Kolmapäev, 19. aprill 2023
17:42
Siim Pulst: Tere õhtust! Mina hoian siin silma peal Tartus toimuval mängul, kus Tammeka ja Kalev on peagi valmis päikesepaistes väljakule jooksma.
17:44
Siim Pulst: Tartlastele häid uudiseid ründajate osakonnast: Artur Uljanov mahub ülipika vigastuspausi järel esmakordselt Tammeka algkoosseisu. Kevin Mätas on samuti mängukõlbulikuks saanud, aga alustab pingilt.

Algkoosseisu kuulub täna ka Carl Robert Mägimets, kes katab vasakut äärt, kuna Sander Puri asendab paremal äärel vigastatud Taijo Tenistet.
17:45
Siim Pulst:  Kalevi koosseis on igati ootuspärane. Küsimus oli mängu eel vaid selles, kas Ramol Sillamaa ja Kaspar Laur saavad mängukõlbulikuks. Neist esimene alustab, teine on pingil.
17:47
Kris Ilves: Tere õhtust ka minu poolt! Mina jälgin Pärnus sealse Vapruse ja Narva Transi kohtumist, mis algab Tammeka ja Kalevi mänguga samal ajal.
17:48
Kris Ilves: Vapruse koosseisus on ainus üllatus see, et vasakul äärel alustab Enrico Veensalu asemel Joonas Sild, kes teeb Premium liigas algkoosseisudebüüdi. Transil on Irie mängukeeluga väljas, mistõttu alustab keskväljal ilmselt Sergei Kondrattsev, kes tänavu peamiselt keskkaitses tegutsenud.
17:59
Siim Pulst:  Tartus on ilm suhteliselt tuuline. Veel üks faktor, mis pigem väravatevaest mängu ennustab.
18:00
Kris Ilves: Pärnus tundub samuti suhteliselt tuuline. Ei oleks üllatus, kui mõlemad mängud jääksid 0:0 viiki.
18:01
Siim Pulst: Tammeka pani palli mängu!
18:02
Kris Ilves: Ja nüüd on pall mängus ka Pärnus!
18:03
Siim Pulst:  Põnev on see, et Tammeka tipuründajana toimetab ... Reio Laabus! Laaneots on keskväljal, Uljanov ja Veelma ründekolmiku äärmised mehed ja tavapärane keskväljamees või isegi keskkaitsja on siis libaüheksa.
18:03
Kris Ilves: Kulinitš vajutas umbes 20 meetrilt peale, aga selgelt väravast mööda.
18:04
Siim Pulst:  Uljanov lähedal juba 3. minutil! Pääses trahvikast vasakust poolest löögile, aga saatis palli napilt esipostist mööda.
18:06
Kris Ilves: Tundub, et Kondrattsev mängib siiski Markoviciga keskkaitses ja kontrolliva poolkaitsja kohal on Kim. Selline 4-1-4-1 asetus on Transil hetkel.
18:06
Ehk keegi teab, et kas Klavan on hakanud pokkeri ôpitunde Lindperelt võtma (või kellelt iganes) ?!? Kuuldavasti näeb neid kahte varsti mingis twitchi kanalis pokkeri spin n go turniire mängimas (ja vestlemas elust enesest) ...
18:08
Siim Pulst:  Sillamaa kiired jalad lõid elevust, aga läbimurde lõpptulemuseks oli siiski vaid kohtumise esimene nurgalöök. Nurgalöögi järel lajatas Palutaja kauglöögi latti!
18:08
Kris Ilves: Kondrattsev pääses Suarezi nurgalöögist peaga suunama, aga ei saanud palli raamidesse.
18:10
Siim Pulst: Kalevile esimesele kornerile järgnesid kohe veel neli nurgalööki. Tammeka on klaarimisel pisut hädas, aga ega keegi ründajatest löögile ka ei pääsenud.
18:11
Siim Pulst:  Kuus nurgalööki kümne minutiga! Aga tsenderdustest ei ole Kalev ikka veel kordagi löögile pääsenud.
18:14
Kris Ilves: Pärnus on seni üpris rahulik kõigutamine olnud. Trans on proovinud keskelt läbi murda, Vaprus rohkem paremalt äärelt.
18:15
Kris Ilves: Mathias Villota ja Sild nõelasid kontrast ja kombineerisid ilusti Transi kasti lähedal, aga lõpuks löögile ei saanud.
