Laupäev, 4. detsember 2021
18:44
Kris Ilves: Tere õhtust! Paide ja Kalju kohtumine Premium liigas algab Sportland Arenal kell 19.00.

Koosseisud on väljas ja uudises kirjas. Paide puhul ülllatusi pole, sest alustavad samad mängijad, kes eelmises mängus Flora vastu. Kaljul on tagasi Andri Markovitš, aga ei ole Vladislav Homutovi, Alex Matthias Tamme ja Aleksandr Kulinitšit. Pavel Marin ja Marko Meerits on pingil.
18:45
Külastaja asd kommentaar
Huvitav kas Anier peab täna oma viimase mängu Paide eest ...
18:45
Külastaja ee kommentaar
Zlava solvunud, ei hakanud tulemagi viimasele mängule?
18:46
Kris Ilves: Tänasel mängul Vjatšeslav Zahovaikot vist tõesti ei ole ja meeskonda juhendab Erki Kesküla.
18:56
Kris Ilves: Nagu otsepildist näeme, siis väljak ei ole nii lumine nagu tänases Legioni ja Transi mängus samal väljakul.
18:59
Külastaja R. kommentaar
Paistab, et Paide ja Zlava läksid pigem lahku tüliga, kui viimaseks mänguks teda pole
18:59
Külastaja Kx kommentaar
Kuhu Lepmets kadunud?
19:00
Kris Ilves: Lepmets on Kalju väravavahtide treener.
19:00
Lepmetsa KTMiks ei tee, nii et pole tal nagu asja sinna koosseisu
19:01
Kris Ilves: Mäng algas.
19:02
Kris Ilves: Aksalu otsis pika palliga Anieri, aga Perk tuli õigeaegselt vastu ja Anier oli ka suluseisus.
19:03
Kris Ilves: Gussevilt madal tsenderdus karistusalasse, aga see klaariti sealt kiiresti minema.
19:04
Külastaja Si kommentaar
See Anieri teema ootaks küll kommentaari, kes rohkem teab? Sest viimases Betsafe podcastis, kui Kamsile ette pandi et kas Anier Florasse, siis arvestades tema keha- ja keerutavat kõnekeelt võis aru saada, et päris tõepõhjata selline spekulatsioon ei ole.
19:05
Kris Ilves: Luts riputas palli karistusalasse ja otsis Anieri, aga Tsivelekidis oli valvel ja lükkas palli peaga üle otsajoone.
19:06
Kris Ilves: Frolov andis nurgalöögist terava tsenderduse värava peale, aga Perk klaaris rusikatega.
19:06
Ei usu, et Paide tahab lasta Anieri ära aga, kui Sappinen florast ära läheb siis kindlasti flora Anierist võiks olla huvitatud ja korraliku pakkumise korral annaks paide Anieri ära ka
19:07
Jah, kõik meeskonnad sooviks Anieri omale. Eriti Flora, kui Sappinen peaks kuhugi liikuma. Kams ütles ka seda
19:08
Külastaja R kommentaar
Mis seal Paidel keelata kui Anieril saab leping läbi selle hooajaga. Küsimus oligi, et kas ta pikendab lepingut või mitte. Seni vist on lahtine.
19:09
Kris Ilves: Paide teatas selle aasta alguses, et Anieriga sõlmiti aastane leping. Pärast seda ei ole uudiseid uue lepingu kohta olnud. Võimalik, et see on sõlmitud, aga pigem ebatõenäoline.
19:09
Anieril ja Beglarishvili mõlemal 24 väravat, Sappinenil 23. Lööb Sappinen ka homme ühe veel. Samuti 24 väravat. kes parima lööja tiitli saab siis? Kõik 3?
19:09
Külastaja muigega kommentaar
Kes on Paidel treeneriks täna?
19:09
Kris Ilves: Värav Anier 9. minutil ja Paide juhib 1:0.
19:10
Kris Ilves: Trawallylt hea vaheltlõige keskväljal ja mõõdetud sööt Deabeasele, kes mängis Tsivelekidise üle ja leidis tagumise posti juurest Anieri, kellel oli lihtsalt vormistamise vaev.
19:13
Kris Ilves: Värav Subbotin 12. minutil ja Kalju viigistas 1:1.
