Laupäev, 2. juuli 2022
19:24
Martti Kallas:  Tervitus kõikidele vutisõpradele! Üks Premium liiga kohtumine on täna juba peetud ning nüüd on järg teise käes – TNTK staadionil lähevad vastamisi TJK Legion ja FC Flora.
19:29
Martti Kallas:  Flora poolelt on kummalisel kombel ilmselt suurimaks üllatuseks Rauno Alliku kuulumine põhikoosseisu: nimelt on tänane mäng tema jaoks nelja päeva jooksul juba kolmas. Tõsi küll, minuteid on tal varasemast kahest koos 76 ehk ei midagi ennenägematut.

Legioni koosseisus on samuti üks suuremat masti üllatus ning seegi puudutab just ründefaasi: kahes järjestikuses mängus skoorinud Markus Vaherna alustab pingilt. Ka Aleksander Švedovski ei ole treenerite hinnangul ilmselt pärast traumat veel piisavalt heas konditsioonis, et kohtumist platsil alustada.
19:30
Martti Kallas:  AVAVILE ON KÕLANUD!
19:33
Martti Kallas:  Soomets murdis karistusala parempoolsest servast otsajooneni ning söötis värava ette, kust Legioni mehed palli raskustega otse õhku klaarisid. Seejärel sai Soomets uuesti proovida, aga lõi üle.
19:35
Martti Kallas:  Ivanov üritab äärest läbi joosta, aga Lukka paneb keha vahele. Flora on seni kontrollinud.
19:36
Martti Kallas:  Lipp üritab palli Nõmmele peaga tagasi lükata, aga tehniline praak kingib Legionile esimese nurgalöögi.
19:37
Martti Kallas:  Nikolajev purjetas väga-väga pikalt ja üritas lõpetuseks Havierile jooksu peale mängida, aga mehed ei mõistnud teineteist ning pall veeres tühjusesse.
19:38
Martti Kallas:  Lilander tsenderdab ja Baturins tuleb ebalevalt välja, aga Kuraksin ei saa peaga pallile pihta!
19:40
Martti Kallas:  Zenjov üritab Legioni karistusalas Nikolajevist mööda konksutada, aga 19-aastane äärekaitsja tegutseb kindlalt ja võtab kogenud mehel palli jala pealt lihtsalt ära.
19:43
Külastaja ee kommentaar
Oota, miks Legion nüüd TNTK väljakul mängib? Vs Paide mängiti küll kunstmurul?
19:43
Martti Kallas:  Et Flora saaks enne eurosarjale minekut murumängu.
19:44
Martti Kallas:  Flora turmtuli on päris tugev. Zenjov sai tsenderdada ja Miller proovis akrobaatiliste võtete abil lüüa ka, aga ei tulnud välja.
19:45
Martti Kallas:  Havier võttis palli keskväljal Vassiljevilt ära, aga jäi sellest seejärel ikkagi ilma.
19:45
Martti Kallas:  Miller proovib 20-25 meetri pealt, aga selgelt üle.
19:47
Martti Kallas:  Alliku saab terava nurga alt Baturinsiga silmitsi ja otsustab söödu kasuks, kuid tabab kaitsjat. Volodin jäi duellis väga lihtsalt alla.
19:47
Külastaja Asd kommentaar
Legionil platsil nr39 aga protokollis sellist nr pole
19:48
Martti Kallas:  Too 39 peaks olema Vladimir Ištšenko. Varem on ta igal juhul selle numbri all mänginud.
19:48
Miks ei vöi Legion terve hooaeg seal siis mängida? Flora jaoks ainult kölbab murul mängida?
19:49
Martti Kallas:  Seda, miks Legion muidu murul ei mängi, ei oska ma öelda. Küll aga oli juba enne hooaja algust kokku lepitud, et eurosarjas pallivatele Eesti klubidele tagatakse enne Euroopasse minekut murumäng.
19:49
Külastaja Sooododk kommentaar
Turmtuli?
