Laupäev, 14. mai 2022
19:29
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Kohtumine Kuressaares on kohe algamas, külas on täna Tallinna Kalev!
19:29
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud leiab uudisest, kuid toome nad siin ka veel korraks välja.

Kuressaare: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Sander Alex Liit, Moorits Veering, Märten Pajunurm, Michael Schjönning-Larsen, Sander Seeman, Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Sten Reinkort.
Varus: Kristen Lapa, Markus Allast, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Sten-Egert Paap, Andero Kivi, Marcus Puust, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Kalev: Stiven Raider, Hugo Palutaja, Tanel Tamberg, Kaspar Laur, Valerii Stepanenko, Marek Kaljumäe, Reinhard Reimaa, Ats Purje, Foday Trawally, Ramol Sillamaa, Hannes Anier.
Varus: Maico Rimmel, Alexander Kapitan Bergman, Martin Tomberg, Kenlou Laasner, Daniil Sõtšugov, Mikk Kruusalu, Karl Stefan Lill.

19:30
Kristjan Jaak Kangur: Pall mängus!
19:32
Kristjan Jaak Kangur: Kalevil on täna kaartidega puudu suisa kolm põhimeest. Viimati sai Levadia vastu punase kaardi Ioan Jakovlev, kollaste kaartidega kogunenud keeld jätab kõrvale ka Vadim Mihhailovi ja Daniil Petrunini. Lisaks on puudujaid veel, mistõttu on täna pingile abi võetud Esiliiga B-s mängivast duubelmeeskonnast, kelle peatreener Ats Purje on täna algkoosseisus. Paberil sätiti ta keskväljale, tegelikult paistab olevat siiski ründes.
19:32
Kristjan Jaak Kangur: Värav REINKORT VIIB 3. MINUTIL JUBA KURESSAARE JUHTIMA!!!
19:33
Kristjan Jaak Kangur: Pikk pall kaitsest, Reinkort jätab rinnaga Kelderile. Kelder annab hea läbisöödu ning Reinkort spurdib väravavahiga silmitsi ja lükkab ära! Hooaja seitsmes värav Kuressaare ründajale.
19:35
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaarel on uudiseid nii palju, et Kristen Lapa asemel on täna väravas Magnus Karofeld ning ilmselt jääbki mõneks ajaks nii, kuna Lapa tegi eilsel treeningul sõrmele liiga. Täna on ta küll pingil, aga kui oleks mängukõlbulik, seisaks ilmselt ikkagi väravas.
19:37
Kristjan Jaak Kangur: Pingile on täna jäänud ka Markus Allast, oma võimalust ootab seal ka Otto-Robert Lipp. Endiselt on eemal Mattias Männilaan.
19:38
Kristjan Jaak Kangur: Kalev on paar korda saanud keskväljalt ilusti sööduga rünnakuid üles võtta, kuid i-le punkti panemine ehk viimane sööt-löök jätab soovida.
19:38
Külastaja Marek kommentaar
Kas esiliigas on võimalik, et duubel saab Premium liigasse?
19:41
Kristjan Jaak Kangur: Ei. See on reeglitega paigas, et duubel mängib alati esindusvõistkonnast vähemalt ühe liiga võrra allpool. Ehk kui praegu peaks näiteks Paide mingil põhjusel Esiliigasse langema, siis võib nende duubel kasvõi Esiliiga võita, aga neil tuleks ikkagi Esiliiga B-sse kolida.
19:43
Kristjan Jaak Kangur: Jälle Kalevilt kena rünnak ning nüüd lõpetab Reimaa selle ka löögiga. Napilt siiski alt nurgast mööda.
19:44
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Seeman libistab nüüd esimesena pallini, kuid läheb "läbi palli" ja niidab Stepanenko jalust. Kollane Kuressaare poolkaitsjale.
