Pühapäev, 3. aprill 2022
17:05
Otto Kase:  Tere kõigile! Peagi algab Saaremaal mõnus jalgpallimadin kohaliku FC Kuressaare ja Pärnu JK Vapruse vahel.
17:05
Külastaja EIZ kommentaar
Kus Pärnu lainup?
17:05
Otto Kase:  Pärnakate koosseis ei ilmunud jah kuidagi ei sotsiaalmeediasse ega ka EJL leheküljele, kuid nüüd on see lõpuks olemas.
17:13
Otto Kase:  Igatahes, kui võrrelda ennustatud koosseisudega, siis paar muudatust ikkagi on: võõrustajatel pole ikkagi algkoosseisus Otto-Robert Lipp, Märten Pajunurm ning ka Michael Schjönning-Larsen, kes isegi pingile ei mahtunud. Neid asendavad Sander Seeman, Oliver Rass ja Markus Allast.

Vaprusel on koosseisust üldse puudu Krutogolov ning Kiltmaa jäi seekord pingile. Nende asemel platsil Kõrre ja Ustritski.
17:13
Külastaja Asd kommentaar
Tallinna Fc Kuressaare
17:13
Külastaja Oooo kommentaar
Ma ei saa aru mis krdi loogika see on et pannakse kaitsja Kõrre poolkaitsesse ja poolkaitsja Kask kaitsesse
17:13
Külastaja Yo kommentaar
Kus Laura kadus? Ja kus mängu kannab?
17:14
Otto Kase:  Laura ära küll kuhugi ei kadunud, praegu ta lihtsalt ei laivita. Aga mängu näeb soovi korral ETV2-st.
17:15
Otto Kase:  Nüüd on mängijad ka väljakul ning kohe-kohe on matš ka algamas.
17:16
Otto Kase:  Viimane võimalus ennustusi kommentaaridesse panna!
17:16
Otto Kase:  Ja nüüd kõlas ka avavile!
17:17
Otto Kase:  Koheselt teenis Vaprus saarlaste väljakupoolel karistuslöögi, kuid see otsustati sööduga lahti mängida. Tegelikult oleks võinud sealt ka tsenderdust otsida, aga seda veel ei tehtud.
17:18
Otto Kase:  Pärnakad väga aktiivselt alustanud: kui karistuslöögist ei tsenderdatud, siis Ustritski tõusis paremalt äärelt ja lennutas päris ohtliku palli värava ette. Seal jäid aga ette Kuressaare kaitsjad.
17:20
Otto Kase:  Vaprus ikka tüütab sealt paremalt äärelt: Usta noolis palli, kuid põrkas Suvinõmmega kokku. Nüüd saarlane aga murul pikali ning tundub, et tegi põlvele liiga. Loodame, et midagi liiga hullu siiski ei juhtunud.
17:21
Otto Kase: Vahetus Ja ongi vahetust vaja ... Suvinõmm viiakse kanderaamiga minema ning asemele tuleb Moorits Veering.
17:22
Otto Kase:  Kuressaarele kindlasti valus löök, kuna neil ju teatavasti juba päris mitu meest vigased.
17:22
Otto kuna artikkel tuleb Kuressaarest kuidas nii väikse eelarvega hakkama saab? 200 000
17:23
Otto Kase:  Eks see ole täitsa huvitav teema, kuid ma ise küll ei oska öelda, millal sellest lugeda saab.
17:25
Otto Kase:  Vaprus ikka korraliku tuhhiga peale tulnud. Mängueelselt võis ju eeldada, et võõrustajad on ikkagi domineerivamad, ent esimesed minutid on möödunud täiesti Pärnu meeste taktikepi all.
17:28
Otto Kase:  Viimastel minutitel olukord tasapisi muutunud ning saarlased rohkem kontrollima hakanud. Löögile pole veel aga jõutud, pigem lihtsalt palli trahvikasti ümber söödetud.
17:30
Otto Kase:  Värav Olemas!! Ilus söödumäng jõudis lõpuks Mattias Männilaanele ning noor ründaja lükkas 14. minutil palli väravasse.
17:31
Otto Kase:  Kure jagas lühikese aja jooksul mitu head söötu ning lõpetuseks lükkas Reinkort palli trahvikasti, kus Männilaan selle rinnaga maha võttis ja alumisse nurka lõi.
