Pühapäev, 14. august 2022
16:43
Siim Pulst:  Tere õhtust! ETV2 otseülekande Premium liiga 23. vooru viimasest kohtumisest on kohe algamas, nii et lükkame ka siin jutud käima. Vastamisi Paide Linnameeskond ja FC Kuressaare.
16:45
Siim Pulst: Kas teil on tekkinud ka harjumus telemängu eelset stuudiot vaadata? Pean tunnistama, et ise olen seda vaadanud harva, aga kui olen, siis olen kvaliteediga küll rahule jäänud.
16:46
Siim Pulst: Igatahes ootab meid täna tõeline maiuspala, sest Kuressaare on sel hooajal isukalt esinelikult punkte hammustanud ning tagatipuks tuleb Paide mängule, jalgades värske euromäng Brüsselis.
16:47
Siim Pulst: Paide on saanud kahest mängust Kure vastu kätte vaid ühe punkti. Kas nüüd normaalne jõudude tasakaal taastub või avaneb hoopis võitlus neljandale tabelikohale? Tea kas seda üldse suureks üllatuseks saakski lugeda, kui Paide ka täna libastuks.
16:49
Siim Pulst: Vaatasin üle, et enne eelmist kahte omavahelist mängu hindasid kihlveokontorid Kure võidukoefitsiendiks umbes 9. Tänase mängu eel on selleks aga 7.
16:53
Siim Pulst: Algkoosseisudest nii palju, et suuri üllatusi pole kummalgi poolel. Paidel puudub vigastatud Kaimar Saag ja natuke on euromängu järel koosseisu ka roteeritud. Kurel on pingile langenud Sander Alex Liit, mis eeldatavasti tähendab seda, et keskkaitses mängib täna Rauno Tutk.
16:59
Külastaja ? kommentaar
miil jälle kadunud, uus vigastus või vanad jamad?
17:00
Siim Pulst: Kui ma ei eksi, siis Miil olevat pisut liiga vara tagasi tulnud ja siis uuesti vigastada saanud. Igatahes vigastatud ta on.
17:00
Külastaja A kommentaar
Üllatav, et Aksalu alustab, et ei saanud vaba päeva, huvitav kus Jarju on
17:01
Siim Pulst: Ei tea, kus Jarju on, aga lihtsalt roteerimise pärast Karel Voolaid täna ilmselt ei roteeri. Kaks korda on Kuressaare vastu kõrvetada saadud, pigem pannakse täna parim võimalik koosseis välja. Väravavahi puhul füüsiline väsimus vast nii väga ei sega.
17:07
Siim Pulst: Kuressaare on võtnud sel hooajal juba Paidelt neli punkti, Levadialt ja Kaljult ühe punkti ning jõudsid viimati ülilähedale ka Flora vastu, enne kui pilt siiski käest libises. Ja tabeli alumise poole vastu pigistatakse muudkui punktid välja. See kõik ongi viinud olukorrani, kus tänane võit tõstaks nad Paidest vaid kahe punkti kaugusele. Tõsi, Paidel jääb veel kaks mängu varuks.
17:08
Siim Pulst: Neljas koht on ülihinnaline, sest tagab tõenäoliselt uueks hooajaks eurosarjapääsme. Et eurokoht päris kindel oleks, selleks tuleb lõpetada esikolmikus, ja seda Paide kindlasti hooaja lõpufaasis ka teha üritab. Nõmme Kalju püüdmiseks ei ole neil aga enam kuigi palju eksimisruumi.
17:10
Siim Pulst:  Coolbet peab täna kõige tõenäolisemaks väravalööjaks Ebrima Singhatehi, kelle väravale panustades on võimalik raha tagasi saada 2,25-kordselt. Samas on ta aga sel nädalal minu fantasy-tiimi kapten, nii et tõenäolisem on nulliring :)
17:11
Välismängijate piirangu pärast pole Jarjut ilmselt
17:13
Siim Pulst:  Õige jah, viis leegionäri ju koosseisus olemas. Neli põhis ja uusim täiendus Foday Darboe pingil.