18:18
Siim Pulst:  Purjele kukkus kuldne võimalus sülle, aga lõi Alandile pihta! Tammeka kaitsjad ei suutnud oma viiekastis(!) palli ära jagada, Purje sai jaole ja vajutas pikemalt mõtlemata peale, aga nurk oli pisut terav ja Aland suutis kehaga blokeerida.
18:19
Siim Pulst:  Lang pääses Puri karistuslöögi järel peaga löögile, aga Forsmani jaoks oli see kerge saak.
18:20
Siim Pulst: Sillamaa jooksis Kallasest mööda nagu postist ning kukkus kastis, aga kohtunik ei anna penaltit! Sillamaa ise tõusis ka otsekohe püsti, nii et ju sai ise ka aru, et seal polnud midagi.
18:20
Külastaja q kommentaar
Mis on suurem tõenäosus - kas Tammeka lööb värava või Bayern pääseb täna edasi?
18:21
Siim Pulst: Tammeka värava tõenäosus peaks olema umbes kümme korda suurem, aga eks näis.
18:21
Kris Ilves: Transi nurgalöök maandus ohtlikult värava ette, misjärel Vapruse mängijad said klaaritud.
18:22
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Sillamaa oleks pidanud dive eest kollase saama.
18:23
Kris Ilves: Vapruse esimesest nurgalöögist asja ei saanud ja ka sellele järgnenud Transi kontra ebaõnnestus.
18:25
Kris Ilves: Vahetus Mängu esimene vahetus juba 23. minutil: Pevtsov välja, Koskor sisse. Ei saanud küll aru, et Pevtsovi oleks mingi vigastus seganud.
18:25
Kris Ilves: Suarez läks karistusala lähistelt löögile ja pall veeres paar meetrit posti kõrvalt mööda.
18:26
Siim Pulst:  Veelmalt hea kauglöök 24. minutil! Forsman võttis altpostist ära, tõrjudes üle otsajoone. Tammeka esimesest kornerist midagi ei sündinud.
18:28
Siim Pulst: Värav  Ramon Smirnovi purakas viib Kalevi ette! 27. minutil.
18:28
Siim Pulst:  Kalevi keskväljamees võttis Uljanovilt palli ära, kerkis ise trahvikasti lähistele ning vajutas täiest südamest tagumisse ülemisse nurka!
18:30
Kris Ilves: Hoiatus Škinjov võttis 29. minutil äärelt läbi murda proovinud Kauberi maha.
18:31
Siim Pulst:  Laaneots saatis kastijoonelt palli lati alla, Forsman pidi üle lati lükkama. Korneri järel mitu löögiüritust järjest, aga kõige ohtlikum löök Laabuse esituses tabas enne väravajoont kaitsjat!
18:31
Kris Ilves: Mathias Villota sai karistuslöögi järel kastist ülepuusalööki proovida, aga pall lendas üle värava.
18:32
Siim Pulst:  Veel olulsem on aga see, et nurgalöögi järel tabas pall kõigepealt Teevälja kätt. VAR kerib seda juba pikemat aega ja penalti on õhus.
18:33
Siim Pulst:  Külljastinen läheb ekraani juurde!
18:34
Siim Pulst:  PENALTI! Kohtunik vaatas päikest trotsides ekraani pikalt-pikalt ja otsustas lõpuks kodumeeskonna kasuks!
18:34
Kris Ilves: Koskor sai Tarassenkovi söödust värava eest löögile, aga pall lendas kaitsja rikošetist raamidest mööda.
18:35
Siim Pulst: Forsman tõrjus! Uljanov lõi vasaku posti suunas, aga soomlane lausa püüdis tema ürituse!
18:36
Külastaja Tartust kommentaar
Mis Tammeka tegema peab, et asjad toimima hakkaks? Pange siia kirja. Äkki nad loevad ja saavad ideesi
18:37
Kris Ilves: Kauber murdis äärelt läbi ja jõudis karistusalasse, kus ka kukkus, aga tegi ise selles olukorras Kauani vastu vea.
18:39
Siim Pulst:  Veelma proovis kasti tagant. Forsman korjas jälle suuremate probleemideta ära.
18:42
Tammeka peab mõtlema, et äkki Tarmo Kink tahab tulla õpetama neid väravat lööma :D
18:42
Külastaja Patuk kommentaar
Tammeka on ikka siiamaani väga piinlik hooaja alguses.
18:43
Kris Ilves: Poljakov andis paremalt äärelt madala tsenderduse värava ette, aga Nõmm püüdis kindlalt.
