Teisipäev, 23. mai 2023
17:54
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Premium liiga järjekordne voor saab õige pea Narvas avalöögi.
17:55
Kristjan Jaak Kangur: Transi ega ka neile külla sõitnud Flora koosseisudes väga suuri üllatusi pole. Kodumeeskonnal jääb esialgu pingile Irie, Gleb Pevtsov alustab äärel ja tipus on tagasi algkoosseisus Tristan Koskor. Flora läheb peale peaaegu sama koosseisuga nagu viimati Harju vastu, ainult mängukeelust vabanenud Henrik Ojamaa alustab taas ning Nikita Mihhailov on seetõttu varumeeste seas.

Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Kulinitš, Sergei Kondrattsev, Kauan, Aleksandr Nikolajev, Kim Do-Hyun, Deniss Poljakov, Daniil Tarassenkov, Harlin Suarez, Gleb Pevtsov, Tristan Koskor.
Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Märten Kuusk, Markkus Seppik, Michael Lilander, Marco Lukka, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Sergei Zenjov, Henrik Ojamaa, Rauno Alliku.
18:00
Kristjan Jaak Kangur: Läks!
18:00
Külastaja mudis kommentaar
Flora mängib nüüd vist 433 asetuses, mitte enam 4321 nagu kunagi.Vassiljev mängib alumise loova pooliku kohal, nagu Pirlo.
18:01
Kristjan Jaak Kangur: Eks neid positsioone ongi tänapäeva jalgpallis keeruline paika panna - rünnakul sageli ühtmoodi, kaitses teistmoodi.
18:01
Kristjan Jaak Kangur: Allikul on 35. sekundil juba võimalus skoor avada, kuid lööb napilt üle! Kim eksis rängalt oma poolel, sealt see võimalus tekkis.
18:04
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd teenib Alliku karistusala joone tagant väga magusast kohast karistuslöögi.
18:04
Kristjan Jaak Kangur: Vassiljevi madal löök läheb müüri, tagasi põrganud palli saab eemalt lüüa Seppik, aga see läheb päris palju mööda.
18:04
4231 mängis enne ikka, minu näpukas.
18:06
Kristjan Jaak Kangur: Viis minutit mängitud, kui Trans teenib kohtumise esimese nurgalöögi, aga selle löövad kaitsjad suurema vaevata puhtaks.
18:07
Kristjan Jaak Kangur: Trans üritab esialgu Flora hoogu vigade tegemisega peatada - nüüd tõmbab Poljakov jalad alt Milleril ja saab Martti Pukilt väikese loengu.
18:08
Kristjan Jaak Kangur: Värav  FLORA SAAB 1:0 KÄTTE!!!
18:09
Kristjan Jaak Kangur: Vassiljev riputab karistuslöögi kasti, Zenjov pääseb Kulinitši eest poole sammu jagu pakku ja suunab peaga täpselt tagumise posti kõrvale. Matrossovil ei ole variantigi.
18:12
Kristjan Jaak Kangur: Flora hoiab ka värava järel survet peal - mitte hirmteravat, aga samas sellist, et Trans ei saa väga palju palliga üle keskjoonegi tuldud.
18:13
Kristjan Jaak Kangur: Siis see aga õnnestub ja Suarez lõpetab rünnaku ka eemalt pealelöögiga. See läheb siiski üle jala ja pall keerab väravast meetreid mööda.
18:18
Kristjan Jaak Kangur: Alliku pääseb 17. minutil Kondrattsevi vastu jooksma, ei lähe ise proovima ja jätab keskele Vassiljevile, kuid vabalt positsioonilt tehtud löök läheb napilt mööda. Viimastes mängudes on Vassiljevil olnud umbes sellise koha pealt õige mitu võimalust skoori teha, aga löögid kipuvad talle mitteomaselt järjest ebaõnnestuma.
