Neljapäev, 24. märts 2022
21:24
Siim Pulst: Tere! Eesti jalgpalliõhtu lõppes, aga Euroopa oma alles kogub hoogu, sest ees ootavad Euroopa MM-valikmängude otsustavad kohtumised.
21:26
Siim Pulst:
21:28
Siim Pulst:  Lühidalt öeldes on süsteem lihtne. Keerulisemaks teevad olukorra erijuhtumid seoses Venemaa sõjategevusega. Venemaa on eemaldatud, samas kui Ukraina poolfinaal on teadmata aega edasi lükatud. Nii ootavad meid täna ees neli kohtumist.
21:31
Siim Pulst: Kõige suurema tähelepanu all on mõistagi Itaalia ja Portugal, kes läheksid tänase edu korral finaalis omavahel vastamisi. Nende kohtumised vastavalt Põhja-Makedoonia ja Türgiga on ka peamised, mida ma ise pildis jälgin. Ent olulisi sündmusi vahendan ka teistest mängudest.
21:32
Siim Pulst:
21:39
Külastaja saarlane kommentaar
Ilusat jalgpalli õhtut.Mina usun ,et täna on üllatuste õhtu ja üks üllatajatest on Türgi ja teine Tsehhi..
21:41
Siim Pulst: Miks ka mitte. Türgi on küll päris suur autsaider, aga mitte nii suur kui Põhja-Makedoonia Itaalias.
21:43
Siim Pulst: Igatahes äärmiselt magusad mängud, sest kõigi paaride näol on ju tegu alles EM-finaalturniiril mänginud tiimidega, mis nüüd mängivad elu ja surma peale - üks eksimus ja MM-uks on lõplikult kinni.
21:44
Külastaja Raigo kommentaar
Suur panis tehtud et Portugali-Türgi mängus lüüakse vähemalt 3väravat
21:46
Siim Pulst: Eks palju oleneb sellest, millal skoor avatakse. Karta on, et Türgi tõmbab mängu nii lukku kui võimalik.
21:46
Siim Pulst:  Pallid mängus! Rootsis kõige kiiremini, aga teistes ka.
21:47
Külastaja saarlane kommentaar
Kuidas Wales iga lood ,kas pika juukseline ründaja ka algkooseisus platsil..
21:48
Siim Pulst:  Walesil on põhimehed kenasti rivis ja meeskond tahtmist täis, et rohkem kui 60 aasta järel jälle MM-ile jõuda.
21:49
Siim Pulst:  Itaalia ja Portugal üritavad mõistagi kohe mängutempot kruttima hakata. Mõlemad jõudsid juba avaminutitel ka ohtlikult löögile, aga palli raamide vahele ei saanud.
21:53
Siim Pulst:  Marcel Sabitzer tabas Austria eest latti.
21:53
Külastaja ülekanne kommentaar
Kuskilt üle ka kantakse mänge?
21:53
Siim Pulst:  Go3 kannab üle kõiki mänge.
21:55
Siim Pulst:  Alexander Isak oli nurgalöögijärgses olukorras lähedal, et Rootsi juhtima viia, aga ei saanud palli siiski raamidesse.
21:56
Siim Pulst:  Ronaldol oli hea löögikoht, kui türklased ta kastis uskumatult vabaks jätsid, aga ühepuutelöök läks kõvasti üle jala.
21:57
Siim Pulst:  Parandus: Austria poolelt tabas ennist latti hoopis Christoph Baumgartner.
21:58
Siim Pulst: Portugal peaks juhtima, aga ei! Diogo Jota suutis karistuslöögi järel kahelt meetrilt jalaga üle värava lüüa!
21:58
Külastaja K kommentaar
Kuidas
21:59
Siim Pulst:  Ronaldo sai nüüd löögi juba värava peale, aga Türgi väravavaht püüdis probleemideta. Portugal on igatahes palju rohkem võimalusi luua suutnud kui Itaalia samal ajal.
22:00
Siim Pulst:  Tšehhi jõudis vahepeal ka väravani, kuid Jan Kuchta tabamus tühistati sellele eelnenud vea tõttu.
22:01
Külastaja saarlane kommentaar
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL
22:01
Siim Pulst:  Portugal ees! 15. minutil juba! Otavio tegi viimase löögi.