17:16
Rooba mikker vâga vaikne
17:17
Siim Pulst: Paide pani palli mängu!
17:19
Siim Pulst:  Nagu eeldatud, tegutsebki Tutk täna keskkaitses. Mängitakse tavapärases 3-4-2-1 asetuses. Männilaan tipus, Laht ja Reinkort teda toetamas.
17:20
Siim Pulst:  Singhatehilt kolme minuti täitudes juba päris hea pealelöök, aga Paplavskisel õnnestus see üle lati lükata. Järgnenud korneri said kaitsjad klaariks.
17:23
Siim Pulst:  Väga intensiivne algus. Paide domineerib, aga Kure tuleb ka igal võimalusel täie hooga vastu.
17:26
Siim Pulst: Yusifil jäi vähe puudu, et 9. minutil Frolovi nurgalöök peaga väravasse suunata.
17:29
Siim Pulst:  Reinkort võttis ka Kuressaarele esimese korneri välja. Yusif blokeeris tema löögiürituse üle otsajoone.
17:29
Siim Pulst:  Tsenderdus langeb aga otse Aksalu kinnaste vahele.
17:33
Siim Pulst:  Soomre slalomeeris Paide kastis ja pani terava palli värava ette, kus Männilaan üritas palli kannaga värava poole suunata, aga kaitsjad jäid ette.
17:33
Siim Pulst:  Singhateh lajatas 30 meetri pealt peale, Paplavskis oli kergelt hädas ja tõrjus üle lati.
17:34
Siim Pulst:  Nurgalöögi järel proovis Singhateh veelkord ülikaugelt, aga seekord takerdus pall mängijatesse.
17:34
Siim Pulst: Hoiatus  Kelder võttis 17. minutil Tambedou maha.
17:36
Siim Pulst:  Frolovi karistuslöök võttis müürist rikošeti ja tõi kaasa nurgalöögi. 4:1 peaks need olema Paide kasuks. Seekord sealt aga midagi ohtlikku ei sündinud.
17:38
Siim Pulst: Tambedou jättis 20. minutil löömata! Paide tuli Kure kõrge surve alt välja, Salistelt pikk sööt ette ja Simon lükkas kõrvale Tambedoule, kel oli vaja pall vaid väravavahist mööda lükata, aga ta veeretas selle ka postist mööda!
17:39
Siim Pulst:  Aksalu tõrjus Männilaane nullnurga-löögi ohtlikult värava ette, aga sealt tuli vaid nurgalöök. Nurgalöögi järel läks Pajunurm kaugelt löögile, aga Aksalu püüdis probleemideta.
17:39
Siim Pulst:  Korralik värava alt värava alla möll käib!
17:40
Siim Pulst: Hoiatus  Saliste mängis üsna küüniliselt käega.
17:41
Siim Pulst:  Järgnes Pajunurme karistuslöök 25 meetri pealt. Proovis otse peale lüüa, aga löök ebaõnnestus.
17:41
Siim Pulst:  Teenitud joogipaus. Midagi tagasi pole hoitud.
17:42
Külastaja Saarlane kommentaar
Saliste siiski vôttis vôimaliku 1-1 olukorra selle kàega àra..
17:43
Siim Pulst:  Et pidanuks punane olema lausa?
17:46
Siim Pulst: Paide mängib täna selgelt tasakaalust väljas 4-2-3-1 asetust, kus vasakäär Singhateh on väga ründav, aga paremäär Frolov toetab omakorda palju keskpoolkaitsjaid.
17:48
Siim Pulst:  Paide tipus tegutseb Piht, aga tema on seni küll üsna nähtamatu olnud. Peamine oht tuleb Paidel kas Singhatehi või Pihti all tegutseva Tambedou pealt.
17:50
Siim Pulst:  Kuressaare ähvardab aegajalt standardolukordadega, aga nüüd juba 12-13 minutit ei ole kummalgi meeskonnal korralikke väravavõimalusi tekkinud.
17:53
Siim Pulst:  Lubav kontravõimalus Paidel, aga Mööli otsustav sööt ebaõnnestus.
