Laupäev, 3. juuni 2023
15:19
Kris Ilves: Tere ja ilusat klubijalgpalli pidupäeva! Üks finaal on täna juba mängitud, kui Tallinna Flora noored alistasid U19 Eliitliiga Meistriliigas Tartu Tammeka eakaaslased 2:1.

Teine finaal algab kell 16.00, kui naiste karika nimel hakkavad mängima Saku Sporting ja Tartu Tammeka. Kumbki pole varem karikavõitjaks kroonitud. Seega mõlemal on võimalus ajalugu teha!
15:20
Kris Ilves: Mida rääkisid Saku ja Tammeka peatreenerid päev enne karikafinaali? Soccernetist saab lugeda!
15:24
Kris Ilves: Algkoosseisud on samuti väljas ja need näevad välja sellised:

Saku: Ksenija Jerofejeva, Sandra Liir, Riin Satsi, Berle Brant, Eliisabet Pedak, Kethy Õunpuu, Kairi Himanen, Grete Daut, Triin Satsi, Katriin Saulus, Kristina Bannikova.

Tammeka: Keiti Kruusmann, Grete Kraus, Eva-Maria Niit, Rahel Repkin, Annegret Kala, Liisa Merisalu, Valeria Liik, Renate-Ly Mehevets, Kreete Õun, Kirkeliis Lillemets, Aleksandra Kelli.

15:34
Külastaja Arvan kommentaar
Et Saku võidab 4:0!
15:50
Kristjan Remmelkoor:  Tere ka minu poolt! Tammeka algkoosseis on täiesti üllatustevaba - kõik need 11 mängijat, kes on teeninud tänavu kõige rohkem mänguaega liigas, on ka tänases finaalis põhikoosseisus. Tammekas laenul viibiv väravavaht Keiti Kruusmann mängib oma eelmiste aastate koduklubi vastu.
15:54
Kristjan Remmelkoor:  Saku poolel on kuuajase vigastuspausi järel Bannikova põhikoosseisus olemas. Väga pikast põlvevigastusest taastunud Toom on täna teist korda sel hooajal olemas vahetusmängijate hulgas. Tavaliselt põhikoosseisu kuuluvad Treiberg ja Rannasto alustavad täna pingilt.
15:56
Kristjan Remmelkoor:  Naiskonnad tulevad tunnelist väljakule.
16:00
Kristjan Remmelkoor:  Tammeka teeb energiaringi pingi juures koos kõigi varumängijate ja personaliga, Saku väljaku keskel ainult põhikoosseisumängijatega.
16:01
Kristjan Remmelkoor:  Saku pani palli mängu!
16:06
Kristjan Remmelkoor:  Esimese viie minuti jooksul on mäng käinud rohkem Tammeka väljakupoolel. Bannikova on ühe palli paremalt äärelt kasti viinud, aga selle Mehevets klaaris.
16:08
Kristjan Remmelkoor:  7. minutil pääses Merisalu kasti joone juurest löögile, Jerofejeva pidi hea tõrjega palli üle otsajoone pareerima.
16:11
Kristjan Remmelkoor: Lillemetsalt hea läbisööt Merisalule, kes jõudis enne vastutulnud Jerofejevat pallini ja pääses lähedalt löögile! Jerofejeva jõudis siiski piisavalt lähedale segama ja temast läks pall üle otsajoone.
16:13
Kristjan Remmelkoor:  Himaneni kauglöök tabas Liiki. Vist oli Liigil käsi, aga keha kõrval.
16:15
Kristjan Remmelkoor:  Sakult järjest paremalt äärelt kolm tsenderdust, kõik klaariti või blokeeriti.
16:18
Kristjan Remmelkoor:  Õun andis paremalt äärelt madala palli värava ette, Jerofejeva püüdis rahulikult esiposti juurest.
16:19
Kristjan Remmelkoor:  Bannikova tsenderdus läks üle jala ja ta võttis seejärel pettunult peast kinni.
16:23
Kristjan Remmelkoor:  Mehevets libistas Himanenilt palli ära ja Tammeka jõudis söötudega Saku karistusalasse, Õun proovis kasti paremast äärest kohe ühe puutega lüüa ja löök ebaõnnestus.
