Laupäev, 27. august 2022
19:20
Siim Pulst: Tere õhtust! Premium liiga 25. voor jätkuv huvitava vastasseisuga Tartus. Kohalik Tammeka on Legionist küll liigatabelis selgelt eespool, aga kahe omavahelise mänguga on nad sel hooajal Legionilt kätte saanud vaid ühe punkti.
19:21
Siim Pulst: Legioni algkoosseis on igati ootuspärane, aga Tammeka algrivistusest puudub Sander Puri. Et mänguvalmis ei ole veel ka David Addy, peab vasakul äärel koha sisse võtma Aleksandr Kuhharev.
19:22
Siim Pulst: Kihlveokontorite silmis on Tammeka täna siiski selge soosik, kuigi mõlemas eelmises omavahelises mängus ei jäänud nad hätta mitte ainult resultaadiga, vaid Legion oli minu meelest mõlemal korral ka parem meeskond väljakul. Samas räägib hetkevorm Tammeka kasuks.
19:28
Külastaja nonoh kommentaar
Tammekal on sageli ikka peas kinni need asjad, minu meelest. Mängumehi on, kogemust ja nooruslikku uljust ka. Aga pingelistel hetkedel kipub kõrvade vahel kinni kiiluma.
19:28
Aga see on ainult minu mulje, muidugi.
19:29
Siim Pulst: Lisaksin veel, et sel hooajal on Tammeka ka tõsistes raskustes just selliste tiimidega, kes mängivad sirgjooneliselt kontrate peale. Vähemalt enne Pähni ülevõtmist oli see nii.
19:30
Siim Pulst:  Sander Puri ja Karl Johan Pechteri puudumisel kannab Tammeka kaptenipaela Taijo Teniste.
19:30
Siim Pulst: Legion pani palli mängu!
19:32
Siim Pulst:  Tšendei pääses juba 50 sekundi järel Tammeka kastist lubavalt pealelöögile, aga tartlaste õnneks läks löök üle jala.
19:35
Siim Pulst:  Tammeka esimene moment 4. minutil, kui Kuhharev oli vist tsenderdajaks ja Kapperil jäi vähe puudu, et pall viiekasti lähistelt peaga värava peale lükata.
19:36
Siim Pulst: Ja 5. minutil pääses Veelma kastist löögile. Kaitsja tagant liiga ohtlik see siiski ei olnud ja langes Baturinsi saagiks.
19:37
Siim Pulst:  Tammekal kaks nurgalööki järjest. Välja annab neid mõlemalt poolt.
19:38
Siim Pulst:  Löögile standardolukordadest aga ei jõutud.
19:41
Siim Pulst:  Kümme minutit mängitud. Tammeka valdab lõviosa ajast palli, aga midagi väga ohtlikku pole sellega peale hakatud.
19:43
Siim Pulst: Värav 1:0! KEVIN MÄTAS!
19:44
Siim Pulst: Pool väravast tuleks anda Sander Kapperile, sest tema tegi trahvikasti paremas küljes suurepärase eeltöö. Terav madal tsenderus värava ette ja Mätas suunas kolmelt meetrilt palli võrku.
19:48
Siim Pulst: Tammeka kolmas ja neljas nurgalöök, aga pealelööki ei järgnenud ka nendele.
19:49
Siim Pulst:  Välja läks 19. minutil kaugelt löögile. Baturins püüdis probleemideta. Kui avaminuti võimalus välja arvata, on mäng täielikult Tammeka käes olnud.
19:50
Siim Pulst:  20. minutil proovis omakorda Kapper kaugelt. Mööda ja paistis, et Baturins kontrollis ka nurka.
19:54
Siim Pulst: Alles 23. minutil jõudis Legion oma esimese korraliku positsioonirünnakuni. Kaks tsenderdust tulid ka kasti, aga punasärke need üles ei leidnud.
19:59
Siim Pulst: Hoiatus  Tanel Tammik mängis ohtlikult kõrge jalaga, tabas Nikita Grankinit ja peab nüüd järgmise kohtumise vahele jätma.
20:00
Siim Pulst: Ühtlasi järgnes Legionile ohtlikust kohast karistuslöök, aga tsenderdus ei leidnud omasid.
20:00
Siim Pulst: Pall püsis pikemalt Tammeka väljakupoolel ja järgnes ka Legioni esimene nurgalöök, aga pealelöögini ikkagi ei jõutud.
20:01
Siim Pulst:  31. minutil analoogne olukord avavärava olukorraga, aga seekord ei jõudnud Teniste tsenderdus Mätaseni, sest Volodin suutis viimasel hetkel palli nurgalöögiks lükata.
