Kolmapäev, 10. mai 2023
18:22
Kris Ilves: Tere õhtust, head jalgpallisõbrad! Täna selgub esimene karikafinalist, kui Sportland Arenal lähevad vastamisi Flora ja Tammeka. Mäng algab kell 19.00.
18:22
Kris Ilves: Koosseisud on väljas ja need näevad välja sellised:

Flora: Ingmar Krister Paplavskis, Michael Lilander, Erko Jonne Tõugjas, Märten Kuusk, Kristo Hussar, Konstantin Vassiljev, Mihkel Järviste, Daniil Kuraksin, Henrik Ojamaa, Nikita Mihhailov, Aleksandr Šapovalov.

Tammeka: Richard Aland, Herman Pedmanson, Tanel Tammik, Eugenio Bracelli, Rasmus Kallas, Taijo Teniste, Kevin Anderson, Reio Laabus, Dominic Laaneots, Patrick Genro Veelma, Artur Uljanov.
18:25
Kris Ilves: Flora on pingile jätnud näiteks Rauno Alliku ja Martin Milleri, koosseisust puudub Marco Lukka. Ründava poolkaitsja kohal tegutseb ilmselt Henrik Ojamaa, väravas mängib Evert Grünvaldi asemel Ingmar Krister Paplavskis.
18:27
Kris Ilves: Tammeka pingil on näiteks Sander Puri ja protokolli vasakule äärele on märgitud Herman Pedmanson, aga eks ole näha, kuidas päriselt asi, sest seal võib mängida ka Patrick Genro Veelma.
18:28
Kris Ilves: Tammeka tundub üldse päris kaitsva suhtumisega, sest lisaks kolmele keskkaitsjale (Tammik, Bracelli, Kallas) alustab ka Kevin Anderson.
18:35
Kris Ilves: Kes ei ole veel mängueelseid jutte lugenud, siis saab seda teha, avavileni on veel 25 minutit aega.
18:41
Külastaja AuOhUh kommentaar
Tere! Mis te arvate, kas 38-aastane vanameister näitab taas Tartu poistele, kuidas keskväljal pallima peab? Sealjuures mainin, et olen Tartu toetaja.
18:55
Kris Ilves: Seda saame järgmise kahe tunni jooksul teada. Avavileni on jäänud mõned minutid.
19:01
Kris Ilves: Mäng algas!
19:04
Kris Ilves: Floral on ikkagi Kuraksin paremal äärel, Ojamaa vasakul äärel ja Mihhailov keskel ründaja all.
19:06
Kris Ilves: Tammeka viiemeheline tagaliin näeb vasakult vaadates välja selline: Tammik, Kallas, Anderson, Bracelli, Teniste.
19:10
Kris Ilves: Esimesed viis-kuus minutit kulgesid Flora dikteerimisel, aga nüüd pääses korraks ka Tammeka paremalt äärelt jooksma, kuid Teniste tsenderdus lõpuks ohtlikuks ei saanud.
19:10
Külastaja Igor kommentaar
Palju on staadionil temperatuura?
19:11
Kris Ilves: Kui jalgpalliliidu protokolli uskuda, siis 17 soojakraadi peaks olema.
19:13
Kris Ilves: Kuusk pääses Flora esimesest nurgalöögist peaga löögile ja pall põrkas Andersonist Alandile.
19:16
Kris Ilves: Uljanov astus Kuusest mööda ja söötis palli ette, kust see Veelma jalast põrkas üle otsajoone.
19:18
Kris Ilves: Flora sai mängu teise nurgalöögi, aga siis tehti karistusalas viga ja nurgalöök läks raisku.
19:24
Kris Ilves: Flora kolmandast nurgalöögist samuti asja ei saanud, sest Aland püüdis lahtise palli kindlalt.
19:25
Kris Ilves: Hoiatus Järvistele 24. minutil esimene kollane kaart, kui tegi vea Pedmansoni vastu.
19:28
Külastaja õuna endel kommentaar
et flora mängima hakkaks on vaja tammeka väravat
19:30
Kris Ilves: Hetkel tõesti ei ole Flora palliveeretamine ohtlik olnud.
19:31
Kris Ilves: Värav 30. minut ja Flora pääses 1:0 juhtima! Hussari tsenderdus paremalt äärelt ja Šapovalov lõi meetri pealt tühja!
19:33
Kris Ilves: Okei, päris meetri pealt polnud, aga selline kaks-kolm. Šapovalov oli täiesti markeerimata värava ees. Ja noh, Hussar sai päris vabalt tsenderdada ka.
19:39
Kris Ilves: Hussar pääses paremalt äärelt palliga kasti ja otsis värava eest meeskonnakaaslast sööduga, aga Bracelli klaaris nurgalöögiks. Flora mängis nurgalöögi lahti ja jätkuolukorras sai Tõugjas löögile. Uus nurgalöök.
