Pühapäev, 17. oktoober 2021
12:47
Siim Pulst: Tere päevast! Järjekordne põnev jalgpallipäev on algamas, kui FC Kuressaare püüab TJK Legionit võõrustades suurt kala - võit tõstaks nad lõplikult Premium liiga esikuuikusse, mis tähistaks klubi ajaloo suurimat saavutust.
12:47
Siim Pulst: Kuressaare algkoosseisus on üllatav Sander Seemani eelistamine keskväljal Silver Alex Kelderile, muus osas on kõik aga täiesti ootuspärane.
12:48
Siim Pulst: Legioni koosseisust puudub Aleksandr Nikolajev, kelle asemel alustab vasakkaitses Stefan Tšendei. Pingil on Sander Puri ja Aleksandr Dmitrijev, kelle tervisliku seisukorraga ei ole põhjust riskida. Rohkem kui kaks kuud kestnud vigastuspausi järel naaseb pingile ka German Šlein.
12:55
Siim Pulst: Legioni pingil on täna ka kaks potentsiaalset debütanti. Kui väravavaht Deniss Jeremejev ilmselt võimalust ei saa, siis poolkaitsja Aleksander Švedovski debüüt võib täitsa realistlik olla.
12:57
Siim Pulst: Loetud minutid enne avavilet on tribüünidel kahjuks ainult ca 40 pealtvaatajat. Eks näis, palju veel juurde tilgub, aga kindlasti on see Kure ajaloolist hetkeseisu arvestades pettumus.
13:01
Siim Pulst: Legion pani palli mängu!
13:04
Siim Pulst:  3. minutil esimene ohtlik olukord Legionilt, kui Šapovalov saatis terava nurga alt palli värava eest läbi.
13:06
Siim Pulst:  LATT! Laht pääses 5. minutil vasakult kastipoolelt löögile ja vajutas tugeva löögi latti, kust pall väljakule tagasi põrkas.
13:09
Siim Pulst:  Legion mängib täna uudselt kolme kaitsjaga (Šarnin, Volodin ja Pankov), äärtel on Nesterov vasakul ja Tšendei vasakul. Ülejäänu juba ootuspärasem.
13:14
Siim Pulst:  Nesterov kalastas penaltit, kukkudes Mööli käepuute järel dramaatiliselt, aga kohtunik Juri Frischer ei pidanud seda ei penalti- ega kaardivääriliseks soorituseks.
13:16
Siim Pulst:  Nesterov ründas nüüd üsna ohtlikus kohas tsenderdust, aga tabas kehvasti ja pall lendas ohutult väravast mööda.
13:16
Külastaja ? kommentaar
Mis ikkagi juhtus, et Rejal Alijev ühtäkki enam üldse ei hiilanud ja mänguaegagi ei saanud siin eelmistel aastatel? Treeneriga tülis või isiklikud jamad?
13:18
Siim Pulst:  Ei oska muud teha kui spekuleerida, aga Belovi enda väide, et Alijev lihtsalt ei saaks Premium liiga tempoga hakkama, näib üsna tõepärane. Nii vähe kui ma teda ka mängimas olen näinud, siis sobiks talle pigem äkki isegi saalijalgpall.
13:20
Siim Pulst:  Uskumatu, kuidas Kure ei juhi! Kolmelt meetrilt tühi värav ees, aga Tutk suunas palli peaga mööda! Tegu oli nurgalöögijärgse olukorraga, kus Seemani kaarpall mängis auti nii väravavahi kui ka kõik kaitsjad, aga Tutk ja Pajunurm segasid tagapostis teineteist ja nii jäi hiilgav olukord kasutamata.
13:24
Siim Pulst: Kure jäi nüüd täiesti magama, kui Volodin mängis karistuslöögi kavalalt lahti ja Tšendei pääses kastis Lapaga vastamisi, aga väravavaht oli kiiresti vastas ja blokeeris.
13:26
Siim Pulst:  Larsen tekitas jällegi Legioni kastis ärevust, murdes vasakult sisse ja minnes ka löögile, aga Baturinsit löök etteposti ei üllatanud.
13:26
Külastaja Mis kommentaar
Kas tiimidel jääb poolitamishetkeks erinev arv mänge?
