Kolmapäev, 23. november 2022
18:41
Siim Pulst:  Tervist! Hispaania 3:0 eduseisul on paras aeg MM-ist paus teha ja vaadata, kuidas kulgevad meie oma Premium liiga üleminekumängud.
18:41
Siim Pulst:  Esiliiga kolmas meeskond FC Elva võõrustab paarikümne minuti pärast Premium liiga üheksandat TJK Legionit. Tegemist on avamänguga ning lõplikult tehakse paremus selgeks pühapäeval Tallinnas.
18:41
Külastaja Geili kommentaar
Pole sellel Elval võimalustki
18:42
Siim Pulst:  Legion on kahtlemata suureks soosikuks. Isegi võõrsilmängul hindavad kihlveokontorid Legioni võidu tõenäosuseks rohkem kui 75%.
18:44
Siim Pulst: Legion on ühtlasi oma parimas koosseisus, samas kui Elval puuduvad hooaja lõpusirgel mitmed olulised mängumehed. Esiväravavaht Karl Kruus naaseb küll pingile, aga postide vahel jätkab hiljuti 18-aastaseks saanud Mikk Markus Jänes. Puudvad ka Jürgen Kuresoo, kes käis viimati väljakul augustis, ja Jasper Reilson, kes käis viimati väljakul oktoobris.
18:45
Siim Pulst: Kui jalgpall.ee andmed peavad paika, siis on Jänesele täna usaldatud ka Elva kaptenipael. Legioni valik paistab olevat sama üllatav, sest kapteniks on märgitud Markus Vaherna. Aga võimalik, et tegu on eksitusega ja tegelikult on Elva kapteniks ikka Markus Lokk ning Legionil Aleksandr Volodin või Pavel Dõmov.
18:52
Siim Pulst: Eelmise 12 korra jooksul on ainult üks kord võidutsenud kõrgliiga üleminekumängudel esiliigast tulev meeskond. Sellega sai 2014. aastal hakkama Viljandi Tulevik.
18:55
Siim Pulst:  Niisiis näitavad kõik märgid, et Elval läheb selles paaris väga keeruliseks. Et üldse mingeid realistlikke lootuseid omada, selleks peavad nad koduväljakul kindlasti korraliku tulemuse saavutama.
18:57
Siim Pulst: Legion tuleb muidugi kõrgema tempo ja taseme pealt, aga Elva mängijatel jagub samuti parajalt kogemusi. Neli aastat tagasi mängisid nad üleminekumängudel laias laastus sarnase tuumikuga. Toona kaotati mõlemad mängud FC Kuressaare vastu 0:1.
19:01
Siim Pulst:  Kaptenipaelad on ikkagi Loki ja Volodini valduses.
19:02
Siim Pulst: Legion pani palli mängu!
19:03
Siim Pulst: Hoiatus  Martin Thomson korjas 30 sekundi järel kaardi, Daniil Pankov jäi Elva kasti lähistel pikali.
19:06
Siim Pulst: Legioni karistuslöögile järgnes kolm nurgalööki järjest. Ohtlikuim oli selle survepuhangu jooksul Tarassenkovi üritus, mille Jänes üle ristnurga tõrjus.
19:06
Siim Pulst: Viiendaks minutiks juba viis nurgalööki Legionilt. 
19:10
Siim Pulst: Hoiatus  8. minutil juba teine kaart. Paju võttis Ivanovi kiirrünnaku maha.
19:11
Siim Pulst: Värav  0:1! Tõugjas virutas ligi 30 meetri pealt karistuslöögist otse peale ning pall leidis läbi Jänese käte tee võrku.
19:18
Siim Pulst: Elva on pisut kosunud, aga nende karistuslöök tuli kohe kastist välja ja teises olukorras jõudis Paju läbisööduürituse järel väravavaht Baturins õigeaegselt vastu.
19:20
Siim Pulst:  18. minutil pääses Lehter kastis palliga toimetama, aga saatis lõpuks terava nurga alt palli värava eest läbi.
19:22
Siim Pulst:  Timofejevi löök lendas 20. minutil latipõrkest üle värava! Legion jõudis üle pikema aja Elva kasti ja kohe oli väga ohtlik.
19:26
Siim Pulst: 24. minutil jättis Ivanov löömata! Legioni esiväravakütt murdis vasakult kasti ja möödus isegi väravavahist, aga saatis siis palli üle tühja värava.
19:28
Siim Pulst:  Legioni surve on taas peal, aga nüüd sai Jänes ühe tsenderduse kenasti nopitud.
19:29
Külastaja Geili kommentaar
Elva saab täna 0-5 pähe
19:31
Siim Pulst:  Ivanov soleeris Elva kastis ja kukkus lõpuks, aga penaltit ei teeninud. Legion sai vaid seitsmenda nurgalöögi.
19:32
Siim Pulst: Sinna otsa tuli kohe ka kaheksas, aga löögile Legioni mängijad neist ei jõudnud.
19:35
Siim Pulst: Värav  33. minutil 0:2! Vaherna lõi 14 meetrilt palli lati alla ning tähistas väravat väikese golfi ja tantsuga.
19:36
Siim Pulst:  Lehter tekitas kontrarünnakul elevust, jõudes paremalt äärelt otsajooneni välja, aga saates siis lootusetu palli värava eest läbi.
19:37
Siim Pulst: Hoiatus  35. minutil Remi Kõivik. Aleksandr Nikolajev vajab veidi tohterdamist ka.
19:38
Siim Pulst: Lokk murdis 37. minutil vasakult kenasti kasti ja hoolitses Elva parima olukorra eest, kuid saatis lõpuks palli terava nurga alt küljevõrku!
