Pühapäev, 6. veebruar 2022
20:23
Kris Ilves: Tere õhtust, head jalgpallisõbrad. Täna saab Aafrikas suurturniir läbi. Võitja selgitavad Senegal ja Egiptus.
20:23
Külastaja Flora elagu kommentaar
Tere
20:24
Kris Ilves: Finaal algab kell 21.00, algkoosseisud on väljas.
20:25
Külastaja Kapten Ilmselge kommentaar
Liverpooli mängija tuleb Aafrika meistriks.
20:25
Külastaja Huvitav kommentaar
Kas Eestis mõni kanal näitab üle ka?
20:25
Kris Ilves: Viaplay näitab mängu otsepildis.
20:39
Külastaja Noyoyo kommentaar
Täna ka lives kommentaare sorteerime või on sõna vaba?
20:39
Kris Ilves: Sõna on alati vaba olnud, kui kommentaarid on asjalikud.
20:50
Külastaja Alo-Ivan S. Babatunde kommentaar
Tuleb vahva õhtu!
20:50
Kris Ilves: Loodetavasti. Umbes-täpselt kümme minutit on mängu alguseni jäänud. Kes siis tuleb meistriks?
20:56
Külastaja suits kommentaar
Võiks võita Senegal, aga pakun Egiptust
20:59
Gabaski varuosad on finaaliks kohale jõudnud. Näis, kas püsib ühes tükis ka.
21:01
Kris Ilves: MÄNG ALGAS!
21:03
Kris Ilves: Mane sai äärele palli ja üritas sellega karistusalasse minna, aga Abdelmonemist mööda ei saanud.
21:04
Kris Ilves: PENALTI SENEGALILE!
21:05
Kris Ilves: Ciss sai vasakult äärelt palliga karistusalasse, Abdelmonem lendas talle jalgadesse ja kindel penalti.
21:05
Kris Ilves: Hoiatus Egiptuse keskkaitsjale kollane kaart ka selle eest.
21:06
Kris Ilves: Salah ja Gabaski suhtlesid enne penaltit omavahel, Mane jalutas juurde ja näitas ka midagi sõrmega, aga ...
21:07
Kris Ilves: JA GABASKI TÕRJUS MANE LÖÖGI!
21:07
Kris Ilves: Mane pani pommlöögi keskele, aga Gabaskist see mööda ei lennanud.
21:08
Tundub, et Gabaskil uus kardaanirist peab ilusti. Kaunis!
21:11
Kris Ilves: Esimesed kümme minutit on selgelt Senegalile kuulunud. Egiptusel on raskusi, et palliga vastase väljakupoolele saada.
21:12
Kris Ilves: Ismaila Sarr sai karistusala joone juurest löögile, aga see Gabaskile probleeme ei valmistanud.
21:14
Kris Ilves: Mis siis ikkagi enne penaltit juhtus? Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.
21:17
Kris Ilves: Hoiatus N. Mendy tegi lühikese aja jooksul keskväljal kaks viga ja sai kollase kaardi kätte.
21:19
Kris Ilves: Senegalilt pallikaotus, aga Salah jäi kolme kaitsjaga hätta. Seejärel sai juba Sarr paremalt äärelt jooksu, aga sööt meeskonnakaaslasi värava eest ei leidnud.
21:24
Kris Ilves: Sarr andis taas madala söödu värava eest läbi, aga Mane ei saanud jalga vastu. Senegal otsib juhtväravat.
21:28
Kris Ilves: Seekord oli Mane ise, kes terava söödu värava ette andis, aga Hamdhi ennetas Diedhioud ja klaaris olukorra.
21:29
Kris Ilves: Salah purjetas mitmest Senegali mängijast mööda ja läks karistusalast vasaku jalaga löögile, aga löök ei õnnestunud ja Mendy püüdis.
21:30
Kris Ilves: Mane proovis samaga vastata, aga senegallane löögile ei jõudnud, sest Abdelmonem tegi korralikult kaitsetööd.
21:34
Kris Ilves: Viimased minutid on pigem rahulikud olnud ja mõlemalt meeskonnalt üpris palju praaki.
21:35
Kris Ilves: Senegalil oli kontrarünnak, aga Sarri tsenderdus läks lihtsalt üle jala. Raisatud poolvõimalus.
21:37
Kris Ilves: Fathi ja Ashour lendasid keskväljal Manele jalad ees ohtlikult sisse. Hoiatus Fathile vea eest kollane kaart.
21:39
Kris Ilves: Senegal riputas karistuslöögist palli trahvikasti ja sealt saadi peaga löögile, aga täpselt Gabaskile sülle.