19:14
Kris Ilves: Paremalt äärelt tsenderdus värava ette, aga Tur klaaris selle täpselt Subbotini jala peale, kust see juba kindlalt väravasse lendas.
19:14
Paide noored kaitsjad ikka ei suuda puhastada
19:15
Külastaja to ee kommentaar
Levadial oleks Henri Anieri sugust venda rohkem vaja. Neil pole sellist õhuvõitlejat olnud Ossipovist saadik kelle puhul ka eurovastaste kaitsjad pelgasid õbuvôitlusesse minna lol ...
19:16
Kris Ilves: Kalju sai nurgalöögi, mille järel oli Paide karistusalas korralik segadus, aga lõpuks läks pall Kalju mängijast üle otsajoone.
19:17
Kris Ilves: Pelt andis enda karistusala juures lohaka söödu ja kaotas palli. Paur sai Babitševi söödust Aksaluga silmitsi, aga Aksalu tõrjus ja Gussev lõi jätkuolukorras raamidest mööda.
19:18
Kris Ilves: See oli Kalju sajaprotsendiline võimalus, aga Aksalu päästis. Kalju on initsiatiivi endale haaranud. Paide on seni olnud ohtlik kontrarünnakutest.
19:19
Kris Ilves: Deabeas sai nüüd kontrarünnakust karistusala juurest löögile, aga keerutas selgelt üle värava.
19:19
Külastaja aguero kommentaar
mis on premium liiga väikseim pealtvaatajate number üldse? tundub et praegu vähem kui legioni mängul
19:19
Kris Ilves: Selle hooaja number?
19:20
Kris Ilves: Subbotin sai karistusalast löögile, aga Aksalu päästis taas supertõrjega.
19:21
Kris Ilves: Gussev sai nurgalöögi järel karistusalast löögile ja virutas posti. Kalju raiskab.
19:21
Paide ei saa üldse liikuma
19:21
Külastaja Hmm kommentaar
Kuidas või miks tohib Kalju kanda musta soojapesu? Peaks ju olema valge, sest särk ju valge. Lisaks püksid ja sokid valged. Isegi madalamates liigades osad kohtunikud ei luba nii
19:22
Kris Ilves: Kalju surub korralikult ja Paide tõesti ei saa kuidagi liikuma.
19:23
Kris Ilves: Tur andis valesöödu ja Gussev otsis kohe tsenderdusega Volkovit, kelle löök värava eest raamidesse ei lennanud.
19:23
Külastaja Pime kommentaar
Mõtetu vaadata sest palli ei näe ja kaamera on ka vist veits valekoha peal!
19:24
Kris Ilves: Palli näeb ju ilusti? Minul sellega probleeme pole.
19:24
Kris Ilves: Värav Volkov 24. minutil ja Kalju juhib 2:1.
19:25
Kris Ilves: Paurilt paremalt äärelt suurepärane soolo ja seejärel sööt värava ette, kus Volkov lükkas palli tühja väravasse.
19:25
Kris Ilves: Mängupildi põhjal on Kalju eduseis igati teenitud.
19:25
Nii õudne mäng, lõpetage ära palun see
19:25
Külastaja janar kommentaar
paide ikka nii mannetu kahju
19:26
Kris Ilves: Luts proovis kaugelt ja Perk tõrjus korralikult. Hea löök, hea tõrje.
19:26
Kris Ilves: Paide teeb juba esimest vahetust? Sinilaid on väljaku kõrval valmis.
19:27
Kris Ilves: Vahetus Ja nüüd on vahetus tehtud: Tur välja ja Sinilaid sisse 26. minutil. Frolov läks vasakkaitsesse ja Ojamaa paremkaitsesse.
19:29
Külastaja Turil kommentaar
On viimastes mängudes täiesti kama kaks olnud kaitsetööst.
19:29
Kris Ilves: Täna tegi Tur selle 25 minutiga päris palju praaki.
19:29
Külastaja U kommentaar
Madalamate liigade mängudel ka rohkem rahvast kui täna
19:29
Anier lõi vanal rasval värava aga edasi on Paide mäng küll tujutu olnud. Kalju tahab tunduvalt rohkem tõestada
19:33
Kris Ilves: Hoiatus Babitševile kollane kaart 32. minutil. Aksalu kinkis palli Babitševile, siis Babitšev oli mitmes duellis järjest ja lõpuks võttis Palumetsa maha.
