Kuuldavasti peaks praegu Helsingis olema vãhemalt 1800 Reali, 8000 Frankfurdi kui ka 150 Maribori fänni ...
Kris Ilves: Tere õhtust! Real on kindel soosik ja seda arvavad ka kihlveokontorid.
Kris Ilves: Real jookseb väljakule sellises koosseisus:
20:17
Kris Ilves: Eintracht ei ole veel algkoosseisu avaldanud.
20:33
Külastaja mudis kommentaar
Meeldivat jalgpalliõhtut! Loodan, et Real kaotab. Üks kõige ebameeldivamaid klubisid. Eintrachti võit oleks korralik üllatus, aga mitte võimatu.
20:45
tunnike veel 😍
20:45
Lõppseis 3:1 Realile.Mark My Words!
20:50
Kris Ilves: Ja nüüd on selge ka Eintrachti algkoosseis, mis näeb välja selline:

Kevin Trapp, Evan N'Dicka, Tuta, Almamy Toure, Christopher Lenz, Sebastian Rode, Djibril Sow, Ansgar Knauff, Jesper Lindström, Rafael Santos Borre, Daichi Kamada.

20:55
Götze pingil või üldse väljas?
20:55
Kris Ilves: Pingil olemas.
20:56
Kasper Elissaar: Tere õhtust suvisest Helsingist! Rahvas koguneb vaikselt olümpiastaadionile. Esimese fännimöirge panid teele Reali fännid. Eintrachti omad pole end sellises koguses veel tribüünile vedanud.
20:56
Kris Ilves: Nüüd ka siis Eintrachti postitus sotsiaalmeediast:
20:58
Kasper Elissaar: Aga ühes tundub küll Carlo Ancelottil õigus olema: tänane staadion on suuresti valge. Põhjusel, et valge on Reali fänn ning tänase võõrsilmeeskonna Frankfurti uue hooaja põhisärk on samuti valge. Täna mängivad nad siiski võõrsilvormis, mis on must ja seostub eelnevate hooaegade põhivormiga.
20:59
Kasper Elissaar: Nüüd joonistus välja aga tänane jõudude jaotus. Kui Reali tulihingelisemad on koondunud ühe otsa konkreetsesse sektorisse, siis teine ots, mis on kaetud hõremalt, aga laiemalt, on kõik Eintrachti fännide päralt. Ehk hoolimata praegusest hõredast formatsioonist kui just häält tehti, tegi pool staadionit.
21:00
Kasper Elissaar: Pean ütlema, et olen linnapildis proovinud ka jälgida, kumma fänne rohkem silma jääb, aga kuna tõesti mõlemad kannavad palju valget, ei ole selget visuaalset eristumist. Paljud kohalikud soomlased kannavad Reali sümboolikat.
21:05
Kasper Elissaar: Mänguni on veidi alla tunni ja juba jagatakse laiali tänased esimesed auhinnad.

Frankfurti mees Ansgar Knauff saab Euroopa liiga eelmise hooaja parima noormängija tiitli. Reali ääreründaja Vinicius Junior teenib Meistrite liiga hooaja parima noormängija tiitli. Ning Karim Benzema pärjati just Meistrite liiga hooaja parima mängija tiitliga.

21:06
Kasper Elissaar: Kui Knauff sai lihtsalt aplausi osaliseks, siis Viniciust tahtsid sakslased hakata välja vilistama, aga kuna samal ajal tulid Frankfurdi väravavahid sooja tegema, pidid nad vilekoori lõpetama. Benzema puhul oli staadionit kuulda suuremat juubeldamist.
21:08
Kasper Elissaar: Värske ilmateade ütleb, et sooja on 18 kraadi. Taevas on veel veidi päikest, aga see loojub peagi.
