Laupäev, 7. mai 2022
19:17
Siim Pulst:  Tere õhtust! Premium liiga nädalavahetus jätkub TJK Legioni ja Narva Transi heitlusega Sportland Arenal.
19:18
Siim Pulst: Nagu eelvaates kirjutatud sai, siis Trans püüab lõpetada piinlikku kaotusteseeriat, Legion vajab aga võitu viimaselt tabelirealt pääsemiseks.
19:20
Siim Pulst: Ainsaks suuremaks üllatuseks algkoosseisudes on see, et raudmees Irie puudub Transi rivistusest sootuks. Ta on saanud nii enesestmõistetavaks osaks Transi meeskonnast, et see vajab kohe harjumist. Arseni Kovaltšuk pääses tänu sellele põhikoosseisu ning keskväljal peab Iriet asendama Oleksandr Koževnikov, kes varasemalt on tegutsenud äärel.
19:22
Siim Pulst: Legioni algkoosseisud on olnud sel hooajal kõige keerulisemad ennustada, nii et see on isegi hästi, et eeldatava koosseisuga võrreldes on ainult kaks nime vahetunud: Daniil Pankov naaseb ja jätab pingile Mihhail Kolobovi, Nikita Grankin alustab Daniel Fedotovi asemel. Aga nii Kolobov kui ka Fedotov on pingil olemas.
19:23
Külastaja nahkkindamees kommentaar
Trans on vist ajaloo algusest saati Eesti kõrgliigas mänginud?
19:23
Siim Pulst:  1990ndatest alates jah, nagu ka Flora.
19:32
Siim Pulst:  Kerge hilinemisega on meeskonnad valmis mänguga alustama. Ilm on jälle ära keeranud kahjuks.
19:32
Siim Pulst:  Trans pani palli mängu!
19:35
Siim Pulst: Koževnikov tegutsebki täna keskväljal ning ka Legioni asetus vastab vahelduseks oodatule. 4-4-1-1 on viimasel ajal nende eelistatuim valik olnud ja nii ka täna.
19:39
Siim Pulst: Esimene ärevam olukord alles 6. minutil, kui Trans jõudis audisisseviske järel Legioni kasti, aga nad ei jõudnud isegi löögiürituseni. See peaks ära ütlema, kui võimalustevaeselt kohtumine alanud on.
19:40
Siim Pulst:  8. minutil Salamatovilt mängu esimene pealelöök, aga kauglöök lendas ligi 5 meetrit mööda.
19:41
Siim Pulst: Hea võimalus Transil! Prõjomov võttis 8. minutil ettesöödu hästi omaks ja mängis Koževnikovi kastist löögile, aga ta ei saanud palli Baturinsist mööda.
19:41
Siim Pulst: Hoiatus  Nüüd võttis Prõjomov ohtlikust kohast karistuslöögi välja ja Daniil Pankov teenis ka hoiatuse.
19:43
Siim Pulst: Dedetško virutas karistuslöögist otse väravale ja Baturins tõrjus ohtlikkusse tsooni, aga Kovaltšuk ei tabanud seejärel heast positsioonist palli.
19:45
Siim Pulst: Kui avaminutitel käis tõsine võitlus initsiatiivi pärast, siis nüüd domineerib juba mõnda aega Trans.
19:47
Siim Pulst:  Käos võitis 15. minutil kasti lähistel palli tagasi ja vajutas peale. Ilmselt oleks niikuinii esipostist mööda vihisenud, aga Baturinsi käed olid vist vahel, sest tulemuseks on nurgalöök.
19:47
Siim Pulst:  Kevin Aloe on aga tagareit vigastanud ja võib vajada vahetust, nii et Transi laatsaret võib veel täiendust saada.
19:48
Siim Pulst:  Kovaltšuki nurgalöök jäi lühikeseks ja Legion sai rahulikult klaarida.
19:51
Siim Pulst: Vahetus Žuravljov tuleb 19. minutil Aloe asemele.
19:52
Siim Pulst:  Legionil oli kasutada nurgalöök, aga Dõmovi tsenderdus läks pikaks, üle kõigi peade ja lõpuks üle otsajoone.
