Laupäev, 21. mai 2022
19:37
Siim Pulst: Tere õhtust! Üsna pea hoiame silma peal ka sellel, milline klubi kroonitakse Torino Juventuse staadionil naiste Meistrite liiga võitjaks - Barcelona või Lyon?
19:38
Siim Pulst: Kohtumine on tasuta nähtav YouTube'is. Kinnitasin selle videoülekande ka siia LIVE-uudisesse. Võimalik, et mängu vaatamiseks on vajalik ka kanali subscriber'iks hakata, aga see on reaalselt ühe kliki vaev.
19:45
Siim Pulst: Ma ei hakka teesklema, et tean naistejalgpallist kuigi palju, aga finaali eel tehtud eeltöö tõi välja intrigeeriva narratiivi: võitlus ei käi mitte lihtsalt ühe karika nimel, vaid naistejalgpalli hegemoonia nimel üldisemalt. Paljud tippklubid on viimastel aastatel hakanud naistejalgpallile järsult rohkem rõhku panema, mis kuulutab justkui uue ajastu algust, aga Lyon kui ajalooliselt tugevaim naistevõistkond ei kavatsegi oma staatust loovutada.
19:47
Siim Pulst: Lyon võitis viis Meistrite liiga karikat järjest, enne kui Barcelona eelmisel aastal ise troonile tõusis. Kõik neli varasemat omavahelist kohtumist, sealhulgas kolme aasta tagune finaal, on lõppenud Lyoni võiduga.
19:49
Siim Pulst: Lyoni rünnakut juhib norrakas Ada Hegerberg, kes pidi eelmise hooaja vigastuse vahele jätma, aga valiti 2018. aastal maailma parimaks naisjalgpalluriks. Temast veel rohkem väravaid on sel hooajal aga löönud 22-aastane USA koondise ründaja Catarina Macario. Lyoni tõeliseks liidriks on aga kaitseliini juht Wendie Renard, kel täitus hiljuti esimese naisena Meistrite liigas sada kohtumist.
19:51
Siim Pulst: Barcelona ridu juhtivad kaptenist poolkaitsja Alexia Putellas (28) ja tipuründaja Jennifer Hermoso (32), kes saavutasid eelmise aasta Ballon d’Ori valimistel kaksikvõidu.
19:53
Siim Pulst: Kihlveokontorite hinnangul on Barcelona täna selgeks soosikuks. Nende hooaeg on tõesti fantastiline olnud, kui näiteks Hispaania liigas on nad võitnud 30 mängust ... 30! Lyon on samuti oma maa meistritiitlit PSG-lt tagasi võtmas, aga seal ei ole tiitel veel lõplikult vormistatud.
19:55
Siim Pulst:
19:56
Siim Pulst:
19:58
Siim Pulst: Juventuse legend Claudio Marchisio oli üks tegelastest, kes Meistrite liiga karikat staadionile esitles. Kaunis karikas.
20:00
Siim Pulst: Staadion on enam-vähem täis, aga mitte täiesti ja rekordilised publikuhulgad ei saa niikuinii täna sündida, sest Juventuse staadion mahutab alla 50 000 inimese.
20:01
Siim Pulst: Lyon pani palli mängu!
20:03
Siim Pulst:  30 sekundit möödub ja Horan saab juba täiega "kossi". Lyonile karistuslöök.
20:04
Siim Pulst:  Bacha otsis kaugest karistuslöögist ristnurka, aga paar meetrit jäi puudu.
20:07
Siim Pulst: Värav  MIDA VÄRAVAT! 30 MEETRILT RISTI! LYON!
20:08
Siim Pulst: Amandine Henry võitis vastaste väljakupoole keskel jõulise taklamisega palli ja vajutas selle pikemalt mõtlemata kaugemasse ristnurka.
20:12
Siim Pulst:  Lyoni äärekaitsja Carpenteri vigastus tõi kaasa pikema mängupausi ja nüüd on Lyon kümnekesi ja mängib igal võimalusel aega.
20:13
Siim Pulst: Peaaegu oleks ära karistatud! Hermoso mängiti kümnelt meetrilt löögile, aga Lyoni väravavaht vastas hea tõrjega. Nüüd jälle 11v11.
20:14
Siim Pulst:  Aga ei, Carpenteriga on ikkagi pahasti. Uus mänguseisak ja vahetus on soolas.
20:15
Siim Pulst: Vahetus 14. minutil Buchanan sisse, Carpenter kanderaamil välja. Karm.
20:17
Siim Pulst: Barcelona koputab aina jõulisemalt. Hermoso ulatus värava ees tsenderduseni, aga ei saanud palli kaitsjast mööda.
20:20
Siim Pulst: Lyoni kaitsjad vajavad üsna jõulisi võtteid, et Barcelona domineerivat söödumängu takistada. Kohtunikku ei oota sugugi lihtne õhtu, sest mis hetkel lähevad kaitsjad üle piiri? Mida rohkem nad väsivad, seda rohkem hakkab penaltihõngu tekkima.
