Kolmapäev, 11. mai 2022
21:52
Laura Jaansen: Tere toredad jalgpallisõbrad! Üsna pea pannakse pall mängu Itaalias ning madina lõpus tõstab üks meeskond pea kohale karika!
22:01
Laura Jaansen: Mina olen endale ostnud ligipääsu ühe saidi kaudu. Aga mingil põhjusel pole häält kuulda ... aga mis seal ikka, mängu näen ikka.
22:01
Laura Jaansen: Tasus kobiseda, sain hääle! Kohe läksime ka.
22:02
Laura Jaansen:  Avavile!
22:04
Laura Jaansen:  Olgu meelde tuletatud, et meeskonnad sel aastal kahel korral kokku seni läinud. Mõlemas madinas jäi peale Inter.
22:05
Laura Jaansen:  Aga algus on selline rahulikult katsetav. Kohe kuskile ei tormata. Vlahovic pandi näiteks keskväljal murule, aga pehmelt ja mees sai ruttu püsti tagasi.
22:09
Laura Jaansen: Värav BARELLA MIS SEE OLI!
22:10
Laura Jaansen: Inter sai oma kohtumise esimese nurgalöögi, see klaariti sealt esialgu minema, aga Barella lubati karistusalast mõne meetri jagu väljastpoolt põrutama ja pall jõudis võrku! Perin vist ei saanud midagi aru, mis seal toimus. Mehed hüppasid just palli eest niimoodi läbi, et ju ta ei näinud palli lendu.
22:11
Ehk siis viaplay,setanta vms üle ei kanna?
22:11
Laura Jaansen:  Kiirelt enne kontrollides tundus, et ei näidata. Aga tasub üle kontrollida.
22:12
Laura Jaansen:  Vlahovic proovib ka kõrgelt ja kiirelt survestada, aga seni saavad Interi kaitsjad selle tormiga hästi hakkama. Lükatakse enesekindlalt söötu ja tõustakse kõrgemale.
22:14
22:15
Laura Jaansen:  Aga värava järel on mõlemad meeskonnad korralikult ellu ärganud. Juventus mängib särtsakamalt, küll praegu pole väga häid olukordi luua suudetud.
22:17
Laura Jaansen:  Interi enesekindlust on muidugi väga hea jälgida. Näiteks see, kuidas Handanovic surve all mängib ja eelistab pigem lühikest söötu, mitte pika ette riputamist.
22:20
Laura Jaansen:  Juventus hakkas korralikumat rünnakut üles võtma, keskväljal rammiti Cuadrado maha ja lubavama koha pealt karistuslöök. Väravani muidugi tükk maad, löögile minek oleks arulage.
22:20
Laura Jaansen:  Lähebki pall meestesumasse, aga Handanovic jääb palli peremeheks.
22:21
Laura Jaansen: Peakohtunik peatab nüüd mängu ja katsub hoolega palli. Kusjuures kohtumise alguses pudistas ta kaardid ka murule ja Brozovic aitas neid noppida.
22:22
Laura Jaansen:  Juventusel endiselt häda Vlahovici leidmisega, aga saadakse jälle keskväljal karistuslöök. Seekordseks ohvriks Chiellini, kes lõbusa näoga uuesti püsti tõusis.
22:23
Laura Jaansen:  Dybala mängis palli lühidalt lahti, Bernardeschi riputas kasti, aga sealt tuli see ruttu välja ka.
22:24
Laura Jaansen:  Selliseid suuri võimalusi pole kusjuures kummalgi polnud. Väravavahid pidanud pigem minimaalselt toimetama. Välja arvatud muidugi siis see üks võrgust noppimine.
22:25
Laura Jaansen: Uhh! Tasus küsida! Dybala pääses karistusalas konksutama ja sai terava palli esimesse posti saata, aga Handanovici jaoks lihtne saak.
22:26
Laura Jaansen:  VLAHOVIC JA HANDANOVIC! Väga hea löök ja väga hea tõrje! Vlahovic jäeti uskumatult vabaks, mees pääses löögile, aga tagumist ristnurka otsima läinud palli tee katkestas Interi puurilukk.
22:27
Laura Jaansen: Juventus ikkagi aina enam pead tõstmas. Inter pole enam oluliselt nende väljakupoolele pääsenud.
22:28
Laura Jaansen:  Calhanoglu võttis ise ette, läks ka löögile, aga enne lööki kuidagi libastus ja lõpuks veeres pall lihtsalt Perinile sülle. Barella oli pahane.
