Laupäev, 21. mai 2022
18:43
Kris Ilves: Tere õhtust! Naiste karikas ja U19 noormeeste võitja on A. Le Coq Arenal välja selgitatud. Nüüd on aeg meeste karikafinaaliks, kus lähevad vastamisi Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond. Koosseisud on väljas ja suuri üllatusi ei ole.

Kalju: Marko Meerits, Henri Järvelaid, Giannis Tsivelekidis, Yohan Mannone, Mihhail Babitšev, Andri Markovitš, Nikita Komissarov, Igor Subbotin, Pavel Marin, Kaspar Paur, Aleksandr Volkov.
Varus: Henri Perk, Trevor Elhi, Stanislav Tsõmbaljuk, Maksim Gussev, Artur Šarnin, Alex Matthias Tamm, Welves.

Paide: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Ragnar Klavan, Andre Frolov, Karl Mööl, Kevor Palumets, Siim Luts, Edgar Tur, Deabeas, Kaimar Saag.
Varus: Ebrima Jarju, Kristjan Pelt, Hindrek Ojamaa, Dominique Simon, Sergei Mošnikov, Ebrima Singhateh, Robi Saarma.
18:43
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Loodetavasti täna parim meeskond võidab ja Euroopasse minekut ei otsusta kohtunik vms.
18:43
Külastaja rallikas kommentaar
EJL hea töö. Absoluutset terve publik saadetakse ühest ja samast väravaat, st Kalju ja Paide fännid ja muu publik kõik koos 2. väravast.
18:54
Kris Ilves: Lillekülas on ilus ilm, aga A. Le Coq Arenal on meeletu tuul. Mul vaevu püsib arvuti laua peal. Ilmselt mõjutab see tuul ka mingil määral mängu.
18:55
Kris Ilves: Meeskonnad tulevad väljakule.
19:00
Kris Ilves: AVAVILE!
19:01
Kris Ilves: Volkov teenis juba esimesel minutil Kalju karistuslöögi, kuid Järvelaidi tsenderdus ebaõnnestus täielikult.
19:02
Külastaja Juanito kommentaar
Kas keegi pani tähele,kelle kohta Tiisler ütles,et 4-6 nädalat väljas vigaatusega?
19:06
Kris Ilves: Marin lendas Palumetsale keskväljal sisse ja Palumets kukkus karjatuse saatel murule, aga ei midagi hullu ja Paide poolkaitsja saab edasi mängida.
19:09
Kris Ilves: Babitšev tegi keskringi juures vea ja Frolov riputas palli karistusalasse, kus Yusif ka peaga löögile sai, aga Meerits püüdis.
19:10
Külastaja graf1x kommentaar
mis seal kommentaatori puldis lendasid asjad minema w :D
19:11
Kris Ilves: Jep. Peaaegu terve laud lendas tühjaks ja ülejäänud ajakirjanikud aitasid tribüünil asju kokku korjata. Jõhker tuul on A. Le Coq Arenal.
19:12
Kris Ilves: Luts sai vist esimest korda palli puutuda 12. minutil, aga Meerits püüdis kindlalt tsenderduse.
19:13
Külastaja jõhvik kommentaar
kaamerapoolne külg ikka nagu mingi kartulipõld???
19:13
Kris Ilves: Pigem jah, aga läheb iga päevaga paremaks. Võrreldes näiteks aprillikuuga, siis tunduvalt parem juba.
19:14
kris äkki saad pildi teha lilleküla kommentaatori "boksist", et kuidas seal täpselt asetsetakse ja ollakse :D
19:14
Kris Ilves: Ei saa. Ma pean selleks Tarmolt ja Joelilt luba küsida, aga praegu ei taha neid segada.
19:16
Kris Ilves: Paidel oli nende vasakult äärelt karistuslöök, Frolov andis tsenderduse karistusalasse, korralik segadus, aga lõpuks viga Kalju kasuks.
19:17
Kris Ilves: Ja nüüd Frolovi nurgalöögist asja ei saanud.