19:34
Kris Ilves: Volkov võitis kahevõitlus Peldi vastu ja sai Aksaluga silmitsi, aga lõi palli küljevõrku.
19:35
Kris Ilves: Taas pallikaotus Paidelt enda väljakupoolel ja Kalju jooksis nelja mängijaga rünnakule, aga Kallas blokeeris madala söödu.
19:38
Kris Ilves: Frolov tegi umbes 30 meetri kaugusel Paide väravast vea ja Kaljul oli karistuslöök, mille Subbotin otse peale virutas, aga Aksalu püüdis kindlalt.
19:40
Kris Ilves: Kalju mängijad küsivad nurgalöögi olukorra järel käega mängu karistusalas. Peakohtunik ei vilistanud.
19:44
Kris Ilves: Trawallylt suurepärane tõste karistusalasse, aga Anier ei saanud seda korralikult omaks. Jätkuolukorras saadi nurgalöök kätte.
19:45
Kris Ilves: Palumets nurgalöök ebaõnnestus täielikult.
19:46
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud. Paide asus Henri Anieri väravast 1:0 juhtima, aga Kalju pööras kaotusseisu 2:1 eduks, kui skoorisid Igor Subbotin ja Aleksandr Volkov.
19:47
Kris Ilves: Kalju mängis pärast Paide juhtväravat hästi ja omas paremaid võimalusi, neist kaks realiseeriti ära. Kalju eduseis on igati teenitud.
20:01
Kris Ilves: Teine poolaeg algas.
20:01
Kris Ilves: Vaheajal ühtegi vahetust ei tehtud, aga lund on juurde tulnud.
20:02
Üks vahetus on siiski toimunud. Väljakukohtunik on vahetunud :D
20:03
Kris Ilves: Nii on. Tanel Üprus asendab Eiko Saart. Huvitav.
20:03
Kris Ilves: Värav Tsivelekidis 47. minutil ja Kalju juhib 3:1.
20:04
Kris Ilves: Subbotini nurgalöök ja Tsivelekidis lükkas palli väravasse. Aksalu sai käe vahele, aga mitte piisavalt hästi.
20:08
Kris Ilves: Deabeas võttis Markovitši ette ja purjetas karistusalasse, kus ta kukkus, aga Üprus penaltit ei andnud.
20:09
Kris Ilves: Kaljul nurgalöök ja Babitšev aktsioonis, aga pall maandus lõpuks Aksalu süles.
20:10
Kris Ilves: Deabeas ja Luts mängisid Ojamaa karistusalast löögile, aga Ojamaa lõi Pergile sülle.
20:11
Kris Ilves: Deabeas läks nüüd ise karistusala joone juurest löögile, aga löök ebaõnnestus ja Perk korjas palli endale.
20:12
Kris Ilves: HoiatusEemaldamine Babitšev tegi keskväljal Palumetsa vastu vea ja sai 56. minutil teise kollase kaardi.
20:15
Külastaja Trk kommentaar
Kaardiga ei pea kuhugi väljaku äärde minema
20:16
Kris Ilves: Subbotin on pärast Babitševi eemaldamist keskväljal madalamale langenud. Vähemalt praegu tundub nii.
20:17
Kris Ilves: Värav Sinilaid 61. minutil ja Paide lõi ühe tagasi. Paide kaotusseis on nüüd 2:3.
20:18
Kris Ilves: Resultatiivne sööt Ojamaale.
20:18
Kris Ilves: Vahetus Kalju esimene vahetus, kui Marin sisse ja Gussev välja 62. minutil.
20:21
Kris Ilves: Tjapkin proovis umbes 20 meetri pealt, aga löök blokeeriti.
20:22
Kris Ilves: Nüüd proovis Palumets veel kaugemalt, aga selgelt mööda.
20:24
Külastaja mc kommentaar
Konda aeg on Paides läbi?
20:26
Kris Ilves: Paide on nüüd kontrolli mängu üle enda kätte saanud, aga see on ka loogiline, sest neil on üks mängija rohkem väljakul. Seni ei ole nad väga ohtlikud olnud, kui Sinilaidi värav välja arvata. Paarkümmend minutit veel aega.