21:12
2019 vaatasin Flora - Eintracht mängu Tallinnas ja nende fännid olid väga tasemel kogu oma show ja püroga. 13 mängija sõna otseses mõttes, nii see võiduvärav Florale ära löödigi. Loodetavasti täna sama. Eintrachti fänne kindlasti Helsinkis kordades rohkem kui siis Tallinnas.
21:13
Kasper Elissaar: Mul on kogemus ka Eintracht - Flora võõrsilmängult ja see kogemus jääb mulle väga-väga pikaks ajaks meelde. Need on Euroopa tippfännid.
21:13
Kasper Elissaar: Real Madridi väravavahid saabusid soojendusele.
21:14
Kasper Elissaar: Ja ovatsioonide saatel tulevad ka Eintrachti väljakumängijad.
21:20
Külastaja Hei kommentaar
Kus see väljak asub, aadressi teab keegi?
21:21
Kasper Elissaar: Paavo Nurmi tee 1, Helsingi. Väga lihtne.
21:22
Kasper Elissaar: 38 minutit avavileni ja Reali väljakumängijad saabuvad soojendusele.
21:40
Kasper Elissaar: Eintracht lõpetas soojenduse. Reali mehed teevad veel pealelööke.
21:41
21:42
Kasper Elissaar: Reali algkoosseis tegi veel viimased jooksud ja läksid niisamuti riietusruumi ära. Nende soojendus palliplatsil kestis täpselt 19 minutit. Ajad, kus end tund aega väljaku peal soojaks aeti, on möödanik.
21:51
Kris Ilves: Nonii, üheksa minutit avavileni. Need, kes vaatavad Eesti võrkpallikoondise mängu Fääri saartega, siis keskenduge nüüd jalgpallile, sest UEFA superkarikas ootab omanikku. Võrgus on asjad juba ammu selged.
21:52
Kasper Elissaar: Staadionil algab praegu avatseremoonia.
21:55
Külastaja Y kommentaar
Eitea kas Reali kaotus oleka sokk ja ancelotti minek
21:56
Kris Ilves: Real on küll favoriit, aga nende kaotus ei oleks šokk. Ja isegi kui Real kaotab 0:5, siis Ancelotti kindlasti jätkab ametis.
21:57
Külastaja Raigo kommentaar
Olen küll kuskil näinud aga ära unustanud et mitu inimest staadion mahutab?
21:58
Kris Ilves: 36 200 pealtvaatajat mahutab staadion.
22:01
Kris Ilves: Pall on mängus!
22:04
Külastaja kalev kommentaar
uus hooaeg, sama viaplay?
22:05
Kris Ilves: Mängitud peaaegu neli minutit, aga pildikatkestusi on juba päris palju olnud, jah.
22:05
Mis ma ainus kellel see viaplay juba 2 korda juba jamanud täna?
22:07
Kris Ilves: Ei ole ainus. Aga kiruge Viaplayd kuskil foorumis, näiteks Soccerneti foorumis, hoiame selle LIVE-ülekande sellest vaba ja keskendume mängule. Jah, on probleemid, aga siin räuskamine seda ei lahenda.
22:08
Kris Ilves: Ja kui mängust rääkida, siis Real ei ole seda enda kontrolli alla saanud. Rabe algus mõlemalt meeskonnalt.
22:08
Kasper Elissaar: Kuigi Eintracht andis end paberile 3-4-2-1 asetuses, siis reaalsuses ollakse praegu seni kaitses 5-4-1 asetuses. Palliga pole saadud veel väga rünnakul mängida.
22:08
Külastaja Kess kommentaar
Realil algrivistuses 1 hispaanlane ja 1 sakslane, Eintrachtil 4 sakslast
22:08
Külastaja Ma kommentaar
Loodan, et Ott täna räuskama ei hakka. Hetkel norm vaikne. Mees tagasi tõmmanud. Siin ka soccerneti nimeall viimaselajal
22:08
ei hullu! peaasi et Eintracht võidab
22:10
Külastaja Kaido kommentaar
Kaks kommentaari ja sa ütles räusake kuskil mujal? Sellepärast, sn on viaplayga seotud ei julge sa midagi öelda?