20:25
Siim Pulst: Värav  LYON KAKS! ADA HEGERBERG!
20:25
Siim Pulst:  Vasakkaitsjalt Bachalt fantastiline tsenderdus üle väravavahi ja keskkaitsjate, täpselt tagaposti juures Hederbergi pea peale.
20:27
Siim Pulst: Barcal oli harv kesisem periood, kus nad jooksid viis minutit peaga vastu seina, ja Lyoni kogenud ässad karistasid selle nõrkushetke kohe ära. Väga huvitav mängukäik siiamaani - Barca domineerib, aga Lyon on ometi nii enesekindel.
20:27
Külastaja Ref kommentaar
Tasub välja tuua ka võimas kohtunike brigaad
20:29
Siim Pulst: Ei ole veel silma hakanud, et Karolin Kaivoja oleks pidanud midagi olulist tegema peale edasi-tagasi jooksmise. Väravaolukorras suluseisuohtu ei olnud. Esimese värava juures polnud üldse midagi vaadata. Ja enamus ülejäänud mänguajast on möödunud Lyoni väljakupoolel.
20:30
Siim Pulst:  Kus hundist räägid - just fikseeris suluseisu Lyonile!
20:31
Siim Pulst: Joogipaus. Lõuna-Euroopas on päriselt ka suvi kätte jõudmas, mitte nagu meil siin.
20:34
Siim Pulst: Barcelona kaotas kaitseliinis palli ja Hegerberg pääses kasti tagant löögile, aga saatis palli kõrgelt üle värava.
20:34
Siim Pulst: Hoiatus  Barca keskkaitsja Leon sai esimese hoiatuse.
20:35
Siim Pulst: Värav  LYON KOLM! USKUMATU! SOOSIK TAOTAKSE MUTTA!
20:36
Siim Pulst: Catarina Macario saab lõpuks värava enda nimele. Barcelona puterdas kaitses veel ja veel ja veel, kuni Lyon sisuliselt söötis palli võrku.
20:37
Siim Pulst: Neljas oli lähedal! Hegerberg pääses kontrarünnakul löögile ja nõudis väravavahilt head tõrjet. Barca on halvatud!
20:42
Siim Pulst: Värav ÜKS TAGASI! Alexia Putellas, kes muu!
20:43
Siim Pulst: Barcelona oli just uuesti ähvardama hakanud ning ülivajalik garderoobivärav annab neile veel indu juurde. Hansenilt hea tsenderdus paremalt äärelt ja Barcelona suurim väravakütt suunas kümnelt meetrilt jalaga võrku.
20:47
Siim Pulst:  4 lisaminutit.
20:48
Siim Pulst:  Cascarino proovis ühe puutega lüüa. Riivas vaid küljevõrku, aga Lyon on jätkuvalt ohtlik iga kord, kui nad Barcelona värava alla jõuavad.
20:49
Siim Pulst: Hoiatus  Hegerberg peab nüüdsest ettevaatlik olema.
20:51
Siim Pulst:  Poolajavile! 1:3 on seis, aga mängu saatus igati lahtine.
20:52
Siim Pulst: Pallivaldamine 57-43, pealelöögid 5:9 (neist raamide vahele 2:4), nurgalöögid 3:1.
20:53
Siim Pulst: Barcelona domineerib küll, periooditi päris kõvasti, aga Lyon valib targalt hetki, mil kõrge survega Barca mängu halvata. Katalaanide suur õnn, et nad lõpuks ühe värava tagasi said, sest ilma selleta oleks nende tagasitulekut väga raske näha.
20:53
Külastaja salajane33 kommentaar
Tribüünil meeleolu mõnus ja ilm palav
20:54
Siim Pulst: Ohoo, kas härra salajane on kohapeal? Kas publik on tõesti nii massiliselt Barca poolt nagu ülekandest tundub?
21:06
Siim Pulst:  Teine poolaeg läks!
21:07
Siim Pulst: Vahetus  Asisat Oshoala tuli Hermoso asemele. Huvitav, aga ilmselt taktikaline vahetus. Barcelona tõi tipuründesse palju füüsilisema tegelase.
21:09
Siim Pulst:  Sel poolajal käib sisuliselt kogu mäng siis Karolin Kaivoja nina all. Praegu teenis Barca üsna ohtliku karistuslöögi.
21:10
Siim Pulst:  Prooviti kavalalt lahti mängida, aga lõpuks Putellas sisuliselt söötis palli müürile.
21:11
Siim Pulst:  Ja Kaivoja sai korraks ka suurde telepilti! 150 000 YouTube'i vaatajat ja ma ei tea kui paljud veel lisaks sellele. Vinge!
21:14
Siim Pulst: Lyoni kiired üleminekud rünnakule on jätkuvalt ohtlikult. Cascarino pääses kastis löögile ja otsis tagumist ristnurka, aga saatis palli paar meetrit üle.
