Pühapäev, 16. aprill 2023
12:24
Siim Pulst:  Tere pärastlõunat! Tartu Tammeka ja Nõmme Kalju lükkavad Premium liiga pühapäeva kohe käima.
12:26
Siim Pulst:  Nagu juuresolevatest koosseisudest isegi näete, puuduvad ootamatult algkoosseisudest Taijo Teniste ja Artur Šarnin. Tammeka paremkaitset lapib Rasmus Kallas, kelle kohta keskkaitses täidab omakorda Kevin Anderson. Kalju paremkaitses mängib aga German Šlein, kelle asemel lisandub keskväljale Nikita Komissarov.
12:26
Siim Pulst:  Lisaks alustab Kalju esiründaja Alex Matthias Tamm tänast mängu pingilt, võimaluse saab Aleksandr Volkov.
12:29
Siim Pulst: Teniste puudumisel kannab Tammeka kaptenipaela Sander Puri.
12:30
Siim Pulst:  Sepa staadioni tribüünid on kahjuks päris tühjad. Eks Tartu ole ikkagi nooruslik tudengilinn ning pühapäeval kell 12.30 ei ole just kõige aktiivsem kellaaeg.
12:31
Siim Pulst:  Tammeka pani palli mängu!
12:32
Külastaja Pärastlõuna kommentaar
12.30 on ju harilik lõuna?
12:33
Siim Pulst: Täiesti võimalik, polegi selle peale nii mõelnud. Ikka räägitakse ju enne- ja pärastlõunast, mille keskpunktiks on justkui täpselt kell 12.00.
12:34
Siim Pulst: Subbotin teenis juba 2. minutil Kaljule nurgalöögi. Komissarovi tsenderdusele järgnes kastis ka paras segadus ning lõpuks pääses Subbotin kasti tagant löögile, kuid selles löögis täpsust ei olnud.
12:35
Külastaja Vest kommentaar
Ise küll kiidaks mängude algusaegu - 12:30, 14:30 ja 17 on täitsa mõistlikud
12:36
Siim Pulst:  See on alati küsimus, mille kohta leidub arvamusi seinast seina. Üksikute arvamustega seda küsimust ei lahenda, korralik uuring annaks ehk kasulikumaid vastuseid.
12:37
Külastaja saarevana kommentaar
Kes Tammeka uus särgisponsor on?
12:38
Siim Pulst:  Minu jaoks tundmatu logo.
12:39
Siim Pulst:  Tammiku eksimus lubas vahepeal Subbotinile võimaluse, aga tema terav pall värava suunas ei leidnud kaaslasi ega üllatanud ka Alandit Tammeka väravas.
12:39
Külastaja Tank kommentaar
Kuna need Tartu tribüünid väga täis on olnud? Pole ka tõsiuskseid fänne enam kuna juhtkond lasi nad üle ja pole lepitust otsinud. Ainult siis on jälle melu kui välistudengid tulevad. Tammeka tegemised huvitavad praegu väheseid. Kui ikka meeskond mängib aastast aastasse tabeli teisel poolel siis ei kipu rahvas staadionile tulema. Ei ole ka see aasta erand. Hetkel tundub tulema pigem 8-10 koht.
12:42
Siim Pulst:  Kümme minutit mängitud. Kalju domineerib pallivaldamist tugevalt, aga headest väravavõimalustest rääkida ei saa. Meenutab natuke seda mängupilti, kui Paide siit 0:0 viigiga koju sõitis.
12:47
Külastaja Shadow kommentaar
Giga Ehituse logo särgi peal nüüd
12:47
Siim Pulst: Värav Volkov 16. minutil!
12:49
Siim Pulst: Antonovilt suurepärane diagonaal ning Marinilt tsenderdus kasti, kus Komissarovi puude suunas palli edasi Volkovile. Täpse löögi järel jooksis Volkov otsejoones Kalju pingi juurde Nikita Andrejevit kaelustama.
12:49
Külastaja M kommentaar
Tammeka on olnud väga kehva aastast aastasse. Kuidas saab, et Eesti suurima noorte osalusega võistkonnal nii vähe pädevaid mängijaid. Neil rohkem kasvandikke kui floral ja teistel. Tammeka juhtkond peaks vaatama üle noortetreenerid, sest see tase lihtsalt ei päde. Miks flora, kalju ja levadia noored jõuavad kusagile koondisesse vms aga tammekas ei tule üldse
12:50
Siim Pulst:  Loodetavasti tõmbab see värav mängu korralikult käima. Esialgu on mängu ainus väravavõimalus ka väravaks löödud.
12:53
Siim Pulst:  Tammeka ongi oluliselt aktiviseerunud ja teenis nüüd oma esimese nurgalöögi.