22:03
Siim Pulst:  Väravale eelnes siis Bernardo Silva postitabamus, misjärel Otavio lõi "lauapalli" läbi väravavahi käte jõuga võrku.
22:06
Siim Pulst: Türgi on sunnitud juba oma mängu avama, aga kaitse põleb iga kord, kui Portugal tuleb. See võib veel inetuks minna...
22:09
Siim Pulst:  Aga nüüd on ka Portugali enda kaitse paar korda haavatavust näidanud. Berkan Kutlul ei jäänud palju puudu, et pealöök tagapostist puuri lükata.
22:12
Siim Pulst: Itaalia praktiseerib samasugust intensiivset jalgpalli, millega nad EM-finaalturniiril südameid võitsid, aga EM-i järel ei ole see neile kõige paremaid tulemusi toonud. Just suutmatus väravaid lüüa on põhjuseks, miks nad üldse siin on, ning tänagi ei ole nad 25 minutiga veel midagi väga konkreetset luua suutnud.
22:12
Külastaja saarlane kommentaar
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
22:12
Siim Pulst: Värav  Gareth Bale viis Walesi juhtima 25. minutil!
22:13
Külastaja saarlane kommentaar
baleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
22:13
Siim Pulst:  Kaunis karistuslöök otse ristnurka! Võimas, Bale!
22:14
Siim Pulst:  Samal ajal on Türgi üha paremini suutnud initsiatiivi enda kätte võtta ja see mäng pole kaugeltki nii ühepoolne kui ma kartsin.
22:17
Siim Pulst:  Berardi jättis löömata! Uskumatu kingitusena sai Itaalia ääreründaja palli karistusalajoonel enda kätte ja värav oli tühi, aga pehme löögike lubas väravavahil tagasi jõuda ja pall kinni haarata.
22:18
Siim Pulst: Veidi hiljem jäi Immobilel omakorda väga vähe puudu, et pall väravasse lüüa. Ning ka Portugal oli väga lähedal, aga Ronaldo suunas karistuslöögi peaga paar meetrit väravast mööda.
22:18
Külastaja Raigo kommentaar
Nüüd oleks vaja Türgi viiki ja siis ehk tuleb ka 3väravat ära
22:19
Siim Pulst:  Dejan Kulusevskil oli hea võimalus Rootsi ette viia, aga saatis palli postist mööda.
22:21
Siim Pulst:  Väike kähmlus Portugali ja Türgi mängus. Hoiatus Hoiatus Zeki Celik ja Diogo Jota said mõlemad ka kaardi kirja.
22:24
Siim Pulst: Mitme ohtliku löögiga rünnak Itaalialt, aga põhja-Makedoonia peab vastu.
22:26
Siim Pulst: Darko Churlinov pääses vasturünnakul jooksu, kuid jalgades ei jagunud rammu, Alessandro Florenzi jõudis tagasi ja klaaris ohu.
22:28
Siim Pulst: Värav  Diogo Jota 2:0! 42. minutil! 
22:29
Siim Pulst:  Türgi keskendumine kaitses ei kannata täna kriitikat, kuigi palli lükatakse osavalt. Järjekordne Portugali ohtlik rünnak lõppes Otavio mõõdetud tsenderduse ja Jota täpse pealöögiga.
22:31
Siim Pulst:  Wales-Austria mängus olid poolaja lõpus mõlemal head võimalused, aga väravavahid vastasid heade tõrjetega.
22:33
Siim Pulst: Vaheajaviled igal pool! Portugal-Türgi 2:0, Itaalia-Põhja-Makedoonia 0:0, Wales-Austria 1:0, Rootsi-Tšehhi 0:0.
22:36
Siim Pulst:  Itaalia on sooritanud 15 pealelööki Põhja-Makedoonia 1 vastu, aga postide vahele on jõudnud vaid 3 lööki 1 vastu.
22:38
Siim Pulst:  Walesis ja Rootsis on mängud statistikat ja väravavõimalusi vaadates üsna võrdsed. Portugal on selgelt üle, kuigi Türgi ründas vahepeal ka päris innukalt.
22:42
Külastaja skeptik kommentaar
Kui Rootsi sama efektiivne on rünnakute realiseerimisel nagu seni siis äkki "karistatakse" neid tulevases EM-valiksarjas reisiga Tallinna ...
22:49
Siim Pulst: Teine poolaeg Portugalis ja Rootsis! Peagi ka mujal.
