Laura Jaansen: Tere õhtust! Üsna pea on algamas Harju ja Kuressaare kohtumine.
16:58
Laura Jaansen: Harju Laagri: Ivans Baturins, Daniil Rudenko, Marius Alexandre Samoura, Danõl Maštšenko, Jako Kariste, Mark Edur, Kaspar Rõõmussaar, Stefan Tšendei, Kaarel Usta, Taaniel Usta, Andre Järva.
Kuressaare: Magnus Karofeld, Karl Rudolf Õigus, Mairo Miil, Moorits Veering, Mathias Palts, Joonas Soomre, Artjom Jermatšenko, Pavel Dõmov, Sander Laht, Mattias Männilaan, Mark Anders Lepik.
17:00
Laura Jaansen:  Igasugu tähtsad asjad nüüd siia tekstilaivi torgatud. Koosseisude osas otseselt mingisuguseid üllatusi ei ole. Harju poolelt on eemal Järve, keda vaevab mängukeeld. Ees on teravust loomas Ustad ja Järva. Kuressaare leerist on puudu Pajunurm, kellel on mure seljaga.
17:00
Laura Jaansen:  Mäng on alanud!
17:03
Laura Jaansen:  Kuressaare proovinud surve peale panna, kuid Baturins pole seni oluliselt sekkuma pidanud.
17:04
Laura Jaansen:  Harju pole nüüd mõnda aega oma poolelt tulema saanud. Natuke on suudetud seal palli küll hoida, aga Kuressaare ei taha neid minema lubada.
17:05
Laura Jaansen:  Küsimise peale lasti pikk pall ette, aga see lõpetas Karofeldi käes.
17:09
Laura Jaansen:  8. minutil õnnestus Paltsil lasta pikem pall ette, Õigus sai selle vasakul äärel kaasa ja lasi tsenderduse kasti, millele Lepik kõrgeima mehena kerkis ja Baturins pidi palli püüdma. Samas kerkis sekundike hiljem ka suluseisulipp.
17:09
Külastaja Tom kommentaar
Pajunurm siis pikemaks ajaks audis?
17:09
Laura Jaansen:  Hoiatus 9. minutil Samourale hoiatus, jäi olukorda hiljaks.
17:11
Laura Jaansen:  10. minutil pääses ka Harju teravamalt Kuressaare kasti. Ustad kombineerisid üheskoos lustlikult, kuid olukorrast leiti ühel hetkel ka suluseis.
17:12
Laura Jaansen:  Pajunurme osas ma hetkel vastata ei oska, aga proovin hankida lisainfot.
17:13
Laura Jaansen:  Info saabus: Pajunurm loodab järgmiseks mänguks tagasi olla!
17:16
Laura Jaansen: Veerandtunni tuuris sai Kuressaare nurgalöögi, millega Harju kenasti hakkama sai. Mehed jõudsid õigetel hetkedel blokki ja saarlased ei võtnud midagi asjalikku sealt välja.
17:16
Külastaja Hei kommentaar
Kus Sobtšenko on? Alguses oli, kuid nüüd on kadunud.
17:17
Laura Jaansen:  Tal peaks ka mingisugune vigastus olema, aga selle osas ma midagi sügavamat öelda ei oska.
17:19
Laura Jaansen: 18. minutil leidis Laht väga hea läbisöödu kaitsjate taha tormanud Männilaanele, aga Kuressaare suurim väravakütt suunas palli väravast mööda. Baturins tuli muidugi julgelt vastu ka.
17:21
Laura Jaansen:  20 minutit mängitud ja tablool endiselt nullid.
17:25
Külastaja Ruland kommentaar
Vaatasin seda Lahe tsenderdust hetkel, kas nagu tõesti ei suuda mees paremini tsenderdsda, vaid tuleb panna silmad kinni mingi lollus esimeselt puutelt.Vahepeal mõtlen, et meie jalgpallis puudub ikka igasugune iq võrreldes teistega.
17:25
Külastaja Evald S. Trink-Napitok kommentaar
Pool hooaega on läbitud ja endiselt on müstika, kuidas sellisel "väljakul" lubatakse 2023. Issanda Aastal kõrgliigajalgpalli mängida.
