Laupäev, 13. mai 2023
16:53
Kasper Elissaar: Tere ja ilusat päikselist laupäeva! Premium liiga 12. voor jätkub ning tänases esimeses duellis on Pärnus vastamisi kohalik Vaprus ning Tallinna Kalev.
16:58
Kasper Elissaar: Koosseisud on sellised, et Vapruse rivistuses pole ühtegi üllatust. Kalevil on muresid rohkem. Kalevil on täna haigusega eemal Purje, Tamberg ning pingile on sel põhjusel jäänud Kaljumäe. Sillamaa asemel alustab äärel Jürisoo. Lisaks on põhirivistusse pääsenud tagasi Laur ning ette rünnakule Kiivit.
16:58
Kasper Elissaar: Ramon Smirnov saab kätte aprilli kauneima värava auhinna. Autasustajaks Pärnu legend Jüri Saar.
17:02
Kasper Elissaar: AVAVILE!
17:07
Külastaja E kommentaar
Ülekanne on küll kinni jooksnud 1:14 peal... huvitav, kas teistel ka?
17:07
Külastaja CM kommentaar
Teil ka youtube live jookseb kokku ja ei liigu edasi?
17:07
Kasper Elissaar: Oli mingisugune tõrge, aga praegu kõik töötab taas.
17:07
Külastaja ss kommentaar
otsepilt on päris hea!
17:08
Kasper Elissaar: Vaprus on avaminutitel rohkem palli vallanud, aga seni ohtlikke momente pole veel olnud.
17:09
Külastaja Deemon kommentaar
Sellest on küll kahju et kalev ei saa sel hooajal kordagi rannakal mängida
17:10
Kasper Elissaar: On tõesti! Selliste ilmadega on eriline patt kunstil pusida, aga no mis sa teed - kui muru pole valmis, siis ei ole.
17:11
Kasper Elissaar: Kiivit pääses 9. minutil Sinilaidi söödust kaitsjate selja taha jooksu ja lahendas üks-üks olukorra väravaga, ent suluseisulipp tõusis ning VAR-kontroll kinnitas suluseisu.
17:15
Kasper Elissaar: Kalev käis korra Vapruse kastis, aga Kõrre klaaris Jürisoo tsenderduse.
17:16
Kasper Elissaar: Kask söötis 14. minutil palli kasti taga vastasmängija Teevälja jalale, kust kauglöök lendas üle raamide.
17:18
Kasper Elissaar: Aloe nurgalöök oli Lauri saak.
17:19
Kasper Elissaar: Veensalu tegi 17. minutil vastasele atškoo ja rikošetist lendas pall küljevõrku! Nurgalöögist ei tulnud miskit.
17:21
Kasper Elissaar: Kapperilt 20. minutil väike soolo, vastaste ettevõtmised ning seejärel kasti tagant löök, mis langes Forsmani saagiks.
17:27
Kasper Elissaar: Mängu iseloom on selline, et Vaprus ohjab palliga mängu ja üritab kombeerides võimalusi tekitada. Kalev noolib selgelt kontrarünnakuid ja liini taha avanemisi.
17:28
Kasper Elissaar: Vaprus oli ise Kovaltšuki väravavahiga vastamisi saatmas 27. minutil, aga Villota neutraliseeris ohu.
17:32
Kasper Elissaar: Pärnu on nüüd kasti järjest tsenderdusi tagunud, aga järjepanu pole kaaslastele pihta saadud.
17:33
Kasper Elissaar: Kauber lõi vahepeal värava eest palli täiesti mööda, kuigi tundus ohtlik moment.
17:33
Kasper Elissaar: Hoiatus32. minutil tõmbas Mark Teevälja maha ja saab matši esimese hoiatuskaardi.
17:34
Kasper Elissaar: Sinilaiu tõste oli karistuslöögist madal ja kehv.
17:34
Kasper Elissaar: Mark peab oma kollase tõttu järgmise matši Paidega vahele jätma.
17:35
Kasper Elissaar: Vahepeal sai Uku Kõrre omale selga eelmise hooaja numbrita särgi, sest kohtunikud käskisid tal vana särgi ära vahetada.