18:45
Siim Pulst: Hoiatus Hoiatus  Purje ja Uljanov lähevad pisut pusklema ja saavad mõlemad 44. minutil kaardi kirja.
18:45
Kris Ilves: Kapper tulistas umbes 20 meetrilt peale, aga napilt posti kõrvalt mööda. Matrossov kontrollis lööki päris hästi ehk ülemäära ohtlik see lõpuks ikkagi ei olnud.
18:46
Siim Pulst:  Mägimets pääses trahvikasti vasakus ääres löögile, aga saatis palli selgelt üle värava.
18:46
Siim Pulst:  3 lisaminutit Tartus.
18:46
Kris Ilves: Kulinitš tegi Silla vastu vea ja sai Kaivojalt jutuajamise, aga pääses kollasest kaardist.
18:47
Kris, kumb palliga domineerivam on seni?
18:48
Kris Ilves: Üpris võrdne, aga ütleks, et natuke rohkem on palliga Vaprus. Tõsi, päris palju lükkavad ka kaitsjad omavahel enda väljakupoolel.
18:49
Siim Pulst: Poolaeg Tartus 0:1! Mõlemapoolsete võimalustega mäng, kus Tammeka pigem domineeris palliga, aga Forsman tegi neli tõrjet, sealhulgas penaltitõrje. Kalevil oli samuti mitu šanssi, aga Smirnovi iluvärav on seni ainus, mis võrgu sahisema pannud.
18:49
Kris Ilves: Värav MATHIAS VILLOTA!!! Nurgalöögi järel pääses Villota 45+2. minutil kastist löögile ja vajutas palli postipõrkest sisse!
18:50
Kris Ilves: Aloe nurgalöögi suunas esmalt edasi Kauan, seejärel Tarassenkov ja lahtise palli vajutas täiest jõust sisse Villota. Ehk väravasöötu siit keegi ei saa.
18:52
Kris Ilves: Poolaeg Pärnus 1:0 Vaprusele! Võimalustevaene ja võrdne kohtumine, lõpuks avapoolaja otsustaski Mathias Villota suurepärane löök. Vaprusel on asjad pigem hästi, sest Trans ei ole ohtlik olnud. Terehhovil on riietusruumis rohkem mõtteainet kui Prinsil.
18:52
Mathias Villotal jalka ka sujuma hakanud. Varsti vist aeg otsustada kas jalgpall või discgolf.. mõlemas maru andekas tundub.
18:54
Külastaja Uno kommentaar
Tiiriku comeback Tammekasse? Saaks väravaid.
18:59
Külastaja Tammeka! kommentaar
Tuleb endasse uskuda, muidu väravat ei löö!
19:03
Siim Pulst: Teine poolaeg läks Tartus!
19:04
Kris Ilves: Pärnus algas samuti teine poolaeg!
19:04
Siim Pulst: Vahetus Tammeka: Uljanov välja, Uggeri sisse.
Vahetus Kalev: Palutaja välja, Mihhailov sisse.
19:04
Kris Ilves: Vahetus Trans tegi teise vahetuse: Kim välja, Žuravljov sisse.
19:05
Keegi ei tule niisamanise kuhugi. Kutsuma peab. Aga tundub, et Tammekal omal pole huvi
19:06
Kris Ilves: Hoiatus Käos mängis 47. minutil Koskori vastu ohtlikult.
19:06
Kris Ilves: Suarez riputas palli karistusalasse, kus keegi sai ka löögile ja Nõmm püüdis, aga oli ka suluseis.
19:06
Siim Pulst:  Kalevil järjest karistuslöök ja nurgalöök. Smirnovi blokeeritud löögiüritus jäi nende jooksul ohtlikuimaks momendiks.
19:08
Siim Pulst: Purje pääses 49. minutil seitsmelt meetrilt proovima, aga jõudis ainult ühe puute teha ja otsustas palli üle väravavahi kõksata, nahkkera kukkus napilt tagapostist mööda.
19:08
Siim Pulst: Hoiatus  Kallas võttis 50. minutil Sillamaa maha.
19:10
Kalju staadioniteavitaja 50 minuti pärast: "Tänud kõigile 3985le inimesele, kes täna tee staadionile leidsid!" :P
19:12
Kris Ilves: Vapruse nõelas 53. minutil kontrast, Matrossov seikles väravast päris kaugel väljas, aga Kauber ei lahendanud ära!
19:13
Kris Ilves: Kauber tegi nurgalipu ja karistusala vahel Tarassenkovile vea, kinkides Transile heast kohast karistuslöögi.