22:11
Kris Ilves: Neid kommentaare oli rohkem, sina nägid kahte. Ma siiralt tahan, et see LIVE-ülekanne keskenduks mängule ja need inimesed, kes tahavad siit infot mängu kohta saada, saaksid ka selle kätte, mitte ei peaks lugema mingit muud jama.
22:11
Kasper Elissaar: Pool staadionit hüppab Eintrachti fännilaulu rütmis. Kihvt vaatepilt.
22:13
Kris Ilves: Courtois'lt supertõrje, kui Lindström pääses kaitseliini taha jooksu, aga oli ka suluseis.
22:15
Kris Ilves: Järjekordne supertõrje Courtois'lt. Seekord pääses Kamada väravavahiga silmitsi ja suluseisu polnud, aga Courtois päästis Reali.
22:15
Külastaja Taavi kommentaar
Kas Marcelo ka kusagil veel mängib?
22:16
Kris Ilves: Marcelo peaks olema vabaagent.
22:16
Kris Ilves: Vinicius tekitas vasakul äärel teravust ja trikitas kahest mängijast mööda, aga pall läks liiga pikalt ette ja lööki lõpuks ei tulnud.
22:17
Külastaja Vara-Kruus kommentaar
Igatsen Vara-Kruus aegu
22:18
Kris Ilves: Supervõimalus nüüd Realil. Valverde ja Benzema mängisid Viniciuse heast kohast löögile, aga Tuta blokeeris enne väravajoont!
22:18
Reali keskväljakolmik juba oma 4-5 aastat sama püsinud. Vahepeal Valverde oli ka mängus, aga põhikoosseis sama.
22:20
Kris sa oled ainuke live tegija , kes ei kasuta musta kirja kui on tõesti super tõrjed või olukorrad?
22:22
Kris Ilves: Kusjuures praegu oleks võinud küll, et need paremini esile paistaksid, aga esimese puhul läks meelest ja siis mõtlesin, et hoian samasugust joont.
22:22
To mudis 4-5a aga siiani toimib edukalt, els vaikselt hakatakse seda ka lõhkuma selleks ka uued täiendused camavinga ja touchi näol
22:23
Okei. Loodan et nyyd aiis muudad oma joont 😆😆
22:23
Kris Ilves: Ma luban, et kui keegi värava lööb, siis märkad seda siin :)
22:24
Aga mängust, siis väga ettevaatlik ja rahulik mäng
22:25
Kris Ilves: Eintracht proovib nii vasakult kui ka paremalt. Knauff sai ka löögile, aga Courtois tõrjus.
22:27
Kris Ilves: Jah, eelmise hooaja järel lõpetas Reali-karjääri. Praegu peaks vabaagent olema.
22:27
Kuidas te siis oma live teete kui ülekanne jamab? Vaatate mujalt?
22:28
Kris Ilves: Jah, lisaks praegu on Kasper ju kohapeal olemas, kui mina ei peaks mingil põhjusel saama laivitada. Premium liiga mängudel on päris tihti ka laivitajad staadionil kohapeal.
22:29
Kris Ilves: Lenz ja Carvajal põrkasid juba teist korda selles mängus päris jõuliselt kokku.
22:32
Kris Ilves: Eintracht sai 31. minutil mängu esimese nurgalöögi, aga Reali kaitsjad said selle klaaritud.
22:32
Saksa sats võiks võita kuna alati äge näha kui keegi uus võidab.
22:35
Kris Ilves: Lenz tegi Carvajali vastu vea ja Real sai karistuslöögi, kuid Kroosi tsenderduse Eintrachti kaitsjad klaarisid.
22:38
Kris Ilves: Vinicius tegi madala pealelöögi ja otsis tagumist nurka, aga Trapp lükkas palli üle otsajoone. Väga hea tõrje Eintrachti väravavahilt!