18:18
Kristjan Jaak Kangur: Vassiljevi nurgalöögini on jälle esimesena jõudmas Zenjov, seekord saavad kaitsjad siiski pea vahele.
18:20
Kristjan Jaak Kangur: Alliku jätab kümnelt meetrilt löömata, aga suluseisulipp tõuseb ka!
18:21
Kristjan Jaak Kangur: 21. minutil Transi seni vist parim võimalus - sööt liigub kenasti, Kim konksutab äärel Ojamaad ja leiab lõpuks värava eest Koskori, kelle löögile saadakse jalg napilt ette. Läheb hea šansina kirja!
18:25
Kristjan Jaak Kangur: Flora mitmeminutiline rünnak, mille käigus teenitakse ka järjekordne nurgalöök, lõpeb Ojamaa madala ja terava löögiga alla nurka. Siiski nii palju Matrossovile lähedale, et Transi väravavaht saab palli kätte.
18:30
Kristjan Jaak Kangur: Pool tundi saab kohe mängitud. Kui Trans ette võtab ja palliga tuleb, näidatakse tegelikult väga ilusat söödumängu, aga seda tehakse lihtsalt üliharva. Nüüd on see klassikaline küsimus, et kas Flora ei lase või endal jääb julgusest puudu?
18:32
Kristjan Jaak Kangur: Tarassenkovi kastijooks magatakse veidi maha ja Seppiku jalast tuleb Transile nurgalöök. Mõneks minutiks on initsiatiiv kodumeeskonna käes. Vasakul äärel saavad seejärel jõuliselt kokku Nikolajev ja Hussar, florakas lööb kukkudes kukla veidi vastu maad ja jääb korraks peast kinni hoidma, aga midagi hullu lõpuks pole.
18:37
Kristjan Jaak Kangur: Teravus Transi värava all lõpeb järjekordse nurgalöögiga, seejärel üritab Trans tulla, aga Ojamaa võtab palli ära ja söödab karistusalasse Millerile, kelle katse viielt meetrilt lüüa ebaõnnestub. Seejärel on Trans tubli minut aega Flora söödumänguga kastis ja selle ümber hädas, nii Alliku kui ka Ojamaa lööke jõutakse blokeerima alles viimasel hetkel. 1:0 püsib, aga sellise mängupildi juures peab küll küsima - kui kaua veel?
18:38
Kristjan Jaak Kangur: Zenjov lööb 38. minutil napilt tagumisest postist mööda!
18:42
Kristjan Jaak Kangur: Transi kaitsjate eksimuse järel proovib Ojamaa 41. minutil viielt meetrilt kääre - jälle napilt mööda!
18:43
Kristjan Jaak Kangur: Lukka proovib lähedalt, Vassiljev kaugelt - blokid ees! Trans tuleb kolmekesi kahe vastu, Pevtsov pääseb ka löögile, ent Hussar jõuab jala ette panna!
18:44
Kristjan Jaak Kangur: Flora tuleb kohe vastu ja võimalik penalti - Kauan kukutab karistusalas Milleri! Pukk annab nurgalöögi, aga VAR nüüd vaatab.
18:44
Kristjan Jaak Kangur: Vaadatakse päris kaua, aga lõpuks jätkub mäng ikkagi Flora nurgalöögiga!
18:45
Kristjan Jaak Kangur: Selle kontrolli pealt tuleb avapoolajale ka üks minut juurde.
18:46
Kristjan Jaak Kangur: Millerilt terav löök ja Matrossov tõrjub! Erinevalt Flora eelmistest olukordadest tabas nüüd Miller hästi palli, ent Transi väravavaht oli tasemel.
18:47
Kristjan Jaak Kangur: Avapoolaeg läbi! Zenjovi värav on seni ainus, aga Flora on domineerinud, võimalusi on olnud ridamisi. Transil jookseb rünnak iseenesest kenasti, aga häda on selles, et rünnakule jõutakse väga-väga harva.