17:32
Külastaja vigastus kommentaar
millega see vainu tegeleb, korralik noor vv pingil ja võimalust ei saa,
17:33
Otto Kase:  Sander Laht märkas, et vastaste kollkiiper Vainu oli väravast väljas ja proovis teda poole väljaku pealt üllatada, ent seekord lendas pall napilt raamidest mööda.
17:34
Otto Kase:  Korraks näidati pildis ka Suvinõmme, keda endiselt kanderaamil veetakse. Kahjuks tundub, et noormängija peab pigema mängupausi pidama.
17:36
Otto Kase:  Hetkel päris huvitav olnud see, et väravalööja Männilaan on kuidagi väga vabas rollis olnud: mees on jõudnud olla nii vasak- kui ka parempoolne ääreründaja.
17:36
Misasja? Jala kanderaamil viiakse kuhugi haiglasse? 15min hiljem ikka veetakse raamil😂
17:37
Otto Kase:  Pigem kipun arvama, et Suvinõmm viidi esialgu väljaku kõrvale, et siis teda seal ravida ning nüüd viidi ta kuhugi edasi.
17:39
Otto Kase:  Vapruse ründeliin jõudis taas pisut pilti, kui pikalt üritati saarlaste kollasest kaitseliinist mööda mängida, ent lõpuks jõudis pall siiski Kristen Lapani.
17:39
Okei. Ma kujutasin ette, et nägid teda pildis juba kilomeetrid eemale jõutud
17:41
Otto Kase:  Nonii. Yunis teenib Vaprusele väga heast kohast karistuslöögi. Pall pandi täpselt trahvikasti nurga peale ehk paarkümmend sentimeetrit jäi penaltist puudu.
17:42
Otto Kase:  Aga ei tulnud midagi. Austraallane üritas 25. minutil palli müüri kõrvalt väravasse keerutada, kuid lõpuks tegi pisut liiga tugeva löögi ja pall lendas värava peale.
17:46
Otto Kase:  Hoiatus Esimene hoiatuskaart nähtud: Usta tabas hüppel Liitu küünarnukiga näopiirkonda. Õnneks saarlane saab ikka jätkata.
17:47
Otto Kase:  Penalti Kuressaarele!! Kase lõi pallist mööda ja vastu Männilaane põlve ehk Kure teenib 31. minutil penalti.
17:48
Otto Kase:  Värav Reinkort saatis palli väga kindlalt paremasse nurka. Vainu läks aimama ja hüppas valele poole. Kuressaare juhib 2:0.
17:48
Külastaja k kommentaar
väga halb mäng
17:50
Otto Kase:  Hoiatus Saarlastele ka esimene kollane. Hoiatuskaarti nägi ei keegi muu kui Silver Alex Kelder, kes tormas Yunisele korralikult selga. Vaprusele taas heast kohast karistuslöök.
17:52
Otto Kase:  Ai-ai-ai! Yunis saatis palli trahvikasti ning Lapa püüdis selle esialgu sülle. Seejärel läks Villota palli mängima ja tegi seejuures oma peale liiga.
17:53
Otto Kase:  Ja ka Lapa vist olukorrast viga saanud. Mees läks platsi kõrvale ning midagi tal põlve juures teibiti. Õnneks on aga mõlemad mehed nüüdseks püsti.
17:56
Otto Kase:  Vapruse kaitse ei püsi kohe üldse. Männilaan tekitab seal paksu pahandust ning praegu oli kahel rünnakul järjest päris ohtlikult palliga vastaste trahvikastis.
17:59
Otto Kase:  Yunis ja Kauber olid päris ohtlikult rünnakul, ent nagu siin mängus juba palju nähtud, siis lõpuks kaotati pall vastastele. Vasturünnakule tormanud Männilaan ei jõudnud aga samuti kuhugi ning takerdus palliga esimesse kaitsjasse.
18:02
Otto Kase:  Vähemalt viis lisaminutit avapoolajal juures. Eks need vigastuspausid olid tegelikult päris pikad ka ehk nõnda mitu lisaminutit pole sugugi üllatav.
