Laupäev, 23. aprill 2022
19:16
Kris Ilves: Tere õhtust! Samal ajal kui Sportland Arenal pannakse pall mängu Nõmme Kalju ja Narva Transi lahingus, kõlab avavile ka Münchenis, kus Bayern võib kindlustada kümnenda järjestikuse meistritiitli.
19:17
Kris Ilves: Algkoosseisud on sellised.

Bayern: Neuer; Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Müller, Coman; Lewandowski.

Dortmund: Hitz; Wolf, Akanji, Zagadou, Guerreiro; Can, Bellingham; Brandt, Reinier, Reus; Haaland.
19:25
Kris Ilves: Mängu näeb Viaplayst, loodetavasti eesti keeles.
19:37
Kris Ilves: Bayern käis 5. minutil Dortmundi karistusalas, aga kaitsjad klaarisid. Dortmund nõelas vastu, kui otsiti läbisööduga Haalandit, aga Neuer sekkus ja korjas palli endale.
19:38
Külastaja Külajutud kommentaar
Jutud käivad, et Barca jahib Lewandowskit, tea kas Haalandi liikumine Dortmundist- Bayerni oleks reaalne?
19:39
Kris Ilves: Haalandit seostatakse praegu väga tugevalt Manchester Cityga.
19:43
Kris Ilves: Bayern valdab veidi rohkem palli ja otsib rünnakuid pigem vasakult äärelt Comani ja Daviesi kaudu, aga midagi ohtlikku pole veel korda saadetud.
19:46
Kris Ilves: Värav BAYERNI ESIMENE! GNABRY 15. MINUTIL!
19:47
Kris Ilves: Bayern sai mängu esimese nurgalöögi. Kimmich tsenderdas, Goretzka jätkas peaga Gnabryle, kes vajutas karistusala joone juurest võrku.
19:49
Kris Ilves: Coman otsis kaks korda Lewandowskit, aga mõlemal korral oli Dortmundi kaitsja jalaga vahel. Kui sööt oleks läbi läinud, siis ilmselt oleks Lewandowski teise ära löönud.
19:49
Kris Ilves: Mäng käib suuresti Dortmundi väljakupoolel.
19:53
Kris Ilves: Vahelduseks kombineerisid Haaland ja Bellingham ilusti, kui jõuti Bayerni karistusalasse, aga lõpuks maandus pall ikkagi Neueri käte vahel.
19:58
Kris Ilves: Dortmund lükkab oma väljakupoolel söötu, aga kaugemale on palliga raske saada, sest Bayern survestab korralikult. Mõned korrad on see õnnestunud, aga söödutäpsus jätab ikkagi soovida.
19:59
Kris Ilves: Nüüd selle jutu peale tekkis Haalandil päris hea võimalus 27. minutil, aga norralane ei tabanud palli kõige paremini ja napilt posti kõrvalt mööda.
19:59
Kui kindel on et suvel Lewadovski siirdub Barcelonasse?
20:00
Kris Ilves: Jalgpallimaailm kubiseb igasugustest kuulujuttudest. Ma arvan, et pigem ebatõenäoline.
20:00
Kris Ilves: Värav BAYERNI JA GNABRY TEINE 29. MINUTIL!
20:01
Kris Ilves: Lewandowski leidis sööduga Comani, kellest põrkas see edasi Gnabryle, kes juba sisuliselt tühja lükkas, sest Hitz oli olukorrast väljas.
20:01
Kris Ilves: Kas VAR vaatab olukorra üle? Suluseisulõhna oli küll.
20:02
Kris Ilves: VÄRAV EI LOE! COMAN OLI SULUSEISUS!
20:03
Külastaja Küsimus kommentaar
Kes on praegu Bundesliga kõige kauem ametis olnud treener?
20:04
Külastaja suits kommentaar
Christian Streich Freiburgis, ma eeldan. Tiksub juba kümnes aasta.
20:04
Kris Ilves: Freiburgi peatreener Christian Streich on ametis olnud alates 2011. aastast ehk rohkem kui kümme aastat samas klubis. Järgmised kaks selles arvestuses on veidi rohkem kui kolm aastat ametis olnud.