19:00
Külastaja puta madre kommentaar
nagu trenni vaataks
19:00
huvitav et tundus et bondarenko seisab, kes see transi peatreener on ikkagi nüüd?
19:00
Külastaja Penalti kommentaar
Päris arusaamatuks jäi, kuidas penaltit VAR ei määranud. Oli ju selgelt näha, et palli kaitsja ei mänginud ja Milleri kukutas
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Ka minu silmale nägi see pigem penalti moodi välja. Aga jällegi võib olla, et kaameranurgad ei andnud otsuse muutmiseks selget kinnitust. Ehk kui Pukk oleks sealt penalti määranud, ei oleks ka seda otsust VAR-iga ümber muudetud.
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus Vahetus Trans teeb teise poolaja eel kolm vahetust - Artjom Škinjov, Mark Maksimkin ja Oleg Gonsevitš sisse!
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Lahkujateks on Pevtsov, Kim ja Kondrattsev. Viimane tähendab, et Kulinitš jätkab keskkaitses.
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Teine poolaeg algas ka!
19:07
Kristjan Jaak Kangur: Pall käib teisel poolajal esimest korda ohtlikult Flora värava all, ent suluseis. Näis, kas Transi muudatused parandavad nende rünnakut, Gonsevitš ja Maksimkin võiksid nooruslikku teravust ideaalis tuua küll.
19:08
Kristjan Jaak Kangur: Transi kaitsjad kingivad palli Allikule, kes proovib kohe karistusala joonelt, aga jällegi päris mööda.
19:10
Kristjan Jaak Kangur: Vahetusest tulnud Gonsevitš on pikali maas ja asi tundub halb, sest tema juurde jõudnud Transi füsioterapeut Vladislav Vesselov näitab otsekohe, et vaja on kanderaami... Näib, et midagi põlvega.
19:11
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Noore mehe mäng kestis seega vaid kaheksa minutit, pingilt tuleb tema asemele Igor Karpenko. Škinjov läheb nüüd paremkaitsja kohale.
19:14
Kristjan Jaak Kangur: Korduse vaatamine juhtunust väga selget aimu ei anna, Gonsevitš jooksis koos Lukkaga külg külje kõrval palli järele, kui kukkus ja maha lamama jäi. Igatahes kiiret paranemist!
19:15
Kristjan Jaak Kangur: Škinjovi püstsööt leiab Flora kaitsjate vahele sööstnud Koskori, aga Koskor ei saa korralikku lööki tehtud! Grünvald jõuab jaole. Kindlasti Transi tänase mängu parim võimalus!
19:16
Kristjan Jaak Kangur: Flora lõpplahendused jätavad järjepidevalt soovida ja kuniks 1:0 püsib, on Transil šanssi, nagu see rünnak näitas.
19:17
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Kauan võtab keskväljal Allikult palli hästi ära, aga puude läheb pikaks ja Milleri tõmbab brasiillane maha juba vea hinnaga. Mängu esimene kollane kaart, napilt enne tunni täitumist.
19:19
Kristjan Jaak Kangur: Koskoril jälle karistusalas poolvõimalus - saab palli rinnaga alla, aga siis läheb see liiga kaugele ja kaitsjad jaol.
19:20
Kristjan Jaak Kangur: Trans saab palli väravasse, aga suluseisulipp tõuseb! VAR-il jälle tööd.
19:22
Kristjan Jaak Kangur: Nii jääb. Päris ammendavat kordust esialgu ei saanud, aga tundub küll, et Suarezile värava ette söödu andnud Škinjov oli tõesti ise palli saades suluseisus.
19:22
Kristjan Jaak Kangur: Transi karistuslöögist on pall jälle värava ees lahti! Flora pakub praegu kodumeeskonnale võimalust mängu tagasi tulla.
19:22
Külastaja skeptik kommentaar
Paide olla vâitnud, et nende miinimum eesmärk sel suvel eurosarjas on alistada vãhemalt 1 vastane vms - kas Floral on enamvâhem sarnased minimaalsed sihid?