19:53
Külastaja Madis kommentaar
Miks Aloe välja võeti?
19:53
Siim Pulst: Vasakut tagareit hoidis kinni ja arstid näitasid kohe, et vahetust vaja.
19:55
Siim Pulst: Vaherna kukkus võitluses Lindsayga, Legioni pink nõudis penaltit, aga kohtuniku vile vaikis. Korduse vaatamise järel tundus see igati õige otsus olevat.
19:57
Siim Pulst: Transi ümberkorraldused vahetuse järel: Aloe kohale vasakkaitsesse läks Demidov, kes seni mängis paremal äärel. Paremale äärele läks Koževnikov, kes seni mängis keskvälja kõrgeima mehena. Ründavama rolli võttis keskväljal sisse Zakarljuka ning Žuravljov sekkus kaitsvaks keskväljameheks.
19:58
Siim Pulst:  Nikita Ivanovil oli samuti pikem vigastuspaus, aga tema on juba väljakul tagasi.
20:00
Siim Pulst: Hoiatus  Salamatov teenis Koževnikovi vastu tehtud vea eest kaardi ja põhjustas ohtlikust kohast karistuslöögi.
20:01
Siim Pulst:  Dedetškolt fantastiline karistuslöök üle müüri esimese posti kõrvale, aga Baturins vastas sama fantastilise tõrjega.
20:04
Siim Pulst: Hoiatus  Volodin võttis Koževnikovi maha.
20:05
Siim Pulst: Volodin libistas hoolimatult, et ukrainlase ettesööst maha võtta, aga sai seal olukorras ise viga, kui Koževnikov tabas teda vist kukkumise pealt jalaga peapiirkonda.
20:06
Siim Pulst:  Žurarvljov proovis 30 meetri pealt õnne - polnud paha löök, aga siiski mitu meetrit üle värava.
20:08
Siim Pulst:  Tšendei sai 36. minutil kasti tagant löögile ja kuigi ta lõi täpselt Transi väravavahi peale, oli see seni Legioni parim moment.
20:09
Siim Pulst:  Veidi hiljem proovis Dõmov ülikaugelt Pavlovit üllatada, kuid Transi väravavaht jõudis õigeaegselt taganeda.
20:12
Siim Pulst:  Tšendeil 40. minutil veel parem variant, aga tema löök kastist takerdub värava ees mängijatesse!
20:15
Siim Pulst:  Poolaja lõpp tähistab Legioni seni parimat perioodi. Nüüd teeniti nurgalöök.
20:16
Siim Pulst:  Tsenderduse asemel üritati aga mingit kombinatsiooni, mis viis punasärgid küll edukalt kasti, aga siis jooksis idee kokku.
20:17
Siim Pulst: 3 lisaminutit.
20:18
Siim Pulst:  Veel üks nurgalöök Legionile. 3:1 peaks need olema Legioni kasuks.
20:18
Siim Pulst:  Dõmovi tsenderdus vihises jälle üle kõigi peade, aga seekord mitte lootusetult, vaid tagapostis võinuks keegi selleni küündida.
20:20
Siim Pulst:  Koževnikov kukkus kastis ja küsis penaltit, aga kohtunik ei nõustnud. Lõpuks saab Trans siiski karistuslöögi, aga seda 30+ meetri pealt.
20:20
Külastaja asd123 kommentaar
Hooaja alguses ütlesin, et Žuravljov võiks sel hooajal esile tõusta, täna on hea algus
20:20
Siim Pulst: Dedetško saatis karistuslöögi väravast mööda.
20:20
Siim Pulst:  Poolajavile!
20:21
Siim Pulst: 0:0 on üsna õiglane tulemus. Esimesed viis minutit olid täitsa võrdsed, seejärel domineeris Trans ligi 30 minutit ja viimased kümmekond minutit kuulusid omakorda Legionile. Võimalusi polnud kummalgi teab mis palju, aga paremal päeval võiks seisuks vabalt ka 1:1 olla.
20:38
Siim Pulst: Teine poolaeg!
20:40
Siim Pulst:

Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee
20:40
Siim Pulst:  Legion alustas väga näljaselt ja tekitas Transi värava ees mitu ärevat olukorda, aga lõpplahendust ei järgnenud.