19:51
Martti Kallas:  Legionil on küll ka kohati võimalusi, aga Flora saab enamasti ikka päris vabalt palliga toimetada. Mitmel puhul on kasti välja jõutud, aga i-le on täpp seni jäänud panemata. Mida aeg edasi, seda paremini edeneb aga ka Legioni mäng.
19:51
Martti Kallas:  Nüüd otsis Legion väravat, kui Nikolajev tsenderdas, aga Havieri jätk jääb nõrgaks.
19:52
Martti Kallas:  Vassiljev lööb karistuslöögist otse peale, aga liiga nõrgalt ja püüdmine ei valmista Baturinsile raskusi.
19:52
Siim Pulst: Tere ka minu poolt! Pärnus on kell 20 algamas kohaliku JK Vapruse ja Tartu JK Tammeka heitlus. Selle mängu algkoosseisud on peaaegu identsed eelvaates ennustatuga - ainus erinevus on Tammeka keskkaitses, kus alustab ikkagi Kevin Anderson, mitte Ats Toomsalu.
19:52
Martti Kallas: Miller mängib Zenjovi Baturinsiga üks-ühele, aga lätlane tõrjub jalaga!
19:54
Siim Pulst: Tänase hommikuga võrreldes on Coolbetis Tammeka võidukoefitsient kukkunud 1,8 pealt 1,54 peale, nii et tartlasi peetakse üha suuremaks soosikuks.
19:56
Siim Pulst: Pärnu Rannastaadioni tribüünid kihavad lastest, kes on seal kõigi eelduste kohaselt Pärnu Summer Cupiga seoses. Iga suvi tuuakse niiviisi üks kord staadion peaaegu täis. Pidupäev jalgpallisõpradele.
19:56
Martti Kallas:  Lilander proovib vasaku jalaga lüüa ja saab blokki libistanud Kondratskilt väikese kõksu ka. Viga ei anta, nurgalöök Florale ja Lilanderiga on vast kõik korras ka.
19:57
Martti Kallas:  Nojah ... kordusest on näha, et Kondratski läks ikka konkreetselt tald ees olukorda.
19:58
Martti Kallas:  Kuraksin virutab 20 meetrilt peale ja otsib paremat alanurka, aga napilt-napilt mööda.
19:58
Külastaja nahkkindamees kommentaar
Grünvald ikka veel vigastatud? Kaua veel?
19:58
Martti Kallas:  Grünvald ei ole pärast aprilli mänginud, jah. Pausi pikkuse kohta ei oska praegu täpsemalt öelda.
19:58
Külastaja Saabas kommentaar
Kohtunikul jäid prillid koju. Ei kaarti ei karistuslööki sellise vea eest
19:59
Martti Kallas:  Lukka suunab Vassiljevi nurgalöögist tulnud palli peaga värava suunas, Baturins toob lati alt ära.
19:59
Külastaja Tammeka mäng kommentaar
Kas Tammeka-Vaprus ei kantagi kuskil üle?
20:00
Siim Pulst:  Tammeka-Vaprus on jalgpall.ee ülekanne. Seda näeb sealt aadressilt ja YouTube'ist.
20:00
Martti Kallas:  Vassiljevi järgmine nurgalöök leiab üles uhkesse üksindusse jõudnud Lipu pea, aga kaitsja suunab palli üle värava! Fikseeriti ka viga.
20:01
Siim Pulst: Tammeka pani palli mängu!
20:02
Siim Pulst: Hoiatus  Reno Mark võttis 15. sekundil(!) Kapperi keskväljal maha ja teenis esimese kaardi.
20:04
Siim Pulst:  Tammeka alustas avaminutitel tugeva survega, teeniti ka nurgalöök, aga pealelöögini veel jõutud ei ole.
20:04
Siim Pulst:  Tiismaa pani kolmandal minutil Tammeka võrgu sahisema, aga kohtunikud olid suluseisu fikseerinud.
20:04
Martti Kallas: Hoiatus  35. Kuraksin üritab äärelt läbi pääseda ning Ištšenko sikutab teda kaardivääriliselt käest.
