Laupäev, 5. märts 2022
14:26
Ott Järvela: Tere päevast, head jalgpallisõbrad!

Premium liiga 2. voor algab Saaremaal, kui FC Kuressaare vastaseks on Narva Trans.
14:29
Ott Järvela: Tegemist on omapärase kohtumisega, sest külalisvõistkonnal on olnud sõit mängule lühem kui võõrustajatel. Trans siirdus nimelt pärast kolmapäeval Tallinna Legioni vastu peetud matši (2:0 võit) Haapsallu, et sealses jalgpallihallis harjutada ning tuli Saaremaale Läänemaalt. FC Kuressaare aga baseerub teatavasti pealinnas ja sõitis mängule Tallinnast. Vot sellised lood.
14:29
Külastaja Bussijuht kommentaar
Kas (Kuressaare) õhus on kevadet?
14:30
Ott Järvela: Vastus küsimusele, kas õhus on kevadet, sõltub minu elukogemuse põhjal eelkõige asjaolust, kas küsija hinges on piisavalt tahtmist, et kevad käes oleks.
14:34
Ott Järvela: Kohtumise abikommentaator on Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, kes ladus kohtumise eel paar sületäit puid alla ehitusfirmale ja Saaremaa vallavalitsusele, et kunstmuruväljaku kõrval pole korralikku tribüüni, mille ehitamine on lubamatult viibinud.
14:34
Ott Järvela: AVAVILE!
14:39
Ott Järvela: Transi vasakkaitsja Kevin Aloe on vahetuspingil, sest tagareis annab natuke tunda ja kuna uuel nädalal ootab Ida-Virumaa meeskonda karikamäng Tartu Tammekaga, siis ei hakatud Aloega riskima. Karikasarja kaudu on ju Transil võimalik jõuda eurosarja. Ning 2019. aastal ju karikavõitjaks tuldi ehk mälestus sellel võistlusel saavutatud edust pole Transi leeris kindlasti mitte kustunud.
14:40
Ott Järvela: Esimene pealelöök. 6. minutil kukub pall trahvikastis ette Silver Alex Kelderile, kelle pealelöök võtab väikese rikošeti, mis Aleksei Matrossovile raskusi ei valmista. Transi väravavaht püüab kindlalt.
14:42
Külastaja Rene kommentaar
Kas kommentaatorid jagavad tasu pooleks?
14:42
Ott Järvela: Kas see on planeeritud laetud küsimusena?
14:45
Ott Järvela: 10 minutit mängitud ja Trans seni korralikult rünnakule pääsenud ei ole. Kuressaaret soosib pärituul ja paistab, et see on neid ka veidi aidanud. Ent ka üldiselt on Kuressaare jätnud seni veidi ambitsioonikama mulje.
14:49
Ott Järvela: Kuressaare on teeninud kaks nurgalööki ja mõned audisissevisked Transi karistusala lähedal. Need kõik on moel või teisel külaliste karistusalasse toimetatud ja seeläbi ka initsiatiiv nende valduses püsib. Trans paar minutit tagasi ühe rünnaku suutis ette võtta, aga pikemad pallivaldamised neil välja tulema ei kipu.
14:53
Ott Järvela: Oh, mis möll! Oh, mis maru!