20:05
Kris Ilves: Värav NÜÜD LOEB! LEWANDOWSKI 34. MINUTIL 2:0!
20:05
Kris Ilves: Dortmundi mängijad ise ehitasid endale eesotsas Zagadouga ja Müller mängis Lewandowski löögile.
20:06
Lewandowski pole väidedavalt peatreerner Nagelsmanniga ühist keelt leidnud ja sealt ongi Barca teema üles kerkinud. Aga nagu Kris mainis, siis kuulujutud ilmselt. Aga never say never
20:07
Kris Ilves: Dortmundil on paanika. Kohe kuidagi ei saada palliga surve alt välja. Bayern kontrollib.
20:08
Jah, tegelikult on Streich Freiburgis olnud juba kümnendeid, sest ta oli seal varasemalt erinevate tasandite noortetreener ja ka abitreener
20:09
Kris Ilves: Kiire guugeldamine ütles, et esindusmeeskonna peatreener olnud 10 aastat 3 kuud 25 päeva.
20:12
Kris Ilves: Wolf võttis Mülleri maha, aga Hoiatus kollase kaardi korjas tõuklemise ja suupruukimise eest endale Can. Hoiatus Kollase kaardi sai ka Dortmundi peatreener Rose.
20:14
Kris guugelda ka palju Lewandowski lõi Dortmundi särgis Bayernile ja vastupidi :)
20:16
Kris Ilves: Kui ma nüüd õigesti guugeldasin, siis Dortmundi särgis Bayernile lõi 3 ja Bayerni särgis Dortmundile löönud koos tänasega 16. Vist. 100 protsenti kindel pole.
20:16
Kris Ilves: Lewandowski järjekordne värav Dortmundi vastu oli lähedal, aga löök lendas napilt posti kõrvalt mööda.
20:18
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud. See kuulus täielikult Bayernile, kes juhib Gnabry ja Lewandowski väravatest 2:0.
20:19
Külastaja Haalandfänn kommentaar
Loodan et Dortmund üllatab.
20:30
Kris Ilves: Bayern pole ilmselt ainus, kes täna Euroopa tippliigas meistritiitli kindlustab, sest samasugune võimalus on ka PSG-l, kes mängib õhtul kodus Lensiga.
20:31
Kris Ilves: Ma ei taha veel Dortmundi fännide lootusi maha kriipsutada, aga esimese poolaja põhjal tundub küll, et Bayern saab täna selle tiitli kätte.
20:35
Kris Ilves: Mäng jätkub!
20:38
Kris Ilves: Pavard lendas Brandtile korgid ees jalga, aga pääses kollasest kaardist. Selge eksimus kohtunikult.
20:39
Kris Ilves: PENALTI DORTMUNDILE!
20:40
Kris Ilves: Kimmich võttis karistusalas Reusi maha. Õige otsus kohtunikult.
20:40
Kris Ilves: Can asub lööma, aga korralik vilekoor segab teda.
20:41
Kris Ilves: Värav CAN REALISEERIS KINDLALT JA DORTMUND SAI 52. MINUTIL ÜHE TAGASI!
20:44
Kris Ilves: Neueri tõrje! Dortmund oli 54. minutil viigiväravale lähedale, kui Haaland mängis Reusi karistusalas löögile, aga nurk läks teravaks ja Neuer tõrjus.
20:44
Kris Ilves: Bayern ei ole veel teiseks poolajaks riietusruumist välja tulnud.
20:45
Kris Ilves: 56. minutil veel üks Dortmundi võimalus, taas aktsioonis Haaland ja Reus, aga Hernandez blokeeris Reusi löögi.
20:46
Kris Ilves: Gnabry vajutas kaugelt peale, aga tabas Lewandowskit, kes oli ka suluseisus. Päris hoogsalt on teine poolaeg alanud.
20:48
Kris Ilves: Bayern kombineeris ilusti ja Lewandowski sai karistusalast löögile, aga pall lendas meetri-paari jagu posti kõrvalt mööda.
20:49
Kris Ilves: Bellingham kukkus Bayerni karistusalas, aga kohtunik näitas, et tõuse püsti.