12:54
Siim Pulst:  Lehteri nurgalöögile järgnes veel kaks tsenderdust, aga pealelöögini neist ühegi järel ei jõutud.
12:55
Siim Pulst: Bracelli kinkis 23. minutil palli Volkovile, kes pääses Tammeka väravavahiga silmitsi, aga Alandi jalatõrje päästis tartlased halvimast.
12:58
Enne ei muutu Tartus miskit kui juhtkond vahetub. Ja see ei vahetu.
13:00
Siim Pulst:  See, mis 0:0 seisul nägi välja kui nüri palliveeretamine, näeb nüüd Kalju esituses välja kui meisterlik mängukontrollimine.
13:03
Siim Pulst: Tammeka on küll aktivseerunud, aga see ei ole ühtegi poolvõimalustki kaasa toonud, samal ajal kui Kaljul on kiiretel üleminekutel paar šanssi avanenud. Ning kui kiiret üleminekut ei tehta, siis veeretab Kalju palli keskväljal, jooksutades sinisärke.
13:03
Külastaja hmm kommentaar
Tammeka noored igas liigas ühed parimad. Noored on tasemel jne, seega su jutt M väga ei päde. Probleem seisneb ikka mis meesteklassis edasi toimub.
13:04
Siim Pulst:  Kalju mängis karistuslöögikombinatsiooniga Antonovi kasti tagant löögile, kuid see löök ebaõnnestus täielikult.
13:10
Siim Pulst: Tükimat aega juba pole mitte kui midagi raporteerida. Sumbuurne heitlus, kus üks ei suuda väravat ohustada ja teine ei vaja seda.
13:10
Külastaja rallikas kommentaar
Järvela kommenteerib emotsiooniga nagu oleks kuskile sunnitööle saadetud.
13:11
Siim Pulst:  Saan temast täiesti aru. Minul õnneks pole probleemi kommentaaride vahel mitmeid minuteid vaikust hoida. Temal seda luksust pole ja midagi on vaja õhust välja tõmmata.
13:13
Siim Pulst:  Puri jäi kokkupõrkest Subbotiniga väljakule lamama. Teise liidri kaotamine oleks meeskonnale väga karm, aga õnneks paistab ta siiski mänguvalmis olevat.
13:15
Noorteklassides ongi Tammeka alati päris tipus olnud. Esindusmeeskonna komplekteerimisele ei paista enam ammu rõhku pandavat. Pole ründajat, pole keskkaitsjaid korralike, vahetusmeeste pink on ju tühi, ei ole sealt kedagi tulemas kes mängu suudaks muudatuse tuua
13:16
Ega need kella 12:30-sed mängud ka lihtsad kommenteerida ei ole.
13:17
Külastaja Kahju kommentaar
Tammekat ei huvita millegipärast see põhisats. Nii poolik. Paar kõva vana venda ja ülejäänu lamp. Tehakse noori keda rahaks teha. Aga millejaoks raha vaja kui võstkonda ei panusta, seda ei mõista
13:19
Siim Pulst: Rommens 2. lisaminutil värava eest peaga! Üle värava!
13:19
Külastaja Kotid kommentaar
Oot ott Tartus ?
13:19
Siim Pulst: Kommentaator on ikka kohapeal jah.
13:20
Siim Pulst: Vaheajavile, 0:1! Terve poolaja peale oli kolm kõneväärt momenti. Kaks Volkovi väravavõimalust, millest esimese kasutas ta ka ära, ning lõpuks Rommensi olukord. Teenitud eduseis Kaljule.
13:21
Külastaja Max kommentaar
Kas Aland on enim erinevates klubides mänginud mees praegu? Flora, Tammeka, Narva, Pärnu, Kalju
13:21
Siim Pulst:  Levadia ka seal loetelus veel. Üks enimrännanud mehi kindlasti.
13:33
Ma ei julenud Levadia panna. Peast ladusin. Poonud kindel. Aga 6 satsi kümnest on päris hull juu
13:33
Ei tule kedagi teist ette kes oleks niipalju!?
13:33
Külastaja Kx kommentaar
Meerits ongi pingile langenud nuud v?
13:33
Siim Pulst: Meeritsa vigastuse ajal on Perk end nii heast küljest näidanud, et pole hetkel põhjust töötavat asja näppida.
13:35
Siim Pulst:  Teine poolaeg läks!
13:38
Siim Pulst: Tammeka on justkui pisut otsustavust ja agressiivsust juurde pannud, aga see võib olla ka esimeste minutite pettekujutelm. Midagi olulist väljakul veel toimunud ei ole.
13:38
Siim Pulst: Hoiatus  49. minutil kukutas Bracelli keskväljal Volkovi.
