Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Pall läheb Sportlandil kohe-kohe mängu.
Kristjan Jaak Kangur: Loomulikult. Tegemist on ju puhtakujulise tõega!
kusjuures ma motlesin, et raudselt kanguri too
19:00
Kristjan Jaak Kangur: Kusjuures siinkohal tuleb märkida, et tegu on Järvela tööga. Tal on vahel selline lustakas tuju.
19:01
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud leiab tavapäraselt uudisest, aga mingeid väga suuri üllatusi seal pole. Kuressaarel on eelmises mängus käele veidi liiga teinud Sander Laht pingil, aga olemas. Otto-Robert Lipp seega alustab. Silver Alex Kelder kannab mängukeeldu, tema asemele tuleb Joonas Soomre. Eks näis, kuidas need neli ründavat mängijat väljakule asetuvad.

Legion: Ivans Baturins, Daniil Pankov, Aleksandr Volodin, Erko Jonne Tõugjas, Aleksandr Nikolajev, Mathias Palts, Stefan Tšendei, Pavel Dõmov, Nikita Ivanov, Markus Vaherna, Daniel Fedotov.
Varus: Martin Žukov, Aleksander Švedovski, Nikita Grankin, Ivan Timofejev, Mihhail Tõsjatov, Vladimir Ištšenko, Mark Antonio Havier, Nikita Kondratski, Daniil Tarassenkov.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Sander Alex Liit, Moorits Veering, Märten Pajunurm, Oliver Rass, Sander Seeman, Michael Schjönning-Larsen, Joonas Soomre, Mattias Männilaan, Otto-Robert Lipp, Sten Reinkort.
Varus: Magnus Karofeld, Markus Allast, Mairo Miil, Rauno Tutk, Sander Laht, Andero Kivi, Sten Penzev, Aleksander Iljin, Marcus Puust.

19:02
Kristjan Jaak Kangur: Läks! 32. vooru avalöök antud.
19:03
Külastaja guruguru kommentaar
Mis ajast Tõugjas Legionis on?
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Suve lõpust. Kümme mängugi juba teinud ja värava löönud, täna 11. kõrgliigamäng Legioni eest.
19:04
Hea et enne hooaja lõppu teada saan.
19:05
Kristjan Jaak Kangur: Alati parem hilja kui üldse mitte.
19:08
Kristjan Jaak Kangur: Viis minutit mängitud ja kirja pole panna eriti midagi - peamiselt visatakse küljeauti.
19:10
Kristjan Jaak Kangur: Esimene ohtlik moment! Männilaanelt paremalt äärelt tsenderdus ja Soomre on värava ees täiesti vaba, kuid pall põrkab üle tema pea!
19:14
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare on täna - osalt küll olude sunnil, kui Kelder ja Laht puudu - teinud väikesed, aga huvitavad muudatused. Tihti vasakul mängiv Larsen on täna paremkaitses, Rass vasakul. Soomre, kes tavaliselt on tegutsenud pigem äärel, on täna ülemise poolkaitsja rollis. Üritatakse Legioni kõrgemalt suruda.
19:16
Kristjan Jaak Kangur: Legioni nurgalöögi järel saab Kuressaare jooksma, Baturins tuleb karistusalast välja ja lööb Lipu eest palli minema. Keegi Kuressaare meestest sai keskväljalt kohe pealelööki proovida, aga see jäi lootusetult madalaks ja Baturins korjas veereva palli vaevata sülle.
19:17
Kristjan Jaak Kangur: Aega on mõlemal meeskonnal küll ja veel. Mängitud alla 15 minuti, aga Legionil polnud enne kiiret nurgalöögi andmisega, nüüd võtab Kuressaare rahulikult aega oma pikkade audivisete mängupanekuks.
19:19
Kristjan Jaak Kangur: Lipp kastis vaba, aga lööb Baturinsile sülle! Teist korda Kuressaare ründaja karistusalas täiesti üksinda, Männilaan on mõlemal korral oma mehe hästi üles leidnud.
19:20
Kristjan Jaak Kangur: Kaadri tagant on kuulda Legioni treenerite käratsemist. Antud juhul ka igati põhjusega.
19:22
Kristjan Jaak Kangur:  Hoiatus 20. minutil tuleb mängu esimene kollane kaart, kui Palts tõmbab keskväljal Lipu maha.
19:25
Kristjan Jaak Kangur: Dõmovi karistuslöök tekitab Kuressaare värava all teatavat segadust, Legion saab oma teise nurgalöögi. See tektiab karistusalas kerget segadust, kuniks pall puhtaks lüüakse. Jätkuolukorrast saab Fedotov peale lüüa, Liit blokeerib.
19:26
Kristjan Jaak Kangur: Järgmise nurgalöögi järel proovib Volodin eemalt peale lüüa. Löök osutub selliseks, et läheb napilt nurgalipu juures üle otsajoone, mitte küljeauti.