19:48
Külastaja Leo kommentaar
Pohlakule nii palju et Kalev pole kasvanud vaid teised vastased on pigem kehvemaks jäänud ja näha on et meie klubide euromängud jäävad see hooaeg ikka väga lühikeseks
19:49
Kristjan Jaak Kangur: Seda juttu on minu arust iga aasta aprillis-mais räägitud, kuidas kõik on halvasti ja keegi kuskilt edasi ei saa. Ootame need euromängud enne ära, küll siis jõuab järeldusi teha. Kalevi mäng on hooaja käigus paremaks läinud küll, seda võib vist igaüks kinnitada, kes Premium liigat järjepidevalt vaatab.
19:50
Kristjan Jaak Kangur: Palutaja proovib kauglööki, kuid üle. Kuressaarel ei ole värava järel võimalusi tekkinudki.
19:51
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaarel nurgalöök, mis lõpeb hoopis Kalevi võimalusega vasturünnakule tõusta. Ent Purje jääb keskväljal surve alla ning paneb liialt pika palli ette.
19:54
Külastaja Jud kommentaar
Saaremaa ikka ilus koht - päike paistab ja muru on roheline. Vaatad ikka nagu päris jalgpalli kohe.
19:56
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare on mitu korda järjest otsinud söötu Reinkortile jooksu peale, viimane neist oli kõige ohtlikum, ent Laur sai ohtliku olukorraga ilusti hakkama.
19:57
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Pajunurm libistab küljejoone juures Palutajale jalgadesse ning saab 28. minutil mängu teise kollase kaardi. Kalevil hea koht tsenderduseks.
19:58
Kristjan Jaak Kangur: Mängitakse lahti, tõste karistusalasse lendab tagumise posti juurde ning Reinkort lükkab igaks juhuks nurgalöögiks.
20:00
Kristjan Jaak Kangur: Mängitakse lahti, Trawally otsib kaarpalliga taganurka. Liit paneb pea vahele, uus nurgalöök Kalevile. Seda ründab Laur, kuid pallini ei ulatu. Kuressaare on raskustes, palli ei õnnestu kuidagi oma karistusalast minema lüüa. Siis see õnnestub, Laht toob meeskonna vasturünnakule ja tsenderdab Reinkorti suunas, aga ebatäpselt.
20:01
Kristjan Jaak Kangur: Trawally tõmbab äärel seejärel Lahe maha ja karistuslöök nüüd Kuressaarele. Selle järel on pall Kalevi kastis lahti, Kelder saab ka löögile, ent pall takerdub mängijatesse.
20:01
Külastaja Tegemata kodutöö kommentaar
Kallis neljas kohtunik! Ära ole platsi ääres sinise dressikaga, sest Kalev on ka sinise särgiga
20:02
Kristjan Jaak Kangur: See on päris aus tähelepanek küll, on tõesti eemalt vaadates täiesti sama värv mis Kalevi särkidel. Tuleks vest peale tõmmata!
20:02
Mis siin rääkida tulemused ja mängud näitavad seda mis saama hakkab .Flora tegi eelmine aasta oma ära seda enam ei juhtu ja teistel pole ka ju midagi paremaks muutunud .Kogu meie jalgpall on madalseisus ja see on selge igale eesti jalgpalli jälgijale
20:02
Kristjan Jaak Kangur: Aa. Siis küll.
20:03
Kristjan Jaak Kangur: Reinkortil hea võimalus vaheltlõikeks, kui Raider mängib palli ohtlikult üle tema pea, ent tõmbab ehmunult pea hoopis palli teelt ära!
20:05
Külastaja Kristjani Ema kommentaar
Saatke ikka Härra Peatoimetaja Kuresse kommenteerima, Kristjan tundub jube väsinud häälega.
20:05
Kristjan Jaak Kangur: Härra peatoimetaja asub õige pea hoopis Siili otsima, ei saa alati Kuressaares lustida.
20:08
Kristjan Jaak Kangur: Kelder proovib väga efektselt kääre! Nurgalöök. Korraks vist arutati ka abikohtunikuga, kas oli penaltivääriline käsi. Aga nurgalöögist ei tule midagi või õigemini tuleb hoopis Kalevi rünnak.
20:12
Kristjan Jaak Kangur: Kaljumäe annab keskväljalt pika palli Reimaa suunas, ent diagonaalis puhuv tuul tegi selle palliga nüüd trikke. Küljeaut siiski saadakse.