19:13
Siim Pulst: Puri tsenderdus oli viiekastis Uggerit leidmas, aga peagamäng ei ole Itaalia ründaja just tugevaim külg ja ta ei tabanud palli.
19:14
Kris Ilves: Suarez keerutas värava peale ja Nõmm lükkas palli lati alt üle värava!
19:15
Siim Pulst:  Lang kukkus kastis, vile vaikis, Mägimets langes siis kasti taga ning vile kõlas. Tammeka piirab Kalevi karistusala väga näljaselt.
19:16
Kris Ilves: Vahetus Transi kolmas vahetus 57. minutil: Škinjov välja, Karpenko sisse.
19:16
Siim Pulst:  Värav Veelma surus palli läbi müüri ja võrku! 1:1 58. minutil!
19:17
Siim Pulst:  Mägimets saab karistuslöögi teenimise eest fantasysse söödupunktid. Kalevi müür oli selles olukorras aga lubamatult auklik.
19:19
Kris Ilves: Koskor kukkus õhuvõitluses Vapruse karistusalas ja küsis penaltit, aga Kaivoja vile vaikis.
19:19
Siim Pulst: Hoiatus  Tammik pani Kovaltšuki valusalt pikali.
19:21
Kris Ilves: Kondrattsev andis kaugelt tuld ja Nõmm pudistas palli enda ette, aga sai selle siiski lõpuks kätte.
19:21
Siim Pulst: Hoiatus  Bracellile 63. minutil samuti kaart ja Kalevile heast kohast trahvilöök.
19:22
Siim Pulst: Hoiatus  Mihhailov(?) sai samuti, lõualaksutamise eest.
19:23
Külastaja Tom kommentaar
Tammeka-Kalevi mängus lõpetab keegi vähemuses
19:23
Kris Ilves: Koskor taas kukkus Vapruse kastis ja Kaivoja näitas selgelt, et ei ole penaltit.
19:23
Siim Pulst:  Kalevi karistuslöök jäi müüri ning Tammeka tuli ohtlikult vastu, aga otsustava löögini ei jõudnud nemadki.
19:24
Külastaja Rene kommentaar
Narva (lisaminuteid arvestamata) on kohe-kohe (66. minutil) 300 minutit olnud ilma mängust väravat löömata. Selle perioodi sisse jääb positiivsena mängujärgsete pennudega edasipääs.
19:24
Siim Pulst: Vahetus 65. minutil toob Kalev Taavi Jürisoo sisse, lahkub Sillamaa.
19:25
3 mängu samal päeval ja kellaajal, kellele see hea peaks olema? ei ole võimalik nautida jalgpalli nii :D
19:25
Külastaja Põhjakoristaja kommentaar
Kas Koskor on kunagi veel hästi mänginud pärast seda ühte superhooaega Tammekas?
19:25
Siim Pulst:  67. minutil pääses Pank Sinilaiu karistuslöögi järel peaga löögile. Koht oli hea, aga pall lendas liiga kõrgele.
19:26
Kris Ilves: Trans on kerge surve peale saanud ja Vaprusel enam vastase väljakupoolele asja pole olnud. Samas ei ole ka Trans eriti ohtlik olnud.
19:26
Siim Pulst: Vahetus   Kiivit sisse, Sinilaid välja. 68. minutil.
19:27
Kris Ilves: VahetusVahetus Vapruse esimesed vahetused 68. minutil: Sild ja Mathias Villota välja, Veensalu ja Tiismaa sisse.
19:29
Kris Ilves: Poljakov võitis keskväljal palli ja läks ise ka umbes 20 meetrilt löögile, aga Nõmm püüdis kindlalt.
19:29
Kris Ilves: Mark sai palli kaotades jalale haiget ja vajab arstiabi. Ta ise on sellise hoiakuga, et asi pole hea.
19:30
Kris Ilves: Kanderaam toodi juba väljakule, aga Mark tõusis püsti ja lonkab ise väljaku kõrvale. Võib-olla saab siiski mängu jätkata.
19:31
Siim Pulst: Tammeka on näljasem meeskond ja mitu korda on pall ka ohtlikult Kalevi värava ees ekselnud, aga otsustavate löökideni pole jõutud.
19:32
Siim Pulst:  Kalevilt ohtlik karistuslöök, kui Kiivit kerkis värava ees palli suunama, aga sellele midagi ei järgnenud.
19:33
Siim Pulst: Tammekale kaks nurgalööki järjest, need on nüüd 5:7 Kalevi kasuks. Pealelöögini need aga ei viinud.