17:26
Laura Jaansen:  26. minutil võitles ka Harju endale esimese nurgalöögi välja.
17:27
Laura Jaansen:  Päris korralik pall jõudis Kuressaare kasti, aga sealt veel lööki ei tulnud.
17:27
Külastaja Meh kommentaar
Vaidlen Kangurile vastu, Kure vastu nurk audiks lükkamine pole päästmine kuna satsis Rory Delap ja Laht nkn maast palli lahti ei saa
17:28
Laura Jaansen:  Kariste teenis 27. minutil omadele kasti tagant karistuslöögi. Kurel viis meest müüris, üks ka selle taga pikutamas.
17:28
Laura Jaansen: Värav  RUDENKO!
17:28
Laura Jaansen: Korralik pall üle müüri ja täpselt ristnurka! Suurepärane sooritus!
17:31
Tundub, et Flora kaotab täna Harjule
17:31
Laura Jaansen:  Harju teine nurgalöök läks päris pikaks, Kaarel Usta proovis palli tagumisest postist kätte küll saada, aga see ei õnnestunud.
17:34
Laura Jaansen: Uhh! 34. minutil lasi Rudenko kavala palli värava peale. Paremalt äärelt teele saadetud pall kruttis täitsa värava peale ja hetkeks tundus, et keerab Karofeldi pea kohalt võrku ka. Aga pall lõpetas ikkagi väravakatusel.
17:39
Laura Jaansen:  Miil lasi nüüd paar pikka auti, aga ei tule saarlastele midagi head. Viimane olukord rikuti hoopis ise ära: Lepik rippus vastase küljes ja viga Harjule.
17:41
Laura Jaansen:  40 minutil ärevus Harju kastis! Kariste võttis pika palli peanupuga natuke ebaõnnestunult vastu ning seepeale reageeris Lepik, kes jõudis napilt enne Baturinsit pallile ja proovis seda üle kindamehe tõsta. Aga Harju väravavaht sirutas käed löögile ette!
17:41
Külastaja And kommentaar
Väga hale on kuulata Harju “fänne”, kusagil on piir! Tegelege oma meeskonna toetamisega mitte sellise juraga, või nad on seal maani täis kõik?
17:42
Laura Jaansen:  Ka 42. minutil olid Harju kaitsjad omakeskis natuke segaduses, et kuidas pikka söötu ära mängima peaks. Aga jälle oli Baturins olemas.
17:45
Laura Jaansen:  44. minutil lasi Kaarel Usta hea tsenderduse kasti, Järva tahtis seda ka ründama tormata, aga käis enne kõhuli. On penaltihõngu?
17:45
Laura Jaansen:  Tundub, et Miili blokk oli selline argipäevane.
17:45
Laura Jaansen:  Mäng läheb edasi! 45 minutit täis tiksunud ja neli minutit veel lisaks!
17:49
Laura Jaansen:  Üleminutid on päris lahtised, mehed jooksevad põhimõtteliselt ühest väljakuotsast teise. Aga pealelöökide vallas on kuivus.
17:50
Laura Jaansen:  Ja esimene poolaeg on lõppenud ka!
17:51
Laura Jaansen:  Kuressaare alustas lubavalt ja teotahteliselt, aga hoopis Harju oli see, kes esimese värava kätte sai. Ja tegemist oli tõelise maasikaga, sest Rudenko mõõtis palli täpselt üle müüri ristnurka. Mõneti tundus, et Kuressaare läks natukene närvi juba ka, sest asjad ei suju nii nagu nemad sooviksid. Aga eks paus teeb ka oma töö.
18:04
Laura Jaansen:  Teine poolaeg on alanud!
18:04
Laura Jaansen:  Vahetusi ei tehtud.
18:06
Laura Jaansen:  Tšendei koputas küünarnukiga kergelt Lahele kuklasse, aga ei midagi tõsist. Kusjuures Tšendeil ka esimesest poolajast kollane all.
18:08
Laura Jaansen: 49. minutil oli Kuressaarel karistuslöök kasutada, aga mitmekümne meetri kauguselt. Tsenderduse järel tuli lööke küll, aga ei midagi tõsist ja pall takerdus enamasti Harju meestesse.
