Teisipäev, 8. märts 2022
18:59
Kasper Elissaar: Tere ja ilusat naistepäeva! Kohe-kohe algab Evald Tipneri karikavõistluste esimene veerandfinaal, kus lähevad vastamisi Narva Trans ja Tartu Tammeka. Mängupaigaks on täna aga hoopiski Tallinn ja Sportland Arena.
18:59
Külastaja parnakas kommentaar
krt see stata vaga tyhi ikka🤣
18:59
Kasper Elissaar: Pole ime. Kes see ikka sõidab tööpäeva õhtul Narvast Tallinnasse.
19:00
Kasper Elissaar: Koosseisudega on sellised lood, et nädalavahetusel Miguel Santose poolt vaheajal välja võetud nelik pole algrivistusse naasnud. See tähendab, et Tammekal on pingil teiste seas ka Sander Kapper. Vigastada saanud Reio Laabus on täitsa eemal, nagu endiselt ka Taijo Teniste.
19:01
Kasper Elissaar: Transil on koosseisus võrreldes nädalavahetusega kosmeetilised muudatused. Aloe on tagasi algrivistuses, Kondrattsev keskväljal ja Nesterovski pingil. Vasakul äärel alustab Kovaltšuki asemel Demidov, tipus Pevtsovi asemel Golovljov. Koroona on eemal endiselt nii Zakarljuka, Pavlov kui ka peatreener Eremenko.
19:01
Kasper Elissaar: Avavile!
19:02
Külastaja Jalkamees kommentaar
Kuskil saab mängu näha?
19:02
Kasper Elissaar: Funktsionaalne lugemisoskus artikli juhtlõigus edastab, et jalgpalliliidu kodulehelt.
19:05
Külastaja To Kasper kommentaar
Miks sa eraldi välja tood, et Kapper pingil? Kogu nelik on see aasta Tammeka põhikoosseisus halliturniiri ja siseinfo põhjal.
19:06
Kasper Elissaar: Sellepärast, et Kapper on sellest nelikust kõige kõvem jalgpallur. Nii lihtne ongi.
19:07
Külastaja Bussijuht kommentaar
kaua zakarljuka väljas ...
19:07
Kasper Elissaar: Loodetavasti varsti rivis. Sellest haigusest väljatulek on alati hästi individuaalne.
19:08
Kasper Elissaar: Matrossov saab ühe kerge palli püüda. Mängu alguses veel kombatakse üksteise võimeid.
19:09
Kasper Elissaar: Nüüd oli piirati Pechter korneri järel ümber, aga Transi tegi väravavahi vastu vea.
19:12
Külastaja sven kommentaar
kes kommenteerib?
19:12
Kasper Elissaar: Otseülekannet kommenteerib Raul Ojassaar.
19:13
Kasper Elissaar: Hoiatus12. minutl saab Demidov kollase selle eest, et võttis Andersoni rajalt maha.
19:13
Külastaja M kommentaar
Kui selline olukord ka meie jalgpallijuhtidele lõpuks ei tõesta, et meil pole eeldusi ja tingimusi sellisel kujul hooaega mängida, nagu nad soovivad, siis ei tõesta küll miski. Karika veerandfinaal, mis peaks olema mõlemale meeskonnale väga oluline mäng ja Narva jalgpallikogukonnale tähtis päev. Mängitakse kuskil Tallinnas paarikümne inimese ees. Masendav.
19:14
Kasper Elissaar: Kui tahta vähekenegi Euroopa tasemel areneda või mitte veel rohkem teistest maha jääda, siis ainult soojal ajal mängimine neljal kuul aastas ei ole ka väga tõsiseltvõetav. Kaheksa kuud treeningmänge. Kelle jaoks?
19:16
Kasper Elissaar: Vahepeal nii palju uudiseid karikavõistlustega seoses, et Bogdan Vaštšuk on Levadia poolelt nüüd üles antud ehk paberimajandus temaga on korras. Homme ootab meid siis ees Tallinna derbi.
