Kris Ilves: Tere! Eesti koondise MM-valikmäng Prantsusmaaga algab Lillekülas kell 18.00. Algkoosseisud on väljas ja näevad välja sellised:

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen, Siret Räämet, Kairi Himanen, Signy Aarna, Mari Liis Lillemäe, Vlada Kubassova, Jaanika Volkov, Kristina Bannikova, Getter Saar, Lisette Tammik.

Prantsusmaa: Pauline Peyraud-Magnin, Sakina Karchaoui, Hawa Cissoko, Aissatou Tounkara, Marion Torrent, Clara Mateo, Ella Palis, Charlotte Bilbault, Kenza Dali, Ouleymata Sarr, Delphine Cascarino.
17:27
Külastaja 12 kommentaar
Kas prantslased on oma tavapärase koosseisuga?
17:28
Kris Ilves: Mõned põhimängijad on algkoosseisus, aga päris palju saavad mänguaega need, kellele seda nii palju pole kogunenud.
17:35
Kris Ilves: Eesti koondise põhikapten Inna Zlidnis jääb seekord vigastuse tõttu eemale, esimene abikapten on tavaliselt olnud Kairi Himanen, kuid täna kannab kaptenipaela teine abikapten Karina Kork. Ja see peaks olema esmakordne.
17:51
Kris Ilves: Kairi Himanen ei varjanud eilsel pressikonverentsil, et Eesti koondise eesmärk on Prantsusmaale värav lüüa. Keeruline ülesanne, aga loodame, et õnnestub.
17:55
Kris Ilves: Naiskonnad tulevad väljakule.
18:00
Külastaja Taur kommentaar
Kes hümni laulis?
18:01
Kris Ilves: Kärt Anton.
18:02
Kris Ilves: Prantsusmaa pani palli mängu!
18:04
Kris Ilves: Prantsusmaa ründaja Sarr jõudis 2. minutil palliga Eesti karistusalasse, aga suluseis.
18:06
Kris Ilves: Esimesed minutid on oodatult Eesti väljakupoolel kulgenud ja Kork juhendab väravast väljuhäälselt.
18:07
Kris Ilves: Esimene pealelöök 5. minutil, kui Prantsusmaa ääreründaja Dali sai kastist tsenderdust suunata, aga selgelt raamidest mööda. Järgmisel rünnakul proovis Prantsusmaa kaugelt õnne, aga samuti mööda.
18:07
Külastaja Coolbet kommentaar
Kas sellel mängule panustada ei saagi?
18:08
Kris Ilves: Värav PRANTSUSMAA ESIMENE 6. MINUTIL! Cascarino sai vasakule äärele hea läbisöödu, jooksis palliga karistusalasse ja lõi selle kindlalt väravasse.
18:10
Kris Ilves: Korgilt esimene korralik tõrje, kui poolkaitsja Palis sai kastist löögile, aga Kork oli valvel.
18:11
Kris Ilves: Kui Eesti ja Prantsusmaa esimest korda selles valiksarjas kohtusid, siis avasid prantslannad skoori 5. minutil. Seekord siis minut hiljem. Toona võitis Prantsusmaa koguni 11:0.
18:15
Kris Ilves: Prantsusmaal oli 13. minutil paremalt äärelt karistuslöök, Kork klaaris Dali tsenderduse rusikatega.
18:16
Kris Ilves: Torrent andis paremalt äärelt madala söödu värava ette, kus oli palli noolimas Sarr, aga Kork oli ees ja püüdis.
18:17
Kris Ilves: PENALTI PRANTSUSMAALE!
18:18
Kris Ilves: Eemaldamine JA RÄÄMETILE PUNANE!
18:19
Kris Ilves: Värav DALI REALISEERIS PENALTI KINDLALT JA PRANTSUSMAA JUHIB 2:0!
18:20
Kris Ilves: Penalti põhjustanud Räämet siis sikutas värava ees Prantsusmaa ründaja maha.
18:21
Kris Ilves: Räämeti punane kaart tähendab seda, et Mari Liis Lillemäe on liikunud paremkaitsesse, kust Signy Aarna läks keskkaitsesse.
18:23
Kris Ilves: Ühtlasi on nüüd Eesti keskkaitses mängijad, kes ei ole keskkaitsjad.
18:23
Külastaja tohoh kommentaar
penalti olukorda teles ei korratudki
18:24
Kris Ilves: Prantsusmaa väravavaht Peyraud-Magnin sai 22. minutil esimest korda käega palli puutuda, kui püüdis Eesti paremalt äärelt tsenderduse.
18:25
Kris Ilves: Värav PRANTSUSMAA KOLMAS!