18:03
Otto Kase:  Värav Ja seis on juba 3:0!! Sander Laht saatis nurgalipu juurest karistuslöögi kasti ning Reinkort sutsas palli peaga väravasse.
18:04
Otto Kase:  Ai-ai! Nüüd lonkab Kristjan Kask päris valusalt ning tundub, et hüppas otse vahetuspingile. Tundub, et mees maandus halvasti ja tegi sellega põlvele liiga.
18:05
Otto Kase:  Vahetus Ja tulebki teine sunnitud vahetus: Kairo Kiltmaa saab uuesti äärekaitsesse ning Kristjan Kase mäng lõppes.
18:09
Otto Kase:  Avapoolaeg saigi otsa: Vaprus alustas küll päris vapralt, kuid kohtumise edenedes muutus Kuressaare üha kindlamaks. Eriti ohtlikuks muutus Mattias Männilaan, kes korduvalt vastaste kaitseliinist läbi murdis. Lõpuks sai noor ründaja ka jala valgeks ning teenis kaks viga, millest Kure veel kaks väravat lõi.
18:18
Külastaja Jjj kommentaar
Mitu varavat on reinkortil mitmes mangus see hooaeg?
18:20
Otto Kase:  Reinkortil Kure särgis nüüdseks kolm väravat ja üks väravasööt. Täna on ta viiendat korda väljakul ning eelmisel neljal korral on ta suures plaanis täismängu teinud.
18:22
Otto Kase:  Aga jätkame meie siis teise poolajaga.
18:23
Otto Kase:  Vahetus Vaprus tegi ka ühe pisut üllatava vahetuse: avapoolajal vägagi aktiivne olnud Amar Yunis sai puhkama ning tema asemel jooksis platsile Virgo Vallik.
18:24
Lahelt penalti löömine ära võetud või
18:25
Otto Kase:  Võib-olla on mees siis valikus lihtsalt kolmandaks langenud. Varasemalt on nii-öelda esinumber olnud Märten Pajunurm, kes hetkel istub pingil.
18:27
Otto Kase:  Vallik tegi paremal äärel väga teravaid liigutusi ning proovis mõnusalt Liidust mööda konksutada, ent teenis lõpuks omadele nurgalöögi.
18:28
Otto Kase:  Standardolukorrast midagi aga ei tulnud, kuna madala palli lennutas Kauber selgelt väravast üle.
18:32
Otto Kase:  Viimased minutid on möödunud üsnagi üksluiselt ning midagi liialt ohtlikut pole kumbki suutnud tekitada. Kuressaarel oli küll suurepärane võimalus tõusta vasturünnakule, kuid Lahe läbisööt jäi Vapruse kaitsjasse kinni.
18:35
Otto Kase:  Vapruse parim võimalus! Ustritski tormas kaunilt vasturünnakule, kuid tema tsenderdus kedagi ei leidnud. Lõpuks said aga pärnakad palli taas endale ning sööt jõudis Kauberini, kes värava ees ülepuusalöögi taevasse kõmmutas.
18:38
Otto Kase:  Vaprusele veel üks kontrarünnak: Usta proovis kavalalt mööda otsajoont vastasest mööda mängida, kuid pall veeres siiski napilt üle joone.
18:40
Otto Kase:  Ja taas teeb Virgo Vallik! 19-aastane ääreründaja sai vägagi efektselt Oliver Rassist mööda, kuid lõpuks jõudis pall jällegi saarlastele.
18:41
Otto Kase:  Umbes pool tundi veel mängida. Vaprus täitsa surub, kuid seda, et nad ka kolm väravat löövad, on päris raske uskuda. Aga loodame siiski, et suvepealinlased suudavad põnevuse mängu tuua. Elame näeme!
18:42
Otto Kase:  Vahetus Minu jutu peale teevad pärnakad oma kolmanda vahetuse: pingilt tuleb Ronaldo Tiismaa ning puhkama saab Igor Ustritski.
18:44
Otto Kase:  Värav Ja esimene on olemas!! Nurgalöök tuli väga suure kaarega värava ette ning Martin Kase, kes ei pidanud isegi hüppama, suunas 66. minutil palli lati alla.
18:44
Päriselt keegi pani lapse nimeks Ronaldo😂
18:45
Otto Kase:  Eemaldamine PUNANE KAART SEEMANILE!!