22:32
Laura Jaansen:  Juventuselt hea võimalus! Nurgalöögist jõudis pall korralikult värava alla, de Ligt sai peaga löögile ja Handanovic pidi kiire hüppe tegema.
22:33
Laura Jaansen: Ja sinna otsa kõmmutas Dybala kaugelt peale, aga napilt-napilt mööda. Varsti oleks aus küll, kui Juventusel õnnestuks tagasi lüüa.
22:35
Laura Jaansen:  Inter natuke nagu on hädas ja ei ole ka. Juventus aina surub, aga samas saadakse nagu hakkama. Samas proovitakse palli justkui klaarida, aga see ei jõua kaugele ja surve jätkub. Pikas plaanis pole see väga arukas teguviis.
22:38
Laura Jaansen:  Perisic toimetas nüüd väga hästi! Tuli mööda vasakut äärt rünnakule, jõudis kasti, võttis ette, siis lükkas söötu Calhanoglule, aga too kõmmutas palli meestesse.
22:40
Laura Jaansen:  Avapoolaja lõpuni 7 minutit. Särts püsib meestel sees. Muidugi põhjusega.
22:43
Laura Jaansen: Vahetus  41. minut. Danilost rohkem mängumeest pole, Morata peale.
22:44
Laura Jaansen:  Morata tuli mängu ja sai kohe jalaga vastu pead. Õnneks pehmelt, ei olnud hullu midagi.
22:46
Laura Jaansen:  Mängu lõpu võtnud nüüd Inter selgelt endale. Juventusel õnnestus korra putku pista, aga Handanovic ja teised klattisid olukorra.
22:47
Laura Jaansen:  Aga surve jätkub. Kas jõutakse viimase minuti-kahega midagi korda saata?
22:47
Laura Jaansen:  Kohtunik pani murule kõhuli. Jälle vahva.
22:49
Laura Jaansen:  Lautaro põrutas madala terava palli värava alla, aga Perin viskus vahele ja viis Juventuse rünnakule. Üks viimastest olukordadest esimesel poolajal.
22:49
Laura Jaansen:  Kõik! Avapoolajaga on kõik.
22:50
Laura Jaansen:  Ütleks, et täitsa isukas ja tore mäng, aga natuke tahaks tuure juurde. Kui Juventusel õnnestuks üks tagasi lüüa, võiks asi täitsa vahvaks minna. No elame-näeme!
23:05
Laura Jaansen:  Teine poolaeg!
23:09
Laura Jaansen:  Pisut ärevam hetk teise poolaja alguses Interi kastis, kui Vlahovic pandi murule, aga peakohtunik ei pidanud seda millekski oluliseks. Penaltit ei järgnenud.
23:10
Laura Jaansen:  Värav OLEMAS! JUVENTUS VASTAS!
23:11
Laura Jaansen:  Kõva sagimine Interi kastis, esmalt proovis Vlahovic löögile minna, aga see takerdus meestesse. Kasti lähistel oli jätkupalli noolimas Alex Sandro, kes palli lõpuks Handanovicist väravasse saatis.
23:12
Laura Jaansen:  Parandan, Morata puude oli ka ja värav tema nimele.
23:13
Laura Jaansen: Värav  AGA TEINE KOHE OTSA! VLAHOVIC!
23:14
Laura Jaansen: Mees lubati jooksma, võttis ise ette, koolitas D'Ambrosio ära, põrutas palli kõigepealt Handanovicile piki nägu ja siis juba teisel katsel võrku. Jalgpall on päris kihvt mäng!
23:15
Laura Jaansen: Suur sagimine vastu! Perin peab korralikult tõrjetööd tegema ja lõpuks püüab kehva soorituse ja saadab omad rünnakule. See päädib mängu esimese kollase kaardiga.
23:16
Laura Jaansen:  Hoiatus Brozovic. Pani Dybalal tee kinni, too tahtis minna ruttu väravat lööma.
23:17
Külastaja küsimus kommentaar
kelle poolt olema peaks?
23:18
Laura Jaansen: No kuidas võtta. Interil on liigas parem seis, teisalt pole nad karikat ammu võitnud. Juventus võitis eelmisel aastal, aga liigas on nad alles neljandad. Et mõlemale kuluks karikas ära.