20:27
Kris Ilves: Volkov sai karistusalas pöörata ja löögile minna, aga löök blokeeriti.
20:27
Konda osas on jah jutud, et minek on hooaja lõpus.
20:27
Volkovil pole kaitsmeid?!
20:28
Kris Ilves: Luts sai värava eest löögile, aga Luts lõi napilt mööda. Sinilaiult suurepärane sööt Lutsule.
20:28
Kris Ilves: Pergilt suurepärane tõrje! Sinilaid sai nüüd värava eest löögile, aga Perk oli ees.
20:29
Kris Ilves: Vahetus Paide teine vahetus 73. minutil, kui Trawally välja ja Drame sisse.
20:30
Kris Ilves: Värav Sinilaid 74. minutil ja Paide viigistas 3:3 peale.
20:30
Kris Ilves: Anierilt hea sööt Lutsule, kes leidis edasi Sinilaiu, kes realiseeris kindlalt. Väga meeskondlik värav.
20:30
Sinilaid tassib
20:31
Külastaja Mkm kommentaar
Miks Perk põhis ja Meerits pingil, mingi ktm värk või treenerite arust parem vv?
20:32
Kris Ilves: Värav Deabeas 76. minutil ja Paide juhib 4:3!
20:33
Kris Ilves: Frolov jättis Deabeasele palli karistusala juurde ja Deabeas tegi paar kiiremat jooksu Pauri vastu, läks kaugelt löögile ja pani palli posti kõrvale.
20:33
Sest KTM reegel
20:33
Külastaja Vest kommentaar
Väga muljetavaldav vahetus Keskülalt
20:33
Kris Ilves: Hoiatus Sinilaiule 78. minutil kollane kaart.
Külastaja virrvarr kommentaar
Paide 4 väravat ja anier pole ühtegi löönud, lausa uskumatu :D Perk võib tuhka pähe raputada. Tur pingile 25min väga aus jah
20:34
Kris Ilves: Anier lõi Paide esimese värava.
20:35
Paide võiks ka viienda ära lüüa. Nagunii on ju sisuliselt tegemist sõpruskohtumisega
20:35
Hea tähelepanek juba läks meelest see ära tõesti:D
20:35
Eeldasingi viimases kahes kalju mängus nähtu põhjal et asi pigem kalju ktm reegli probleemides
20:38
Kris Ilves: Vahetus Selles väravatesajus on vahepeal Rattasepp ka väljakule saanud. Tundub, et Tjapkini asemele.
20:39
Kris Ilves: Vahetus Paide kolmas vahetus 83. minutil, kui Deabeas välja ja Kauber sisse.
20:40
millal kauber PLis peale sai viimati?
20:40
Kris Ilves: 30. oktoobril vahetusest Legioni vastu 15 minutit.
20:40
Kauber peaks küll kuhugi laenule minema. Väga pildist väljas olnud
20:41
Sest ta oli vigastatud
20:42
Kris Ilves: Värav  Anier 86. minutil ja Paide juhib 5:3.
20:43
Kris Ilves: Ojamaalt tsenderdus karistusalasse, aga Tsivelekidis ei klaarinud seda kõige paremini. Jään praegu võlgu, kes Anierile söödu andis.
20:43
kahju et piht täiesti kadunud on pildilt, loodetavasti uuel hooajal teeb korraliku hooaja
20:43
Kauberi kajäärile vigastused jah pitseri jätnud
20:44
Hea meel et just Kauber sai söödu. Anieri top skooreri tiitlist samuti kurbust ei tunneks
20:44
Kris Ilves: Just, Kauber andis väravasöödu.
20:44
Mulle tegelikult Paide üritamine meeldib
20:48
Kalju ja Paide ikka tahavad teha kaks aastat järjest väravatesadu viimases voorus
20:48
Kris Ilves: Kaks minutit on täis tiksunud ja lõpuvile kõlanud. Paide pööras teisel poolajal 1:3 kaotusseisu 5:3 võiduks. Suurt rolli mängis Babitševi teine kollane kaart ja eemaldamine 56. minutil.