17:54
Siim Pulst: Yusif sai Frolovi nurgalöögi järel jälle hästi peaga löögile, aga pall lendas otsejoones Paplavskise suunas.
17:55
Siim Pulst:  Teine järjestikune nurgalöök tõi samuti pisut ärevust Kuressaare värava ette, aga pealelöögini ei jõutud. Nurgalöögid 6:2 Paide kasuks.
17:56
Siim Pulst:  Singhateh murdis kolme kaitsja vahelt kasti ja kui kaitsjad lõpuks jaole jõudsid, põrkas pall ette Tambedoule, kelle löök jättis aga taas soovida.
17:58
Siim Pulst: Hoiatus  Pajunurm võttis paremalt äärelt tõusnud Pihti maha.
17:59
Külastaja Pöide kommentaar
Kas Deabeasi uue klubi kohta pole ikka miskit infot ?
17:59
Siim Pulst: Vaikus jah.
18:03
Siim Pulst: Poolaeg läbi! 0:0!
18:03
Külastaja Jaak kommentaar
Deabeas pidi Hiina kõrgliigasse minema ;)
18:04
Siim Pulst:  Poolaja lõpuosas sai Paide vahepeal korraliku surve peale. Kokkuvõttes oli neil kolm-neli head väravavõimalust, Kurel nii konkreetseid šansse ei olnud. Aga poolvõimalusi oli näiteks ohtrate standardolukordade näol ka Kuressaarel.
18:19
Siim Pulst: Teine poolaeg läks!
18:20
Siim Pulst: 19 sekundit ja Piht sai ideaalse variandi, kui läbisööt ta Paplavskisega silmitsi viis, aga Kure väravavaht tegi end suureks, Piht oli pisut terava nurga alt ja tabaski kindameest.
18:21
Siim Pulst:  Nurgalöögijärgselt oli taas Yusif ohtlikult löögile pääsemas, aga seekord raame üles ei leidnud.
18:22
Siim Pulst: Jälle nurgalöök ja jälle Yusif, aga nüüd klaaris Pajunurm värava eest tema pealöögi!
18:23
Siim Pulst: Ja veel üks korner, aga siit nüüd midagi erilist ei sündinud. Korralik surve teise poolaja alustuseks, kolme minutiga kolm kornerit.
18:23
Külastaja Fan kommentaar
Siim,kas sa tead mis seis on Paide halliga praegu?
18:24
Siim Pulst:  Ei ole kahjuks üldse kursis selle teemaga.
18:25
Siim Pulst:  Singhateh leidis kastis ruumi, aga otsustas söödu kasuks ja see ebaõnnestus. Kontrarünnakul oli omakorda Männilaan jooksu pääsemas, aga Pelt jõudis viimasel hetkel löögile ette viskuda.
18:27
Siim Pulst:  Paide surve on päris võimas, aga otsustavate lahendusteni ei jõuta kuidagi.
18:31
Siim Pulst:  Selline tunne tekib, et Paide jookseb lihtsalt vastu seina. Lükkavad Kure kasti ümber söötu nagu noored jumalad, aga otsustavat käiku ei leia.
18:34
Siim Pulst:  Ojamaalt lubav kross, aga Veeingult ülioluline sekkumine ja tulemuseks oli Paide nurgalöök.
18:34
Siim Pulst:  Pajunurm võttis nüüd Mööli tsenderduse ründaja nina alt ära ja Paide 11. nurgalöök oli tõsiasi.
18:35
Siim Pulst:  Aga see nurgalöök tõi kaasa hoopis Kuressaare ohtliku kontra, mis lõppes Männilaane üsna nõrga löögiga, mis Aksalule probleeme ei valmistanud.
18:36
Siim Pulst: Vahetus Kuressaarelt mängu esimene vahetus 62. minutil: Schjönning-Larsen sisse, Rass välja.
18:37
Siim Pulst:  Paide nurgalöök number 12 pealelöögini ei viinud.
18:38
Siim Pulst:  Singhateh mängis end 20+ meetrilt löögile. Pall võttis kerge rikošeti ja tõi kaasa veel ühe korneri.