19:34
Kris Ilves: Mark on ennast korda saanud ja mängib edasi. Samal ajal on mäng päris närviliseks läinud ja päris palju vigu tehakse.
19:36
Kris Ilves: Vahetus Vahepeal on Ristikivi Aloe asemele sisse vahetatud, aga kaamerapildis seda vahetust ei näidatud. Aloe sai ühes olukorras jalale haiget.
19:37
Kris Ilves: Hoiatus Mark ja Tarassenkov läksid 78. minutil keskväljal tõuklema. Enne seda tegi Mark Tarassenkovi vastu vea.
19:38
Kris Ilves: Vahetus Transi viimane vahetus 79. minutil: Kauan välja, Nikolajev sisse.
19:40
Siim Pulst:  Kalevi kaheksas nurgalöök, kuid Kovaltšuki tsenderdus ebaõnnestus.
19:44
Kris Ilves: Trans otsib ja otsib, aga karistusalasse asja ei ole, sest Vaprus seisab kaitses väga kindlalt.
19:44
Siim Pulst: Värav KALEV EES! 86. minutil!
19:45
Kris Ilves: Vahetus Vapruse neljas vahetus 86. minutil: Kapper välja, Limberg sisse.
19:46
Siim Pulst:  Jürisoo madal sööt värava suunas põrkas Tammiku jalast vastu posti, seejärel ei saanud Purje meetri pealt palli võrku, aga lõpuks oli jaol Kiivit, kes palli tühja võrku suskas. Purje peaks õnneliku väravasöödu saama.
19:46
Siim Pulst: Hoiatus  Laaneots jätkab 88. minutil oma kollast hooaja algust.
19:47
Siim Pulst: Vahetus  89. minutil tuleb Laur Purje asemele.
19:47
Kris Ilves: Nõmm oli Transi nurgalöögi püüdmisel ebakindel, aga lõpuks sai lahtise palli ikkagi enda kätte.
19:47
Kris Ilves: Hoiatus Veensalu võttis endale 89. minutil kollase kaardi.
19:49
Siim Pulst:  Tammeka tahab hirmasti, aga jalad ei jõua enam alati ajule järele.
19:50
Kris Ilves: Pärnus on kuuest üleminutist esimene täis tiksunud.
19:51
Siim Pulst: Tartus mäng läbi! Kalev näitas iseloomu ja jätkab oma ülivõimast võõrsilmängude seeriat, kallutades lahtise ja mõlemapoolsete võimalustega mängu 2:1 enda kasuks.
19:52
Kris Ilves: Kaivoja andis ekslikult lõpuvile ja nüüd on väljakul laat lahti, aga tundub, et mängitakse ikkagi edasi. Kohtunik ilmselt eksis.
19:52
Külastaja mürgel kommentaar
Kuidas saab kohtunik 4 minutit enne mängu lõpetamist lõpuvile anda? Müstika :DD
19:53
veider, et premium liigas pole nõuet, et väravad peavad olema maha kinnitatud. praegu kalevi teise värava puhul liikus ju värav paigast, õnneks mitte palju, et segaks aga mis siis saaks kui läheb meetri jagu paigast ja mängija lööb mööda seetõttu?
19:53
Kris Ilves: Päris kummaline olukord tõesti. Kõlas nagu lõpuvile moodi, aga võib-olla kohtunik ei tahtnud lõpuvilet anda. Inimlik eksimus võib-olla lihtsalt.
19:55
Kris Ilves: Matrossov läheb standardolukorras Vapruse kasti!
19:55
Kris Ilves: Nõmm puterdab palli üle otsajoone. Transile veel üks nurgalöök. Aeg peaks täis olema.
19:56
Kris Ilves: Nüüd on päriselt Pärnus lõpuvile kõlanud. Trans küll otsis teisel poolajal viigiväravat, aga Vapruse kaitse pidas hästi vastu ja Vaprus võttis Mathias Villota avapoolaja lõpus löödud väravast 1:0 võidu!
19:57
Kris Ilves: Minu poolt aitäh! Kindlasti kuulake-vaadake mängujärgseid intervjuusid! Ja kindlasti vaadake Kalju ja Flora kohtumist, mis praegu käib!
19:59
Eks saab vaikselt Tammekat esiliigasse ära saata. Ei tea mitmes kohutav hooaeg järjest. See, kui hooaja lõpuks korra ärkab ei kompenseeri seda, et 3/4 hooajast nad alla igasugust arvestust mängivad.