17:35
Kasper Elissaar: Hoiatus34. minutil võtab Jürisoo kontrarünnaku maha.
17:36
Kasper Elissaar: Aloe tsenderdus oli Kalevi meeste jagu.
17:38
Kasper Elissaar: Eemaldamine36. minutil võtab Vainu Kiiviti 20 meetri peal maha. Pärnu jääb vähemusse! Kiivit jooksis Kõrrest mööda, Vainu lendas hüpates sisse ja asi tehtud.
17:38
Kasper Elissaar: VAR küll kontrollib, aga siin pole midagi väga vaadata. Selge punane kaart.
17:39
Kasper Elissaar: Ott Nõmm seob kiivrit pähe, mis kaitseb pead traumade eest. Vaprus peab väljakumängija välja vahetama.
17:40
Kasper Elissaar: Vahetus39. minutil lõppeb keskpoolkaitsja Kapperi mäng ja Ott Nõmm tuleb väravasse.
17:41
Kasper Elissaar: Laur lõi karistuslöögist vasaku jalaga peale, aga sooritus ebaõnnestus täielikult.
17:42
Kasper Elissaar: Nõmm sai nüüd soojaks! Püüdis karistusalasse läkitatud palli.
17:43
Külastaja Mhm kommentaar
Kas väljaku äärsed mikrid on kinni keeratud või miinimumi peale pandud?
17:43
Kasper Elissaar: Kui sa praegu kuulad, siis üks peamiseid väljakuäärseid helisid on tuul.
17:43
Kuuldavasti andvat Isand Klavan täna €visiooni finaalis Eesti punktid ... Ilmselt pole raske aru saada, et kuhu 12 punkti rändab ...
17:44
Kasper Elissaar: Klavan edastab punktid, mitte ei määra neid ise.
17:45
Kasper Elissaar: Veensalu võttis taas Palutaja ette, aga pall lendas väravast mööda.
17:46
Kasper Elissaar: Vaprus on vähemusse jäämise järel mänginud ootuspäraselt 4-4-1 asetuses. Kalev on saanud palliga mängu rohkem enda kätte, ent Vaprus on jätkuvalt isukas.
17:46
Kasper Elissaar: Neli üleminutit avapoolajale!
17:49
Külastaja S kommentaar
Kas infot pealtvaatajate arvule on?
17:50
Kasper Elissaar: Pealtvaatajate number selgub üldiselt teise poolaja keskpaigus. Inspektorid loevad tihtipeale 30. ja 60. minutil, mis siis pannakse konteksti klubi edastatud numbriga.
17:50
Kasper Elissaar: Rahvast on!
17:51
Kasper Elissaar: Kõrre standardijärgsest pealöögist lendas pall selgelt üle ja mööda.
17:51
Kasper Elissaar: Esimene poolaeg Pärnus on lõppenud 0:0 seisuga! Aus tulemus, mäng on olnud võrdne.
17:52
Kasper Elissaar: Pärnu oli esiti palliga parem ja kombineerivam, samas Kalev noolis pidevalt kiireid üleminekuid. Hendrik Vainu eemaldamine pooletunnise mängu järel oli see, mis dünaamikat väheke muutis. Aga praegu ei torka silma, nagu Vaprus väga selgelt ühe mehega vähem väljakul oleks.
18:03
Kasper Elissaar: Kalev on teiseks poolajaks väljakule toomas Vadim Mihhailovit.
18:06
Kasper Elissaar: Teine poolaeg algas!
18:06
Kasper Elissaar:  VahetusPausil siis tõesti üks vahetus: Jürisoo välja ja Mihhailov tema asemel paremale äärele.
18:10
Kasper Elissaar: Hoiatus49. minutil saab Siitam Kauberi kukutamise eest kaardi. Kümnemeheline Vaprus on alustanud väheke teravamalt.
18:10
Kasper Elissaar: Tiismaa ei saanud Käose karistuslöögist antud tsenderduse järel värava eest löögile.
18:12
Kasper Elissaar:  Smirnov saab väljakul arstiabi. Jääkott näkku ja läheb edasi.