16:27
Kristjan Remmelkoor:  Himanenilt hea kauglöök, Kruusmann tõrjus hüppelt post äärest.
16:27
Kristjan Remmelkoor:  Bannikova nurgalöök keeras otse värava peale, Kruusmann püüdis palli.
16:28
Kristjan Remmelkoor:  Liik vajutas kaugelt, löök lendas keskele ja Jerofejeva püüdis.
16:29
Kristjan Remmelkoor:  Kruusmann lõi rusikaga Bannikova tsenderduse eemale ja seejärel püüdis veel ühe Himaneni kauglöögi.
16:30
Kristjan Remmelkoor:  Niit lõi oma kastis pallist mööda, aga tema õnneks sai Kruusmann seejärel Sauluse jalalt palli kätte.
16:33
Kristjan Remmelkoor:  Jerofejeva sai palli klaarides haiget, võttis põlvest kinni ja vajab väljakul füsioterapeudi abi.
16:35
Kristjan Remmelkoor:  Jerofejeva proovis korraks väravasse tagasi minna, aga võttis siis taas põlvest kinni. Saku peab tegema sunnitud vahetuse.
16:36
Kristjan Remmelkoor: Ründaja Saulus paneb väravavahivormi selga, kuna ta on varemgi väravas mänginud. Sakul puhast varuväravavahti pole.
16:37
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 35. minutil Saku sunnitud vahetus: Jerofejeva välja, Treiberg rünnakule sisse.
16:38
Kristjan Remmelkoor:  Merisalu püüdis kaugelt kiiresti Saulust testida, aga ei testinud, kuna löök lendas selgelt mööda.
16:40
Külastaja geenius kommentaar
oot mis mõttes ei ole finaalis võistkonnal varuväravavahti pingil? :D
16:41
Kristjan Remmelkoor:  Põhimõtteliselt Saulus on varuväravavaht, kuna see positsioon pole talle üldse võõras. Aga samal ajal oli ta ka põhiründaja.
16:42
Kristjan Remmelkoor:  Merisalu purjetas lühidalt lahtimängitud nurgalöögi järel karistusalasse ja lõi, löök läks liiga keskele ja Saulus püüdis.
16:44
Kristjan Remmelkoor:  Liik mängis kavalalt karistuslöögi kiiresti lahti Merisalule, kes konskutas end kastis löögile, Sauluse jalatõrje päästis Saku!
16:45
Kristjan Remmelkoor:  Saku oli hädas palli klaarimisega, aga suutis lõpuks palli kastist eemale ajada, siis lõi Kala kaugelt mööda.
16:45
Külastaja Tank kommentaar
Selle mängu võidab Tammeka ja toob karika Tartusse!
16:46
Kristjan Remmelkoor:  Esimesele poolajale lisati 5 minutit.
16:49
Kristjan Remmelkoor:  Kala tsenderduse Saulus püüdis.
16:51
Kristjan Remmelkoor:  Merisalult söödu saanud Lillemets lõi 20 meetrilt, löök ei tulnud kõige tugevam ja Saulus püüdis.
16:51
Kristjan Remmelkoor:  Esimene poolaeg lõppes, seis on 0:0.
16:53
Kristjan Remmelkoor:  Kokkuvõttes võrdne ja hoogne poolaeg, alguses ründas rohkem Saku ja lõpus Tammeka. Nurgalöögid jäid 3:3 viiki. Ärevaid olukordi tekitas rohkem Tammeka, kõik kolm väravavahti (Kruusmann, Jerofejeva, Saulus) tegid ka vähemalt ühe hea tõrje.
16:58
Külastaja Juss kommentaar
Kui palju publikut on?
17:00
Kristjan Remmelkoor:  Millalgi teisel poolajal peaks publikunumber tulema, praegu hajusal A. Le Coq Arenal raske arvu pakkuda. Aga mõlema naiskonna häälekaid fänne on tribüünil.
17:01
Publikut võib ju olla aga sellist atmosfääri nagu mõned aastad tagasi Tammeka ja Fc Infonet finaalis ei tule isegi Flora -Trans mängus
17:06
Kristjan Remmelkoor: Vahetus Vahetus Teise poolaja eel teeb Saku topeltvahetuse: Pedak ja Õunpuu välja, Kreuz ja Rannasto sisse.