19:33
Kristjan Jaak Kangur: Üpris kole ja tehnilisest praagist kubisev pusimine ühe väljaku otsas lõpeb sellega, et Kuressaare tuleb vastu, teenib järjekordse küljeaudi, viskab selle karistusalasse, kust see minema lüüakse. Rass virutab seejärel terava nurga alt värava ette tsenderduse, mida Baturins ei suuda püüda, aga ükski Kure mees pole ka valmis ära lööma.
19:34
Kristjan Jaak Kangur: Pool tundi mängitud ja minut pealegi. Ohtlikke võimalusi on seni olnud kahe meeskonna peale umbes-täpselt üks, kui Lipp oli heal positsioonil, ent kiirustas veidi löögiga ja see oli ebatäpne.
19:36
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare surub järjest duelle võites Legioni jõuga karistusalasse, ent taas ei tule korralikku lõpplahendust.
19:39
Kristjan Jaak Kangur: Ivanov läheb hea koha pealt löögile. Tulemus on suhteliselt sama nagu varasematel katsetel - palli tuleb hakata otsima staadioni aia tagant.
19:42
Kristjan Jaak Kangur: Reinkort lajatab kaugelt ja võimsalt, Baturins tõrjub! Jätkuolukorras ootab Reinkort täiesti üksi värava ees söötu, aga Lipp jääb kahe kaitsja vahele pusima ja kaotab lõpuks ka pallli. Ehk isegi senise mängu parim väravavõimalus?
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Larsen teeb ilusa soolo, jätab siis äärele Lipule palli tsenderduseks, aga sööt on veidi liiga tugev ja Lipp ei suuda teha enamat kui saata palli värava taha.
19:46
Kristjan Jaak Kangur: Üleminekute osas pole kummalgi meeskonnal põhjust väga nuriseda, tullakse hoogsalt, aga viimasel kolmandikul napib tehnikat, teravust ja võib-olla midagi veel.
19:47
Kristjan Jaak Kangur: Värav  LEGION LÄHEB JUHTIMA!!!
19:48
Kristjan Jaak Kangur: Vasakult äärelt Nikolajevilt madal pall värava ette ning ei keegi muu kui Märten Pajunurm on see õnnetu mees, kelle jalast pall kahe meetri pealt sisse põrkab!
19:49
Kristjan Jaak Kangur: Esimene poolaeg sellega ka läbi! Ega Legionil häid võimalusi rohkem polnudki, Kuressaarele neid paar tükki ikka kogunes, aga äkki tõmbab värav nüüd vähemalt mängule teiseks poolajaks elu sisse?
19:49
Külastaja Saarlane kommentaar
Kurel aeg peale ka lööma hakata, ottolt ka kiiresse minnes nii halb söödukvaliteet- ehk oleks tõesti lahe koht?
20:03
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle! Alustame sellega, et Kuressaare paneb palli mängu ja Sergei Terehhov tõmbab jutud väljaku äärest käima.
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Legion tegi ka vahetuse, Daniil Tarassenkov tuli Mathias Paltsi asemele. See näib tähendavat ka neljamehelisele kaitseliinile üle minemist.
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Värav  KUREL JUBA VIIK KÄES!!! Täpselt minut mängitud, kui Otto-Robert Lipp lööb ära ja 1:1!
20:05
Kristjan Jaak Kangur: Reinkortilt väga hea sööt ette Somrele, Baturins tuleb vastu, aga Soomre lükkab terava nurga alt hästi värava ette ja sealt paneb Lipp jala vastu.
20:07
Kristjan Jaak Kangur: Värav  LEGION JÄLLE EES!!! Nüüd on mänguks läinud, Nikita Ivanov vajutab Paplavskise tõrje järel lahtise palli võrku ja 2:1!!!
20:08
Kristjan Jaak Kangur: Vaherna tuleb äärelt keskele ja annab kasti tagant tuld, Paplavskis tõrjub enda ette ja üksinda unustatud Ivanov on esimesena jaol. Mängu küll!
20:12
Kristjan Jaak Kangur: MISASI SEE MÄNG ON?!?!?! Kuressaarel äärelt karistuslöök. Tundub tavaline tsenderduse koht, Pajunurm annab - JA PANEB OTSE SISSE!!! 2:2!!!
20:13
Kristjan Jaak Kangur: Nägi ära, et Baturins eesmist posti ei valvanud. Läheb ikka üsna selgelt lätlase kraesse, aga samas Pajunurme klass on ka kõva, et esiteks märkas ja teiseks ära lõi. Pidi ka väga hea löök olema.
20:15
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Pankov ja Lipp hüppavad kastis jõuliselt kokku, Terehhovi detsibellid on võimsad. Kohtunik Ramazanov tunnustab tema püüdlusi kollase kaardiga.
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Meenutame: 45. minut algas seisult 0:0. Aga 55. minut juba seisult 2:2!
20:16
Kuidas Tõugjas tundub? Kas on potentsiaali tagasi Florasse ja koondisesse?
20:17
Kristjan Jaak Kangur: Potentsiaali on kindlasti. Eks tasub arvestada, et see on tal ju esimene kord praegu kõrgliigas stabiilselt mänguaega saada.