19:18
Kris Ilves: Kalju jooksis vahepeal kontrasse, aga Paide kaitsjad panid kõik liikumised kinni ja ka sellest asja ei saanud.
19:19
Kris Ilves: Paur leidis hea läbisööduga Volkovi, aga Yusif lendas oma pika jalaga olukorda ja lükkas palli nurgalöögiks.
19:20
Külastaja R. kommentaar
Saag peaks duublis mängima, kuidas ta ikka esiründaja on Paides
19:21
Kris Ilves: Kalju nurgalöögist asja ei saanud ja Paide jooksis kontrasse. Kohtunik vist võttis kellegi Kalju mängijatest keskväljal maha ja Kalju pink läks marru.
19:21
Külastaja Karl kommentaar
Põidlad Paidele minu poolt.
19:22
Külastaja Q kommentaar
Eesti Legend Raku võiks Eesti karikavõitjaks saada. (Tal vist pole ju varasemalt seda tiitlit)?
19:24
Kris Ilves: Tur sai Frolovilt karistusalasse hea söödu, aga Turi tsenderduse värava ette püüdis Meerits.
19:25
Kris Ilves: Tur oli taas palliga karistusalas, aga löögile ei saanud, sest Mannone lõi palli jala pealt minema.
19:26
Kris Ilves: Palumetsalt suurepärane sööt Kalju kaitseliini taha, kuhu oli jooksnud Tur, aga suluseis. Kui poleks suluseisu olnud, siis olekse Tur üks-ühele saanud.
19:27
Kris Ilves: Deabeas pääses nurgalöögi järel kastist peaga löögile ja jätkuolukorras sutsas ka Saag, aga Meerits püüdis.
19:27
Tahaks paremat nurka näha sellele sulule
19:27
Külastaja ee kommentaar
Kummal rohkem fänne
19:28
Kris Ilves: Ei oskagi öelda. Ma arvan, et üpris võrdselt.
19:31
Kris Ilves: Paurilt hea tsenderdus kasti, aga Klavan klaaris palli Volkovi eest minema. Paide nõelas kohe Saagi kaudu vastu, aga ka Kalju klaaris kastis eeskujulikult.
19:35
Kris Ilves: Hoiatus Tur tegi 34. minutil keskväljal Subbotini vastu vea. Subbotin vajab korraks arstiabi, aga ei ole midagi hullu.
19:39
Kris Ilves: Kuidagi võimalustevaene on see mäng ... Samas see on loogiline, sest mängus on ju palju.
19:45
Kris Ilves: Paide sai vaheldusekse karistuslöögi ja Frolov otsis kastist Lutsu, aga Meerits klaaris rusikatega.
19:45
Kris Ilves: Esimesele poolajale lisati 1 minut juurde.
19:47
Kris Ilves: POOLAJAVILE! Vaheajale minnakse 0:0 viigiseisul. Võimalusi eriti ei olnud. Võrdne mäng.
19:58
Külastaja bnd kommentaar
kumma klubi uefa coeff on suurem (võimalus saada asetus) ?
19:58
Kris Ilves: Kalju saaks tõenäoliselt asetuse, Paide pigem mitte.
20:01
Kris Ilves: Meeskonnad tulevad tagasi väljakule.
20:06
Kris Ilves: Kuigi Tamm on Kalju pingil ja eilsel pressikonverentsil öeldi, et ta vajadusel mängib, siis nägin praegu oma silmaga, kuidas ta päris tugevalt lonkab.
20:08
Kris Ilves: Paide sai karistuslöögi, mille Palumets kavalalt lahti mängis, aga sööt Saagile oli ebatäpne. Kalju jooksis seejärel kontrasse, aga sellest asja ei saanud.
20:08
Kris Ilves: Järvelaid leidis tsenderdusega Marini, aga seejärel ei olnud kedagi värava ees jätkamas.
20:09
Külastaja Kurb kommentaar
Kurb, vanasti oli Kaljul ikka palju rohkem fänne ja showd. Nüüd siis selline finaal ja nii lahja.
20:09
Külastaja Andreas kommentaar
Kalju mängijatel ikka liiga palju praaki.