17:07
Kristjan Remmelkoor:  Teine poolaeg algas!
17:08
Kristjan Remmelkoor:  Merisalu ja Kruusmann seletasid omavahel midagi enne teise poolaja alguses hästi pikalt ja tegid kauakestnud käepigistuse.
17:11
Kristjan Remmelkoor:  Himanen sai vasakuga kastist löögile, mis jäi pehmeks, Kruusmann püüdis.
17:13
Kristjan Remmelkoor:  T. Satsi tegi korraliku pealöögi, Kruusmann tõrjus lati alt!
17:17
Kristjan Remmelkoor:  Pealtvaatajate arvuks pakuti siin 300, aga eks paarikümne minuti pärast oleme ilmselt targemad.
17:22
Kristjan Remmelkoor: Vahetus Vahetus 60. minutil Sakult ka neljas ja viies vahetus: T. Satsi ja Liir välja, pika vigastuspausi lõpetav Toom ja Juksar sisse.
17:22
Kristjan Remmelkoor:  Tammeka pole teinud veel ühtki vahetust.
17:24
Kristjan Remmelkoor:  Treibergi sööt oli leidmas kastist Toomi, aga Õun jõudis viimasel hetkel palli ära libistada. Teist poolaega on seni Saku domineerinud.
17:25
Kristjan Remmelkoor:  Merisalu tsenderdas tagumise posti juurde, Daut klaaris peaga üle otsajoone.
17:27
Kristjan Remmelkoor:  Lillemets võttis Kreuzilt palli ära ja rünnaku lõpetuseks sai Merisalu karistusalast löögile ja lõi ebatäpselt.
17:30
Kristjan Remmelkoor: Värav Toom tsenderdas, Treiberg lõi peaga ja Saku läks 69. minutil 1:0 juhtima!
17:32
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Kala sai 70. minutil kollase kaardi, kuna sikutas Treibergi pükstest.
17:33
Kristjan Remmelkoor:  71. minutil supertõrje Sauluselt! Lillemets andis läbisöödu ja Merisalu pääses Saulusega silmitsi, kuid puurivaht tõrjus väljasirutatud jalaga.
17:33
Kristjan Remmelkoor: Pealtvaatajate arvuks on 561!
17:37
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 76. minutil Tammeka esimene vahetus: Liik välja, Erik sisse.
17:39
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 78. minutil kollane kaart Mehevetsale.
17:41
Külastaja fault kommentaar
niidu omavarav oli
17:41
Kristjan Remmelkoor:  On jah Niidu omaväravaks märgitud värav. Tema jalast põrkas Treibergi pealöök võrku.
17:42
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 81. minutil Tammeka teine vahetus: Õun välja, Kiivit sisse.
17:43
Kristjan Remmelkoor:  Merisalu lõi, Saulus oli esipostis olemas ja sai palli kätte.
17:47
Kristjan Remmelkoor: Treibergi pehme pealöök maandus Kruusmanni süles.
17:52
Kristjan Remmelkoor: Teisele poolajale lisati ainult 2 minutit! Tammekal hakkab väga kiireks minema.
17:54
Kristjan Remmelkoor:  Lõpuvile! Saku võitis 1:0 ja tuli esmakordselt karikavõitjaks.
17:56
Kristjan Remmelkoor:  Teisel poolajal oli Saku parem, kuigi Tammekal oli pärast väravat supervõimalus kiirelt viigistada, aga Saulus tegi Merisalu lähilöögile väga hea tõrje. Lõpuminutitel enam tartlannadel supermomente ei tekkinud ja pigem oli Saku lõpus lähemal oma teisele tabamusele.
18:05
Kristjan Remmelkoor:  Autasustamine on jõudnud sinnamaale, et Saku mängijad saavad kaela kuldmedalid.
18:07
Külastaja betoonpörsas kommentaar
Masendavalt madalal tasemel mäng
18:07
Kristjan Remmelkoor: Grete Daut tõstis võidukarika üles! Jätame Saku karikaga pidutsema, täna ootab veel ees meeste karikafinaal.