20:12
Vaatame loomulikult mängud ära ja loodame parimat aga väga keeruline on näha et meie klubid teeksid parema tulemuse lähiajal kui flora eelmine aasta.
20:12
Kristjan Jaak Kangur: Noh, kui keegi teeks kasvõi sama tulemuse järele, võiksime ka juba väga õnnelikud olla.
20:15
Kristjan Jaak Kangur: Üks üleminut esimesele poolajale.
20:15
Kristjan Jaak Kangur: Kalev keerutab palliga keskväljal ilusti, tõhusalt tegutseb mängu jooksul poolkaitsesse nihkunud Anier, kuid Kuressaare seisab kaitses üpris kindlalt.
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Poolaja viimastel sekunditel õnnestub veel pall kasti riputada, ent seal on kaitsjad ees.
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Avapoolaeg sellega ka läbi! Kuressaare juhib kiirest väravast, ent muidu on olnud üpris võrdne mäng.
20:32
Külastaja , kommentaar
Rohkem positiivsust! Eesti jalgpalli seis pole kiita aga eurosarjas oleneb kõik loosist. Isegi Lincoln Red Imps Gibraltarilt käis alagrupis ära, seega kõik on võimalik. Bosnia, Armeenia, Leedu jms klubidega annab Levadial ja Floral mängida küll. Paide/Kalju/Trans võiks ka ühest vastasest jagu saada, polekski enam nii nutune pilt.
20:32
Külastaja Q kommentaar
Tasub mõelda, et järgmine hooaeg on meie meistril jälle normaalsem stardipositsioon euromängudeks. Samuti suurenevad kõik 3 liigat ju 36 klubi peale, ehk 12 lisakohta tuleb ka sealt juurde
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle!
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Kuressaarelt teiseks poolajaks ka vahetus, Allast tuleb kaitseliini Veeringu asemele.
20:34
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus Kalevilt aga koguni kaks vahetust. Stepanenko ja Sillamaa ära, Sõtšugov ja Kruusalu platsile.
20:37
Kristjan Jaak Kangur: Kruusalule on sel hooajal tegu Premium liigas esimese mänguga, aga varasemast on tal neid siiski juba 11 kirjas.
20:39
Kristjan Jaak Kangur: Tema lisandumisega on Anier nihkunud jälle kõrgemale. Kalev on teist poolaega alustanud üsna innukalt, kuid midagi ohtlikku pole seni sündinud.
20:40
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Rass võtab 54. minutil üsna totra kollase kaardi. Takistas Raideril korraliku kehablokiga lahtimängu.
20:41
Kristjan Jaak Kangur: Kalev hakkab tagant sööduga tulema, kuid teeb seda nii ohtlikult, et jääb kõva Kuressaare pressi alla. Tamberg annab veel oma karistusalas Raiderile julge kannasöödu, lõpuks saadakse siiski hakkama.
20:42
Kristjan Jaak Kangur: Kalev on jälle veidi oma kastis palliga hädas, siis aga tullakse hästi. Pukk jääb keskringis korraks Anierile ette, kuid laseb mängul jätkuda. Lõpuks võitleb Trawally välja nurgalöögi, samas lasti parim võimalus juba hetk varem käest, sest korraks oli kolm kolme vastu olukord.
20:43
Külastaja Rene kommentaar
Kui alaliidu president ülekande ajal teeb mõnda mängijat maha ja ütleb, et talle see mängija ei meeldi, siis kas seda saab ka avalikkuses ala maine kahjustamiseks nimetada (nii nagu on see siis, kui treener ütleb kehvasti kohtunike kohta pärast mängu) ja mõjutamiseks (mõjutatakse ju klubi arvamust sellest mängijast) nimetada või siis see nii ei ole?
20:45
Külastaja to Rene kommentaar
+1
20:45
Kristjan Jaak Kangur: Palutaja üritab Rassi varjust löögile pääseda, Rass blokeerib.
20:47
Kristjan Jaak Kangur: Tutk saadab pika audiviske värava alla, Kelder pikendab, Reinkort siiski löögile ei pääse.