22:38
Kris Ilves: Värav JA REAL SAI 37. MINUTIL VÄRAVA KÄTTE! DAVID ALABA!!!
22:39
Kris Ilves: Real sai pärast Trappi tõrjet nurgalöögi. Benzema võitis õhuvõitluse ja suunas palli posti kõrvale, kus Casemiro lükkas selle peaga edasi Alabale, kes lõi tühja. Lihtne on see jalgpall.
22:40
Kris Ilves: Eintrachtil oli kohe poolvõimalus vastu, aga lõpuks see väga ohtlikuks ei kujunenud.
22:42
Kris Ilves: Benzema sai esimest korda ohtlikult löögile. Kroos leidis staarründaja hea sööduga kastijoonelt, Benzema võttis palli omaks ja vajutas pealse või välisküljega peale, aga napilt posti kõrvalt mööda.
22:43
Kris Ilves: Ja veel proovis Benzema, aga see löök blokeeriti. Tagasipõrkunud pallil oli jaol Casemiro, kelle kauglöögi tõrjus Trapp.
22:43
Kris Ilves: Real on nüüd arvestatava surve peale saanud.
22:45
Kasper Elissaar: Reali videoanalüütikud läksid tribüünilt alla riietusruumi, et vaheajal Ancelottit juba kõige olulisemate klippidega abistada.
22:47
Kasper kas tekkis ka silmside?
22:47
Kasper Elissaar: Ei tekkinud.
22:48
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud ja Real juhib David Alaba väravast 1:0. Eintracht alustas päris lubavalt ja Kamadal oli väga hea võimalus, aga Courtois tõrjus. Seejärel raiskas ka Real mõned olukorrad, aga lõpuks jõudis Alaba sihile.
22:50
Kris Ilves: Pallivaldamine 67%-33% Reali kasuks, pealelöögid 7-4 (raamidesse 3-2) Reali kasuks ja nurgalöögid 3-1 samuti Realile.
22:53
Kasper Elissaar: Kuigi UEFA superkarikas, siis staadionil on täitsa suure mängu tunne. Nii atmosfääri kui ka võistkondade esituse mõttes. Kumbki ei taha liiga suuri riske võtta.
22:54
Külastaja Slava käsi kommentaar
Krisi joon LIVE räuskamisest puhas hoida on mõistlik sest siis saab vähemalt mängu kohta infot siit, kui striim alt veab. Räuskamine on siinkohal täiesti mõistetav, aga paugutage parem uudise all kommentaariumis, Viaplay FB lehel või kuskil veel. Loeks siit ikka mängu enda kohta, mitte mingsuguse totaalerrori kohta.
23:04
Kris Ilves: Mäng jätkub!
23:05
Kris Ilves: Kumbki meeskond veel vahetusi ei teinud.
23:08
Kas nüüd kõikjal tipus 5 vahetust?
23:08
Kris Ilves: Peaks olema küll, jah.
23:10
Kris Ilves: Teine poolaeg on alanud rahulikult, aga Real teeb kõrgelt pressi ja Eintracht on sellega veidi hädas.
23:10
Kris Ilves: Lindström pusis ja pusis Casemiroga ning lõpuks otsis värava eest meeskonnakaaslast, kuid Reali mängijad lugesid selle söödu läbi.
23:14
Kris Ilves: Mendy tsenderdus jõudis kuidagi Viniciuseni, kes läks vasakuga ka löögile, aga Trapp suutis rikošetist tulnud palli tõrjuda. Reali teine värav oli lähedal.
23:15
Suure mängu tunne😂🤦🏻‍♂️ Mismõttes väiksed tegelased, suurt jalgpalli maha teevad?
23:16
Kasper Elissaar: Keegi ei tee midagi maha. Aga superkarikad ei ole kunagi võrdväärsed liiga või tavalise karikaga, mis on klubide jaoks väga-väga olulised. Nii on aeg-ajalt superkarikates olemine ja õhkkond lõdvam ja tagasihoidlikum. Täna sellist asja pole. Tõsine andmine käib.