20:49
Kris Ilves: VAR vaatas olukorra üle ja penaltit Dortmund ei saanud.
20:50
Kris Ilves: Suur segadus Dortmundi karistusalas, aga Dortmundi kaitsjad said lõpuks klaaritud. Mäng on väga lahtine.
20:51
Kris Ilves: Zagadou oli omaväravale lähedal. Daviesilt hea pall karistusalasse ja Lewandowski jätkas värava ette, kus Zagadou lükkas posti kõrvalt mööda.
20:53
Kris Ilves: Vahetus Bayerni esimene vahetus 63. minutil: Gnabry välja ja Musiala sisse.
20:54
Kris Ilves: Kui teise poolaja esimesed kümme minutit kuulusid selgelt Dortmundile, siis nüüd on mäng uuesti pigem Bayerni käes.
20:57
Kris Ilves: Vahetus Dortmunid tegi oma esimese vahetuse 67. minutil: Reinier välja ja Bynoe-Gittens sisse.
21:00
Kris Ilves: Hitz tõrjus 69. minutil Mülleri lähilöögi! Suurepärane reaktsioonitõrje!
21:01
Kris Ilves: Dortmundil umbes 20 minutit aega viigistamiseks. Kui Bayern suudab eduseisust kinni hoida, siis kümnes järjestikune meistritiitel on olemas.
21:04
Kris Ilves: Haaland lonkab päris pahasti, aga ei ole veel pingile näidanud, et oleks vahetust vaja.
21:04
Kris Ilves: Bellinghamil on krambid. Dortmundil oleks pingilt värskeid jalgu vaja.
21:06
Kris Ilves: Tundub, et nii Haaland kui Bellingham mängivad edasi. Samas kui Dortmundi pingile vaatame, siis seal nii kvaliteetseid asendusi polegi võtta.
21:08
Kris Ilves: Ja nüüd on Canil krambid. Tempo on mängust täielikult ära kadunud.
21:10
Kris Ilves: Haaland vajutas 80. minutil karistusalast peale, vist oleks raamidest mööda läinud, aga Neuer pani näpud vahele.
21:11
Kris Ilves: Ja veel üks võimalus Haalandil, kui vajutas 81. minutil umbes penaltipunkti juurest peale, aga pall lendas üle värava.
21:11
Kris Ilves: Vahetus Bayerni topeltvahetus 82. minutil: Müller ja Coman välja, Sabitzer ja Sane sisse.
21:13
Kris Ilves: Värav  TEHTUD!? BAYERNI KOLMAS! MUSIALA 83. MINUTIL!
21:13
Kris Ilves: Musiala esimese löögi tõrjus Hitz, aga noor poolkaitsja sai uuesti löögile ja lajatas palli alla nurka.
21:15
Dortmundi lootus on kadunud.
21:15
Kris Ilves: Lewandowski kukkus Dortmundi kaitsja abiga karistusalas, laiutas käsi, aga penaltit ei saanud.
21:15
Kris Ilves: Dortmundi lootus on tõesti kadunud ja Bayern on kaheksa-üheksa minuti kaugusel meistritiitlist.
21:16
Kris Ilves: Hitz tegi veel ühe fantastilise tõrje, aga kui poleks teinud, siis värav poleks lugenud, sest Goretzka oli selgelt suluseisus.
21:17
Kris Ilves: Vahetus Dortmund tegi kaks vahetust 87. minutil: Haaland ja Wolf välja, Moukoko ja Passlack sisse. Hoiatus Vahepeal sai Nagelsmann jutustamise eest kollase kaardi.
21:19
Kris Ilves: Nagelsmann närib küüsi, aga põhjust selleks pole. See tiitel on käes ja see on Nagelsmanni esimene Saksamaa meistritiitel.
21:20
Kris Ilves: Neli üleminutit! Ja siis algab Münchenis pidu!
21:22
Kris Ilves: Vahetus Bayern veel vahetab: Kimmich ja Lewandowski välja, Süle ja Choupo-Moting sisse.
21:24
Kris Ilves: LÕPUVILE! BAYERN 3, DORTMUND 1. BAYERN ON KÜMNENDAT AASTAT JÄRJEST SAKSAMAA MEISTER!