Denis Poljakov polnud üldse rahul, et tema kasuks võitluses Ralf-Sander Suvinõmmega viga ei vilistatud. Kukkumise järel asus ta Kuressaare mängjat jälitama, aga lõpuks läks nii, et keskjoonel tegi Suvinõmmele vea hoopis Roman Nesterovski. Kired on kõrgel, mõlemast leerist saabub olukorda klaarima kolm-neli mängijat, natuke isegi tõugeldakse. Kohtunik Tanel Üprus võtab kaptenid Irie ja Märten Pajunurme enda juurde ning ütleb, et aitab jamast. Jätkame.
14:55
Ott Järvela: Narva Trans kipub sinuga nõusse jääma, sest Glev Pevtsov hetk tagasi karistusalas kukkus ja leidis, et tema kasuks oleks võinud penalti vilistada.
14:57
Ott Järvela: Transi seni parim teravus, kui kauni söödumängu tulemusel vabastatakse trahvikasti joonel Denis Poljakov, kelle madala söödu värava ette blokeerib Ralf-Sander Suvinõmm. Poljakov proovib veel korra, aga siis klaarib palli Märten Pajunurm peaga. Kokkuvõttes on Trans aga mängu sisse saanud ja võrreldes esimese 10 minutiga on mängupilt sootuks muutunud.
14:59
Ott Järvela: Trans nõelab taas! Denis Poljakov sööstab vasakult äärelt trahvikasti ja tõstab palli värava ette, mille järel väravast välja sööstnud väravavaht Kristen Lapa Transi ääreründaja jalust niidab. Pall oli mängus ehk vea fikseerimiseks mingit takistust polnud. Aga kohtunik Tanel Üprus Transile penaltit ei vilista...
14:59
Ott Järvela: Hoiatus  Roman Nesterovski saab kollase kaardi, ilmselt protesteerimise eest pärast seoses Poljakov - Lapa olukorraga.
15:02
Külastaja Trans kommentaar
Kas Kasper võiks Pohlakult uurida miks ta Transi pehme n-iga ütleb? See tundub pigem teadlik kui diktsiooniline tegevus ja tõesti on huvitav miks just nii.
15:03
Ott Järvela: Hoiatus  29. minutil kollane kaart Daniel Tuhkanenile keskväljal tehtud vea eest.
15:05
Ott Järvela: "Lihtsalt on kujunenud nii," nentis Aivar Pohlak vastuseks sellele pehme n-i küsimusele. Ja ajas kogu asja Sõrve poolsääre pehme kliima kaela.
15:07
Suured tänud Soccerneti perele selle vastuse eest! :)
15:08
Ott Järvela: Märten Pajunurmelt pikk pall ette, Sten Reinkort saab täiesti rahus ja üksinda palli peaga suunata, lükkab selle ette Sander Lahele, kes lööb peale, aga Trans blokib. Kolmas nurgalöök Kuressaarele, aga sellest midagi asjalikku ei sünni.
15:10
Ott Järvela: Läbimurded paremalt mõlema värava all. Esmalt siseneb karistusalasse mööda otsajoont Märten Pajunurme üle mänginud Nikita Mihhailov ja proovib kaaslast leida madala terava sööduga kasti keskele. Kuressaare mehed saavad jaole. Paarkümmend sekundit hiljem tungib Mairo Miil paremalt karistusalasse ja annab madala tsenderduse, millele Aleksei Matrossov käed vahele saab.
15:15
Ott Järvela: Märten Pajunurm kukutab karistusalas Nikita Mihhailovi, aga penaltit ei järgne. Trans on päris pahane. Rünnak jätkub ja teenitakse nurgalöök, mille järel pääseb karistusala joonelt löögile Denis Dedechko. Löök võtab kaks rikošetti ja on veeremas alumisse nurka, aga Kristen Lapa suudab korrigeerida ja palli enda valdusse saada.
15:16
Ott Järvela: 42. minutil Transil superšanss. Roman Nesterovski leiab Kuressaare kaitsjate vahelt üles Denis Poljakovi, kes pöörab ümber ja lööb vasaku jala välisküljega napilt mööda.
15:16
Jõuliselt lastakse mängida, aga vile otsused on Transi kahjuks läinud. Eks Transi vastane vile on üsna tavapärane hooajast hooaega. Eelmine aasta oli enam vähem ok
15:16
Külastaja Relegatsioonitsoon kommentaar
Millal Eesti liigasse var lõpuks jõuab?
15:17
Ott Järvela: Kui selle asja saaks otsustada Narva Trans, siis oleks jõudnud eile. Aga tõsiselt rääkides, siis minu teada esimene variant on 2024. aastal.
15:21
