Neljapäev, 15. september 2022
21:44
Marko Susi: Tere õhtust! Kell 22.00 algab teine ports Konverentsiliiga teise vooru kohtumisi ning eestlaste rõõmuks alustab FCSB põhikoosseisus RSC Anderlechti vastu ka Joonas Tamm.
21:46
Marko Susi:  Eelmisel nädalal peetud avakohtumistes pidi FCSB 3:1 alla vanduma West Ham Unitedile (Tamm mängis kõik 90 minutit). Tänane vastane Anderlecht sai 1:0 jagu Silkeborgist. Tõotab tulla põnev vastasseis!
21:49
Marko Susi: Kohe toon teieni ka koosseisud!
Külastaja Bussijuht kommentaar
Paistab, et Tohveri vilistatud kohtumises sai näha kolme väravat ja nelja kollast ...
21:55
Külastaja Tere kommentaar
Jälle uued näod tööl?✌️
21:55
Mets ikka pingil seega ehk keegi teab, et kas Zürich on juba treenerile kinga andnud oivalise hooaja alguse eest ?!?
21:57
Marko Susi: Mängu alguseni on õige pisut jäänud, meeskonnad liiguvad murule.
21:58
Marko Susi:  Nüüd on õige hetk küsida ära põletavaim küsimus ehk mis seis tablool lõpuvile järgselt seisab?
21:59
Marko Susi:  Samal ajal, kui Tamm hakkab loodetavasti Anderlechti poistele jalgpalli õpetama, kohtuvad Taanis Silkeborg ja West Ham United.
22:00
Marko Susi:  FCSB fännid on emotsioonikraanid lahti kruttinud, melu on staadionil kõva.
22:01
Marko Susi: Viimased energiaringid ja jutuajamised ning pall läheb mängu. FCSB punases/roosas riietuses, Anderlecht valges.
22:03
Marko Susi: Esimene minut on möödunud suuresti keskväljal. FCSB proovib palli vallata, aga belglaste surve on kõva.
22:04
Marko Susi:  Esimesed kaks minutit on pall pigem belglaste valduses püsinud. FCSB liinid on keskmisel kõrgusel, pea laiali pressima pole mindud.
22:05
Külastaja Uudo kommentaar
Teistes tänastest euromängudest ei räägi?
22:06
Marko Susi:  Vastus Uudole: Kuna teistes mängudes meie härrased algkoosseisu ei kuulu, siis täna on ülekanne ainult sellest mängust.
22:06
Marko Susi:  Anderlechtil oli standardolukord kasutada, kuid ohtu see ei tekitanud.
22:08
Marko Susi:  Anderlecht ehitab. Mängu esimene pealelöök tuli belglaste jalast, kuid esmapilgul ohtlikuna tundunud kauglöök vuhises kaugelt väravast mööda.
22:10
Marko Susi:  FCSB esimene olukord tekib 8. minutil, aga kasti lastud tsenderdusel puudus adressaat.
22:11
Marko Susi:  Kohe on 10 minutit mängitud, aga Bukaresti laulurahvas ei ilmuta väsimusemärke. Energia on endiselt kõrge.
22:14
Marko Susi: Hirmus: Anderlechti Fabio Silva andis madala palli kasti äärest penaltipunkti lähistele. Joonas Tamme jalad jäid lühikeseks, kuid kamraadid aitasid hädast välja ja pall klaariti. Hetk hiljem oli tükk tegemist FCSB väravavahil Târnovanul, kelle keha hoidis ära 0:1 seisu. Anderlecht on esimese 12 minuti järel selgelt tugevam pool.
22:15
Marko Susi: 14. minutil sai vahelduseks Tamm ka palli katsuda. Pikk sööt ette läks küll omadeni, aga teise palli said endale belglased.
22:16
Marko Susi:  Selgelt on näha, et kui Anderlecht proovib lühidate ja kiirete söötudega liine lahti murda, siis FCSB kasutab klassikalist pikk ette taktikat. Seni pole kumbki pool kuigi edukas olnud.
22:19
Marko Susi: Käes on 17. minut ja viimaks ometi ilmutab Bukaresti segakoor väsimusmärke. Hetkeks jäi laul pidama, aga 15 sekundit hiljem olid taas häälepaelad valla.
22:21
Marko Susi:  Ohtlik: FCSB ründaja Miculescu kukub Anderlechti kastis, nõutakse penaltit, aga kohtunik andis simuleerimise eest kollase. FCSB on pisut hakanud domineerima.
22:22
Marko Susi:  Ja kohe otsa ohtlik pealelöök Edjoumalt, aga Târnovanu tõrjus nurgalöögiks.

22:23
Marko Susi: FCSB on nagu diiselmootor südatalvel: 20 minutit läheb aega enne, et hakkaks ilusti käima. Viimased 4 minutit on koduvõistkond selgelt ohtlikum olnud, aga realiseerimiseni pole jõutud.
22:25
Marko Susi: 24. minut: teine korner FCSB-le, aga nii nagu eelmisest, siis ka siit ei tekkinud midagi erakordset.