13:26
Siim Pulst:  Ei, 27. oktoobriks mängitakse kõik vahelejäänud kohtumised järele, enne kui viimane ring peale hakkab.
13:27
Siim Pulst:  Šapovalov läks väga kaugelt löögile, aga suutis päris ohtlik olla. Lapa tõrjus posti kõrvalt.
13:29
Siim Pulst:  Kure on tuntava surve peale saanud ja poolohtlikud olukorrad järgnevad üksteisele.
13:30
Siim Pulst:  Pajunurm saatis ligi 30 meetri pealt karistuslöögi otse ristnurga suunas, Baturins tõrjus nurgalöögiks.
13:35
Siim Pulst:  Kuressaare ründab väga isukalt. On tunda, et ühe meeskonna jaoks on täna palju rohkem mängus kui teise jaoks.
13:37
Siim Pulst: Šapovalovilt veel üks lubav kauglöök, aga siiski mööda. Legion ei jõua naljalt Kure trahvikasti, samas kui saarlaste reidid Legioni kasti on üsna tavalised.
13:38
Kui praegu tehti 3 korda läbi omavahel. Millejärgi eelised tehtid kes kellega kodus kaks korda mängib ja korra võõrsil? Teistega korra kodus ja kaks võõrsil?
13:39
Siim Pulst: Ei tea täpseid mehhanisme, aga kuna algupäraselt oli kavas 4 ringi, siis ilmselt võeti neljas ring maha ja jäi siis kuidas jäi. Huvitavam oleks teada, kuidas tabeli poolitamise järel koduväljakueelised otsustatakse, aga ka seda infot mul pole.
13:41
Selge Aga kui enamusel 1 mäng teha 27ndaks. Siis Floral 4. Hakkab hiljem hala pihta jälle?
13:41
Peale poolitamist tehakse ülemised 6 mitukorda omavahel ja alumised 4 mitu korda?
13:41
Siim Pulst:  Esikuuik mängib omavahel ühe korra läbi ja tagumine nelik samamoodi omavahel. Nii et esimestel jääb pidada viis mängu, tagumistel kolm.
13:43
Siim Pulst: Hoiatus  42. minutil Lipp tegi keskväljal vea Ainsalule.
13:44
Siim Pulst: Värav  Legion ette! Ivanovi suurepärane sooritus leidis esimese ristnurga.
13:45
Siim Pulst: Väravasööt Bakicile, aga värav nõudis Ivanovilt ideaalilähedast ühepuutelööki, sest ta oli üsna terava nurga all ning kaks kaitsjat olid kohe-kohe peale jõudmas.
13:46
P***e. Kure võiks 6 sekka pääseda.
13:47
Siim Pulst: Poolaeg läbi! Garderoobivärav saadab Kure vaheajale raskes seisus.
14:00
Kumb hetkel suurem põrumine oleks, tammeka 10ndaks? Levadia tiitli kaotamine?
14:01
Siim Pulst:  Ei tea, kas kumbagi neist nii väga suureks põrumiseks saab lugeda. Nad on kerged soosikud vastavalt Flora ja Vapruse vastu, aga ei midagi kindlat.
14:01
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
14:03
Siim Pulst: Kure jätkab ründavalt ja teenis kohe nurgalöögi. Kornerid on nende kasuks 3:1. Seekordne Lahe tsenderdus aga mingit ohtu ei tekitanud.
14:04
Siim Pulst:  48. minutil pääses Lipp kastijoonelt löögile, aga pall põrkas meeter postist mööda ja Baturins ka kontrollis seda.
14:05
Siim Pulst:  Ja vaid paarkümmend sekundit hiljem pääses Lipp taaskord kastis löögile, aga nüüd oli positsioon ebamugav ja Baturins oli kiiresti vastas.
14:08
Siim Pulst: Männilaan vajutas 15 meetri pealt võimsa käärlöögi, mis lendas aga kõrgelt üle värava. Ambitsiooni puudumises teda süüdistada ei saa.
14:12
Siim Pulst:  Laht pääses 56. minutil vasakult jooksu, aga kui avapoolajal tabas ta sarnasest positsioonist latti, siis seekord lendas pall üle värava.
14:13
Siim Pulst: Värav  57. minutil Legioni teine! Nesterov!