21:18
Siim Pulst: Lyonil on õnnestunud mängutempot oluliselt rahustada. Barca ei suuda neid enam nii aktiivselt pressida, et Lyonil pallivaldamisega probleeme tekiks, nii et tempo dikteerimine on nüüd palju lihtsam.
21:20
Siim Pulst:  KESKRINGIST LATTI! ULME! Barca võitis keskväljal palli ja Patricia Guijarro saatis esimese puutega kaarpalli Lyoni värava suunas. Kahjuks pole see crossbar challenge.
21:21
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Kuni Lyoni väravavahti tohterdati, tegi Barca kaks vahetust, ilmselt ründavad: Martens ja Crnogorcevic sisse, Caldentey ja Torrejon välja.
21:25
Siim Pulst: Barcelona üritab küll ja publik ergutab, aga mingi särts on nende mängust puudu. Lyon kontrollib üsna kindlalt.
21:26
Siim Pulst: Hoiatus  Macario läks nüüd mängutapmisega liiale ja sai nime kohtuniku märkmikusse.
21:33
Siim Pulst: Vahetus Lyon vahetab: Le Sommer sisse, Malard välja. Le Sommer on üks kolmest mängijast, kes on olnud osaline kõigis seitsmes Lyoni võidetud finaalis. 20+ minuti pärast võib-olla juba kaheksas.
21:34
Siim Pulst: Kuni joogipaus kestab, siis siia aknasse ka kiired õnnesoovid Paide Linnameeskonnale, kes tuli just esmakordselt Eesti karikavõitjaks.
21:35
Siim Pulst:  Nonii, viimased paarkümmend minutit jäänud. Kas Barca leiab endast veel uue energia?
21:36
Siim Pulst:  Oshoala viielt meetrilt peaga, aga ei saa palli raamide vahele! Ülihea võimalus.
21:36
Siim Pulst: Vahetus  Barcelona vahetab: Pina sisse, Rolfö välja.
21:38
Siim Pulst:  Renard sai karistuslöögi järel võimaluse mäng ära otsustada, aga ei tabanud tsenderdust jalaga piisavalt täpselt.
21:41
Siim Pulst:  Lyoni mängijad on teisel poolajal nii palju vigastuspause võtnud, et see on üsna frustreeriv, eriti muidugi Barcelona toetajate jaoks.
21:41
Siim Pulst: Hoiatus  Barcelona juhendajale näidati ka kollast kaarti. Frustratsioon.
21:41
Külastaja suits kommentaar
Ai, see mäng läks küll meelest. On veel mõtet vaatama hakata?
21:41
Siim Pulst:  Miks ka mitte, ühe kliki vaev ja viimased kümme minutit pakuvad veel pinget.
21:42
Siim Pulst: Vahetus Lyon vahetas 81. minutil: Morroni sisse, Cascarino välja.
21:44
Siim Pulst: 83. minutil sai Crnogorcevic veel ühe suurepärase võimaluse vahe vähendamiseks, aga temagi ei leidnud seitsmelt meetrilt raame üles. Realiseerimise osas on neil täna küll kõvasti Lyonilt õppida.
21:46
Siim Pulst: Hoiatus  Paredesele kollane kaart ja Lyonile uus võimalus aega kulutada.
21:47
Siim Pulst:  Barcelona on nüüd korraliku surve peale saanud ja piirab Lyoni kasti pideva ohuga.
21:48
Siim Pulst:  Aga ei tule midagi ka nurgalöögist. Ei penaltit, ei pealelööki.
21:50
Siim Pulst:  Oshoalalt veel üks pealelöök. Ikka mööda.
21:51
Siim Pulst:  7 lisaminutit!
21:52
Siim Pulst:  Paredes pääses viielt meetrilt peaga löögile, aga ikka ja jälle mööda.
21:53
Siim Pulst:  Pealelöögid kokku on Barca kasuks 15:12, aga raamide vahele 3:5.
21:55
Siim Pulst: Hoiatus Morroni võttis kaardi, mis häirib teda õige vähe.
21:56
Siim Pulst: Soomlannast peakohtunik näitab, et paneb lisaminutitele veel aega juurde, sest Lyoni mängijad vajavad muudkui puhkust.
21:58
Siim Pulst:  Hegerberg tabas vasturünnakul posti. Olnuks rasvane punkt Lyoni imelisele õhtule.
21:59
Siim Pulst:  KÕIK! LYON TEGI SEDA JÄLLE!
21:59
Siim Pulst:  Ei mingit võimuvahetust, vana kaardivägi marsib edasi, kaheksas Meistrite liiga karikas on tõsiasi.
22:00
Siim Pulst: Šokeeriv algus lõi Barca liimist lahti. Teine poolaeg ei olnud teab mis ilus jalgpall, aga kogemused aitasid neil mängu ära lämmatada ja edust kinni hoida.