21:41
Kris Ilves: Mendy sai süütus olukorras käega vastu nägu ja senegallase silm on päris punane, aga läheb juba edasi.
21:43
Külastaja ... kommentaar
Silm oli ennem juba punane
21:43
Kris Ilves: Egiptus tegi lubamatu valesöödu ja kinkis Senegalile hea võimaluse, aga olukord mängiti üle.
21:43
Kris Ilves: Salah keerutas karistusalast vasaku jalaga ristnurga suunas, aga Mendy oli valvel ja tõrjus!
21:45
Kris Ilves: Hoiatus Mängu neljas kollane kaart läks Koulibalyle.
21:47
Kris Ilves: Kouyate lajatas optimistlikult väga kaugelt peale, aga polnud halb löök, sest väga palju mööda ei läinud.
21:48
Kris Ilves: ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD. Senegal alustas paremini, aga Egiptus sai ilusti mängu sisse ja esimesed 45 minutit olid üpris võrdsed. Senegal oli natuke ohtlikum.
21:49
Kris Ilves: Esimese poolaja statistika: pallivaldamine Senegali kasuks 51%-49%, pealelöögid Senegali kasuks 4-2 (raamidesse 3-2).
22:03
Kris Ilves: TEINE POOLAEG ALGAS!
22:05
Kris Ilves: Kollase kaardiga Fathi kukutas umbes 20 meetri kauguselt väravast Mane. Senegalil on väga heast kohast karistuslöök kasutada.
22:07
Kris Ilves: Gueye keerutas karistuslöögi selgelt üle värava.
22:07
Külastaja Pets kommentaar
Kas need kommentaatorid ise kõvad mängijad, et selline huumor möllab? Kes kommenteerib viaplays?
22:07
Kris Ilves: Silver Lulla kommenteerib.
22:08
Kris Ilves: Gueye sai nüüd karistusalast löögile, aga täpselt Gabaskile sülle. Senegal on ka teist poolaega hästi alustanud.
22:11
Kris Ilves: SENEGALIL SUPERŠANSS! Paremal äärel mängiti ilusti kokku ja hea sööt värava ette, kus oli kaks senegallast, aga lõpuks Gabaski korjas lahtise palli endale.
22:12
Kris Ilves: Hoiatus Mängu viies kollane kaart läks Diallole, kes võttis Salahi maha. Nüüd on mõlemal Senegali keskkaitsjal hoiatuskaart all.
22:14
Kris Ilves: Taas ohtlik olukord Egiptuse värava ees. Ciss andis madala söödu värava ette, aga taas Gabaski oli jaol.
22:16
Kris Ilves: Vahetus Egiptus tegi kolm vahetust korraga: El Solia, Marmoush ja Mostafa Mohamed välja ning Trezeguet, Zizo ja Hamdi sisse.
22:17
Kris Ilves: Sarr kukutati karistusala lähistel ja Senegalil jälle heast kohast karistuslöök. Eelmine kord Gueye ebaõnnestus.
22:18
Kris Ilves: Senegal mängis seekord karistuslöögi lühidalt lahti ja ohtlikuks see ei kujunenud.
22:24
Kris Ilves: Vahetus Senegal tegi esimese vahetuse: Kouyate välja ja Pape Gueye sisse.
22:25
Kris Ilves: Senegal on teisel poolajal selgelt aktiivsem olnud. Senegail on teisel poolajal kolm lööki (kaks raamidesse) Egiptuse nulli vastu.
22:27
Kris Ilves: Ja nüüd sai Egiptus oma esimese pealelöögi teisel poolajal, kui Abdelmonem suunas Zizo tsenderduse üle värava.
22:30
Kris Ilves: Mane võttis keskväljal Ashouri maha, aga pääses kollasest kaardist.
22:32
Kris Ilves: EGIPTUSEL VÄGA HEA VÕIMALUS! Vasakult äärelt korralik tsenderdus, aga vahetusest sekkunud Hamdi ei suutnud palli raamidesse suunata.
22:35
Kris Ilves: Vahetus Senegal tegi kaks vahetust: Ismaila Sarr ja Diedhiou välja ning Dia ja Bamba Djeng sisse.
22:37
Kris Ilves: Fathi võttis karistusala lähistel Mane maha ja Senegalil juba kolmandat korda väga heast kohast karistuslöök.
22:38
Kris Ilves: Taas lendas karistuslöök üle, seekord proovis vasakkaitsja Ciss.
22:38
Kris Ilves: Gabaski on murul pikali. Tal on sel turniiril varemgi probleeme olnud. Varuväravavaht teeb juba sooja, aga arvan, et Gabaski paneb edasi.
