Laupäev, 27. november 2021
15:26
Kris Ilves: Tere, head jalgpallisõbrad. Nõmme Kalju ja Tallinna Legion leppisid 2:2 viiki. Järgmine kohtumine algab kell 16.00, kui Tallinna Kalev võõrustab üleminekumängudel Tartu Tammekat.
15:27
Kris Ilves: Koosseisud on väljas ja Kalevil on puudu Ats Purje. Miks? Ei oska praegu öelda, aga loodetavasti saame selles osas selgust.
15:42
Külastaja Purje on kommentaar
Vigane. Kalevi Facebooki leht nii kirjutab
15:43
Kris Ilves: Jah, nii on. Eelmises mängus Maardu vastu sai vigastada ja vahetati siis 88. minutil välja.
15:51
Külastaja Ooo kommentaar
Kus Uljanov on? Vaga vajalik mängija hetkel
15:52
Kris Ilves: Tõsi, Uljanov on Tammekal märkimisväärne puuduja. Põhjust ei oska öelda. Ta on tõesti viimasel ajal hästi mänginud.
15:58
Külastaja Mart kommentaar
Huvitav kas siin kehtib veel võõrsil löödud väravate reegel või mitte?
15:58
Kris Ilves: Kehtib küll.
16:00
Kris Ilves: Mäng algas.
16:02
Kris Ilves: Tammeka sai palli esimest korda Kalevi trahvikasti, aga Aloe tsenderdus läks pikaks.
16:04
Kris Ilves: Kalev sai ka nüüd korraks palliga Tammeka väljakupoolele, aga El Aabchi tegi seal Lipu vastu vea.
16:05
Kris Ilves: Esimene arvestatav löök ja ei keegi muu kui Koskor selle autoriks, aga napilt posti kõrvalt mööda.
16:08
Kris Ilves: Kapper võitis trahvikasti lähistel Alfalt palli ja läks ise kaugelt löögile, aga optimistlik üritus lendas selgelt mööda.
16:10
Kris Ilves: Veel üks kauglöök Tammekalt. Seekord läks Mätas trahvikasti joonelt löögile, aga Koroljov püüdis kindlalt.
16:10
Külastaja Vest kommentaar
Nagu mängitaks suure põrkepalliga
16:10
Kris Ilves: Alfa tegi karistusala joone juures Veelma vastu vea ja Tammekale heast kohast karistuslöök.
16:11
Kris Ilves: Järviste otsis alumist nurka, aga pall lendas meetri-paari jagu posti kõrvalt mööda.
16:12
Kris Ilves: Kapperilt korralik soolo, aga sööt/löök värava ette ei olnud hea, sest pall maandus Koroljovi süles.
16:12
Külastaja Ok kommentaar
Sellel paaril küll tohutult vedas, et esimene mäng Tallinnas, sest no Tartu lumehangedes praegu ikka oleks väga keeruline mängida ehk teiseks mängus ilm tõmbab tartus ka soojemaks ja lumi sulab ära.
16:14
Kris Ilves: Velijev teenis mängu esimese nurgalöögi Kalevile, aga Lipp klaaris Džumadili tsenderduse.
16:16
Kris Ilves: Väike segadus Kalevi karistusalas, aga pall põrkas lõpuks õnnelikult Koroljovile sülle.
16:18
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Täna ka Raku ja Joel Kalevile kaasa elamas?
16:18
Kris Ilves: Lindperet oli juba ülekandest näha. Klavani kohta ei oska öelda.
16:20
Külastaja Ulakus kommentaar
Sellel jäätunud betoonväljakul küll head mängu ei tule. Loodetavasti ei saa keegi vähemalt vigastust
16:21
Kris Ilves: Džumadil riputas keskjoone juurest palli Tammeka karistusalasse, aga see klaariti sealt kiiresti minema.
16:22
Kris Ilves: Ja teine nurgalöök Kalevile, aga ka see löödi karistusalast minema ja lõpuks Velijev tegi trahvikastis vea.
16:23
Kris Ilves: Kalev toimetas ilusti Tammeka trahvikasti lähistel, aga Reimaa lõpuks kaotas palli.
16:26
Kris Ilves: Koroljovi pikk sööt ei õnnestunud ja pall kukkus Koskorile, kes purjetas karistusalasse ja läks löögile, aga posti kõrvalt mööda.
16:27
Kris Ilves: Tamberg tekitas enda trahvikastis ohtliku olukorra, aga klaaris lõpuks palli nurgalöögiks. Tammeka mängis selle lühidalt lahti ja pani palli värava ette, aga sealt see klaariti. Jätkuolukorras aga Tammeka löök ebaõnnestus.
16:29
Kris Ilves: Velijev sai palliga karistusalasse, aga Anderson oli vastas. Nurgalöök Kalevile. Kolmas juba.
16:29
Kris Ilves: Džumadil leidis hea tsenderdusega Käidi ja päris hästi sai löögile, aga selgelt mööda.
16:30
Kris Ilves: Veelma proovis kaugelt, aga see löök Koroljovile probleeme ei valmistanud.
16:30
Kris Ilves: Nüüd virutas Aloe kaugelt peale, aga pall lendas kaitseblokki.
16:33
Kris Ilves: Tammekal oli päris pikk rünnak, kus Veelma sai ka karistusalast löögile, aga Sõtšugov blokeeris. Lõpuks saadi nurgalöök kätte.
16:34
Kris Ilves: Nurgalöök mängiti lühidalt lahti ja Kapperi söödust saadi värava eest löögile, aga täpselt Koroljovile sülle.
16:35
Kris Ilves: Velijev sai kahe kaitsja vahelt hea tsenderduse anda, aga El Aabchi ei saanud värava eest korralikult löögile.