23:23
Laura Jaansen:  UH! Pall oli päris ohtlikult Juventuse värava ees lahti, mingisugune veider puude tuli ja Cuadrado oli lõpuks see, kes palli peaga üle värava lükkas.
23:23
olgu, ma arvan et ma siis interi poolt. juventusel juba on paar tiitlit
23:25
Laura Jaansen:  Vahetus 63. minutil Correa, Dimarco ja Dumfries müttama. Välja Džeko, D'Amrosio ja Darmian.
23:26
Laura Jaansen:  Uued mehed kohe teravad ka. Correa näitas head tehnikat, hoidis hoolega palli ja Dimarco sai selle omakorda värava alla saata. Seal oli Perin vahel.
23:27
Laura Jaansen:  Vahetus 67. Bonucci ja Locatelli peale, Bernardeschi ja Zakaria tegid ruumi.
23:30
Laura Jaansen:  Mäng läinud natuke närvilisemaks, tehakse suhteliselt rohmakaid vigu järjepanu. Küsitakse kaartegi, aga seni neid rohkem pole tulnud.
23:31
Laura Jaansen:  Nüüd võeti Dybala maha. Juventuse mehel polnud mingit probleemi mõni sekund kauem murul lebada, neil aega ju on :)
23:34
Laura Jaansen:  Inter on väga heas hoos, Juventus peab korralikult kaitses püsima ja palle minema kõmmutama. Selline enam-vähem 17 minutit vast minna.
23:37
Laura Jaansen:  Morata riputas nüüd niiiii täpse palli Interi värava alla, Bonucci hüppas ja venitas kaela pikaks-pikaks, aga ei tabanud palli! Sealt võinuks kirstunael tulla.
23:38
Laura Jaansen:  PENALTI INTERILE! LAUTARO MARTINEZ RAMMITAKSE MAHA.
23:39
Laura Jaansen:  Väga lohakas Juventuse poolt. Aga vaadatakse olukord üle ka, natuke oli dramaatilisuse hõngu ka muidugi. Aga esialgu tundus, et Bonucci tegi pahandust.
23:40
Laura Jaansen:  Värav MIDA MAMMUT! OTSE RISTNURKA! CALHANOGLU!
23:43
Laura Jaansen:  Hoiatus pahasele pingirahvale kah kaart. Allegrile vist, tema meelest polnud penaltivääriline viga.
23:44
Laura Jaansen:  Ja no pinged on aina enam laes. Astutakse teineteisele jala peale ja öeldakse koledamaid sõnu jne, vehkimist hoolega. Peaasi, et nüüd käest ära ei läheks.
23:44
Laura Jaansen:  Vahetus Chiellini puhkama, Arthur peale.
23:45
Laura Jaansen:  Jookseb 85. minut, seis 2:2.
23:49
Laura Jaansen:  Viimased minutid Inter omale näpanud, aga Juventuse karistusala lähistele oluliselt ei saada. Eks lisaaeg terendab vaikselt.
23:51
Laura Jaansen:  Vahetus Vidal ja Alexis Sanchez peale, ruumi peavad tegema Lautaro Martinez ja Calhanoglu.
23:52
Laura Jaansen:  Ja kolm üleminutit jooksevad ka juba.
23:53
Laura Jaansen:  Hoiatus Locatelli võttis lõpetuseks kollase kaardi ka.
23:53
Laura Jaansen:  Aga mängu ilust siin enam väga rääkida ei saa, mõlemad meeskonnad tunduvad suhteliselt närvilised olevat.
23:53
Külastaja Hala madrid kommentaar
Mulle meeldib Laura kommenteermistehnika/sõnastus.
23:53
Laura Jaansen:  See on küll tore. Ma tänan!
23:54
Laura Jaansen:  Nüüd on muidugi pinge peal ...
23:54
Laura Jaansen:  Aga me lähmegi lisaajale!
23:55
Laura Jaansen:  Kas teie juba sätite magama?
23:58
Külastaja ahoi kommentaar
ma varsti magama jaa, aga enne ikka selgitame siin võitja ära :)
23:58
ei veel ei säti!
23:58
Laura Jaansen:  Väga tore! :)
23:59
Laura Jaansen:  Läksime siis jälle edasi!
00:01
Laura Jaansen:  Juventus on kaitsesse surutud, Inter käib ja noolib. Lõpuks pääses Alexis Sanchez katsetama, aga Perin valvel.
00:03
Laura Jaansen:  Mäng on selgelt ettevaatlikuks nüüd muutunud. Suuri riske tegema ei tõtata, kummaltki poolt.