22:39
Kris Ilves: Ja praegu mängibki edasi.
22:41
Kris Ilves: Umbes kümme minutit normaalaja lõpuni. Praegu tundub nii, et Egiptusel läheb neljas mäng järjest lisaajale.
22:43
Kris Ilves: Bamba Djeng sai penaltipunkti juurest ülepuusalööki proovida, aga proovis selgelt väravast mööda.
22:46
Kris Ilves: Hoiatus Mane jäi hiljaks ja astus Ashouri jala peale.
22:48
Kris Ilves: 90 minutit mängitud. Kolm lisaminutit!
22:51
Kris Ilves: NORMAALAEG ON LÕPPENUD! EES OOTAB LISAAEG!
22:52
Kris Ilves: Väravad on endiselt löömata, aga Senegal oli esimese 90 minuti jooksul rünnakul aktiivsem meeskond. Egiptust ootab neljas lisaaeg järjest. Julm!
22:56
Kris Ilves: LISAAEG ALGAS!
22:57
Kris Ilves: Gabaski tõrjus Bamba Djengi vastu üks-üks olukorra!
23:02
Kris Ilves: Kui see üks olukord lisaajal välja arvata, siis edasi on mängitud pigem ettevaatlikult, aga võitluslikult. Senega otsib endiselt aktiivsemalt juhtväravat.
23:02
Külastaja rallikas kommentaar
Egiptus on pidanud 90 minutit kauem jalgpalli mängima kui Senegal ja saanud ühe puhkepäeva vähem.
23:05
Kris Ilves: Vahetus Egiptus tegi neljanda vahetuse: Fathy välja ja Lasheen sisse.
23:05
Kes kohtunik on
23:06
Kris Ilves: Victor Gomes Lõuna-Aafrika Vabariigist.
23:06
Kris Ilves: Gabaski tõrjus Bamba Ndjengi pealöögi posti kõrvalt!
23:07
Kris Ilves: Ja nurgalöögi olukorras sai Diallo peaga löögile, aga mitte raamidesse.
23:07
Kohtunikud olid ka kõik Aafrikast muidu?
23:08
Kris Ilves: Jah.
23:08
Kris Ilves: Üks kohtunik oli siiski Guatemalast.
23:08
Kris Ilves: Ja üks videokohtunik Mehhikost.
23:11
Kris Ilves: Mane sukeldus karistusala juures, aga viga kätte ei saanud. Tasub märkida, et Manel on ka normaalaja lõpust kollane kaart all.
23:11
Kris Ilves: 15 minutit lisaajast mängitud, endiselt väravad löömata.
23:17
Kris Ilves: Egiptus riputas karistuslöögist palli kasti ja see jäi seal lahtiseks, kuni Senegal olukorra klaaris.
23:22
Kris Ilves: Lisaajal on Senegalil kaks šanssi olnud, aga pigem mängivad mõlemad meeskonnad ettevaatlikult ja kindla peale.
23:23
Kris Ilves: Bamba Djeng vs Gabaski lisaajal kolmandat korda! Seekord proovis Djeng kaugelt ja Gabaski tõrjus pommlöögi.
23:24
Salah ja Mane mõlemad eksivad penaltil :)
23:25
Kris Ilves: Edouard Mendy vastas samuti korraliku tõrjega! Vahepeal sukeldus Djeng ja proovis penaltit Senegalile saada.
23:29
Kris Ilves: LISAAEG ON LÕPPENUD! AAFRIKA MEISTER SELGUB PENALTISEERIAS!
23:36
Kris Ilves: 1:0. Koulibaly alla vasakule.
23:37
Kris Ilves: 1:1. Zizo üles vasakule.
23:38
Kris Ilves: 2:1. Diallo alla vasakule.
23:39
Kris Ilves: 2:1. Abdelmonem vasakule posti.
23:40
Kris Ilves: 2:1. Bouna Sarr keskele, Gabaski tõrjus.
23:40
Kris Ilves: Päris keskele siiski polnud, natuke vasakule, aga Gabaskil oli mugav tõrjuda.
23:41
Kris Ilves: 2:2. Hamdi vasakule alla.
23:41
Gabaskil joogipudelil spikker
23:42
Kris Ilves: 3:2. Bamba Djeng üles keskele.
23:43
Kris Ilves: 3:2. Lasheen vasakule alla, Mendy tõrjus.
23:44
Kris Ilves: 4:2. Mane vasakule alla ja Salah ei saanudki lüüa.
23:44
Kris Ilves: SENEGAL ON ESMAKORDSELT AAFRIKA MEISTER!