20:50
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare lahti mängitud nurgalöögi järel tsenderdab Rass nii, et pall kerib tagumise ristnurga suunas ja Raider on sunnitud selle uuesti üle otsajoone lükkama! Võib-olla isegi kogu mängu kõige ohtlikum olukord pärast kiiret avaväravat.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Purje murrab 68. minutil vasakult äärelt karistusalasse, saab paar kaitsjat pikali, pääseb ka löögile, aga täpselt keskele ja Karofeld püüab!
20:56
Kristjan Jaak Kangur: Purje kaotab palli Seemanile, võitleb selle siis ise tagasi ja teenib karistuslöögi üsnagi karistusala joone lähedalt. Meenutame, et Seemanil on kollane all - see viga küll teist hoiatust väärt polnud, aga mängida jääb veel tubli paarkümmend minutit ja küllap kohtunik Pukk jättis meelde.
20:56
Kristjan Jaak Kangur: Trawally keerutab karistuslöögi tagumise posti juurde Lauri pea peale, keskkaitsja löök läheb otse Karofeldile sülle.
20:59
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Kuressaare vahetab, 73. minutil tuleb Soomre äärele Larseni asemele.
21:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus 76. minutil Kuressaarelt veel üks vahetus, Tutki asemele Lipp. Iseenesest huvitav, eduseisus olev meeskond toob poolkaitsja asemele ründaja. Ilmselt nihutatakse Kelder veidi madalamale.
21:03
Kristjan Jaak Kangur: Laht mängib nurgalöögi karistusala taha lahti, Rass lööb, kuid kas jäi ka Pukk natuke ette? Igatahes kõmmutas kõrgelt üle.
21:06
Kristjan Jaak Kangur: Sõtšugovi heale tsenderdusele saab otsustaval hetkel pea vahele Pajunurm, sest tema selja taga ootasid vabaks jäetuna nii Anier kui ka Reimaa.
21:06
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare lööb päris edukalt praegu mängutempot alla, Kalevil on rünnakute ülesvõtmise ja eriti terava lõpetamisega märkimisväärseid raskusi.
21:08
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  81. minutil tuleb Kalevi poolelt ära Reimaa ja tema asemel sekkub Premium liiga debütant Kenlou Laasner. Esiliiga B-s on Laasner löönud seni üheksa väravat, ühe võrra rohkem on vaid Tabasalu noorel ründajal Tristan Pajol, kes paugutas täna Welco vastu kübaratriki.
21:12
Kristjan Jaak Kangur: Kalev üritab lõpusurvet peale panna, sest mängida on jäänud alla viie minuti. Aga liiga hästi see ei õnnestu, Trawallyle fikseeritakse suluseis.
21:14
Kristjan Jaak Kangur: Ära on tehtud ka Kalevi tavapärane lüke ehk pikka kasvu Lauri viimine rünnaku tippu, Kaljumäe on vajunud keskkaitsesse. Ent Laasneri kaarpall keskväljalt ei leia Lauri ega ka Purjet.
21:16
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus Kalevilt veel üks vahetus 90. minutil, Trawally asemel sekkub Bergman. Jääbki kohe ette ründesse, sinna on praegu jõudu juurde vaja.
21:16
Kristjan Jaak Kangur: Vaid kaks lisaminutit! Ega mänguseisakuid ole ka olnud, ainult mõned vahetused.
21:17
Kristjan Jaak Kangur: Rass söödab veel keskele, Laht lööb, aga vastu Reinkorti. Kalevi vasturünnakust asja ei saa, viimane minut algab ning Kuressaare venitab aega nii nagu vähegi suudab.
21:18
Kristjan Jaak Kangur: Lipp saab veel üritada tõstet üle Raideri, kuid suluseis!
21:19
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK! Puki vile kuulutab mängu lõppu ja Kuressaare järjekordset 1:0 võitu. Kalev võitles täna mehiselt, aga puudu jäi ilmselt ... puudujatest? Jakovlevi sugust teravuse loojat täna platsil polnud.
21:19
Kristjan Jaak Kangur: Minu poolt siin aknas kõik, kuid kohe on tulekul järelkaja ning peagi ka mänguülevaade. Aitäh jälgimast!