20:02
Siim Pulst: Ka Tammeka viies nurgalöök ei toonud midagi ohtlikku kaasa.
20:06
Siim Pulst:  Tammekal võimalus kiirrünnakuks ja Veelma jõudis kastist ka löögile, aga kaitsja oli vastas ja löök ebaõnnestus.
20:08
Siim Pulst: Mätas võttis 15 meetri peal pall osavalt löögile, aga löök põrkas kaitsja kaudu üle otsajoone. Kuues nurgalöök Tammekale.
20:08
Siim Pulst: Tsenderdus väravavahi peale ja kõlas ka kohtuniku vile, nii et taas ei tulnud sealt midagi.
20:10
Siim Pulst:  Legioni teine ja kolmas nurgalöök. Aga taas ei jõuta löögile. Kahe peale kokku siis koguni üheksa viljatut nurgalööki.
20:11
Siim Pulst:  Aga jätkuolukorras oli Legion lähedal! Nikolajevi(?) diagonaaltsenderdus oli tagumise posti juurest Tõugjast leidmas, aga keskkaitsja ei ulatunud pallini.
20:13
Siim Pulst:  Tammik pani Ivanovile jõuliselt keha ja Legioni mees vajab arstimist, kuigi kohtuniku vile vaikis.
20:15
Siim Pulst:  Kapperi pommlöök 30 meetri pealt vihises napilt postist mööda.
20:16
Siim Pulst: Hoiatus Lang võttis 45+1. minutil Dõmovi valusalt maha.
20:18
Siim Pulst: Vahetult enne poolajavilet veel üks variant Legionil, aga tsenderduse järel jõuab võrku vaid ründaja, mitte pall.
20:18
Siim Pulst: Poolaeg 1:0! Tammeka juhib teenitult, sest esimesed paarkümmend minutit kuulusid täielikult neile. Poolaja teises pooles suutis aga Legion mõnevõrra mängu tasakaalustada ja jõudis ka paari hea viigivõimaluseni.
20:22
Siim Pulst: Vaatasin poolaja viimase olukorra veelkord üle. See oli tõesti väga ohtlik. Nikolajev tsenderdas ja Vahernal jäi vähe puudu, et pall tagapostist võrku rammida. Tammeka kaitsjad olid temaga kontaktis ja lõpuks tabas Vaherna palli hoopis turjaga ning lendas ise väravavõrku ilma pallita. Heldem kohtunik võinuks seal aga näha ka näiteks Tammiku viga, mis tähendanuks penaltit ja Tammikule teist kollast.
20:33
jep, Tammeka peab raudselt ise veel lööma, Legion on väga võimeline vähemalt ühe tagasi lööma, ka praeguse mängupildi juures.
20:33
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
20:35
Siim Pulst:  Mõlemad ääred toimivad Tammekal täna väga hästi. Teniste on oma tuntud headuses, aga Kuhharev on samuti terav ründefaasis.
20:39
Siim Pulst:  Veelma läks kasti vasakust küljest ootamatult löögile. Terav löök, aga ka terav nurk ja Baturins lükkas palli üle otsajoone.
20:40
Siim Pulst:  Nurgalöögi järel põrkus pall meestesummast üle otsajoone, mida võib vist lugeda isegi pealelöögiks, sest uut nurgalööki ei määratud. Siiski ei midagi ohtlikku.
20:40
Siim Pulst:  Veel üks nurgalöök ja nüüd oli küll üliohtlik! Baturinsilt supertõrje!
20:41
Siim Pulst:  Ja ka Tammeka üheksanda nurgalöögi järel jõuti pealelöögini, aga seekord Veelma jalaga 15 meetrilt ja üle värava.
20:42
Siim Pulst:  Eelnevas olukorras oli see Juhkam, kes viielt meetrilt peaga löögile pääses.
20:43
Siim Pulst:  Väljalt 56. minutil suurepärane kauglöök, aga Baturins suutis palli üle lati lükata. Kümnes nurgalöök Tammekale.
20:45
Siim Pulst: Nurgalöögist ei tulnud nüüd midagi, aga Tammeka on alustanud teist poolaega sama võimsa ülekaaluga nagu avapoolajalgi.
20:46
Siim Pulst:  Tarassenkov sai 58. minutil kastist löögile. Mängijate vahelt, aga löök ei olnud kõige tugevam ja Aland jõudis aegsasti reageerida.
20:47
Siim Pulst:  Tammeka lubav kiirrünnaku olukord lõppes järjekordse nurgalöögiga. Üheteistkümnes. Legionil on neid kaks.
