Pühapäev, 23. aprill 2023
16:45
Siim Pulst: Tervist! Premium liiga maratonpühapäev jätkub Kuressaare ja Kalju lahinguga Saaremaal, kus tervitab meeskondi tavapäraselt tugev tuul.
16:47
Siim Pulst: Nagu kõrvalolevatest algkoosseisudest näha, teeb Kaspar Paur põhikoosseisu kuuludes oma selle hooaja esimesed mänguminutid. Muus osas on koosseisud üllatustevabad. Kuressaare poolelt väärib vast väljatoomist vaid Artjom Jermatšenko eelistamine keskväljal Andrei Smirnovile.
16:48
Siim Pulst: Kalju on kihlveokontorite soosik, kuigi eelmisel aastal naasid nad saare pealt mõlemal korral vaid viigipunktiga. Samuti on seitsmest Kalju selle hooaja kohtumisest koguni neli viigiga lõppenud, nii et võib-olla tasub ennustusi tehes hoopis sinnapoole vaadata.
16:56
Siim Pulst: Kuressaare on sel hooajal kodus veel võiduta. Harjumuspäratu, kui meenutada seda, kui võimsad nad eelmisel aastal kodus olid.
16:58
Siim Pulst:  Terve eelmise hooaja peale kaotasid saarlased vaid neli kodumängu. Nüüd on neil juba kirjas allajäämised Vaprusele ja Florale ning pettumustvalmistav viik Harjuga. Samuti jäädi karikasarjas penaltiseeria järel Florale alla.
17:01
Siim Pulst: Kalju pani palli mängu!
17:02
Siim Pulst:  Õige tähelepanek kommentaator Kasperilt, et Marko Meerits Kalju väravas teeb ju samuti alles oma hooaja esimest mängu.
17:02
Siim Pulst:  Meerits sai 40 sekundi jooksul juba kaks korda ka mängu sekkuda. Liiga ärevaks olukord Kalju värava all siiski ei läinud.
17:05
Siim Pulst: Kuressaarele 4. minutil esimene nurgalöök, mille järel pidi Podholjuzin värava ees peaga lööki päästma. Sinna otsa kohe ka teine korner, kust aga midagi ei sündinud.
17:10
Siim Pulst:  Kalju on mängu alguses Kure pressiga väga hädas. Pall pole praktiliselt kodumeeskonna kastis veel käinudki, samas kui Meerits on end juba korralikult soojaks saanud.
17:13
Siim Pulst: Kalju ähvardab esimest korda 11. minutil! Pauri tsenderduse järel põrkas pall Subbotini põrkest Volkovile ette, kuid tabamus tuli kehv ning löök langes väravavaht Karofeldi saagiks.
17:16
Siim Pulst:  Kolmas nurgalöök Kuressaarele 14. minutil. Lahe tsenderdus maandus ohtlikult viiekasti taha, aga keegi sealt lahtist palli värava poole lüüa ei suutnud.
17:22
Siim Pulst:  Paarikümne minuti paiku näeme esimest korda, kuidas Kalju suudab keskväljal palli kontrollida.
17:26
Siim Pulst:  Veel paar standardolukorda Kuressaarele. Lahe neljas nurgalöök jõudis üle meestesumma Pajunurmeni, kuid tema ühepuutelöök klaariti kaitsjate poolt enne väravajooneni jõudmist.
17:27
Siim Pulst:  Viiendale kornerile järgnes veel mitu löögiüritust, kuid kõik need blokeeriti.
17:30
Siim Pulst: Šlein tabas seljatagant Liitu põlvega seljapiirkonda, aga pääses vist kaardist, kaamerapilti seda vähemalt ei jäänud.
17:34
Siim Pulst: Värav  33. minutil KURE ETTE! LEPIK!
17:36
Siim Pulst: Kuressaare juhtvärav on igati teenitud, sest territoriaalne ülekaal oli siiamaani pigem nende kasuks. See oli aga esimene tõeliselt hea väravavõimalus ja sai kohe ka realiseeritud. Õiguse eeltöö järel pääses Lepik kaks korda järjest löögile ning teine katse põrkas napilt üle joone, kuigi Tsivelekidis püüdis seda veel joonelt päästa.