20:11
Kris Ilves: Luts ja Deabeas vahetasid kohad ära. Deabas liikus vasakule äärele ja Luts toetab rünnakul Saagi.
20:12
Kris Ilves: Subbotin vajutas kaugelt peale, aga selgelt üle värava. Kas Kalju esimene pealelöök selles mängus?
20:14
Kris Ilves: Singhateh läks sooja tegema!
20:16
Külastaja muigega kommentaar
Ma ise arvasin kah, et rahvast tuleb mängu vaatama rohkem
20:18
Kris Ilves: Vahetus Paide esimene vahetus 62. minutil: Saag välja, Singhateh sisse.
20:20
Külastaja peakohtunik kommentaar
Tulevad penaltid sellise mängupildiga.
20:20
Kris Ilves: Mošnikov teeb ka aktiivsemalt sooja ja ilmselt varsti sekkub mängu.
20:21
Vaheapeal on initsiatiiv Kaljule läinud. Samas rünnakute lõpetamine on nüri
20:23
Kris Ilves: Frlolovilt nurgalöök Klavani peale, aga Klavan ei saanud korralikult löögile ja Kalju klaaris.
20:23
paide ilmselt võtaks penaltid vastu
20:23
Külastaja Mida? kommentaar
Olen tribyynil- kus oli pall- puhas viga
20:24
Kris Ilves: See Järvelaidi ja Frolovi olukord, millest anti nurgalöök? Mina seda tribüünilt eriti hästi ei näinud.
20:24
Puhas pennal
20:24
Kris Ilves: Mošnikov panebki ennast valmis.
20:24
Külastaja Midamida kommentaar
Tribüünilt kindlasti kõige parem vaade
20:25
To mida mida- paide fännisektorist on ikka kui vahemaa 6m
20:26
Kris Ilves: Vahetus Paide teine vahetus 69. minutil: Tur välja, Mošnikov sisse.
20:26
Külastaja coobalt kommentaar
kui asi samas stiilis edasi läheb siis pole penaltidest pääsu ....
20:28
Kris Ilves: Volkov purjetas vasakult äärelt kasti ja teenis Paidele nurgalöögi, aga samas olukorras sai Palumets haiget ...
20:28
Kris Ilves: Kaljule nurgalöögi*
20:29
Kris Ilves: Aksalu lõi nurgalöögi rusikaga karistusalast välja, seejärel blokeeriti Komissarovi kauglöök.
20:31
Külastaja Küs kommentaar
Kes omab koduvõistkonna rolli? St, kelle pallidega mängitakse?
20:31
Kris Ilves: Kodumeeskond on Kalju, aga jalgpalliliit korraldab finaali ja EJL-i pallidega mängitakse.
20:33
Kris Ilves: Komissarov ja Saliste põrkasid halvasti kokku ja mõlemad vajavad arstiabi. Klavan ägestus samas olukorras vist Babitševi peale.
20:33
Vaadake seda Pukki- täielik udu
20:33
Kris Ilves: Hoiatus Saliste sai selles olukorras ka kollase kaardi.
20:33
suhteliselt arusaamatu kollane
20:34
Külastaja Uudo kommentaar
Mis kuradi vile see oli. Komissarov korgid ees ja Saliste kollane
20:34
Muidugi ikka väga väga nüri ja kiretu mäng.
20:34
Külastaja Hyrax kommentaar
Kohtunik eksis jah
20:34
Kris Ilves: Korralik segadus nüüd Paide karistusalas ja Singhateh lükkas palli üle otsajoone.
20:35
Kris Ilves: Yusif klaaris Järvelaidi nurgalöögi.
20:35
Külastaja skeptik kommentaar
Paide fännid ka häält teinud on?
20:35
Kris Ilves: Ikka.
20:35
Paidel pennal ka ära võetud tuletan meelde. Krt kui nii edasi läheb peab etv kohtunikega peale mängu lives intejaid tegema
20:35
Külastaja Ref kommentaar
Suht 60:40
20:36
Kris Ilves: Gussev on mängu sekkumas.
20:36
Kris Ilves: Vahetus Ja tulebki 80. minutil Kalju esimene vahetus: Marin välja, Gussev sisse.