20:41
Siim Pulst: Hoiatus  Koževnikov võttis 48. minutil Salamatovi maha. Transi esimene kaart.
20:42
Siim Pulst: Kovaltšuk pääses nurgalöögijärgses olukorras kastijoonelt löögile, aga pall takerdus meestesumma.
20:48
Siim Pulst:  Kovaltšuk pääses kastis tegutsema, aga liikus väga terava nurga alla ja pealelöögi järel pidi ta lõpuks õnnelik olema, et nurgalöögigi kätte sai.
20:48
Siim Pulst:  Nurgalöögist ei sündinud midagi, aga Trans paistab olevat jälle mängu enda kätte võtmas.
20:51
Siim Pulst:  Legion on aga samuti isukas. Ivanov võttis nüüd omakorda nurgalöögi välja.
20:51
Siim Pulst:  Jällekord lendas aga tsenderdus liiga kõrgelt, et tagapostis oma mehi leida.
20:54
Siim Pulst:  Legioni kontra oli taaskord päris terav ja Grankin sai lõpuks löögile, aga mitte väga mugavast positsioonist ja löök langes Pavlovi üsna lihtsaks saagiks.
20:54
Siim Pulst: Hoiatus  62. minutil Nesterovski.
20:56
Siim Pulst: Vahetus  Esimene vahetus 63. minutil: Kondratski sisse, Švedovski välja.
20:57
Siim Pulst:  Legioni esimene vahetus siis. Trans tegi avapoolajal sunnitud vahetuse.
20:57
Siim Pulst:  Legion mängis vahepeal nurgalöögi lühidalt lahti ja kuigi lõpuks tuli ka tsenderdus, ei leidnud see jätku.
20:57
Siim Pulst: Vahetus  65. minutil Pevtsov Koževnikovi asemele.
20:58
Siim Pulst:  Tribüünidelt on kokku loetud vaid 95 pealtvaatajat.
21:00
Siim Pulst: Vahetus  68. minutil Fedotov sisse, Grankin välja.
21:01
Siim Pulst:  Legion on nüüd mõlemad ääred välja vahetanud. Trans ka ühe, sest Pevtsov tuligi paremale äärele, kus enne tegutses Koževnikov.
21:02
Siim Pulst:  Prõjomov, kuidas nii?! 69. minutil kuldne võimalus Kovaltšuki tsenderduse järel, aga lõi peaga viielt meetrilt üle tühja värava.
21:05
Siim Pulst:  Dedetško on juba 20 minutit enne lõppu end keskväljameheks nihutanud.
21:07
Siim Pulst:  Transi nurgalöök. Baturins klaaris Zakarljuka tsenderduse rusikatega. Nurgalöögid peaks olema Legioni kasuks 6:4.
21:09
Siim Pulst:  Legionile nüüd seitsmes nurgalöök. Teine poolaeg on üsna võrdne olnud mänguliselt ja tegelikult ka üsna lahtine, kuigi konkreetseid väravavõimalusi napib.
21:09
Siim Pulst:  Väga ohtlikult jäi pall seekord värava ette põrkama, aga lõpuks said kaitsjad selle ikkagi klaariks enne kui ükski punasärk oleks jõudnud löögile minna.
21:12
Siim Pulst: Prõjomov jälle jätab löömata! Kuuelt meetrilt täiesti vabalt peaga, aga saatis Zakarljuka tsenderduse üle värava.
21:12
Siim Pulst: Vahetus  79. minutil Stepanov sisse, Kovaltšuk välja.
21:17
Siim Pulst: Värav Legion! Markus Vaherna 85. minutil!
21:18
Siim Pulst:  Vaherna tõusis ise kontrarünnakule, vahetas Dõmoviga seljasöödu ja vabastas end niiviisi värava ees, kust ta saatis palli stiilselt tagumise posti kõrvale.
21:23
Siim Pulst:  2 lisaminutit.
21:23
Siim Pulst:  Trans näib hetkel rohkem lootusetu kui meeleheitel. Pikk kaotustejada muserdab paratamatult.