19:23
Kristjan Jaak Kangur: Julgeks arvata küll, et ainult kaotusi saama ei lähe Euroopasse ükski klubi.
19:24
Kristjan Jaak Kangur: Flora nurgalöögist saab peaga löögile Kuusk, Matrossov püüab.
19:25
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Trans teeb juba 67. minutil ära oma tänase viienda ja viimase vahetuse, Poljakovi asemele tuleb Irie.
19:29
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Kui Transil on juba kõik vahetused tehtud, siis 71. minutil tuleb Flora esimene. Narva oma poiss Nikita Mihhailov tuleb Ojamaa asemele.
19:30
Kristjan Jaak Kangur: Transi rünnaku lõpetuseks saab lööki proovida Karpenko - taevasse. Ent teine poolaeg on olnud kõvasti võrdsem, Flora on viimastel minutitel teeninud küll järgemööda nurgalööke, aga neist ei ole midagi ohtlikku saavutatud.
19:32
Kristjan Jaak Kangur: Hussari ja Mihhailoviga võitlev Torres näitab pingile, et tahaks krampide tõttu vahetust, aga sealt näidatakse vastu, et pole enam ühtegi alles.
19:36
Kristjan Jaak Kangur: Vassiljev lööb - mööda. Graafik on kõigil olnud tihe, ka florakate liikumisest on juba selgeid väsimuse märke näha.
19:39
Kristjan Jaak Kangur: Nikolajev tõmbab paremal äärel Alliku maha, Florale 82. minutil karistuslöök. Need viimased minutid venivad Flora jaoks päris korralikult.
19:41
Kristjan Jaak Kangur: Flora saab teist korda palli väravasse - aga suluseis! Siin pole VAR-il midagi pikalt vaadata, Vassiljevi tsenderduse järel lööb Seppik peaga latti (või oli Matrossovi käsi ka vahel), pall põrkab Zenjovile ja Zenjov lükkab meetri pealt peaga võrku, aga Seppiku löögi hetkel oli ta tõesti mitu meetrit suluseisus.
19:43
Kristjan Jaak Kangur: Vassiljev kukub röögatuse saatel, aga pall jääb Florale ja Pukk laseb mängida. Lõpuks pääseb vea teinud Nikolajev vaid jutuajamisega.
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Škinjov teenib Transile nurgalöögi ning saab siis ise karistusalast kuklaga löögile, aga see läheb üsna mööda. Grünvaldil oli kõik kontrolli all.
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Trans igatahes püüab julgelt viiki ja ega neil midagi kaotada ole, 0:1 või 0:2 kaotusel pole ju suurt vahet.
19:47
Kristjan Jaak Kangur: 90 minutit saab täis, neli antakse juurde.
19:50
Kristjan Jaak Kangur: Flora nullib praegu Transi kaitseid rünnakule tõusta väga hästi ja aeg hakkab kodumeeskonnal otsa saama.
19:52
Kristjan Jaak Kangur: Viimane kõrge pall kasti, Grünvald seda kätte ei saa, suures segaduses kukub ka Nikolajev - ja VAR kontrollib penaltit!
19:53
Kristjan Jaak Kangur: Penaltit ei tule ja mäng on sellega läbi! Aeg oligi ka juba täis, kui kokkupõrge aset leidis.
19:54
Kristjan Jaak Kangur: Flora võtab seega Narvast kolm punkti, aga märksa raskemini kui avapoolaeg lubas eeldada. Trans kaotab kolmanda kodumängu järjest, kusjuures nii Levadia, Kalju kui ka nüüd Floraga omati võimalusi vähemalt mõni punkt võtta, aga leppida tuleb tühjade pihkudega.
19:55
Kristjan Jaak Kangur: Järelkaja peagi tulekul ning kohe-kohe algab ka Harju JK Laagri ja FC Kuressaare vaheline vooru teine mäng!