20:47
Siim Pulst:  Seekord langes Välja tsenderdus otsejoones Baturinsi saagiks.
20:49
Siim Pulst: Legion näitas taas ohtlikkust, aga Vaherna suunas viiekastinurga juurest palli väravast mööda.
20:50
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Švedovski ja Fedotov sisse, Grankin ja Vaherna välja. 61. minutil.
20:50
Siim Pulst:  Dõmovi kauglöök ei valmistanud Alandile probleeme.
20:52
Siim Pulst: Kapper võttis paremal äärel trahvikasti juurest karistuslöögi välja.
20:53
Siim Pulst: Vahetus  66. minutil Laaneots sisse, Kuhharev välja.
20:53
Siim Pulst:  Lang pääses Välja karistuslöögi järel peaga löögile, aga rammis palli värava eest üle lati!
20:54
Siim Pulst: Hoiatus  67. minutil Dõmov keskväljavea eest.
20:56
Siim Pulst:  Paistab, et Tammeka jätkab 3-4-3 asetuses, aga Veelma langes Kuhharevi kohale vasakul äärel ning Laaneots asus omakorda ründekolmiku vasakpoolseks meheks.
20:56
Siim Pulst:  FEDOTOV ÜLILÄHEDAL 69. MINUTIL!
20:57
Siim Pulst:  Pääses paremalt jooksu, möödus kastis ka Laabusest ning jõudis Alandiga silmitsi, aga Tammeka väravavaht tegi otsustava tõrje.
20:57
Siim Pulst: Järgnenud nurgalöögist ei sündinud midagi ohtlikku.
21:00
Siim Pulst:  Legion on üha paremini mängu sisse saanud ja midagi on õhus. Olgu selleks siis viigivärav või vasturünnakul Tammeka teine.
21:00
Siim Pulst:  73. minutil ei saa Mätas seitsmelt meetrilt Teniste ideaalset tsenderdust postide vahele!
21:04
Siim Pulst:  Teniste tekitas taas teravust, aga seekord lendas tema tsenderdus-löök otsejoones üle lähema ristnurga.
21:06
Siim Pulst: 77. minutil Tammeka taas väga lähedal! Mätaselt terav pall värava ette ja Volodin oli lähedal omaväravale, aga Baturinsil õnnestus pall nurgalöögiks tõrjuda.
21:06
Siim Pulst: Vahetus Daniil Tarassenkov välja, Nikita Kondratski sisse.
21:07
Sarnane mäng nagu pärnu vs tartu oli. Tartu domineerib ja lõpuks ikkagi 1-1
21:07
Siim Pulst:  Legioni viies nurgalöök ohtu ei tekitanud. Kui ma ei eksi, peaks kornerid olema kodumeeskonna kasuks 12:5.
21:10
Siim Pulst: Vahetus  Henri Käblik sisse, Kevin Mätas puhkama. 83. minutil.
21:12
Siim Pulst: Dõmovi karistuslöök vasakult äärelt lendas otsejoones üle otsajoone. Legion on küll kerge initsiatiivi haaranud, aga niimoodi raisates lootust ei ole.
21:14
Siim Pulst: Vahetus Mathias Palts sisse, Daniil Pankov välja. 86. minutil.
21:14
Siim Pulst: Värav SANDER KAPPER 2:0!
21:15
Külastaja rallikas kommentaar
Käblikult fantast sööt.
21:15
Siim Pulst:  Vahetult enne seda oli Ivanovil ruumi 15 meetri pealt löögile minna, aga Lang blokeeris suurepärase hüppega. Vasturünnak lõppes tõesti Käblikult supersööduga ja Kapperilt täpse löögiga.
21:16
+1 rallikas
21:17
Siim Pulst: Vahetus Mängu viimane vahetus 90. minutil: Karl Läänelaid sisse, Taijo Teniste välja.
21:18
Siim Pulst:  Tammekal avanes lahtimängitud nurgalöögi järel võimalus, aga Käblik lõi pallist mööda.
21:19
Siim Pulst: Hoiatus  Käblik sai (vist) kirja ka kollase kaardi.
21:19
Siim Pulst:  4 lisaminutit tiksuvad juba.
21:21
Siim Pulst: Kolmest piisas siiski! Kohtunik vilistas mängu lõppenuks.
21:22
Siim Pulst:  Tammeka võttis teenitud võidu, aga Legion ei jäänud sugugi kaugele viigiväravast. Vähe parema realiseerimise korral võinuks skoor täna olla näiteks 5:3 või midagi sellist.
21:22
Siim Pulst:  Tänan jälgimast ja püsige ikka koduse jalgpalli lainel. Homme on Premium liigas tõeline superpühapäev.