19:18
Külastaja M. kommentaar
Soome ju kuidagi moodi saab alustatud kuu aega hiljem.
19:18
Kasper Elissaar: Ja karikavõistlusi mängivad juba veebruari algusest ...
19:21
Kasper Elissaar: Purilt nüüd mängu senine ohtlikuim moment, aga 22 meetri pealt teele saadetud pall maandus valel pool posti.
19:21
Üheksa kuu ja nelja kuu vahel on veel päris palju võimalusi, mis ei sisalda ühelt poolt endas ainult 36 vooru, nädalasees õhtul kehva valgustusega mängimist, jäiseid väljakuid, koduväljaku eelisest loobumist jne vs ainult ilusa ilmaga suvel mängimist. Kelle jaoks? Kogukondade ja fännide jaoks kohe kindlasti mitte.
19:22
Kasper Elissaar: Ma olen nõus sellega, et praeguste ilmadega praegustel staadionitel või õigemini väljakutel mängimine ei ole publikusõbralik.
19:22
Kasper Elissaar: Kondrattsev virutas nüüd teisel pool väljakut palli ristnurgast napilt mööda! Hakkab vaikselt looma.
19:23
Külastaja Tank kommentaar
Kui Kapper nii kõva mängumees oleks siis ilmselt oleks ta väljakul mitte pingil
19:23
Kasper Elissaar: Väga õige lähenemine! Aga pingil olijatest on ta kõige nimekam mees.
19:23
Külastaja 123 kommentaar
Miks see mäng üldse Tallinnas on? Narvas pole väljak piisavalt valmis?
19:24
Kasper Elissaar: Narvas me ei räägi mitte sellest, et väljak pole piisavalt valmis, vaid linn pole suvatsenud seda isegi lumest puhastada. Ida-Virumaal on seis väga nadi.
19:24
Külastaja kalev kommentaar
To Tank: äkki Tammekal on varsti uus mäng tulekul ja roteerimine on vajalik. Võiks ju natukene mõelda.
19:25
Kasper Elissaar: Numbri all 1 (!) mängiv keskkaitsja Dedetško lõi karistuslöögist palli üle värava.
19:27
Kapperi, Mätase, Uljanovi ja Tammiku pingilejätmine on Tammeka peatreenerilt jätkuvalt ikka väga tugev signaal, et ei olnud absoluutselt rahul nende mängijate esitusega Legioni vastu.
19:29
Kasper Elissaar: Iseasi muidugi, kui hästi selline asi lõpuks töötab. Et kui niigi hõreda koosseisuga satsi treenerina kohe hooaja alguses hakata nii-öelda tüli kiskuma, siis ei pruugi see kõik hästi lõppeda. Aga on võimalik ka, et töötab hästi, Tammeka on tubli, tulemused järgnevad ja kõik on lõpuks ilus.
19:29
Kas Levadia siis ei plaani Vastšuki uuesti laenule saata nagu Flora Kreidaga proovib? Kuhugi Skandinaaviasse saaksid mõlemad ju praegu minna või mis ...
19:30
Kasper Elissaar: Vaštšuk liitub Levadiaga ja mängib esialgu Eestis. Kui sõda peaks ruttu läbi saama ja liigajalgpall taastub, on võimalik Vorsklal ta tagasi kutsuda.
19:30
Mõtleme mõtleme, aga kui tahta ikkagi Euroopasse pürgida siis just läbi karikasarja ja esimesed 2 mängu olid ikka kehvakesed Kapperi poolt.
19:30
Kasper Elissaar: Vaštšuki, Levadia ja Ukrainaga seoses täna kõvasti põnevat lugemist ka meil ilmunud.
19:34
Kasper Elissaar: Mäng on esimese pooltunni jooksul olnud üpris võrdne ja pigem võimalustevaene. Pusitakse võitluslikult, aga viimasel kolmandikul ei sünni häid otsuseid.
19:34
Kasper Elissaar: Juhkamist lendas pall nüüd Transi väravast väga mööda.