18:46
Külastaja Vest kommentaar
Nimi ei riku meest :
18:47
Otto Kase:  Ei saa nüüd üldse aru, kust see tuli ... tundub, et mees tegi esialgu vea ning läks seejärel protesteerima. Ju siis kasutas pisut krõbedaid sõnu, kuid fakt on see, et Vaprus on enamuses ja vajab kaht väravat.
18:49
Otto Kase:  Paari minutiga on Vapruse olukord ikka tunduvalt paremaks muutunud. Võiks ju millegi põnevaga selle mänguvooru lõpetada.
18:49
Naljakas ikkagi nimedega ülepingutada ja liiale minna
18:50
Otto Kase:  Said nüüd pärnakad taaskord ohtlikult rünnakule. Algatajaks taas Vallik, kes ilusasti end kasti trikitas, kuid lõpuks vihises tiimikaaslase pealelöök raamidest üle.
18:50
Külastaja Ets kommentaar
Kui lambad need tele kommentaatorid ikka on,Seeman sirge jalaga reide ja need ütlevad,et see küll punane kaart pole.
18:51
Otto Kase:  Pean ise hiljem olukorra üle vaatama. Kahjuks vaatasin just tol hetkel, kui kaart anti, kõrvale ning ei näinud täpselt, mis juhtus.
18:53
Otto Kase:  Näha on, et saarlased pisut närvitsevad: lahtimängudega kulutatakse võimalikult palju aega ning need lendavad ikkagi otse vastastele.
18:55
Otto Kase:  Kuressaare neljas polnud kaugel! Kure tõusis 77. minutil vasturünnakule, Männilaan sai palli ning lajatas korraliku kuuli napilt raamidest mööda.
18:58
Otto Kase:  Vallik vudis jällegi oma äärelt keskväljale ning saatis löögi Veeringu kehasse. Noor pärnakas on vahetusest tulles ikka korralikult pilti saanud.
18:58
Otto Kase:  Vahetus Ja tuleb saarlaste teine vahetus: Sander Laht saab 81. minutil puhkama ning Otto-Robert Lipp pääseb väljakule.
18:59
Külastaja to yo: kommentaar
jalgpalliga polnud tema nimega seost, tegemist puhtalt kokkusattumusega
19:00
Otto Kase:  Sinilaid saatis taas kaks ohtlikku nurgalööki värava eest mööda, kuid pärnakate kahjuks ei suutnud ükski külalismängija palli võrku lükata.
19:01
Otto Kase:  Ja taas jõuti pealelöögile! Vallik jättis palli rinnaga Tiismaale, ent tipuründaja löök lendas vastase puutest nurgalöögiks.
19:07
Otto Kase:  Teine poolaeg näeb vähemalt kolme lisaminutit.
19:08
Otto Kase:  Oi, kui lähedal Männilaan oli! Kure tormas esimesel lisaminutil taas vastarünnakule ning lõpuks sai Männilaan üks-ühele olukorda, kuid ründemees tõstis palli latti.
19:09
Otto Kase:  JA PENALTI VAPRUSELE!
19:10
Otto Kase:  Värav Täielik koopia esimesest penaltist! Kauber lennutas palli paremasse nurka, Lapa hüppas aga vasakule.
19:10
Otto Kase:  Minutike veel jäänud, kas äkki?
19:12
Otto Kase:  Aga ei tule aega juurde! Peakohtunik vilistas mängu lõppenuks ning Kuressaare teenis sai kolm punkti tabelisse. Teine poolaeg algas küll väga tasakesi, ent lõpus läks Vaprus üha ohtlikumaks. Lõpuks saadi üks värav kätte ning kuna vastased jäid vähemusse, siis muututi tunduvalt kontrollivamaks. Saarlased püsisid aga kaitses kindlalt peaaegu lõpuminutiteni välja ning alles viimasel minutil kinkis Lapa praak vastastele ühe värava juurde.
19:13
Ohhnalja. Penalt lõpus päästis eure ja samaajal newcastle lisaks veel
19:13
Otto Kase:  Aga mina tänan teid ning kindlasti lugege ka mängu järelkaja ning kokkuvõtet!