19:40
Kris Ilves: Ka seekord mängiti nurgalöök lahti ja seejärel leiti tsenderdusega uuesti Tõugjas, kes seekord lõi selgelt väravast mööda.
19:41
Kris Ilves: Bracelli andis valesöödu Šapovalovi jalale. Šapovalov jooksis palliga kasti ja lõi selle Andersoni varbast üle otsajoone.
19:42
Kris Ilves: Ka see mängiti lühidalt lahti ja seejärel tsenderdati, aga siis tehti ise viga ja kingiti pall Tammekale.
19:44
Kris Ilves: Hussar ja Tammik põrkasid omavahel kokku ja VAR vaatab võimalikku punase kaardi olukorda.
19:45
Kris Ilves: Kohtunikud andsid esialgu vea Hussarile, aga Tammik lendas hoopis jalaga Hussarile vastu säärt.
19:45
Kris Ilves: Kontroll lõpetatud. Mäng jätkub.
19:47
Külastaja Var kommentaar
Pull Tammeka teeb ikka suhteliselt kindla punasekaardi vea, aga vile tuleb flora kahjuks?
19:47
Kris Ilves: 2 minutit lisati avapoolajale juurde.
19:47
Var hea töö, väljakukohtunik hea töö ruudus (iroonia)
19:48
Kris Ilves: Lilander proovis 45+2. minuti karistusala joone juurest ja Aland tõrjus lati alt!
19:49
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud! Flora juhib Šapovalovi väravast 1:0!
19:50
Kris Ilves: Flora kontrollis esimesed 45 minutit peaaegu täielikult ja dikteeris tempot, aga ülemäära ohtlikud nad Tammeka väravale ei olnud, kui välja arvata Šapovalovi värav, mis oli ainus väga hea võimalus. Avapoolaja lõpus tõrjus Aland ka Lilanderi kauglöögi. Tammekal ei ole eriti Flora värava juurde asja olnud.
19:57
Külastaja Tamm kommentaar
Hussaril koondisekutset oodata ei ole, kui nii jätkab?
20:05
Kris Ilves: Teine poolaeg algas! Vahetusi ei ole tehtud.
20:06
Kris Ilves: Kuraksin ja Ojamaa on ääred ära vahetanud.
20:07
Kris Ilves: Mihhailov pääses 48. minutil karistusalast löögile, aga ei saanud palli raamidesse!
20:10
Kris Ilves: Kuraksin sai 50. minutil kastist löögile, aga Aland tõrjus enda ette ja seejärel noppis palli endale.
20:11
Kommentaator lõpeta, punasest punasemaks väga minna ei saa. Jõud sirge jalg, tald ees ,jõud ja kiirus suur
20:12
Kris Ilves: Eks see oli piiripealne olukord. Kui näiteks peakohtunik oleks kohe väljakul teinud otsuse, et Tammikule punane, siis ma arvan, et seda poleks ära muudetud.
20:13
Kuidas Henn teab, et mis häält kasiinomängud teevad? Kas ta on Kreidast õppust võtnud hasartmängude suhtes või mis?
20:13
Kris Ilves: Penalti Florale!
20:13
Kris Ilves: Eemaldamine Andersonile punane! Kukutas karistusalas Ojamaa.
20:14
Kris Ilves: Aga suluseis!? Äärekohtunik nägi suluseisu ja VAR nüüd kontrollib.
20:14
Kris Ilves: Suluseis! Ei ole penaltit ja Andersoni punane kaart läheb tühistamisele!
20:15
Kris Ilves: Tammik vajutas 56. minutil kasti tagant peale ja Paplavskis tõrjus palli üle otsajoone!
20:16
Kris Ilves: See oli siiski kastist sooritatud löök. Tammik konksutas Flora kaitsjad ilusti ära.
20:17
Külastaja Trk kommentaar
Kus see suluseis oli, päris veider.
20:17
Külastaja Mart kommentaar
Kas ta pidi kaarti andma kui oli teada, et on suluseis? Kas ainult suluseisu vaatamise järel ei oleks saanud punast ja penaltit anda kui ta algul ei oleks andnud?
20:17
Külastaja Kaarel kommentaar
Krt VAR-i pilti vaadates küll suluseisu ei olnud, tammeka vasak kaitsja kattis ära selgelt
20:20
Kris Ilves: Kusjuures kui ma nüüd õigesti aru saan, siis kõigepealt ikkagi otsustati, et see polnud penaltivääriline viga ja seejärel läks käiku suluseis.
20:21
Kris Ilves: Bracelli ja Lilander põrkasid päris ohtlikult peadpidi kokku. Tammeka mehed nõuavad Lilanderile punast, aga läheme ilma kaartideta edasi.