13:41
Siim Pulst:  Bracelli lappis Laabuse eksimuse, kui Subbotin Tammeka kasti lähistel palli võitis ja Rommensi löögile mängis, aga itaallasest kaitsja blokeeris belglase löögi.
13:43
Siim Pulst:  Volkov ähvardas taas 53. minutil, aga Anderson suutis tema viiekastinurga juurest sooritatud löögi nurgalöögiks blokeerida.
13:44
Siim Pulst:  Kalju nurgalöögi lahtimänguüritus ebaõnnestus, aga midagi ohtlikku ei sündinud ka Tammeka vasturünnakust.
13:47
Siim Pulst: Hoiatus  Puri tegi 57. minutil Subbotinile haiget.
13:48
Külastaja Rene kommentaar
Sellistel mängudel peakski kaks kommentaatorit olema, kasvõi kohalikust klubist keegi lisaks, kellega saaks vajadusel ka klubi asjadest rääkida vms.
13:48
Siim Pulst:  Ideaalis muidugi võiks, aga see nõuab ressurssi, mida praegu jagub vaid tippmängude jaoks.
13:49
Siim Pulst: Hoiatus  Uggeri tegi Komissarovile haiget. 59. minut.
13:49
Külastaja zz kommentaar
Mis madala tempo jutt, nii madal tempoga kommentaarid et jää magama, teine poolaeg samamoodi madala tempoga kommentaator kommenteerib ei mingit muutust
13:49
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Bracelli ja Lehter välja, Uljanov ja Pedmanson sisse. 60. minutil.
13:51
Mis ressurssi? Igal koduvõistkonna tiimil oleks kahju saata tasuta üks tiimiga tuttav olev liige kommentaatori boksi jutustama ja reklaami tegema?
13:52
Siim Pulst: Tammeka esimene löök väravale 62. minutil. Uljanov oli vist meheks, kes kasti tagant löögile sai. Pergile ohtu siiski ei valmistanud.
13:52
Siim Pulst:  Vahetuste järel nihkus siis Kallas oma õigele kohale keskkaitsesse ning Pedmanson sekkus paremale äärele.
13:55
Siim Pulst:  Pisut on Tammeka suutnud teisel poolajal mängu enda vaatevinklist kõrgemale suruda.
13:55
Külastaja tom kommentaar
Kus see soomlasest ründaja on?
13:55
Siim Pulst:  Eerola on vigastatud. Tõsiduse kohta ei tea.
14:01
Siim Pulst: Kalju kontrollis pikalt palli, kuni Rommens läks kauglöögile, aga see blokeeriti Andersoni poolt. Tammeka tuli päris kenasti vasturünnakule ka, kuid see lõppes pealelöögita ja suluseisuga.
14:02
Siim Pulst: Vahetus  Kalju hirm Kevin Mätas naaseb väljakule, Uggeri puhkama. 73. minutil.
14:08
Siim Pulst:  POST! Marin keerutas kiirrünnakul palli tagumise posti suunas, aga liigagi täpselt, sest pall põrkas sealt väljakule tagasi.
14:08
Huvitav kui mängija lööb üle aia mõne auto mõlki või midagi täitsa katki. Kes vastutab? Mängija ise või väljaku valdaja/omanik? Omanik ise ikka süüdi pole
14:08
Siim Pulst: Värav  2:0 Igor Subbotin!
14:09
Siim Pulst:  Alandi lühike lahtimäng põrkas Tammiku jala küljest lahti, Kalju sai palli enda valdusse ning Subbbotin lükkas lõpuks Marini söödust palli tühja võrku.
14:10
Siim Pulst:  Pall põrkas enne aga ka vastu Marini kätt. Näis, kas videokohtunikud hindavad seda rikkumiseks.
14:11
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Volkov ja Komissarov välja, Tamm ja Dianessy sisse.
14:12
Siim Pulst:  VAR-kontroll kestab pikalt. Ei ole päris selge, kas pall puutus Marini kätt või Kallase kanda.
14:12
kui 3 minutit vaadates variga ei näe kas oli puud siis võiks ikka uurimise lõpetada ja värava ära lugeda
14:14
Siim Pulst: Peakohtunik Karhu kutsuti ekraani juurde!
14:14
hahha see on nali juba, puudet luubiga vaatama, veel 5 minutit
14:15
Külastaja aiVAR kommentaar
AiVAR kontrollib asja! :D
14:16
Siim Pulst: LOEB! Umbes 7 minutit kestnud juurdluse tulemusel otsustati, et värav ikkagi loeb!
14:16
Külastaja pes kommentaar
jessas noh pole viga move on nagu, need kohtunikud ka nii memmekad et ei julge otsuseid vastu võtta