20:05
Martti Kallas:  Vassiljev annab karistuslöögist palli kasti, kust Lipp seda peaga suunab, aga taas napilt üle!
20:06
Siim Pulst:  Tenistelt 5. minutil esimene lugev pealelöök. Kauglöök lendas aga kõvasti üle ja mööda.
20:06
Martti Kallas:  Legion sähvatab! Ivanov proovib vasaku jalaga 25 meetri pealt ristnurka üles leida, aga napilt-napilt mööda!
20:07
Martti Kallas:  Lilander tõstab palli väravaesisele ja pall võtab Allikust ka väikese ripse, aga siiski napilt tagumisest postist mööda.
20:08
Martti Kallas:  Miller ei ole rahul, et talle viga fikseeritakse. Teenib Külljastinenilt väikese monoloogi.
20:10
Martti Kallas:  Flora surub pikalt-pikalt, aga viimaseks ürituseks kujuneb Vassiljevi ebaõnnestunud tsenderdus.
20:10
Siim Pulst: KAKS POSTI JÄRJEST! Laabus lajatas 9. minutil kauglöögi vastu posti ning pall kukkus Mätasele, kes saatis selle terava nurga alt veelkord vastu sama posti.
20:11
Martti Kallas:  Kolobov on natuke haiget saanud, teised kasutavad hetke joogipausiks.
20:12
Siim Pulst: Värav  Tammeka juhib! Henri Välja 11. minutil!
20:13
Martti Kallas:  Zenjov kukub Kolobovi jõulise tegutsemise järel, aga viga ei ole. Vassiljev proovib eemalt vasakuga, aga saab taas just Kolobovile pihta.
20:13
Siim Pulst:  Karistuslöök oli ligikaudu 30 meetri pealt ja natuke vasakult poolt. Välja andis tugeva ja terava palli mängijate eest läbi, nii et väravavaht, ei teadnud, kas minna pallile või oodata puudet, ja nii lipsas pall otse võrku.
20:14
Martti Kallas:  Nikolajev teeb äärel Zenjovile ära, kuid tsenderdus ei leia omasid.
20:14
Siim Pulst:  Fantasy-sööt läheb Purile, kes selle karistuslöögi teenis.
20:14
Külastaja hmm kommentaar
Tohoh, Pärnu vs Tartu on nagu jalkakultuuri moodi, kuna on võõrsil ka omajagu Tammeka fänne. Nauditav kohe kuulda ja näha sellist vaatepilti
20:14
Siim Pulst:  Absoluutselt. Tundub, et mängijatele annab ka kõvasti juurde, sest algus on ikka väga intensiivne olnud.
20:15
Eks see Pärnu Cup või miskit sobis hästi kokku
20:17
Martti Kallas: TNTK-l on avapoolaeg lõppenud, nullid tablool. Flora kontrollib mängu, kuid realiseerimine on seni soovida jätnud. Legion ei ole vastase elu teps mitte kergeks teinud.
20:18
Siim Pulst:  Tammekal järjest paar standardolukorda. Anderson pääses viiekastinurgast löögile, aga meestesumm oli ees.
20:19
Siim Pulst: Kontrarünnakul tormasid Veensalu ja Kask ohtlikult üles, aga Tammeka töötas ka hoolikalt kaitsesse tagasi, nii et Kask pidi lõpuks terava nurga alt löögile minema ja see lõpetas küljevõrgus.
20:21
Siim Pulst:  Kaks nurgalööki järjest Vaprusele. Need on nüüd viigis 2:2.
20:22
Siim Pulst: Ja tuleb kohe otsa ka kolmas. Sinilaidi pallid on päris head.
20:23
Siim Pulst:  Kolmandal katsel käis aga tsenderdus otsajoone tagant läbi, nii et sellega see Vapruse survepuhang lõppes.
20:28
Siim Pulst: Vaprus on hakanud rohkem palli valdama ja mäng on viimastel minutitel täitsa võrdne, olgugi et ka võimalustevaene.