18:39
Siim Pulst:  Piht saatis Frolovi korneri järel palli küll peaga värava suunas, aga see ei oleks tohtinud Paplavskile mingeid probleeme valmistada. Pisut väravavaht küll puterdas, kuid kõik lahenes.
18:41
Siim Pulst:  Keset mängu (vist juba avapoolaja jooksul tegelikult) on Kuressaare oma ründajate asetust muutnud. Männilaan ei ole üksi tipus, vaid Reinkort on tema kõrval ning Laht tegutseb nende all.
18:43
Siim Pulst: 331 pealtvaatajat.
18:43
Siim Pulst:  Vahetus Vahetus  69. minutil Paide vahetab: Luts ja Saarma sisse, Piht ja Saliste välja.
18:45
Siim Pulst:  Luts tuli vasakule äärele ja Saarma paremale. Singhateh liikus tipuründesse ja Frolov vasakkaitsesse.
18:47
Siim Pulst: Saarma ründas karistuslöögi järel kastist välja põrganud palli: esimene löök kaitsjatesse, teine kõrgustesse.
18:49
Siim Pulst:  Teise poolaja 20. sekundi võimalus on siiani Paide teise poolaja ainus väga hea olukord. 30 minutit on seejärel sisuliselt vastu kollast seina joostud.
18:50
Siim Pulst: Vahetus  Paide 76. minutil: Palumets sisse, Simon välja.
18:50
Siim Pulst: Vahetus  Ja Mošnikov Tambedou asemele ka.
18:51
Siim Pulst:  Paide 14. nurgalöök ohtu kaasa ei toonud. Kuressaarel oli avanemas kaks-ühe vastu kontra, aga sööt ebaõnnestus täielikult.
18:52
Siim Pulst: Paide nurgalöök number 15(!) lendas napilt üle kõigi mängijate peade.
18:54
Siim Pulst:  16. nurgalöögi järel läks paremini, kui Palumets suunas lõpuks Ojamaa tsenderduse napilt väravast mööda.
18:56
Siim Pulst:  Reinkort võttis nüüd vahelduseks ka Kuressaarele nurgalöögi välja. Nende teise poolaja esimene ja ühtekokku kolmas.
18:57
Siim Pulst:  Sealt ei tulnud midagi ja Paide hakkab taas tulema.
18:57
Siim Pulst: Vahetus 83. minutil Otto-Robert Lipp sisse, Männilaan välja.
18:58
Siim Pulst:  17. nurgalöök Paidele. Mošnikovi kross leidis Yusifi pea üles, aga pall põrkas kõrgelt üle värava.
19:00
Külastaja junn kommentaar
Kas see hirmsa näoga Paide maskott kah kohal on?
19:00
Siim Pulst:  Paide söödumäng käis nüüd mitte ainult ümber kasti, vaid ka juba kasti sees, aga pealelöök lendas ikkagi vastu kaitsjat.
19:04
Külastaja Jure kommentaar
Kure on kõigile kolmele eurosarja klubile kohe pàrast euroopa màngu kövasti hambaid nàidand
19:04
Siim Pulst: Vahetus  Sten Jakob Viidas 90. minutil Singhatehi asemele.
19:04
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
19:06
Siim Pulst:  Luts peaga Mošnikovi tsenderdusest, aga löök väravale tõsist ohtu ei kujutanud.
19:07
Siim Pulst:  Viidasel lisaminutitel variant, aga Paplavskis tõrjus tema löögi veel üheks viimaseks korneriks.
19:07
Külastaja , kommentaar
Kus need tegelased on kadunud, kes hooaja eel ennustasid Kuret koos Legioni, Vapruse ja Kaleviga väljalangemise eest põgenema.
19:07
Siim Pulst:  Ja kõik! Kuressaare teeb seda taas! Paide medalilootused kahvatuvad.
19:09
paidel pole medalilootusi olnudki!
19:09
Siim Pulst: Tänud jälgimast ja uute kohtumisteni. Paidel kaua aega nukrutseda ei ole, sest juba kolme päeva pärast võõrustatakse Vaprust.