20:18
Kristjan Jaak Kangur: Pajunurm lööb nüüd peale igalt poolt, ka otse nurgalöögist!!! Seekord läheb posti.
20:21
Kristjan Jaak Kangur: Ivanov kaotab rünnakul palli, sikutab siis Rassi käest ja saab Ramazanovilt viimase hoiatuse.
20:22
Kristjan Jaak Kangur: Üks asi on vaja tagantjärele ära õiendada - viimase värava eest saab teise söödu kirja Soomre. Just tema teenis karistuslöögi, mille Pajunurm sisse lõi.
20:23
Natukene kahju temast. Kerkis Floras esile samal ajal kui Shein aga praegu on nagu Flora ansamblist välja kukkunud. Aga usume!
20:24
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Saime teada, et Ramazanovi kannatus ei ole eriti kaugeleulatuv. Ivanov nõuab viga ja saab oma kollase 65. minutil kätte.
20:26
Kristjan Jaak Kangur: Lipp pääseb löögile, Baturins tõrjub kergete raskustega. Mäng on väga emotsionaalseks läinud, duellides hoiavad mõlema meeskonna mängijad vastast kõvasti kinni ja sellele järgnevad häälekad nõudmised mõlema pingi pealt.
20:28
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  71. minutil Kuressaare esimene käik. Soomre ära, Rauno Tutk sisse. Selgelt kaitsev ja kindlustav vahetus.
20:29
Kristjan Jaak Kangur: Pall käib üliohtlikult Kuressaare värava eest läbi, Paplavskis saab käe vahele!
20:30
Külastaja dud66 kommentaar
Kohutav ikka, et mis kvaliteediga see ülekanne on...
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Tutk ja Dõmov kohtuvad keskväljal jõulistes toonides. Kollase saab Dõmov. Legion ei ole rahul.
20:37
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Kondratski tuleb 78. minutil Fedotovi asemele.
20:38
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Liit sai valusalt vastu jalga, aga kaart tuli vist talle endale?
20:39
Kristjan Jaak Kangur: Või oli see Reinkort, kes suud pruukis?
20:40
Kristjan Jaak Kangur: Pajunurm tahab ikka teist veel. Või noh, kolmandat ... Proovib kaugelt, palju mööda ei lähe.
20:42
Kristjan Jaak Kangur: Värav ALEKSANDER VOLODIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20:44
Kristjan Jaak Kangur: Kui selle eest Volodinile nüüd aasta värava auhinda ei anta, siis ei ole õiglust maailmas!!! Dõmovi nurgalöögi saadab Volodin karistusala tagant võrku!!!
OTSE ÕHUST!
VÄLISKÜLJEGA!!!
20:44
Kristjan Jaak Kangur: Ja Legion on jälle 3:2 ees! Mängida veel viis minutit pluss üleminutid peale.
20:46
Saan ma õigesti aru et nii mõnedki Meistriliiga pallurid esmaspãevast ajateenistust alustamas ?!?
20:47
Kristjan Jaak Kangur: Vastab tõele küll. Florast peaksid minema Kristo Hussar ja Evert Grünvald, Paidest Robi Saarma. Kõik nii-öelda spordirühmas ehk mängudel käimine peaks selle võrra natuke kergem olema.
20:48
Kristjan Jaak Kangur: Baturins saab väikese obaduse, kui Männilaanega kokku põrkab.
20:49
Külastaja Kunn kommentaar
No mida väravat. Täitsa lõpp. Arvasin, et saarlased ikka saavad Leegioniga paremini hakkama.
20:50
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Miil tuli veel Schjönning-Larseni asemel sisse.
20:50
Kristjan Jaak Kangur:  Hoiatus Ja Pajunurm sai kollase ka. Täiskomplekt täna tal üsnagi.
20:50
Kristjan Jaak Kangur: Kolm üleminutit anti, aga kuna esialgu käis Baturinsi tohterdamine, siis kokku tuleb vist umbes viis juurde.
20:53
Kristjan Jaak Kangur: ONGI LÄBI!!! Legion saab hooaja viienda võidu. Eriti vägev teine poolaeg, paar väga vinget väravat. Lõpuks oli ikkagi kõva kohtumine.
20:53
Miks florakad Eestis ainult Kuressaarde laenule lähevad? Tundub, et Kuressaare on Flora lükata-tõmmata nagu selle väravavahiga läks.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Eks üks põhjus on muidugi see, et trennid Tallinnas ja sisuliselt kõrvalväljakul. Kergem Flora treenerite pilgu all püsida.
20:54
Külastaja Hyrax kommentaar
Homme tuleb uudis, et Kožuhovski vallandatud? Kure tasemel meeskond ei saa niimoodi Legionile ju ometi kaotada :)
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Kes see nüüd ikka värskelt uue lepingu saanud meest kohe vallandama hakkab. Ega me välismaal ole :)
20:55
Kristjan Jaak Kangur: Aga vaadake intervjuusid ka, mina tänan ja kohtume taas Premium liiga raames juba homme!