00:04
Laura Jaansen:  Vahelduseks üks puine viga ka, Morata oli see pahapoiss, aga kaarti ei järgnenud. Seni vaid kolm kaarti välja jagatud, millest üks läks Allegrile pahandamise eest.
00:04
Laura Jaansen:  Mehed Juventuse* kastis maas! Aga teist penaltit ei tule.
00:05
Laura Jaansen:  Ahaa, aga kontrollimiseks ikka läheb. De Ligt võttis de Vrji kergelt maha küll.
00:08
Laura Jaansen:  Väga kindel penalti. Kõmmutas tugeva palli ristnurka!
00:09
Külastaja Juss kommentaar
Kas Inter väärib eduseisu?
00:09
wooahhh IVAN PERIŠIC
00:10
Laura Jaansen:  Ju ikka väärib, sest Juventus ise toimetas rumalalt. Muidu on mäng olnud kord ühe, siis juba teise käes, et selgelt kumbki meeskond üle pole olnud.
00:11
Laura Jaansen: Värav  PERIŠIC UUESTI!
00:12
Laura Jaansen:  Justkui nii lihtne, sai karistusala lähistel palli, võttis parema jalaga omaks ja vasakuga kohe kõmmutas. Ja leidis tagumise ristnurga üles. No mida veel tahta?
00:12
WOAAAHH IVAN PERIŠIC
00:13
Laura Jaansen:  Eemaldamine Allegri saadeti ära, mees pole üüüldsee rahul.
00:14
Laura Jaansen:  Täpselt ei teagi, mis seal toimus. Mingisugune suur punt tehti väljaku ääres, Lautaro Martinez seletas ka midagi. Aga lähme mänguga ikka edasi.
00:16
Laura Jaansen:  Morata proovis mängu enda peale võtta, aga kaks katset lendasid meestele makku. Lõpuks pandi Vlahovic murule, aga ise koperdas ja kukkus tundus.
00:17
Laura Jaansen:  Ja nüüd vile ka!
00:17
Laura Jaansen:  No kuidas tunded-mõtted, kas Juventus suudab 15 minutiga kaks tagasi lüüa?
00:18
kahjuks ei, sest IVAN PERIŠIC ON LIIGA HEA
00:19
Laura Jaansen:  Läksime äkki viimast korda siis!
00:22
Laura Jaansen: Aeg tiksub armutult. Juventus hoiab küll palli, aga suhteliselt keskjoone lähistel. Kui ettepoole saadakse, siis on Inter küljes ja jaol.
00:27
Laura Jaansen:  Kean üritas nüüd midagi, aga tsenderdus ebaõnnestus selgelt. Vahepeal jäi Alexis Sanchez murule, tundub, et sai jalaga pahasti pihta, aga ei tundu olevat midagi tõsist.
00:27
Laura Jaansen:  Samal ajal on Interi mehed väljaku ääres päris närvilised. Vähem kui kümme minutit vastu pidada ja karikas on nende!
00:28
Laura Jaansen:  Alexis Sanchez liigub väljaku äärde ja käel korgijäljed ikka näha küll. Aga ega see mängimast takista, tuleb ruttu tagasi.
00:31
Laura Jaansen:  Juventusel südikust ikka on, aga söödud kipuvad ebatäpsed olema. Või siis otsused kehvakesed. De Ligt proovis palli läbi kolme mehe lüüa, nii tavaliselt ei jõua kuhugi. Nii ka praegu.
00:33
Laura Jaansen:  Hoiatus Vidalile küünarnukiga vehkimise eest kaart.
00:33
nii, ma olen juba voodis ja lõpuvile koidab
00:33
Laura Jaansen:  Koidab-koidab!

00:35
Laura Jaansen:  Lõpetuseks koitis veel üks värav, aga korralikult kerkinud Vlahovic suunas palli väravast napilt mööda.
00:36
Laura Jaansen:  TEHTUD! ITAALIA KARIKAS KUULUB INTERILE!
00:37
Laura Jaansen:  Väga vinge jalgpalliõhtu! Nicolo Barella tegi skooriotsa lahti 6. minutil. Teisel poolajal põrutas Juventus kiirelt kaks tagasi. Siis plätserdati ise ja 80. minutil realiseeris Inter penalti. Korraliku punkti pani Ivan Perišic, kelle kaks tabamust tegid lõppskooriks 4:2.