14:14
Siim Pulst: Kure muudkui ründas ja ründas, kuni Legion tuli kontraga vastu - pikk pall ette, Tutk kukkus võitluses Šapovaloviga ning Šapovalov lükkas täpse söödu tahaposti, kust Nesterov palli tühja võrku kõksas.
14:16
Külastaja Hyrax kommentaar
Reimi poolt maha tehtud Sapo ikka Legionis mängib väga küpselt. Reim vb peaks hakkama endale otsa vaatama
14:17
Siim Pulst: Männilaan teenis karistusalajoonelt karistuslöögi, aga Lahe pealelöök tabas müüri taga pikutanud Volodini.
14:17
Külastaja Hormoonika Kägu kommentaar
Tore. Saab selleks korraks Flora duubli hype läbi.
14:22
Siim Pulst: Kuressaare on teise värava järel natuke rivist väljas ja pigem on Legion ohtlikumaks pooleks.
14:22
Külastaja muigega kommentaar
Kure alustas mängu küll tublilt aga näe väheks jäi sellest. kohe alguses nurjasid pea sajaprossase võimaluse, Leegion realiseeris mõlemad võimalused.
14:22
Siim Pulst: Vahetus  66. minutil Klein sisse, Laht puhkama.
14:24
Siim Pulst: Šapovalov oli ohtlikult palliga kastis, aga jäi natuke otsustamatuks, kukkus kaitsja surve all ja ei saanud selle eest penaltit.
14:24
Siim Pulst: Hoiatus  68. minutil Tšendei võttis äärel Larseni maha.
14:29
Siim Pulst:  Ivanov võttis ohtlikust kohast karistuslöögi välja. Legion kontrollib nüüd sündmuste käiku pea täielikult.
14:30
Siim Pulst:  Bakic proovis karistuslöögist otse peale lüüa, aga väga mööda ja üle.
14:30
Siim Pulst: 74. minutil vahetasid mõlemad:

Vahetus Rass sisse, Seeman välja.
Vahetus Fedotov sisse, Tšendei välja.
14:31
Siim Pulst:  Kuressaarele terendas lootuskiir, aga Männilaane efektne löök kastijoonelt lendas väravast mööda.
14:33
Siim Pulst:  Miililt 76. minutil hea kauglöök, aga Baturins suutis selle posti kõrvalt üle otsajoone lükata.
14:34
Siim Pulst:  Männilaane lubavast kohast pealöök läks napilt mööda. Kure on surve uuesti peale saanud.
14:36
Siim Pulst: Hoiatus 80. minutil Ainsalu selge sukeldumise eest.
14:40
Siim Pulst: Sapovalov jättis löömata! Liiga lihtne olukord vist, sest sööt oli super ja pall tuli vaid väravavahist mööda saata, aga paraku saatis ta selle mööda ka väravast.
14:40
Siim Pulst: Vahetus  84. minutil Ustritski sisse, Lipp välja. Premium liiga debüüt!
14:41
Siim Pulst: Vahetus  Legioni potentsiaalsed debütandid jäävad pingile, sest Ivanovi asemele tuleb 85. minutil Šlein.
14:41
Siim Pulst:  Vabandust, see oli siiski Legioni teine vahetus, nii et üks debütant võib veel tulla.
14:41
Külastaja X kommentaar
Trans peaks Legionile riietusruumi suure tordi saatma.
14:42
Siim Pulst:  Kokku on loetud 101 pealtvaatajat. Vähemalt kolmekohaline number saadi siis kokku, aga vähe mis vähe ikkagi.
14:46
Paistab, et Kure on leppinud, et jääb nelja viimase gruppi. Niivõrd isutult mängivad. Leegioni kogemused ja oskused said määravaks, Kure tuhinast jäi väheks.
14:46
Siim Pulst:  3 lisaminutit tiksuvad.
14:48
Siim Pulst: Vahetus Esimesel lisaminutil Šapovalov välja, Švedovski sisse, nii et teine debüüt on tõsiasi!
14:50
Siim Pulst:  Kõik! Legion kannatas Kure surve ära ja pani oma klassi maksma.
14:51
Siim Pulst:  Tänan jälgimast, vaadake kindlasti ka mängujärgseid kommentaare ning seadke end seejärel juba Paide ja Flora kohtumise lainele.