Ott Järvela: Esimene poolaeg lõppenud. Kuressaare alustas paremini, aga kui Trans esimese veerandtunni järel paremini mängu sisse sai, tekitasid nad ka paar päris head võimalust. Suure kõneaine on Transi jaoks määramata penaltid. Nii selle eest, kui Kristen Lapa niitis jalust Denis Poljakovi, kui ka olukorrast, kus Märten Pajunurm lõi vastu jalgu Nikita Mihhailovile.
15:35
Väga ilusasti ja põhjalikult kirjutad sündmuste kohta, Ott. Väikse suurema viivitusega kui teised live kommentaatorid aga ma arvan et asja eest.
15:35
Ott Järvela: Väikese viivitusega saabub ka teade, et teine poolaeg on alanud.
15:39
Ott Järvela: Transil 49. minutil kasutada karistuslöök 27 meetrilt, aga Denys Dedechko tabab müüri. Minut hiljem annab Sergei Kondrattsev tuld kaugelt, umbes 30 meetri pealt, aga mööda. Kui esimesel poolajal nautis pärituult Kuressaare meeskond, siis nüüd on see Transi eeliseks.
15:41
Ott Järvela: FC Kuressaarel 51. minutil nurgalöök, mille Narva Trans klaariks lööb. Pall jõuab kohe tagasi nurgalööki toimetanud Sander Laheni, kes annab uue tsenderduse, mille Transi keskkaitse samuti minema lööb. Pall jõuab Silver Alex Kelderini, kes trahvikasti joonelt kõmmutab, aga selgelt mööda.
15:42
Ott Järvela: Hoiatus  52. minutil Rauno Tutk tirib kratist maha Gleb Pevtsovi.
15:44
Ott Järvela: Hoiatus  54. minutil saab valusa vopsu Silver Alex Kelder, kes on ise pigem tuntud kui valusate vopsude jagaja. Vopsu andnud Denys Dedechko saab kollase kaardi.
15:47
Ott Järvela: 57. minutil FC Kuressaare seni parim šanss, kui karistusalast pääseb löögile Silver Alex Kelder. Väravavaht Aleksei Matrossov langeb veidi varakult põlvili, mis suurendab katmata värava pinda, aga Kelder kõmmutab 10 meetrilt üle.
15:47
Külastaja saarlane kommentaar
Millal viimati Kuressare Narvat võitis..
15:49
Ott Järvela: 59. minutil kaks head šanssi Narva Transil. Esmalt läbimurre Nikita Mihhailovilt ja sööt karistusala keskele, kus on Gleb Pevtsov. Noore ründaja löögi tõrjub Kristen Lapa. Pall jõuab õige pea tagasi Mihhailovile, kes lööb nüüd kaugelt ja proovib üles leida tagumist ristnurka, aga lööb üle.
15:49
Tutk läheb vist täna varakult dussi alla. Kollane ja võttis kontra maha. Kergelt oranzis
15:50
Ott Järvela: See hetk enne Kelder 57. minuti šanssi tõesti oli. Tele-eetrist oli täpselt näha, et kohtunik Tanel Üprus ka Tutkiga olukorra järel vestles. Ilmselt suuline hoiatus, et teine kollane on nüüd väga lähedal.
15:50
Ott Järvela:  Hoiatus 61. minutil keskväljal tehtud vea eest Sergei Kondrattsevile.
15:54
Ott Järvela: Vahetus  65. minutil võtab Trans ära Denis Peljakovi ja Arseni Kovaltšuki ning toob nende asemele Eduard Golovljovi ja Jevgeni Demidovi.
15:59
Ott Järvela: Hoiatus 69. minutil tõuklemise eest kollane kaart Nikita Mihhailovile. Konflikt tekkis pärast seda, kui Mihhailov oli Rasmus Saarele vea teinud.
15:59
Kurel on selgelt puudu Männilaanest või LIpust. Reinkort küll tekitab võimalusi ja võidab palle ees, aga mitte kellelegi
16:01
Ott Järvela: Ma ei ole kindel, kas Männilaan või Lipp personaalselt kirjeldatud probleemi lahendaksid. Äkki on põhjuseks ikkagi see, et Kuressaare võistkond tervikuna ei jõua piisavalt kiiresti ja kompaktselt rünnakule, mille tõttu on Reinkort mõnel puhul jäänud ette üksikuks ja toetuseta.
16:01
Ott Järvela: Vahetus  72. minutil tuleb Aleksander Iljin platsile, lahkub vigastada saanud Daniel Tuhkanen.
16:04
Ott Järvela: 74. minutil Narva Transile lubavalt positsioonilt karistuslöök, kui Irie tegi selja tagant vea palli katnud ja rünnakut pikendanud Sten Reinkortile. Karistuslöök umbes 23 meetrit väravast, keskteljelt veidi vasakule. Palli taga Sander Laht...
16:05
Ott Järvela:  Värav Sten Reinkort viib FC Kuressaare 1:0 juhtima!