20:29
Siim Pulst:  Võib-olla oli asi hoopis joogipausi ootuses, nüüd saab see igatahes ära peetud.
20:31
Martti Kallas:  Teine poolaeg TNTK-l alanud!

20:31
Martti Kallas:  VahetusVahetus46. Legion vangerdas vaheajal ründefaasis: Vaherna ja Grankin põllule, Havier ja Kondratski ära.
20:31
Siim Pulst:  Penalti Tammekale! Välja teenis.
20:32
Siim Pulst:  Välja mängis paremal äärel Tenistega seina, murdis kasti ja võeti Sinilaidi poolt seljatagant maha.
20:32
Siim Pulst: NÕMM TÕRJUS!
20:33
Siim Pulst:  Välja löök lendas paremale, aga mitte piisavalt nurka. Nõmme tõrje järel põrkas pall ette Tenistele, aga tema lajatas heast kohast palli üle värava!
20:34
Martti Kallas:  Alliku pääses Baturinsiga silmitsi, aga vasaku jalaga sooritatud löök tabab lätlasest puurilukku!
20:35
Martti Kallas:  Kallaste tsenderdas, aga Alliku ega Kuraksin ei saanud pallile pihta.
20:35
Martti Kallas:  Tšendei tsenderduse klaarib Lukka.
20:37
Martti Kallas:  Vassiljevi kauglöök lendab üle värava.
20:37
Siim Pulst: Välja sai 15 meetrilt proovida, aga ühepuutelöök Kapperi hea eeltöö järel lendas üle värava.
20:38
Martti Kallas:  Soomets otsib kastist madala sööduga Zenjovi, aga Pankovilt suurepärane vaheltlõige.
20:38
Martti Kallas:  Vaherna keeras end äärel Lipu pealt maha, aga puude läks liiga pikaks.
20:38
Siim Pulst:  Mätas läks kasti tagant löögile ja Nõmm pudistas natuke, aga sai palli ikkagi kätte. Olukord algas jälle Välja heast eeltööst.
20:39
Martti Kallas:  Ivanov otsib 20 meetri pealt alanurka, aga napilt mööda!
20:39
Martti Kallas: Vahetus  53. Ištšenko puhkama, Švedovski platsile.
20:39
Martti Kallas: VäravKURAKSIN! JA FLORA ON EES!
20:40
Siim Pulst: Hoiatus  39. minutil võttis Ristikivi küüniliselt maha Kapperi.
20:40
Martti Kallas: Zenjov tsenderdab vasakult äärelt, Kuraksin paneb põrke järel pea vastu ja pall on võrgus.
20:41
Martti Kallas:  Tšendei lööb, Nõmm toob alt ära!
20:43
Martti Kallas:  Švedovski pääses kasti joonelt proovima, aga Nõmm tõrjub raskustega. Legion on mängu sisse saanud!
20:45
Siim Pulst:  Poolaja lõpuminutid kulgevad Pärnus külalismeeskonna üsna rahuliku kontrolli all. Vaprus pole juba ammu millegagi ähvardada suutnud.
20:46
Martti Kallas:  Vassiljevi karistuslöök otsis vasakut ristnurka, aga läks üle.
20:46
Siim Pulst:  2 lisaminutit.
20:48
Martti Kallas:  Vahetus62. Flora võtab ära Vassiljevi, Poom tema asemele.
20:48
Siim Pulst: Pärnus vaheaeg! Tammeka juhib teenitult. Poolaja teine pool oli pallivaldamise poolest võrdsem, aga paremad väravavõimalused langesid ikkagi tartlastele. Tammeka väravavaht pole pidanud tegema ainsatki tõrjet.
20:51
Martti Kallas:  Ivanov on pahasti haiget saanud ja istub murul.
20:54
Martti Kallas:  Hoiatus68. Soomets läheb keskväljal Nikolajevile jalga.
20:54
Martti Kallas: Nüüd on Dõmovil valus. Hoiab alaseljast kinni, aga vist on kõik ikkagi korras. Ja Ivanov tuleb ka tagasi platsile.