18:11
Laura Jaansen:  Viimased minutid on veedetud Kuressaare poole peal. Viimases olukorras proovis Kaarel Usta eemalt, aga madal pall vihises ilma abita üle otsajoone.
18:12
Külastaja . kommentaar
Rõvedad ruuporid, labane
18:12
Laura Jaansen:  Mis Harju puhul jääb silma: mehed töötavad väga korralikult tagasi, ka täna on olnud väga mitu head blokki.
18:14
Laura Jaansen: 55. minutil pani Soomre palli selline 30-40 meetri pealt teele, sest nägi, et Baturins on väravast päris väljas. Kindamees pidi korralikult hüppama ja nurgalöök Kuressaarele.
18:14
Laura Jaansen:  Aga nii nurgalöök kui sellele järgnenud aut miskit suurt ei toonud.
18:18
Laura Jaansen: Hoiatus  Järva oli 59. minutil pahane pisut.
18:18
Külastaja Zultan kommentaar
Harjul aeg Tammeka kinni püüda.
18:19
Laura Jaansen:  Enam kui 60 minutit mängitud. Jätkuvalt on Harju 1:0 peal ja Kuressaare susib kuidagi vastu.
18:20
Laura Jaansen:  61. minutil tundus juba, et Harju lükkab endale ära! Pall põrkas kastis meeste peade kohal natukene kontrollimatult, aga Baturinsi reaktsioon oli paigas.
18:21
Laura Jaansen:  Vahetus 63. minutil Soomre ära ja Iljin mängu.
18:22
Ka minule ruupor ja Harju fännide olek ei meeldi. Just sellepärast soovin, et Harju langeks välja. Tabelit vaadates, nii juhtubki. Fännid on plassid, piinlik.
18:23
Laura Jaansen:  Männilaan sai 64. minutil peaga löögile, aga pall keeras ikkagi üle värava. Koht oli muidugi täitsa lubav.
18:23
Millega Harju fännid tegelevad? Pole vaadanud mängu
18:24
Laura Jaansen: Oma klassikalise kisa-käraga.
18:28
Laura Jaansen:  Viimastel minutitel on päris palju niisama lahmimist olnud. Tõsi, kord lükkavad meeskonnad kenasti söötu ka, aga siis pannakse suvalisi pikki palle ette.
18:30
Laura Jaansen: Joogipaus ka taas tehtud. 20 minutit normaalaega minna.
18:31
Laura Jaansen:  72. minutil lõi Järva viiekasti tagant üle puusa. Pall võttis sisse päris ohtliku põrke, aga Karofeld hammustas selle läbi ja püüdis palli kindlalt kinni.
18:32
Mille jaoks see joogipaus? Õues tavaline ilm
18:33
Laura Jaansen: Hoiatus  74. minutil tegi Dõmov natuke vikatit Rudenko vastu.
18:33
Laura Jaansen: Vahetus  74. minutil Reimaa mängu, Kaarel Usta sai puhkama.
18:34
Laura Jaansen:  Dõmov oli ka ohutsoonis ehk mees peab järgmise mängu vahele jätma.
18:34
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kui juba aruteluks läks, siis ma leian ka, et EJL võiks keelata uuest aastast ruuporid. Enam häirivamaks minna ei anna. See kalju kohutav šamaanitrumm mingil mängul oli nagu muusika kõrvadele nende ruuporite taustal.
18:36
Laura Jaansen: Värav  KURESSAARE SAI VÄRAVA KÄTTE!
18:36
Laura Jaansen:  Harju kastis oli mingi totaalne segadus, lõpuks oli Männilaan see, kes palli võrku lõi.
18:38
Laura Jaansen:  Olukord sai alguse vasakult äärelt tagumisse posti saadetud pallist, mille Lepik kuidagi rinna või peaga lati suunas saatis, sealt tuli pall tagasi platsile, Kariste oli värava all ees, Männilaane käsi oli kaitsja õlal pisut jõuliselt, mistõttu mees kukkus. Männilaan igatahes ise lahendas siis ära ka.