18:15
Kasper Elissaar: Katariina Peetsoni (jalgpall.ee) fotosid avapoolajast:

18:15
Külastaja Karla kommentaar
Keegi võiks kommentaatorile edasi öelda, et ikkagi Smirnov mitte Smirnoff :)
18:16
Kasper Elissaar: Eks seal venepärane perenimi saab venepärase häälduse.
18:17
Kasper Elissaar: Väljakul käib jätkuvalt võrdne mäng.
18:23
Kasper Elissaar: Kauber virutas karistuslöögist otse peale ja Forsmanil oli tükk tööd, et see asi 62. minutil ära tõrjuda!
18:23
Kasper Elissaar: Järgnenud Aloe nurgalöök oli Forsmani jagu.
18:25
Kasper Elissaar: Vahetus Vahetus64. minutil teeb Kalev kaks vahetust: Sinilaid ja Kovaltšuk ära, Trawally ja Sillamaa sisse.
18:27
Kasper Elissaar: 67. minutil tõrjub Nõmm ristnurga suunas läkitatud Smirnovi löögi!
18:29
Kapper siis ikkagi ei vöetud välja kui Nõmm toodi, vöi mis imega ta karistuslööki lõi
18:29
Kasper Elissaar: Kapper võeti ja Kauber lõi. Nii on korrektne.
18:30
Kasper Elissaar: VäravKalev läheb 69. minutil juhtima! Foday Trawally sutskab ära! Kalev oli vahetuste järel uue hingamise saanud ja nüüd peegeldub see ka tablool.
18:31
Kasper Elissaar: Värav sündis Mihhailovi nurgalöögist, millele Trawally viiekasti joonel pea vastu pani.
18:34
Kasper Elissaar: 405 pealtvaatajat on täna Pärnus jalgpalli vaatama kogunenud.
18:35
Kasper Elissaar: Eduseisu haaramise järel kontrollib Kalev juba kindlamalat väljakul toimuvat.
18:35
Kasper Elissaar: VäravFoday Trawally lööb 75. minutil enda selle hooaja ja Kalevi tänase teise!
18:37
Kasper Elissaar: Nõmm tõrjus jalaga Palutaja tsenderduse värava ette, kust Trawally ühe puutega asja ära lahendas.
18:37
Kasper Elissaar: Vahetus Vahetus76. minutil Vapruse topeltvahetus: Tiismaa ja Veensalu ära, Sild ja noorem Villota sisse.
18:39
Kasper Elissaar: Kauber lõi 79. minutil karistuslöögist palli tagumise posti kõrvalt mööda.
18:39
Kasper Elissaar: Vahetus Vahetus79. minutil teeb Vaprus oma viimased vahetused: Kauber ja Mark välja, Ristikivi ja Limberg sisse.
18:43
Kasper Elissaar: Vapruse väljavaated on praeguseks kesised, aga fännid veel laulavad!
18:44
Kasper Elissaar: Nõmm tõrjus Sillamaa löögi!
18:49
Kasper Elissaar: Mathias Villotal ja Kevin Aloel on natuke tervisega kogumist olnud viimastel minutitel.
18:50
Kasper Elissaar: Kaks üleminutit!
18:51
Kasper Elissaar: Hoiatus90+1. saab Mathias Villota oma nime kaardisaajate listi. Siitam oli kannataja.
18:52
Kasper Elissaar: Sillamaa lõi, Nõmm tõrjus ja Kiivit paneb paarilt meetrilt jätkupalli sisse, aga suluseis! Ei loe!
18:53
Kasper Elissaar: Aga nüüd on kõik! Mäng lõppeb Kalevi 2:0 võiduga! Pealinlased tõusevad tabelis Vaprusest mööda kolmandaks! Hull asi on see Premium liiga ikka tänavu.
18:54
Kasper Elissaar: Eks lõpuks sai määravaks Vapruse vähemuses mängimine. Viimasel pooltunnil ei olnud enam jõudu, et võrdne võrdsega mängida. Sinnamaani oli kõik üpris võrdne olnud.