20:59
Martti Kallas:   Aga Ivanovil on ikkagi päris valus ja tema mäng saab läbi ka.
20:59
Martti Kallas:  Vahetus Vahetus73. Ivanovi asemele tuleb Timofejev, Flora asendab Kuraksini Lepikuga.
21:02
Martti Kallas:  Pankov kingib palli Florale, aga Kolobov viskub Poomi sööduüritusele ette. Nurgalöök Florale.
21:03
Siim Pulst: Teine poolaeg läks Pärnus!
21:04
Martti Kallas:  Vaherna loob teravust ja üritab tsenderdada, Lukka paneb jala vahele.
21:04
Kas jalgpallikogukonnast keegi Arvamusfestivalile Pohlakule oponeerima ei julge minna? Kink või Lepistu näiteks? Või ei lubata?
21:05
Martti Kallas:  Arvamusfestivali reeglitega ma kursis ei ole, aga seda arutelu kuulaks tõepoolest põnevusega.
21:05
Martti Kallas: Volodini terav tsenderdus otsib värava eest Vahernat, aga jääb ründajast liiga kaugele.
21:06
Siim Pulst:  Värav 1:1! Tiismaa viigistas!
21:06
Külastaja Hyrax kommentaar
Kui Flora mängu ei juhiks siis oleks eriti tumedad pilved Flora kohal, aga praegu veitsa tumedad pilved. Mängupilt on küll midagi erakordset - Flora ei saa kuidagi Legioniga hakkama ja see on ime, et siiani pole Flora sisse saanud
21:07
Siim Pulst:  Veensalu madal tsenderdus vasakult ja nii täpselt kaitsjate vahele, et Tiismaa sai selle viielt meetrilt väravasse suunata.
21:08
Martti Kallas:  Esimesel poolajal raiskas Flora muidugi omajagu, aga teine pole seni midagi muljetavaldavat pakkunud, jah. Legion on saanud mitmel puhul väga korralikult proovida. Sellise mängupildiga läheks Floral eurosarjas keeruliseks.
21:09
Martti Kallas:  Poom proovib paarikümnelt meetrilt, Baturins lükkab palli üle lati.
21:11
Siim Pulst:  Vaprusel nurgalöögi järel mitu ohtlikku olukorda järjest, aga viimane teravus jäi puudu. Tammeka on natuke liimist lahti poolaja alguses.
21:11
Martti Kallas:  Grankin jäi pärast kahevõitlust Soometsaga pikali maha, aga ajab end nüüd püsti.
21:11
Mis teema Ojamaaga on? Välismaa? Langenud soosingust välja?
21:11
Siim Pulst:  Nurgalöök ka Tammekale, aga Välja pall tuli kohe kastist välja.
21:12
Martti Kallas:  Üleeile mängis duubelmeeskonna eest 45 minutit, päev varem esinduse eest pool tundi. Võidakse vabalt lihtsalt puhkust anda.
21:14
Martti Kallas:  Legion üritab järjepidevalt teravust tekitada. Jahitakse viigiväravat.
21:14
Siim Pulst:  Tammekale veel üks korner, need nüüd 4:4 viigis. Välja tsenderdus klaaritakse aga taas kohe kaitsjate poolt.
21:15
Siim Pulst:  Ja viies korner Tammekale, Välja ise teenis ja andis. Seekord kukkus pall ohtlikult mängijate vahele maha, aga esimesena jõudis jaole Nõmm.
21:16
Martti Kallas:  Neli üleminutit.
21:17
Siim Pulst:  Ja veel üks korner. Sellest küll midagi kuigi ohtlikku ei sündinud, aga Vaprus on päris korraliku territoriaalse surve all.
21:18
Martti Kallas:  Hoiatus90+2. Joel Indermitte teenib Flora pingil liigse emotsionaalsuse eest kaardi.
21:19
Siim Pulst:  Ohtlik rünnak Tammekalt ja hea tsenderdus Addylt, aga Kase sai värava eest palli klaariks.