20:21
Külastaja s kommentaar
Suluseis, suluseisuks, tegu oli puhtselge divega ja penalti oleks nagunii tühistatud.
20:21
Külastaja Varr kommentaar
Videokohtunik on täna küll Tammekal abiks. Üks penalti ja kaks punast kaarti vähem
20:23
Kohtunikud ei jaga ikka üldse, kuidas seened florale kollane polnud
20:24
Külastaja Kingpool kommentaar
VAR ekraani taga istuvad kaks kogenud ja koolitatud mees aga mitmed mängu jälgijad saavad nendest paremini aru, kas oli sulg või mitte? Kas kohtunikud on lollid? Või äkki nood, kes arvavad VAR-i arvamusele vastupidist?
20:25
Kris Ilves: Hoiatus 66. minutil korjas endale ilmselt suupruukimise eest kollase kaardi Tammeka abitreener Mait Toom.
20:27
No natukene sinisilmne jutt jah, penalti ja punane oleks nagunii tühistatud.
20:28
Kris Ilves: Šapovalov avanes 68. minutil karistusalasse ja otsis tagumist nurka, aga keerutas napilt mööda!
20:30
Kris Ilves: Mätas on peagi mängu sekkumas.
20:33
Kris Ilves: Ojamaa pääses Hussari tsenderudse järel kastist löögile, aga Tammeka mängijad blokeerisid.
20:34
Kris Ilves: VahetusVahetus Tammeka vahetused: Kallas ja Uljanov välja, Mätas ja Burov sisse.
20:34
Kris Ilves: Vahetus Flora vahetus: Ojamaa välja, Miller sisse.
20:35
Kris Ilves: Tammik liikus kolmemehelisse kaitseliini ja Veelma vasakule äärele.
20:37
Kris Ilves: Laaneots pani karistusala nurgast kavala palli, kuid Burov ei ulatunud tagumises postis selleni.
20:37
Kris Ilves: Mätas sai pea vahele ja see vist segas Burovit. Aga tundus, et Laaneots läks ise ikkagi löögile.
20:38
Kris Ilves: Pealtvaatajaid on Sportland Arenal 243.
20:39
Kris Ilves: Laaneots proovis jälle kaugelt ja seekord selgelt üle värava.
20:39
Kris Ilves: Vahetus Flora vahetus: Šapovalov välja, Reinkort sisse.
20:43
Kris Ilves: Laaneots otsis kaitseliini taha jooksnud Burovit, aga Paplavskis jooksis vastu ja noppis palli endale.
20:44
Kris Ilves: 84 minutit mängitud. Tammeka otsib ja riskeerib. Enam ei ole kaotada midagi.
20:44
Külastaja A. kommentaar
Ülekandest oli nagu kuulda, et VAR ei tööta "praegu"?
20:44
Kris Ilves: Peaks töötama. Võib-olla seal niisama lõõbitakse.
20:45
Kris Ilves: Laaneots sai kastist löögile, aga see jäi pehmeks ja Paplavskis korjas palli kindlalt endale.
20:46
Kris Ilves: Aland tõrjus Reinkorti löögi ja seejärel lõi Kuraksin palli üle värava! Flora teine oli väga lähedal.
20:46
Külastaja junn kommentaar
Laaneots tundub selline ogar mängija olevat,pingilt pole siis enam kedagi võtta!
20:48
Ütleme ausalt Kangur võib ju heietada,aga Tartu väravat ikka ei paista!
20:48
Kris Ilves: Seis on selline, et siin võib viimastel minutitel kõike juhtuda.
20:50
Kris Ilves: 3 minutit lisati teisele poolajale! Marti Pähn ei olnud sellega absulootselt rahul.
20:50
Ei juhtu siin midagi! Tartu on lihtsalt nõrk!
20:50
Kris Ilves: Tammekale nurgalöök ja Aland on kastis!
20:51
Kris Ilves: Flora sai nurgalöögi klaaritud ja kuigi Aland oli kaugel väravast väljas, siis löögile ei mindud.
20:52
Kris Ilves: Hoiatus Pähn sai 90+2. minutil kollase kätte.
20:53
Kris Ilves: Tammeka kuldne võimalus veel: suur segaduse Flora kastis ja Burov ei löönud ära!
20:53
Kris Ilves: Kõik! Flora võitis 1:0 Tammekat ja astus karikafinaali!
20:54
Kris Ilves: Flora oli parem ja võitis teenitult. Tammeka ei saanudki lõpuks Flora väravale ohtlikuks, mõned poolvõimalused olid, aga midagi enamat küll mitte. Florale piisas Šapovalovi esimese poolaja väravast.
20:54
Kris Ilves: Minu poolt aitäh! Kindlasti kuulake-vaadake ka intervjuusid. Teine poolfinaal toimub homme, kui Tabasalu võõrustab Narva Transi.