19:44
Siim Pulst: Värav  43. minutil Ivanovi kauglöögist 0:3!
19:46
Siim Pulst:  Umbes 22 meetrilt võimas pommlöök, aga ega see päris ristnurka ei suundunud, nii et taas jääb osa väravast ka noore väravavahi hingele.
19:47
Siim Pulst:  Elvas piirduti üheainsa lisaminutiga.
19:49
Siim Pulst:  Poolaeg 0:3! Vahetult enne vaheajavilet oli Legioni kastis paras segadus, aga löögile kodumeeskond sealt ei jõudnud.
19:49
Siim Pulst:  Legion juhib teenitult, iseasi kas vahe nii suur peaks olema, aga igatahes on juba praeguseks selge, et Elva vajab selles paaris võidutsemiseks suuremat sorti imet.
19:55
Külastaja nonoh kommentaar
Kust elval esimesel poolajal kärises?
19:56
Siim Pulst: Suhtkoht igalt poolt, selge tasemevahe paistis välja igas elemendis. Kui Legion tuli, oli alati ohtlik. Elva võitles südilt, aga suutis ise ainult ühe ohtliku olukorra tekitada.
19:58
Külastaja Geili kommentaar
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
20:04
Siim Pulst:  Kõik kolm väravat olid muidugi ka tõrjutavad löögid, nii et värskelt 18-aastane puurilukk on pidanud ka kõvasti kooliraha maksma. Aga pigem usun, et Legion oleks oma paremuse maksvusele pannud ka Elva põhiväravavahi vastu.
20:05
Siim Pulst: Teine poolaeg!
20:05
Külastaja nonoh kommentaar
Aitäh! Ma seda kartsingi. Tahaks muidugi väike-satse ka premmis näha, aga karta on, et ilma mehiste täiendusteta seal väga teha midagi poleks :(
20:07
Siim Pulst: 75 sekundi järel oleks Ivanov äärepealt juba Legioni neljanda löönud, aga väravavahist üle tõstetud pall põrkas ka väravast mööda.
20:08
Siim Pulst:  Elvale oma esimene nurgalöök. Legionil on neil kaheksa.
20:08
Siim Pulst:  Tinn proovis nurgalöögi järel kasti tagant peale lüüa, aga pall takerdus meestemerre.
20:12
Siim Pulst:  52. minutil Jäneselt hea tõrje Dõmovi löögile. Jätkuolukorras saatis Tarassenkov palli healt positsioonilt taevasse.
20:17
Siim Pulst: 57. minutil Elvalt lubav kontrarünnak, aga hoog läks maha ja olukord lõppes Tinni ohutu kauglöögiga.
20:19
Siim Pulst: Legioni surve on tugev, aga mainimistväärt pealelööke väga palju ei ole järgnenud. Viimati võttis Jänes ära Vaherna poolohtliku löögi.
20:25
Siim Pulst: Vahetus  Esimesed vahetused 62. minutil Legionilt: Pankov ja Ivanov(?) välja, Fedotov ja Kondratski sisse.
20:27
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus Vahetus  Ja Elva tegi 66. minutil samuti terve hulga vahetusi, mille täpsed detailid jään hetkel võlgu.
20:28
Siim Pulst:  Hoiatus Dõmov võttis 68. minutil küüniliselt kontrarünnaku maha.
20:31
Siim Pulst:  Suhteliselt kaootiliseks on mäng vahetuste järel muutunud, aga kontrollib ikkagi pigem Legion ja Elva tagasitulekut ei paista kuskilt.
20:33
Külastaja oeh kommentaar
depressiivne on vaadata seda uisutamist
20:34
Siim Pulst: Vahetus  74. minutil Elva vahetus: Anti Ivaste sisse, Veiko Kütt välja.
Vahetus Legion vahetas ka: Aleksander Švedovski sisse, Markus Vaherna välja.
20:36
Siim Pulst:  Eks see pilt on suhteliselt masendav jah, eriti kontrastina MM-ülekannete kõrval.
20:37
Siim Pulst:  Vahelduseks midagi huvitavat väljakult ka, kui Dõmovi kauglöök maandus Elva väravast mõned meetrid üle.
20:37
Siim Pulst:  188 pealtvaatajat on Elvas kokku loetud. Sellise ilma kohta vast rahuldav tulemus, aga mängu tähtsust arvestades ikkagi vähe.
20:45
Siim Pulst: Pinget justkui on väljakul küll, mehed võitlevad ja vaidlevad ja pingutavad kuis jaksavad, aga no mitte midagi ei ole raporteerida väravavõimaluste osas.
20:45
Siim Pulst:  Nüüd proovis Lõbu kaugelt peale lüüa - selgelt üle. Elva ei ole täna veel ühtegi palli raamide vahele saanud.
20:47
Siim Pulst:  Švedovski lõi kaugelt peale, Jänes püüdis.
20:49
Siim Pulst:  89. minutil Elva mängu parim šanss, aga Põldsaar ei saanud värava eest palli raamide vahele! Kuuelt meetrilt pääses tsenderdust jalaga lööma, aga saatis palli taevasse.
20:50
Siim Pulst:  Kolm lisaminutit.
20:51
Siim Pulst:  Dõmovil jäi napilt puudu, et Legioni neljas lüüa, aga löök karistusalajoonelt lendas napilt väravast mööda.
20:53
Siim Pulst:  Kõik! Legion pääseb koju 3:0 võiduga, mis muudab Elva lootused kordusmängu eel õhkõrnadeks.
20:54
Siim Pulst: Minu poolt aitäh jälgimast, aga vaadake enne MM-i lainele ümberlülitumist ka mängujärgseid kommentaare.
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!