21:20
Siim Pulst:  Nurgalöök number seitse Tammekalt. Kase klaaris.
21:20
Siim Pulst:  Väljalt nüüd mängulises olukorras terav pall värava eest läbi, aga kedagi see ei puutunud. Tammeka surub, aga viimane teravus on puudu.
21:21
Martti Kallas:  Kohtumine on lõppenud! Legion pingutas kõvasti, aga peab siiski Florale alla vanduma. Teine poolaeg oli tõtt-öelda päris võrdne, aga Daniil Kuraksini tabamus annab võidu ikkagi rohevalgetele. Mina tänan!
21:24
Siim Pulst: Vahetus  Laaneots sisse, Laabus välja. 66. minutil.
21:25
Siim Pulst:  Tammekal oli kasutada veel üks nurgalöök, aga sealt ei sündinud midagi.
21:29
Siim Pulst:  1978 pealtvaatajat on kokku loetud. Pole paha!
21:30
Siim Pulst: Vahetus Tammeka teine vahetus 72. minutil: Veelma sisse, Mätas välja.
21:32
Siim Pulst: Väiksed vigastuspausid on sellest mängust igasuguse tempo ära võtnud.
21:33
Siim Pulst:  Vallik proovis ülikaugelt. Ülimööda.
21:36
Siim Pulst: Vahetus Vapruse sunnitud vahetus 79 minutil: Limberg sisse, krampidega hädas olnud Ristikivi välja.
21:37
Siim Pulst:  NÕMM PÄÄSTAB!
21:38
Siim Pulst:  Veelma lõi 79. minutil teravust värava ees ja söötis lõpuks välja Purile, kelle ühepuutelöök 15 meetrilt langes Nõmme saagiks.
21:38
Siim Pulst:  Ja veel üks supertõrje Nõmmelt! Veelma eeltöö järel sai Kapper kastist löögile, aga Pärnu noore väravavahi pantrihüpe oli tasemel!
21:40
Siim Pulst:  81. minutil jäi Väljal nüüd napilt puudu, et Addy tsenderdus viielt meetrilt värava suunas lükata.
21:43
Siim Pulst: Vallik algatas Pärnule lubava kontra, aga sealt ei jõutud lõpuks ikkagi löögile.
21:43
Siim Pulst: Hoiatus  Küll aga võeti välja karistuslöök, kui Veelma võttis 25 meetri peal maha Margi.
21:44
Siim Pulst:  Veensalu karistuslöök lendas aga müüri kaudu Kiidjärve lihtsaks saagiks.
21:47
Külastaja Oi kommentaar
Publiku rekord see aasta
21:47
Siim Pulst:  Nii on.
21:47
Siim Pulst:  Kümnes nurgalöök Tammekale, aga pall tuli jälle kiiresti kastist välja.
21:48
Siim Pulst:  4 lisaminutit.
21:50
Siim Pulst: Hoiatus Eemaldamine Veelma üritas võtta penaltit välja, aga saadeti hoopis teise kollasega minema!
21:52
Siim Pulst:  Välja proovis kaugelt. Ikka mööda.
21:52
Kuna floral euro mäng? Ja kellega karvupidi kokku minnakse
21:52
Siim Pulst:  7. juulil SJK-ga.
21:52
Ehk teete selgeks, et kuidas Pärnu iga aasta lükkab pealtvaataja numbriks jätkuvalt suuremaid numbreid kui nende 1500 staadion tegelikult mahutab?
21:52
Ja olgugi, et staadionil on tühje kohti ka ikkagi
21:53
Siim Pulst:  Lõpuvile! 1:1!
21:53
Siim Pulst: Hoiatus  Ja Veensalu sai lõpuvile järel veel ka kaardi.
21:54
Siim Pulst:  Oli vinge mäng, eelkõige just publik muutis selle vingeks. Kõigil on niimoodi parem tuju, nii mängijatel, pealtvaatajatel kui ka televaatajatel.