Sander Lahe karistuslöök on hea, vinditab üle müüri ja posti kõrvale. Aleksei Matrossov jõuab pärale ja tõrjub, aga enda ette, kuhu jõuab esimesena Reinkort, kes äsab palli võrku.
16:05
goooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllll KURE..
16:08
Ott Järvela: Kuidas Narva Trans ei viigista? Ma kordan: kuidas Narva Trans ei viigista?

Martin Käose tsenderdus paremalt äärelt, Eduard Golovljov saab pea vahele ja pall jõuab tagumises postis kaitsjat ennetanud Jevgeni Demidovini, kes saab nelja - jah, nelja - meetri pealt täie rauaga tulistada. Aga Kristen Lapa seab end ette. Ja ei tõrju, vaid püüab. See oli Transil nii hea sanss, et nad isegi ei kahetsenud eksimust, vaid lihtsalt ei suutnud seda ära uskuda. Šanss, et olukorrast väravat ei sünni, oli vastupidisest oluliselt väiksem!
16:12
Trans surub,aga se viimase löögi meest neil puudub..
16:13
Ott Järvela: Trans on hakanud kaotusseisu jäämise järel rohkem riske võtma ja see tähendab, et kaitses on auke rohkem. 82. minutil pääseb ühte neist ära kasutama Sten Reinkort, kes pääseb Transi liini taha plehku. Aleksei Matrossov tõttab karistusalast välja. Reinkort proovib tõsta üle väravavahi, aga Matrossov blokeerib rinnaga ja olukord raugeb.
16:15
Külastaja junn kommentaar
Kure võiks oma peatreeneri auks sinised püksid kah orgunnida! Ukraina lipu kombinatsiooni kasutavad juba ka sellised satsid,kes pole kunagi neid värvi vorme kasutanud!
16:16
Ott Järvela: Vahetus 86. minutil vahetus Narva Transilt. Gleb Pevtsov sisse ja Egor Žuravljov sisse.
16:17
Ott Järvela: Värav  Narva Trans viigistab 86. minutil!

Vahetuse järel viis Trans kaitsja Denys Dedechko rünnakule, kes pole jõudnud seal olla poolt minutitki, kui lööb viigivärava. Sööt ette jõuab ukrainlaseni, kes pöörab ümber ja lööb. Vist ka väike rikošett, aga Kristen Lapa päästa ei suuda ja seis on 1:1.

NB! Dedechko lõi värava ka avavoorus Tallinna Legionile!
16:17
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.Ukrainlased näitavad ,kuidas mängitakse,kuidas kaotusest saab viik..
16:19
Ott Järvela: Värav  Narva Trans läheb 88. minutil juhtima!

Kolme minutiga on FC Kuressaare edusesisust saanud kaotusseis, kui Jevgeni Demidovi sööt muudab Kuressaare kaitsja jalast suunda ja satub kastis soodsal positsioonil asetsevale Eduard Golovljovile, kes teeb ühe ettevalmistava puute ja saadab palli teisega saarlaste väravasse. Väga hea löök tagumise posti kõrvale. Konkreetne realiseerimine.
16:20
Jalgpall on imeline mäng..2 minutiga Transil 2 väravat...Müstika..gooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll
16:22
Ott Järvela: Kui 1:1 värava järel jäi Dedechko rünnakule edasi, siis 2:1 juhtvärava järel on ta arusaadavalt oma positsioonile tagasi jõudnud. Praegu tundub mäng Transil aga päris kenasti käpas olevat. Nad teevad praegu häid otsuseid selgelt kõrgema protsendiga kui Kuressaare, kes on ilmselgelt eduseisu ilmajäämisest väga ärritunud.
16:24
Ott Järvela: LÕPUVILE! 94. minutil Kuressaarele audisissevise, mille tarbeks saabub Transi karistusalasse ka saarlaste väravavaht Kristen Lapa, aga Trans lööb palli klaariks ning õige pea kõlab ka lõpuvile. Vägev võit Narva Transile!
16:25
Külastaja . kommentaar
Tubli Trans
16:31
Ott Järvela: Narva Trans on alustanud hooaega kahe võiduga ja on hetkel Premium liiga liider. FC Kuressaarel sai küll kirja esimese värava, aga punktiarve on jätkuvalt avamata.
16:33
Ott Järvela: Premium liiga laupäev Soccernet.ee-s jätkub kohtumistega Pärnu Vaprus - Tallinna Levadia (17.00) ja Tallinna Legion - Tartu Tammeka (19.30). Kuressaare - Trans matšile tõmbame praegusega joone alla tõdemusega, et tasus kindlasti vaatamist, sest mäng oli haarav, kvaliteetne ja dramaatiline!