20:38
Kris Ilves: Hoiatus Paur lendas Klavanile jalgadesse ja selle eest talle 81. minutil kollane kaart.
20:38
Eesti kohtunike tase on sel aastal viimase 5 aasta nõrgim. Mitte et muidu meil see tase eriti kõrgem oleks.
20:38
Külastaja Haha kommentaar
Pukk küsis Klavanilt, et kas annan kollase?
20:40
Kris Ilves: Hoiatus Palumetsale kollane ja Cardosole suupruukimise eest samuti.
20:41
Kris Ilves: Kalju mängis karistuslöögi lahti ja pall riputati karistusalasse, millest sündis nurgalöök, mille omakorda Yusif klaaris.
20:44
Kalju fännid on Eestis kõige hullemad. Lagastavad ja karjuvad kõige rohkem.
20:45
Kris Ilves: 1358 pealtvaatajat on A. Le Coq Arenal.
20:45
Kris Ilves: Vahetus Paide kolmas vahetus 88. minutil: Palumets välja, Simon sisse.
20:47
Deabeas pole ka mitte kui midagi suutnud ette võtta.
20:47
Kris Ilves: Saliste tsenderdas üle karistusala. Teisele poolajale lisati 4 minutit juurde.
20:48
Kris Ilves: Möölilt suurepärane pall karistusalasse, aga Deabeas ei saanud palli maha.
Külastaja kv kommentaar
kas kuidagi nii ei saa, et kumbagi ei lasta Euroopasse?
20:49
Külastaja Paharet kommentaar
Tahaks öelda, et üle pika aja väga vinge Tipneri karikafinaal, mõlemad klubid tahavad saada Conference League ja ootab ees ka veel lisaaeg.
20:50
Kris Ilves: Paide on korraliku surve peale saanud. Frolov teenis nurgalöögi, mida ise andma läheb.
20:51
Kris Ilves: Nurgalöögist asja ei saanud ja normaalaeg on lõppenud. Meid ootab lisaaeg!
20:51
Paide mehed ei taha kuidagi peale lüüa
20:51
Zahhovaiko oleks selle tiimi normaalajal karikavõitjaks viinud
20:52
Kris Ilves: Ma lähen mõneks ajaks sisse sooja, sest siin on päris külm. Olen tagasi, kui lisaaeg algab.
20:56
Frolovil pole 90 minuti vormigi ja Voolaid jätab ta veel pooleks tunniks... tal on jalg juba nii pehme, et sealt mingit kvaliteetset palli oodata on küll lootusetu. 1 vahetuse vist saab juurde lisaajaga, et ma võtaks Frolovi välja.
20:58
Kris Ilves: Mošnikov on selgelt Paide mängu aktiivsemaks muutnud.
20:58
Euroopas pole sellise mänguga kummalgi midagi teha.
20:58
Külastaja Hmm kommentaar
Oli 4 kohta ja 3 suutsid mängu teha euroopas. On 3 kohta ja 2 on suutelised mängu teha euroopas. Kahju kaljust kes oli väga potentsiaalikas klubi eestis kellest oleks võinud saada eesti euroopa klubi. Kahju, et on viimastel aastatel rõhku pandud vingumistele ja viinud kollektiivselt tase alla ja mainet ise kahjustanud. Oleks neil kiire reageering kommunikatsiooni näol, ehk oleks maine kõik endine, aga suutmatus võtta vastu olulisi otsuseid ja seisukohti skandaalides rikkus selle klubi maine kahjuks.
21:01
Kris Ilves: PENALTI PAIDELE!
21:01
Kris Ilves: Hoiatus Meerits võttis Mošnikovi karistusalas maha.
21:02
Kris Ilves: Deabas läheb lööma.
21:02
Kris Ilves: MEERITS TÕRJUS PENALTI!
21:03
Kris Ilves: Vahetus Kalju vahetused 98. minutil: Järvelaid ja Paur välja, Elhi ja Welves sisse. Vahetus Paide vahetas samuti: Yusif välja, Pelt sisse.