22:27
Marko Susi:  Oii: Anderlechtil suurepärane võimalus. Vasakust äärest pandi mööda maad pall värava alla, aga ükski oma meestest ei ulatanud. Äärepealt oleks FCSB saanud samamoodi nagu suvel tehti Paidele.
22:32
Marko Susi: 28. minut ja taaskord lülitub FCSB väga kiiresti rünnakule. Järjekordne nurgalöök, seekord vasakult poolt. Nurgalöögi järgselt Van Crombrugge pudistas palli maha, tõmbas seejärel FCSB ründaja sellili, aga vile vaikib. FCSB mängijad läksid penaltit nõudma, said hoopis ise kollase.
22:32
Marko Susi:  Vahelduseks proovivad ka Anderlechti poisid midagi põnevat luua, aga keskkaitseduo Tamm ja Dawa on ülesannete kõrgusel.
22:33
Külastaja hmm kommentaar
riia-heartsi ka keei vaatab? päris kihvt mäng!
22:34
Marko Susi: @hmm: Pean tõdema, et isiklikult ei vaata. Milline mängupilt sealt vastu vaatab?
22:36
Marko Susi:  MILLINE RAISKAMINE: Fabio Silva leitakse uhkes üksinduses 7 meetri kaugusel väravast, aga pealelöök oli nõrk ja otse keskele. Oper oleks oma hiilgeaegadel seisuks 1:0 teinud, Fabio seda hetkel ei suutnud.
22:36
HJK hoiab endiselt Roma't võõrsil 0:0 peal olgugi, et 15 minutist ollakse vãhemuses
22:38
Külastaja johhaidii123 kommentaar
Miks teist nädalat järjest Tamme mängus kommentaatoreid pole? Eelmisel nädalal West Hami vastu kaa polnud. Kui tihti mõni eestlane sellises mängus põhikoosseisus on?
22:38
johhaidile vastuseks, et tamm on suhteliselt iga nädal põhikoosseisus
22:39
Marko Susi: Edjouma taas aktsioonis, teenib FCSB'le 25 meetril karistuslöögi.
22:41
Marko Susi:  39. minut: Trahvilöök mängiti lahti ja Edjouma rebis peale. Löök läks mööda maad napilt väravast mööda. Kui FCSB täna ei skoori, siis jalgpall on veider mäng.
22:41
to hmm....just nimelt ta ongi ju ainus kes sellisel tasemel põhimees ja kõik on tore. Aga jube nüri on staadioni heliga vaadata vutti
22:43
Marko Susi:  FCSB nurgalöök number neli: Tamm võitles kolme mehega korraga, pall jäi lahtiseks. Kasti äärelt löödi peale, uus korner. Ka see ei toonud tulu.
22:44
millegi pärast peavad eesti kommentaatorid kommenteerima leedukate ja lätlaste mänge
22:46
Marko Susi: Avapoolaega on vaid mõni minut jäänud. Senise mängupildi põhjal tundub pigem ebareaalne see, et FCSB ei skoori. Anderlecht suutis esimesed 10 minutit olla ohtlik, kuid peale seda on initsiatiiv selgelt olnud koduvõistkonna käes.
22:48
Marko Susi: Amuzu murti keskväljal maha, astuti valusalt hüppeliigesele. Mehele lasti imelist külmaspreid peale ja minut hiljem kadus valu nagu tina tuhka. Samal ajal andis kohtunik kaks lisaminutit esimesele poolajale.
22:49
Marko Susi:  Avapoolaeg on lõppenud, Seis 0:0. Ärge kauaks ära minge, sest mõne hetke pärast mäng jätkub.
22:51
west ham ka poolaja lõpuks jälle ees
22:55
Marko Susi:  Avapoolaeg Joonas Tamme jaoks oli üldiselt rahulik. Enamus mängust toimus vastaste poolel, aga nii palju kui sekkuma pidi, tegutses meie mees eeskujulikult.
22:59
Marko Susi:  Sofascore.com andis Joonas Tamme avapoolajale hinnangu 6,6 punkti kümnest. FCSB parimana pälvis Edjouma 7,2. Anderlechti parimaks peeti Zeno Debasti, skooriga 7,3.
23:02
Marko Susi:  Meeskonnad on platsil.
23:03
Marko Susi:  Teine poolaeg on alanud.
23:04
Marko Susi:  Poolajapausi järgselt tegi FCSB esimese vahetuse. Mängu sekkus Andrea Compagno, välja võeti Bogdan Rusu.
23:06
Marko Susi:  FCSB on sarnaselt eelmisele poolajale domineerivam. Mängiti pikalt palliga, jõuti vastase karistusala lähedusse, kuid suluseis lõpetas rünnaku.
23:07
Marko Susi:  Pole pikalt juttu teinud laulukoorist. Seda põhjuseta, sest kogu mängu vältel on häälekalt omasid hoitud.
23:10
Marko Susi:  51. minut: Popescu üritas väga ulakalt 25 meetri pealt väravavahist üle tõsta, kuid löök oli ebatäpne. Mõte oli hea, sest Van Crombrugge oli väravast pisut väljas.