23:17
Kris Ilves: Vahetus Vahetus Esimesed vahetused Eintrachtil 58. minutil: Rode ja Lindström välja, Kolo Muani ja Götze sisse.
23:20
Ma arvan see siiski ajakirjanike väljamõeldis. See ikka suurem karikas kui mõne satsi turnee lambi karikas nelja satsi vahel mängimise eest
23:20
Kris Ilves: Casemiro vajutas 61. minutil karistusala joone juurest latti! Hea löök, Trapp lendas, aga pall rakstas latti.
23:21
Kasper Elissaar: Muidugi on see suurem karikas kui mingi sõprusturniiri oma. Ja tänase puhul on näha, et läheb osapooltele ka väga korda. Igas mõttes korralik algus uuele eurohooajale.
23:21
✌️
23:23
Kris Ilves: Knauff mängis ennast karistusalas parema jala välisküljega löögile, aga löök jäi pehmeks ja Courtois püüdis.
23:24
Kris Ilves: Värav REALI TEINE 65. MINUTIL! KARIM BENZEMA!!!
23:25
Kris Ilves: Mendy andis suurepärase söödu vasakule äärele Viniciusele, kes leidis karistusalast Benzema, kes omakorda lõi palli kindlalt väravasse. Trapp sai küll käe vahele, aga see oli pigem juhus ja pall ikkagi väravas.
23:26
Kris Ilves: Vahetus Reali esimene vahetus 66. minutil: Modric välja, Rodrygo sisse.
23:27
Kris Ilves: Eintrachtilt korralik tsenderdus karistusalasse, aga seal oli teisel korrusel peremees Militao.
23:28
Kris Ilves: Vahetus Eintrachti kolmas vahetus 70. minutil: Toure välja, Alario sisse.
23:31
Kris Ilves: Real kombineeris väga ilusti, aga lõpuks kombineeris üle. Valverde viimane sööt Benzemale kohale ei jõudnud.
23:34
Kris Ilves: Vahetus Reali teine vahetus 76. minutil: Valverde välja, Camavinga sisse.
23:37
Kris Ilves: Tundub, et see mäng on tehtud, aga jääb veel oodata, kas lüüakse veel väravaid, kas näeme ka kaarte (seni pole jagatud ühtegi kaarti) ja kas Alaba tähistab tooliga.
23:40
Kris Ilves: Real jooksis kontrasse, aga Vinicius ei leidnud kohe seda õiget lahendust. Lõpuks vajutas Kroos kaugelt peale, aga ei saanud raamide vahele.
23:41
Kris Ilves: Selline fakt ka veel siia õhtusse:
23:43
Kris Ilves: Eintracht on küll natuke ärganud, aga ei midagi ohtlikku ja Realil on asjad kontrolli all.
23:44
Kris Ilves: Vahetus Reali viimased vahetused 85. minutil: Vinicius, Kroos ja Carvajal välja ning Ceballos, Tchouameni ja Rüdiger sisse.
23:49
Kris Ilves: Eintracht proovib, aga asjad ei õnnestu ja pinge on mängust kadunud.
23:49
Kris Ilves: Teisele poolajale lisati kolm minutit juurde.
23:50
Kasper Elissaar: Reali fännid laulavad "Campeone, campeone ole ole olee!".
23:51
Kris Ilves: Hoiatus Ja mängu esimene kollane kaart läks 90+2. minutil Alariole.
23:52
Kris Ilves: Kõik. Mäng on lõppenud ja Real krooniti 2:0 võiduga igati teenitult UEFA superkarika võitjaks. David Alaba viis esimesel poolajal Reali juhtima ja lõppseisu vormistas teisel poolajal Karim Benzema.
00:00
Kris Ilves: Minu poolt aitäh ja head ööd! Kui und veel ei ole, siis oodake Kasperi mängu ülevaadet Helsingist!