19:35
Kasper Elissaar: Matrossov mängib palliga julgelt, saates Uggeri kohvile.
19:36
Kasper Elissaar: Aloe löök blokeeriti. Nurgalöök. Endine Tammeka mees läheb ise kornerit toimetama.
19:37
Kasper Elissaar: Lumesadu Tallinnas tiheneb.
19:38
Kasper Elissaar: Väga kavalalt mängitud korner! Poljakov oli kasti taga täiesti vaba, Aloelt tuli planeeriv pall sinna ning löök võttis lõpuks Kondrattsevist veel rikošeti, maandudes napilt värava kõrval.
19:38
Peale mängu võiks küsida Tammeka peatreenerilt kas ta lemmiksõna on "change", oma 15 korda kasutanud seda
19:38
Külastaja Bob kommentaar
Keskendume ikka Trans-Tammeka mängule, mitte Levadia tegutsemisele.
19:38
Kasper Elissaar: Trans ja Tammeka mängivad karikavõistluste raames, kus mõlema otsene konkurent Levadia mängib homme Floraga. See kõik on omavahel seotud.
19:39
Kasper Elissaar: Hoiatus38. minutil sõitis Jõgi jalad ees sisse Käosele.
19:40
Kasper Elissaar: Nüüd terav pall Transi värava ette, aga Veelma ei ulatanud korralikult ja saadab pallli viielt meetrilt väravast neli meetrit mööda.
19:42
Kasper Elissaar: HoiatusMihhailov tegi 41. minutil Purile vea ja sai kaardi ning Anderson rääkis omale samuti Hoiatuskaardi välja.
19:43
Kasper Elissaar: Hoiatus42. minutil jutustab omale kaardi ka Miguel Santos.
19:43
Tingimused ja mängu iseloom on selliseks kujunenud, et 11 vs 11 pigem täna ei lõpeta.
19:46
Kasper Elissaar: Hoiatus45. minutil teeb Irie vea Martin Jõgile. Otse Tammeka pingi ees. Virutas vastu säärt.
19:46
Külastaja realist kommentaar
Loodetavasti selle paari võitja saab järgmises ringis kodumängu Kalju vastu ...
19:47
Kasper Elissaar: Jõgi säär on päris verine. Tammeka nõuab punast.
19:47
Kasper Elissaar: EemaldaminePukk arutab Ramazanoviga ja muudab kollase punaseks! Trans vähemuses!
19:48
Hetkel hea töö kohtunikubrigaadi poolt!
19:48
Kasper Elissaar: Irie ei ole üldse rahul ja on väga vihane. Ei meeldi talle, et see otsus ümber muudeti. Pukk rääkis Ramazanoviga ka enne kollase andmist.
19:49
Kasper Elissaar: EemaldaminePingilt saadetakse ära ka sõna võtnud Nikolai Burdakov!
19:49
Kasper Elissaar: Kuna kordusi nägev kommentaator oli sündmustele väga lähedal, siis ma ei välista, et olukorda võis kuidagi mõjutada ka see, et kohtunikepaberitega Ojassaar korduste järel asja ka väga punaseks nimetas.
19:50
Kasper Elissaar: HoiatusMäng läheb edasi ja Golovljov saab veel 45+3. minutil kollase õiendamise eest uues olukorras.
19:52
Kasper Elissaar: Esimene poolaeg on nüüd lõppenud väravateta viigiga! Poolaja lõpus hakkas kaarte sadama ja Trans jätkab teist poolaega juba kümnekesi.
19:52
Kasper Elissaar: Mäng muidu ise oli võitluslik, aga võimalustevaene. Mõlemal oli avapoolajal kokkus umbes kaks võimalust.
19:53
Ei läinud kaua. Õige otsus kahtlemata, aga huvitavalt "välja mängitud". Algselt tundus, et Pukk seda ise ei näinud ja info tuli üldse neljandalt kohtunikult, et kollane. Et kuidas sealt siis punaseni jõuti?