18:26
Kris Ilves: Sarr sai suurepärase läbisöödu ja ükski eestlanna teda peatada ei suutnud. Sarr lahendas kindlalt.
18:27
Külastaja küsimus kommentaar
Kes telekas kommenteerivad mängu?
18:27
Kris Ilves: Ei oska öelda. Olen ise staadionil.
18:28
Külastaja Vaataja kommentaar
Millal on kastis tehtud viga punane ja millal kollane? Kas mitte vahepeal ei tehtud reeglites uuendust ja tiimi ei karistata mõlemaga ehk kollane kaart ja penalti?
18:29
Kris Ilves: Räämet ei üritanud palli mängida, vaid tegi selge vea ja see tähendab nii punast kaarti kui ka penaltit. Kui ta oleks üritanud palli mängida, siis oleks piirdutud kollase kaardiga, aga seda ei juhtunud.
18:29
Kommenteerivad Tiisler ja Reelika Turi
18:30
Kris Ilves: Värav PRANTSUSMAA NELJAS 29. MINUTIL!
18:31
Kris Ilves: Kork sai Sarri pealöögile käe vastu, aga kuna löök oli piisavalt tugev, siis läks käest posti kõrvale.
18:32
Kris Ilves: Sarr oli juba ka kübaratrikile lähedal, aga Kork tegi suurepärase reaktsioonitõrje!
18:33
Kris Ilves: Prantsusmaa keskkaitsja Tounkara sai nurgalöögist heast positsioonist peaga löögile, aga suunas palli üle värava. Prantsusmaa otsib viiendat.
18:36
Külastaja Geili kommentaar
Etv2 kommentaatoritest on kahju,pole nagu midagi head selle pasa kohta öelda,aga midagi üritavad positiivset leida 😃
18:38
Kris Ilves: Mateo jooksis mööda Eesti otsajoont kuni väravani välja, andis söödu värava ette, aga seal keegi seda ei puutunud, ei prantslannad ega eestlannad.
18:41
Kris Ilves: Bilbault ja Sarr kombineerisid järjekordse ilusa rünnaku Prantsusmaa poolt, aga Sarri pealöök lendas napilt üle värava.
18:42
Kris Ilves: Kubassova üritas endale ehitada, aga prantslannad ei kasutanud seda võimalust ära ja Kork lükkas palli nurgalöögiks.
18:45
Kris Ilves: Karchaoui oli kastis seljaga värava poole, keeras ennast löögile, aga sisse ei saanud, sest Kork tegi korraliku tõrje.
18:47
Kris Ilves: Värav PRANTSUSMAA VIIES JA SARRI KÜBAR!
18:48
Kris Ilves: Kaugelt ilus löök ristnurka ja Korgil ei olnud võimalustki tõrjumiseks.
18:49
Kris Ilves: Sellega on ka esimene poolaeg lõppenud. Eesti null, Prantsusmaa viis. Prantsusmaa raiskas ka päris palju, Eestil vastase karistusalasse asja polnud.
18:57
Külastaja realist kommentaar
Prantsusmaa meeste koondis võiks naiste eeskuju järgides ka Tallinna sattuda valikmängule ... Nemad seni näiteks käinud Soomes, Leedus ja Rootsis aga mitte siin ...
19:01
Kris Ilves: Prantsusmaa tegi esimesel poolajal 20 pealelööki, neist 8 raamidesse ja neist omakorda 5 väravasse.
19:03
Kris Ilves: Vahetus Prantsusmaa tegi kaks vahetust: Cascarino ja Bilbault välja, Baltimore ja Bussy sisse.
19:04
Kris Ilves: Teine poolaeg algas!
19:05
Kris Ilves: Kork tegi teise poolaja esimesel minutil korraliku tõrje, kui püüdis Sarri lähilöögi.
19:05
Kris Ilves: Värav AGA ENAM EI TÕRJUNUD. SARRI POOLKÄÄRLÖÖK 47. MINUTIL MAANDUS VÕRGUS!
19:09
Kris Ilves: Sarr oli lähedal oma viiendale ja Prantsusmaa seitsmendale, aga Kork püüdis prantslanne pealöögi pärast nurgalööki.
19:09
Kris Ilves: Ja järgmises olukorras tõrjus Kork juba Mateo löögi posti kõrvalt.
19:11
Kris Ilves: Mateo purjetas mitmest eestlannast mööda ja sai kastist löögile, aga Kork püüdis taas.
19:13
Kris Ilves: Torrent sai standardolukorra järel kastist löögile, aga Kork tõrjus palli posti kõrvalt.