18:38
Laura Jaansen: ÜPRUS VAATAB OLUKORRA ÜLE!
18:39
Laura Jaansen:  Vaatame nüüd hoopis penaltit ka!
18:39
Laura Jaansen:  AGA PENALTI!
18:39
Laura Jaansen:  Väga huvitav asjade käik!
18:41
Laura Jaansen: Värav 82. minutil paneb Dõmov palli penaltipunktilt võrku!
18:42
Laura Jaansen:  Penaltiolukord oli siis ühes varasemas momendis, pall käis vastu Tšendei kätt.
18:42
Dõmov tegi seda mida me kõik tahaks teha, PASHAA!
18:42
Kõik fännilaulud ja -muusika võiks ära keelata enne kui Kultuurimisteerium esituseks luba ei anna. Peaaegu kõik see on lasteaia tasemel joru, paras õllese peaga jöriseda.
18:43
Laura Jaansen:  Vahetus 83. minutil tuli Eerme Usta asemele.
18:44
Külastaja To Zultan kommentaar
Need ongi lasteaia lapsed kes seal karjuvad, nii et anname andeks
18:46
Laura Jaansen:  Hoiatus 87. minutil hüppas Jermatšenko jalg ees Edurile sisse.
18:46
Laura Jaansen: Hoiatus  88. minutil nõudis Igor Morozov ka endale kaardi välja.
18:48
Laura Jaansen: Vahetus  89. minutil Jermatšenko välja, Smirnov mängu.
18:48
Päris õudne on seda ruuporit ikka kuulata.
18:49
Laura Jaansen:  Kuressaare on taas surunud mängu Harju poolele, kuid kasti lastud pallides napib täpsust.
18:49
Laura Jaansen:  Kuus minutit mängule otsa!
18:50
Laura Jaansen:  Teisel üleminutil Kuressaarele nurgalöök!
18:50
Laura Jaansen:  Aga see vihises üle kõikide meeste!
18:50
Külastaja vedur kommentaar
See tunne kui oled harjunud kaks viimast mängu telekast vaatama publikurohkeid mänge ja siis lülitad Harju-Kure peale. :D
18:51
Külastaja To Zultanile kommentaar
Ei anna andeks. Klubi võiks nende tatikatega rääkida, kuid klubi välja ei tee. Seega klubi pooldab seda, piinlik.
18:52
Laura Jaansen:  Mäng püsib Harju poolel!
18:52
Laura Jaansen:  Miili audi järel jäi pall Harju kastis korraks lahtiseks, aga lööki ei järgnenud!
18:52
Külastaja Rainer kommentaar
Hooaja lõpuks võiks olla nii,et Nõmme United ja Viimsi saavad meistriliigasse ja Tammeka ja Narva kukkuvad välja e.aiis Harju peaks hakkama võitma.
18:53
Laura Jaansen:  Männilaan sai löögile, aga Harju kaitsjatest blokk jõudis ette.
18:53
Kõige hullemad on minu kogemuse järgi Kalju fännid, Flora ei jää palju maha. Nii hull, et paneb punastama, kuigi ise kaasa ei laula ja üldse teises tribüüni otsas.
18:54
Laura Jaansen:  VIIENDAL MINUTIL MARK ANDERS LEPIKULT KÄÄRLÖÖK LATTI!
18:54
Laura Jaansen:  See olnuks niiii-niiii ilus!
18:55
Laura Jaansen:  KÕIK! Mäng on lõppenud!
18:55
Külastaja To Rainerile kommentaar
Välja langeb Harju ja tegelikult paras neile. Hoian pöialt ja olen nõus trummiga neid välja saatma
18:56
Laura Jaansen: Harju ja Kuressaare lepivad kolmandat korda 1:1 viiki.
18:57
Laura Jaansen:  Mäng läks lõpuks ikka päris põnevaks, aga Kuressaare kõva surve ei kandnud rohkem vilja kui vaid korra. Ja Harju kannatas ära, kuigi eduseisust ei suudetud taas kinni hoida. Eks see ole see murekoht, millega esimest aastat Premium liigas mängiv meeskond peab veel tegelema.