23:14
Marko Susi:  Vahelduseks on Anderlecht taas elumärke ilmutanud. Paar teravamat seika on suudetud vastase poolel tekitatud, kuid midagi ohtlikku mitte.
23:16
Marko Susi:  Ohtlik pealelöök: Refaelov põrutas karistusalast väljast peale, aga Tarnovanut see eriti ei ehmatanud. Viimased 7 minutit on initsiatiiv külalistel olnud.
23:18
Marko Susi: FCSB vahetus number 2: Miculescu välja, Cordea asemele. Anderlechtil endiselt väljakul kõik, kes alustasid.
23:18
Mets pingil - Zürich kaotamas. See kahjuks liiga tavaline vaatepilt sel hooajal ...
23:21
Marko Susi:  Paistab, et FCSB on varasema intensiivse pressi ja palliga tegutsemise vahetanud madalamate liinide ja kontrarünnakute vastu. Seni pole ühtegi vasturünnakut jooksma saadud, Anderlecht on hästi tegutsenud.
23:24
Marko Susi:  Anderlechti mehed suundusid rünnakule, jõudsid juba 20 meetri kaugusele väravast, aga Joonas Tamm oli spaagega ees. Jätkuolukorras pääseti ohtlikult löögile, kuid väravavahi tegutsemine oli kindel. Kohe on 66 minutit mängitud ja üha enam tundub, et lõppskoor kisub viigiks.
23:26
Marko Susi: FCSB näitas ka hetkeks hambaid. Nurgalöögi järgselt pääses vasakkaitsja Pantea löögile. Löök lendas üle värava, Panteat tabasid krambid.
23:28
Marko Susi:  Järjekordne vahetus FCSB poolt. Välja võeti Pantea, platsile tuli Radunovic.
23:29
Marko Susi: Hea meel on tõdeda, et lisaks Tammele saab täna palliplatsile ka Sinjavski. Püüan teid tema tegemistega samuti kursis hoida.
23:30
Marko Susi: Vahetus  Anderlechti esimene vahetus. Väljakult lahkub Kana, platsile tuleb Verschaeren.
23:31
Külastaja pael kommentaar
Sinjavski sai just Kölni vastu platsile.
23:31
Marko Susi:  Vlasi Sinjavski päev pole olnud nii hea, kui Tamme oma. FC Slovacko on 4:2 kaotusseisus FC Kölni vastu.
23:34
Marko Susi:  Milline šanss: Radunovic tsenderdas vasakult äärelt palli kasti, aga Oaida ei kerkinud piisavalt kõrgele, et palli väravasse suunata.
23:37
Mängis end ilusti löögile ja virutas karistusala joonelt napilt postist mööda. Sinjavski siis.
23:38
Marko Susi:  Tehnilised viperused hoidsid mind mintuiks eemal. Selle aja jooksul sai Cordea Anderlechti väravavahiga 1v1, aga löök/sööt ebaõnnestus. Poolaja ohtlikuim võimalus seni.
23:40
Marko Susi:  Vähem, kui 10 minutit on normaalaega jäänud. Mäng on muutumas üha kinnisemaks, eks näis kas kumbki osapool veel sähvatab.
23:41
Marko Susi:  VahetusAnderlechti teine vahetus: Refaelov teeb väljakul ruumi Espositole.
23:43
Marko Susi:  OHTLIK: Esposito sai kastis purjetama, kehakontakti järel kukkus, aga vile vaikis. Mulle tundus see penaltiväärse veana, aga mina pole kohtunik. Pall FCSB jagu.
23:45
Marko Susi:  Anderlecht toob liine järjest kõrgemale. Hetk tagasi olid kõik väljakumängijad vastase poolel. Pallikaotuse järel oleks tõenäoliselt õnn FCSB õuel.
23:48
Marko Susi:  VahetusFCSB teeb oma neljanda ja viienda vahetuse: Väljakult lahkuvad Olaru ja Popescu, nende asemele tulevad Stoica ja Harut.
23:49
Marko Susi:  90 minutit on täis, kohtunikud andis neli lisaminutit. Hetkel tundub, et kui keegi skoorib, siis selleks on Anderlecht. Samas kumbki pole tükk aega ohtlik olnud.
23:50
Marko Susi: Hoiatus  Campagno saab keskväljal tehtud vea eest kollase kaardi.
23:51
Marko Susi: Vlasi Sinjavski koduklubi FC Slovacko pidi tunnistama Kölni 2:4 paremust.
23:54
Marko Susi:  Mäng on läbi. Kohtumine FCSB ja RSC Anderlechti vahel lõpeb seisuga 0:0. Tegemist oli kahe võrdse lahinguga, kus kumbki peale ei jäänud. Joonas Tamm saab hooaja esimese punkti Konverentsiliigas kätte ja jätkatakse kahe vooru järel alagrupis 3. kohal. Anderlecht püsib teisene, neil on tabelis neli punkti.
23:54
Marko Susi:  Aitäh, et jälgisite ning püsige ikka Soccernet.ee lainel. Olge mõnusad!