22:51
Siim Pulst: Peaks mainima, et nelja mängu korraga jälgimine ei ole kõige lõbusam kogemus - lõpuks on hoopis selline tunne, nagu poleks näinud ühtegi mängu. Aga ehk läheb mõni mäng lisaajale ja saab siis ainult seda nautida :)
22:52
Siim Pulst: Bernando Silva lõi kasti tagant teravalt, aga Türgi väravavaht hoiab omade lootuskiirt elus.
22:55
Siim Pulst: Türgi tegeleb oma kastis kingituste jagamisega, aga Diogo Jota ei suutnud siiski hiilgavat võimalust ära kasutada, sest kaitsja heastas oma eksimuse ja libistas palli portugallase jala pealt.
22:56
Siim Pulst: Värav  Gareth Bale 2, Austria 0!
22:57
Siim Pulst:  Nurgalöögijärgses olukorras sai palli endale ette ning virutas selle värava eest läbi tagumisse ristnurka! Kaks vinget väravat ning ühe mehe klass on seda vastasseisu otsustamas.
22:59
Siim Pulst:  Itaalia pommitas korduvalt kaugelt, aga pall lendab ikka kas napilt mööda või väravavahi saagiks.
23:00
Siim Pulst:  Diogo Jotal oli veel üks võimalus Türgi vastupanu murda, aga ta ei suutnud palli üle kastist välja tulnud väravavahi võrku tõsta.
23:04
Siim Pulst:  Põhja-Makedonia tõi vahetusest värskust ja jõudis vahelduseks ka ühe pealelöögini, mis siiski üsna ohutult üle Donnarumma valvatava värava lendas.
23:08
Siim Pulst:  Itaalial on lubavaid olukordi küllaga, aga lõppteravust napib ikka ja jälle. Berardi jõudis nüüd kuuel meetril tsenderdust maha võtma, aga ei suutnud seejärel palli väravale saata.
23:09
Siim Pulst:  Värav Burak Yilmas lõi Türgi tagasi mängu!
23:09
Siim Pulst:  Värav Ja Ben Daviese omavärav tõi ka Walesi tagasi mängu! Kõigis mängudes nüüd pinge tagasi!
23:10
Siim Pulst:  Yilmasilt suurepärane avanemine ja kindel lõpetamine. Austria värava puhul võttis kauglöök kaitsjast õnneliku/õnnetu põrke.
23:17
Siim Pulst: Türgi mäng on täna kõvasti üles-alla kõikunud ja pole vast ime, et hetkel on nad jälle särtsu täis. Ühtäkki peab Portugal keskenduma mängu rahustamisele.
23:19
Siim Pulst:  Otaviol oli nüüd omapoolne võimalus mäng magama panna, aga ta ei suutnud tagapostist palli peaga raamide vahele suunata.
23:22
Siim Pulst: Itaalia proovib vahetustega mängu elavdada, sest juba tükk aega on neid vaadates mulje, et domineerimisest hoolimata jooksevad nad pidevalt justkui vastu seina.
23:23
Siim Pulst:  Ja kohe järgnesid ka teravused, aga Raspadori kauglöök vihises lõpuks ikkagi üle lati.
23:26
Siim Pulst:  Türklased nõuavad mitmendat puhku penaltit, aga üsna õhkõrnade lootustega. Siiski-siiski, kohtunik kutsuti nüüd VAR-i juurde, kuigi kaitsja tabas ründajat talla alla.
23:27
Siim Pulst:  JA ONGI PENALTI! Türgi võib viigistada!
23:27
Siim Pulst: Ei keegi muu kui Burak Yilmas palli taha ...
23:28
Siim Pulst: ÜLE!  Türgi kapten põles nii tähtsal hetkel läbi!
23:31
Siim Pulst:  Portugal teeb korraga kolm vahetust, et mänguseis lõpuminutiteks ära betoneerida.
23:32
Siim Pulst:  Põhja-Makedoonia tegeleb samal ajal eeskujuliku ajavenitamisega, pikutades alati maksimaalse võimaliku hulga sekundeid.
23:35
Siim Pulst:  Viis lisaminutit tiksuvad Portugalis, sama palju anti ka Palermos.
23:35
Siim Pulst:  Portugal oli taas lähedal kolmandale, aga Ronaldo ei suutnud realiseerida ja Türgi lootus hõõgub veel.