19:54
Kasper Elissaar: Kui nähti, et Jõgi säär tilgub verd, siis vigastuse tõsidus on alati üks asi, mis kohtunike otsust mõjutab.
19:57
huvi pärast, kes nendele coolbeti reklaamidele "kommentaare" loeb? kõlab kuidagi väga sarnane tänase live ülekandja häälega (minu meelest vähemalt)
19:58
Kasper Elissaar: Coolbeti reklaamide tekstid on lugenud keegi Kasper Elissaar.
20:01
selge, tänud. kusagilt tundus nagu tuttav😅
20:02
Külastaja peeter kommentaar
Ei ole reeglitega kursis, aga kas vigastuse järgi tohib kohtunik oma otsuseid ümber teha? Tundub natuke kahtlane. Mõnel mehel võib hoopis kontaktist väljakuga vigastus tekkida. Või võib mingi vana kooriku maha tulemine kergest kontaktist korraliku verejooksu põhjustada. Antud juhul video järgi võis punase anda küll, aga kas selline asi ikka jalgpallireeglitega ka lubatud on? Meenub kohe ka eelmise aasta Paide ja Levadia mäng, kus "luu väljas oli".
20:02
Kasper Elissaar: Ma lihtsalt selgitasin, mis tavaliselt mõjutab kohtunike otsust. Et kui on ikka veri väljas või jalg ripub kuskil, siis ilmselt oli tugevam viga kui algselt arvati.
20:04
Külastaja rallikas kommentaar
Nii kaua kuni pall ei ole uuesti mängu pandud on kohtunikul voli igast erinevaid otsuseid vastu võtta. Kui pall mängu pannakse, siis möödunud olukorra eest enam uusi otsuseid teha ei saa.
20:07
Kasper Elissaar: VahetusTammeka võtab ära Juhkami ja saadab väljakule Laaneotsa.
20:08
Kasper Elissaar: VahetusTransil on väljakule tulnud Nesterovski ja Kovaltšuk.
20:09
Kasper Elissaar: Ära tulid Transi poole pealt Demidov ja tundub, et Poljakov.
20:10
Kasper Elissaar: Teise poolaja alguseks tõrjub Matrossov esipostist Veelma löögi.
20:11
Kasper Elissaar: Vahetustega seoses on paslik märkida, et karikavõistlustel tohib endiselt teha kolm vahetust.
20:15
Kasper Elissaar: Veelma tulistas veel, aga Matrossov püüdis. Tammeka on nüüd teisel poolajal domineerivam olnud. Trans mängib 4-4-1 asetuses.
20:15
Kasper Elissaar: Veelma lööb veel ja Uggeri jätkulöök on väga nadi.
20:20
Kasper Elissaar: Natuke Liisi Troska fotosid ka:

20:21
Kasper Elissaar: Ja veel:

20:23
Kasper Elissaar: VahetusTransi viimane vahetus 61. minutil: Golovljov ära ja Pevtsov sisse.
20:24
Kasper Elissaar: Täiendava vahetuse saab Trans siis, kui mäng läheb lisaajale.
20:28
Kasper Elissaar: Vahetus66. minutil tuleb Jõgi puhkama ja Uljanov sisse.
20:28
Kasper Elissaar: Kovaltšuk sai jooksu, aga Pechter tuli vastu ja klaaris enne, kui liiga ohtlikuks läks!
20:29
Kasper Elissaar: Tammeka ei saa kolme meetri pealt korralikku lööki sooritada! Trans klaaris ära.
20:30
Külastaja premm kommentaar
Täna küll lumi pole nii sur probeem, kuid miks ei võinud ära oodata poolajal kuniks terve plats ära lükatud? Või oli 1 masin ja see oleks ajaliselt liiga kaua võtnud?
20:31
Kasper Elissaar: See praegune lumi jalgpalli mängimist ei sega küll kuidagi. Plats on pehme ja lund vähe.
20:33
Kasper Elissaar: Paarkümmend minutit jäänud. Seis endiselt 0:0. Liigume hetkel lisaaja kursil.
