandus ohutult väravavahi süles.
20:33
Siim Pulst:  See peaks olema siis ühtlasi ka esimene Eesti pealelöök raamide vahele, olgugi et kaks korda on ka raamidele pihta saadud.
20:34
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  79. minutil Evjen ja Kjölö sisse, Ceide ja Hove välja.
20:38
Siim Pulst:  Kolmas kustutas mingil määral Norra väravanälga ja nende pallivaldamine ei ole enam nii konkreetselt väravale suunatud. Pallikaotuse järel teevad nad aga endiselt väga innukalt pressi.
20:39
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Männilaan ja Shein välja, Palumets ja Tuhkanen sisse. 83. minutil.
20:40
Siim Pulst:  Lapa püüdis Evjeni kaugürituse. Tal peaks nüüd olema kokku viis tõrjet.
20:42
Siim Pulst: Vahetus Välja sisse ja Tamm välja 86. minutil.
20:43
Siim Pulst:  Välja mängis end kohe kenasti trahvikastist löögile, kuid paraku suutis kaitsja tema ürituse blokeerida.
20:45
Siim Pulst:  Botheim pääses 90. minutil kolmelt meetrilt vabalt peaga löögile, aga saatis õnneks palli üle lati.
20:46
Siim Pulst:  Lepik saatis 90. minutil palli väravasse, aga paraku selgest suluseisust.
20:46
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
20:47
Siim Pulst: Hoiatus Schjönning-Larsenile mängu esimene kaart.
20:49
Siim Pulst: Kõik! Eesti koondis jätkab EM-valiksarja ilma ainsagi punkti ja väravata, olgugi et täna tehti päris hea esitus, eriti avapoolajal.
20:49
Siim Pulst:  Et aasta ilma ühtegi väravat nägemata ära ei lõppeks, on jäänud vigade paranduseks veel kaks mängu, kui novembris külastatakse Horvaatiat ja Soomet.