19:13
Kris Ilves: Teine poolaeg on olnud täpselt samasugune nagu esimene ehk Prantsusmaa kontrollib, loob võimalusi ja lööb peale. Eestil on kümnekesi väga raske.
19:15
Kris Ilves: Sarr otsib endiselt oma viiendat väravat ja pääses ka päris heast kohast löögile, aga taas oli Kork ees ja tegi hea jalatõrje.
19:16
Kris Ilves: Vahetus Eesti esimene vahetus 58. minutil: Volkov välja ja Merisalu sisse.
19:17
Kris Ilves: Eemaldamine KUBASSOVALE PUNANE JA PRANTSUSMAALE PENALTI!
19:18
Kris Ilves: Kubassov tõrjus siis prantslannade lähilöögi kätega ja see on punane + penalti. Värav Mateo realiseeris penalti.
19:18
Külastaja Nali kommentaar
Ma saan aru et etv paneb asukoha keelu peale meeste peludega aga kamoon naiste pelude jaoks seda teha on ikka veits totter arvestades keskmist vaatajate arvu ja neid suuri kopsakaid kaotusi mis koguaeg tulevad
19:19
Külastaja Alex kommentaar
No siit tuleb jube sahmakas
19:21
Kris Ilves: PRANTSUSMAA TABAS LATTI!
19:22
Kris Ilves: Korgilt fantastiline reaktsioonitõrje, kui pareeris Bussy lähilöögi ja suunas palli üle otsajoone!
19:23
Külastaja Kevin kommentaar
Mis see ajaloo kõige suurem kaotus on ? naistekoondises.
19:23
Kris Ilves: Peaks olema 0:12.
19:25
Kris Ilves: Värav 67. MINUTIL PRANTSUSMAA KAHEKSAS!
19:26
Kris Ilves: Mateo pääses täiesti vabalt positsioonilt kastist löögile ja lõi alla nurka.
19:26
Kris Ilves: Vahetus Prantsusmaa vahetused 68. minutil: Mateo ja Torrent välja, Malard ja Kazadi sisse.
19:28
Kris Ilves: Eesti valmistab ette kolmikvahetust.
19:29
Kris Ilves: Aga enne seda sai Kork järjekordse tõrje kirja, kui nurgalöögi järel püüdis prantslannade võimaluse.
19:31
Kris Ilves: Vahetus Eesti vahetused: Tammik, Saar ja Rosen välja ning Treiberg, Daut ja Õunpuu sisse.
19:32
Kris Ilves: Hoiatus Rosen sai enne väljavahetamist ka kollase kaardi.
19:34
Kris Ilves: Prantsusmaa on nüüd järjest kaugelt proovinud, aga löögid on üle värava läinud.
19:35
Kris Ilves: Vahetus Prantsusmaa vahetus 77. minutil: neli väravat löönud Sarr välja ja Geyoro sisse.
19:37
Kris Ilves: Vahetus Eesti viimane vahetus: Lillemäe välja ja Niit sisse.
19:40
Kris Ilves: Eesti teenis keskringi lähistelt karistuslöögi. Bannikova riputas palli karistusalasse, kus Himanen võitles ja võitles, aga lõpuks korralikult löögile ei saanud. Eesti parim ja ühtlasi ka ainus võimalus.
19:42
Kris Ilves: Värav PRANTSUSMAA ÜHEKSAS! Ilusti kombineeriti karistusalas ja lõpuks pani vahetusest sekkunud Geyoro palli võrku.
19:43
Kris Ilves: Pikk pall ette ja Treibergil jäi natuke puudu, et see omaks saada, Prantsusmaa väravavaht tuli õigeaegselt vastu.
19:44
Kris Ilves: Veel üks rünnak Eestile ja Niit proovis umbes 40 meetrilt Prantsusmaa väravavahti üllatada, aga ei saanud palli raamidesse.
19:47
Kris Ilves: Prantsusmaa viimased löögiüritused on väravast selgelt mööda läinud. 88 minutit mängitud.
19:48
Kris Ilves: Malard pääses Korgiga silmitsi, aga Eesti väravavaht tõrjus ja Prantsusmaa kümnendat veel ei tulnud.
19:50
Kris Ilves: Korgilt veel üks korralik püüdmine. Kohe on mäng läbi.
19:51
Kris Ilves: KÕIK. Prantsusmaa kümnendat ei löönud, aga sai kindla 9:0 võidu ja Eesti lõpetas kahe punase kaardi tõttu üheksakesi.
19:52
Kris Ilves: Eesti naiste koondise järgmine kohtumine toimub 6. septembril Kasahstaniga.