17:37
Siim Pulst: Kalju mängu esimene korner. Podholjuzin sai kasti tagant proovida, suuremat ohtu ei sündinud.
17:40
Siim Pulst:  38. minutil Männilaanel hea võimalus seitsmelt meetrilt, aga pall veeres napilt väravast mööda. Paltsilt eeltöö.
17:40
Siim Pulst: Vahetus  Liit ei olnud võimeline jätkama, Allast tema asemele 39. minutil.
17:41
Külastaja m.k. kommentaar
mis jama see veel on.
17:42
Siim Pulst:  Kalju teine nurgalöök 40. minutil ohtu ei tekitanud. Nurgalöögid 5:2 kodumeeskonna kasuks.
17:43
Siim Pulst:  Kure kuues korner. Lepik kukkus võitluses, jätkuolukorras saatis Õigus kaugemalt palli taevasse.
17:46
Siim Pulst: Lepik pääses audisisseviske järel kastist jalaga löögile, aga saatis palli üle värava.
17:49
mulje,mäng tehase öue peal,kommijad--tehase autopargi autojuhid,seda köik heas möttes.
17:50
Siim Pulst:  Poolaeg 1:0! Kuressaare väärib eduseisu igati, sest kasvõi suure hulga standardite pealt oli nende juhtvärav ootuspärane. Kaljul oli mängu alguses kiirel üleminekul üks võimalus, pärast seda mitte midagi.
17:51
Külastaja zz kommentaar
Siim miks alati postitusi kustutad, oleks siis midagi erilist halba öelnud.
17:51
Siim Pulst: Kommentaaride hea tava. Kommentaatoreid solvavaid kommentaare pole mul lubatud üles lasta.
18:00
soomlane pole jalgpalli rahvas,eestlane ammugi mitte.see mäng sama igav kui tänane tammeka ja laagri mäng.miks vaatan,igavusest,osaliselt vanad tuttavad.eelmine sajandi löpul oli huvitavam,Kröm,Kristal,Rajala,Olumets,Reim,Poom,yhesönaga lövid.
18:00
Külastaja Rene kommentaar
Ääremärkusena - kui ma asendasin Narva mängule hiljaks jäänud kommentaatorit, siis lasti küll ilusti solvav kommentaar läbi :)
18:03
Siim Pulst: Ajad on muutunud. Kommentaariumi tsenseerimine ei ole tihti ka minu maitse järgi hea asi, aga tavasid ja juhtnööre oleme igatahes kõik sunnitud järgima. Nii et tasub end eelviidatud tavaga kurssi viia ja sellega arvestada.
18:05
Siim Pulst: Teine poolaeg läks!
18:08
Siim Pulst: Kalju on alustanud teist poolaega hoopis uue hingamisega. Subbotin murdis paremalt kasti, aga teenis siiski vaid nurgalöögi. Nurgalöögi järel mängiti pall kasti taha, aga löök ebaõnnestus.
18:10
Siim Pulst:  Volkov leidis nüüd trahvikasti paremast küljest ruumi, aga saatis palli terava nurga alt väravast mööda.
18:11
Siim Pulst:  Tsivelekidis pommitas karistusalakaare pealt võimsalt väravale, aga Karofeldi efektne tõrje päästis Kure!
18:14
Siim Pulst: Hoiatus  Markus Allast 55. minutil mängu esimene kaart.
18:17
Siim Pulst:  57. minuti kiirrünnakul pääses Volkov esipostis Subbotini madalat tsenderdust suunama, aga jällegi jõudis Karofeld jaole.
18:19
Siim Pulst:  Vahelduseks midagi ka teises väljakuotsas, kui Laht üritas ülikaugelt Meeritsat üllatada, aga löök maandus väravast omajagu mööda.