23:36
Siim Pulst: Värav  PÕHJA-MAKEDOONIA ETTE!
23:37
Siim Pulst: Minutiks 90+2. Ülikauge löök tagumise posti kõrvale. Kas värav jääb püsima ka?
23:38
Siim Pulst:  Trajkovski tabas imeliselt palli ja see jõudiski tagumise posti kõrvale. Värav loeb!
23:38
Siim Pulst: Värav  Portugal on samal ajal kolmanda väravaga enda mängu ära otsustanud.
23:38
Siim Pulst:  Ning Rootsi-Tšehhi läks lisaajale.
23:40
Siim Pulst:  Wales ja Portugal on edasi!
23:40
Siim Pulst:  Itaalia üks viimaseid võimalusi põrkas oma mehe kaudu väravast mööda.
23:40
Siim Pulst:  Ja kõik! Itaalia on audis!
23:41
Siim Pulst:  Uskumatu lugu. Meie aga jätkame ülekannet, keskendudes nüüd Rootsi ja Tšehhi lisaajale.
23:43
Siim Pulst:  Lisaaeg algas!
23:44
Siim Pulst:  Nagu kommentaatorite jutt ja ametlik statistika ütlevad, siis 0:0 vastab siin senisele mängupildile. On olnud võrdne ja võimalustevaene duell.
23:44
Külastaja Tarmo kommentaar
Jõhker, jalgpall on võrratu. Portugalis oleks ka võinud üllatus tulla aga võta näpust.
23:45
Külastaja suits kommentaar
Ma naljatasin endamisi, et Põhja-Makedoonia võtab ise selle MM-pääsme. Väga palju enam minna polegi...
23:46
Siim Pulst:  Kalev Kruus ja Toomas Vara tegelevad peaasjalikult mängutempo üle ironiseerimisega ja nii palju kui ma nüüd seda mängu näinud olen, siis igati teemakohaselt.
23:47
Siim Pulst: Hakkab looma! Kulusevski tsenderdus leidis tagapostist Quaisoni, aga too ei suutnud hea šansiga midagi asjalikku peale hakata.
23:49
Siim Pulst:  Rootsi surub täitsa tormiliselt. Kollane meri värava taga innustab neid tagant ka.
23:51
Siim Pulst:  Rootsi mängib siis täna ilma mängukeeldu kandva Zlatanita, aga finaali jõudes oleks ta juba valmis väljakule jooksma.
23:53
Siim Pulst:  Isak näitas vingeid jalgu, aga Rootsi kiirrünnak lõppes siiski blokeeritud löögiga.
23:55
Siim Pulst: Ärevam hetk ka Rootsi värava ees, aga ründaja ei ulatanud tsenderduseni.
23:59
Siim Pulst:  Foto: Scanpix / REUTERS / Guglielmo Mangiapane
Foto: Scanpix / REUTERS / Guglielmo Mangiapane

23:59
Siim Pulst:  Aga käimasolev mäng on märkamatult lisaaja vaheajani kulgenud.
00:01
Siim Pulst:  Ja läks lisaaja teine pool!
00:04
Siim Pulst: Tšehhid said kasti tagant löögile, aga pall lendas otsejoones Olseni kätte.
00:05
Siim Pulst: Värav  QUAISON! ROOTSI! 
00:06
Siim Pulst: Imeilus lõpplahendus, kui Quaison murdis kasti, vahetas Isakuga seinasöödu ja kõksas palli võrku.
00:08
Siim Pulst: Tšehhi ründemäng võttis kohe uue ilme, aga nende lõpplahendus ei kannatanud mingit kriitikat. Arvestades seda, kui pikaks mänguseisakud praegu venivad, siis palju võimalusi nad enam ei teeni. Aga 7-8 minutit on siiski veel minna.
00:14
Siim Pulst:  Punnivad tšehhid, mis nad punnivad, aga näost on näha, et nad ei suuda enam. Rootsi mehed on nii palju enesekindlamad praegu.
00:16
Siim Pulst:  2 lisaminutit tiksuvad.
00:18
Siim Pulst: Ja kõik! Rootsi on finaalis, kus neid ootab teisipäeval ees Poola.
00:19
Siim Pulst: Oli meeleolukas jalkaõhtu, ootame teisipäevalt sama palju draamat. Tänan jälgimast ja head ööd!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!