16:36
Kris Ilves: Mätas tekitas teravust ja teenis Tammekale järjekordse nurgalöögi. Seekord ei mängitud lühidalt lahti ja Veelma tsenderdus keris üle otsajoone.
16:37
Kris Ilves: Velijev läks optimistlikult umbes 30 meetri pealt löögile, aga väga selgelt mööda.
16:41
Kris Ilves: Kalev on väga hästi mängus sees ja viimastel minutitel pole Tammekal midagi erilist õnnestunud.
16:43
Kris Ilves: El Aabchi sai liini taha hea söödu, aga Pechter tuli karistusalast välja ja klaaris olukorra. Kalevi mängijad nõudsid Pechteri kätt. Mingi liigutus seal oli, aga omaette küsimus on see, kas pall kätt tabas.
16:43
Külastaja R. kommentaar
Kas üleminekumängudel on võõrsil värava reegel ka?
16:43
Kris Ilves: Jah.
16:44
Kris Ilves: Tammekal oli karistuslöök ja pall riputati trahvikasti, aga Alfa lõpuks selle klaaris. Järgmises olukorras lükkas Koroljov palli lati juurest üle värava.
16:44
Kõige parem nõudja Kalevi poolt oli ikka kõige kaugem mees, kes nägi kätt. No seal kätt aga reaalsuses ei olnud.
16:46
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud. Seis on 0:0 viigis. Tammeka surus esimesed 10-15 minutit, aga seejärel sai Kalev ilusti mängu sisse ja tekitas ka ise võimalusi. Võrdne mäng.
16:47
Külastaja hmm kommentaar
Kalevi meestele selliste nõudmiste eest kollaseid ei taha kohtunik lehvitada, väga amatöörlik käitumine Kalevlaste poolt
16:47
Tammeka liiga ettevaatlik. See võib tagasilöögi anda
16:53
Külastaja muigega kommentaar
Ei olnud esimesel poolajal kummagi meeskonna mängus midagi üllatavat. Ei näinud Tammeka justkui puhkust saanud põhimeeste mängus värskust ega Kalevi meeskonnal koduväljaku eelist. Ilmselt tehakse riietusruumis korrektuure. Külmakraadid on samuti pärsivaks teguriks
17:01
Kris Ilves: Teine poolaeg algas. Vahetus Kalev tegi esimese vahetuse, kui Sillamaa välja ja Vaherna sisse.
17:05
Kris Ilves: Neli minutit on teist poolaega mängitud ja Kalev on rohkem palliga.
17:06
Kris Ilves: Reimaa vedas päris pikalt palli ja lõpuks saadi pall ka karistusalasse, aga Pechter kontrollis ja püüdis palli.
17:06
Kris Ilves: Ja veel üks tsenderdus Tammeka karistusalasse, aga see pall jäi Vaherna jaoks natuke kõrgeks.
17:11
Kris Ilves: Järvistelt korralik tsenderdus Kalevi karistusalasse, aga natuke liiga kõrge ja pall lendas üle Koskori.
17:14
Kris Ilves: Viimasel ajal on pall püsinud Kalevi väljakupoolel, aga Tammeka ei ole ülemäära ohtlik olnud.
17:15
Kris Ilves: Ütleks isegi, et Tammekal on kerge surve peal, aga jah, see surve ei ole väravale ohtlik.
17:16
Kris Ilves: Nüüd tegi Reimaa hea vaheltlõike ja Vaherna riputas seejärel palli Tammeka karistusalasse, aga seal oli Tammeka kaitsjaid rohkem kui Kalevi ründajaid.
17:17
Kris Ilves: Pechterilt vinge tõrje! Käti virutas kaugelt peale, aga Pechter lendas posti kõrvale ja tõrjus löögi!
17:19
Kris Ilves: Kui korraks mainisin, et pall on pigem Kalevi väljakupoolel, siis seejärel on Kalev elavnenud ja ise rohkem rünnakul toimetanud.
17:19
Kris Ilves: Hoiatus Laur sikutas 64. minutil karistusala lähistel Koskorit ja Tammekale väga heast kohast karistuslöök.
17:20
Kris Ilves: Veelmalt korralik madal pommlöök, aga napilt posti kõrvalt mööda.
17:21
Kris Ilves: Vahernalt hea tsenderdus värava ette, aga see meeskonnakaaslasi ei leidnud. Seejärel otsis Käit diagonaalpalliga Vahernat, aga ebatäpselt.
17:22
Külastaja Alari kommentaar
Kas Premiumliigasse pääseja selgitatakse ühe või kahe mänguga?
17:22
Kris Ilves: Kahe mänguga. Korduskohtumine toimub järgmisel nädalavahetusel Tartus.
17:27
Kris Ilves: Mätas tegi pika soolo ja leidis hea sööduga Koskori karistusalast, aga Koskori jätkamine ei olnud kõige parem.
17:28
Kris Ilves: Nüüd purjetas Kapper karistusalasse, aga Laur sai söödule vahele ja eriti ohtlik olukord siiski polnud.
17:30
Kris Ilves: Velijev mängis karistusala lähistel Käidi löögile, aga pall lendas selgelt üle värava.
17:32
Kris Ilves: Tammekal oli nurgalöök, vist teise poolaja esimene, aga Laur klaaris Veelma tsenderduse.
17:33
Kris Ilves: Reimaa eksis sööduga, kui andis palli Veelmale jala peale ja Veelma leidis karistusalast Koskori, kelle löök maandus aga Koroljovi süles.
17:36
Kris Ilves: Veelmal kaks ebaõnnestunud sooritust järjest. Eelmisel rünnakul raiskas tsenderduse ja nüüd löök lendas selgelt väravast mööda.