18:19
Külastaja tanel kommentaar
Aasta värav oleks siit peaaegu tulnud.
18:20
Siim Pulst: Värav SANDER LAHT 60. minutil 2:0!
18:21
Siim Pulst:  Päris aasta värav ehk mitte, aga kuu värav miks mitte? Lepiku söödu järel keerutas Laht palli kastijoonelt täpselt tagumise posti kõrvale.
18:23
Usta oma oli ilusam
18:24
Siim Pulst: Värava järel ei ole Kalju obadusest veel toibunud. Üks olukord teise järel Kalju kastis.
18:24
siiski yksikuid ilusaid momente leidub,aga harva.
18:24
Külastaja ustaexpress kommentaar
usta oma ilusam,fakt
18:25
Siim Pulst:  Vahetus Vahetus Vahetus Kalju kolmikvahetus: Babitšev, Paur ja Mannone välja, Šarnin, Marin ja Promise David sisse.
18:27
Siim Pulst:  Kalju läks nüüd üle 3-5-2 asetusele. Šlein liikus keskväljale, Subbotin ja Marin on äärtel.
18:29
Argo,soovitan sul tervise huvides liigutama hakata.Heas möttes.Kohe homme.Hiljem tänad.
18:30
Siim Pulst:  Volkov ja David oli järgemööda Kuressaare kastis ohtlikud. Lähemale jõudis Kanada ründaja, kelle jalakõks põrkas pisut üle lati. Karofeld siiski ka kontrollis olukorda.
18:32
Kalju,viimane täiskäik sisse,ei saa ju saarlastele kaotada,kohe mitte ei tohi.
18:32
Siim Pulst:  Iga kord, kui Kalju tuleb, on nüüd ohtlik. David ja Marin olid järjest lähedal, et tagapostist pall väravale suunata, aga kumbki ei tabanud palli piisavalt hästi.
18:33
Siim Pulst: Vahetus  Mairo Miil Mathias Paltsi asemele 74. minutil.
18:35
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Kalju viimased käigud 76. minutil: Djibril Dianessy ja Maksim Gussev sisse, Rommens ja Volkov välja.
18:36
Siim Pulst:  Tribüünilt on kokku loetud 176 inimest.
18:37
Siim Pulst:  David tegi taas teravust, aga pall värava ette langes Karofeldi saagiks.
18:41
eestlane on jääpurjetaja allveeujuja.
18:41
Siim Pulst: Kalju neljas nurgalöök tõi kaasa omajagu ärevust, aga Kure kaitsjad said palli siiski klaariks ilma et ründajad oleks löögile jõudnud.
18:44
Siim Pulst:  David mängis end 84. minutil kastis osavalt löögile, Karofeld pillas tema löögi üle otsajoone.
18:44
Siim Pulst:  Nurgalöögist midagi ei sündinud, aga Kalju surve jätkub.
18:45
Siim Pulst: Hoiatus  Tsivelekidis 86. minutil.
18:48
Siim Pulst:  Kalju on nüüd nurgalöökide saldo peaaegu viiki saanud. 7:6 on need Kure kasuks. Kornerite kaitsmisel on saarlased aga head ja nii läks ka seekord.
18:50
Siim Pulst:  3 minutit armuaega Kaljule!
18:52
Siim Pulst: Hoiatus  Kurele karistuslöök trahvikasti kaare seest. Šarninile ka kollane kaart.
18:52
Siim Pulst:  Dõmov saatis karistuslöögi kõrgelt üle värava.
18:53
Siim Pulst:  Kõik! Kuressaare hooaja esimene koduvõit, Kalju hooaja esimene kaotus!
18:54
Siim Pulst: Kalju pani teisel poolajal uue käigu sisse, kuid tulemust see ei muutnud. Kuressaare näitas taas seda kompromissitut nägu, millega nad eelmisel hooajal rekordilise punktisaagi kogusid.
18:54
Siim Pulst:  Aitäh jälgimast ja peagi on aeg pilgud päeva viimase mängu lainele suunata.