20:33
Tammeka võit võiks ilmselt sobida Paidele ja Kaljule rohkem, kuna trans oleks poolfinaalis kõvem vastane
20:33
Kasper Elissaar: Tammeka probleem on praegu see, et kuigi pallivaldamine on teisel poolajal nende käes olnud, siis erilist ohtu ikkagi ei kujutata vastasele.
20:33
Kasper Elissaar: Vahetus71. minutil Mägimets ära ja Kapper sisse.
20:35
Kasper Elissaar: Tammeka suutis lahtimängitud korneri järel suluseisuga oma rünnaku lõpetada.
20:37
Kasper, mis sinu hinnang just Tallinna infra osas on? Praegu Tallinnas ju premiumliiga mängud vist kõik ühel staadionil. Kas soccernet võiks äkki hooaja lõpus teha statistika, kui suur % mänge peeti just sportland arenal?
20:39
Kasper Elissaar: Tallinna infra osas on seis masendav. Hallidesse ei mahuta ära, kunstmurudele ei mahuta ära, muruväljakuid on ainult üksikud. Arvestades Eesti Tallinna-kesksust on olukord nadi. Hea, et on vähemalt see Sportland Arena, kus praegu mängida saab. Aga tegelikult on ju pentsik, kui nelja karikamängu ei saa mängid planeeritud aegadel (teisipäeval kell 19 kaks mängu ja kolmapäeval kell 19 kaks mängu), sest kõik mängud toimuvad ühel väljakul ja peab skeemitama hakkama.
20:40
Kasper Elissaar: Võite ise arvutada: Premium liigas on Sportland Arena esimeses ringis koduväljakuks kõikidele Tallinna klubidele. Legion mängib samal staadionil hooaja lõpuni.
20:41
Kasper Elissaar: Trans sai nurgalöögi. Suurepärane šanss!
20:42
Kasper Elissaar: Ei tule siit midagi.
20:42
Kasper Elissaar: Anderson lonkab juba tükk aega, aga Tammeka ei ole hetkel vahetust tegemas veel. Neil on üks vangerdus võtta.
20:43
Kasper Elissaar: Parandan: tegid ju juba pausil ühe. Ehk neil ikkagi vahetused otsas praegu. Aga läheb nüüd vist 10 vs 10 mänguks.
20:44
Kasper Elissaar: Anderson on pingil. Lähme võrdsete jõududega edasi.
20:44
Kasper Elissaar: Kas see nüüd toob väljakule juurde ruumi, mis võiks kuskilt tuua värava?
20:45
Kasper Elissaar: Anderson tuleb longates väljakule tagasi. Ründava poolkaitsja kohale, sest kaitses ei suuda ta joosta.
20:45
Kasper Elissaar: VäravARSENI KOVALTŠUK LÖÖB 83. MINUTIL TRANSI 1:0 JUHTIMA!
20:46
Kasper Elissaar: Mängib Pechterist mööda ja lükkab tühja. Trans on polfinaali kursil!
20:46
Kasper Elissaar: Suurepärane sööt Pevtsovilt. Läänelaid ja Kuhharev ei saanud mitte midagi aru.
20:47
Kasper Elissaar: Olukorras, kus on vaja väravat, tuli Anderson eest ära uuesti kaitseliini. Temaga võidujooks lõppeks isegi Matrossovi jaoks võiduga.
20:47
Kasper Elissaar: Uus kisma väljakul!
20:48
Kasper Elissaar: Hoiatus85. minutil tõukleb Uljanov omale kollase kaardi! Lendas palliga Matrossovile sisse ja siis läks Käose ja Dedetškoga tõuklema. Kollase saab ka Dedetško.Hoiatus
20:51
Kasper Elissaar: VäravKarl Läänelaid peab omale uue ameti otsima! Söötis keskväljal Pevtsovile jala peale, kes jooksis Pechterist mööda ja lükkas tühja! Trans juhib 2:0 ja läheb karika poolfinaali.