Laura Jaansen: Tere! Loodetavasti on kõik edukalt kodus või kuskil mujal varju all ning valmis Premium liiga lainele asuma.
Laura Jaansen:  Kui nii veel pole, siis pole väga hullu, sest natuke aega on.
Laura Jaansen: Kalju: Marko Meerits, Henri Järvelaid, Giannis Tsivelekidis, Yohan Mannone, Maksim Podholjuzin, German Šlein, Nikita Komissarov, Andre Fortune, Pavel Marin, Alex Matthias Tamm, Aleksandr Volkov.
Kalev: Oskari Jussi Forsman, Daniil Sõtšugov, Kaspar Laur, Georg Pank, Mikk Johannes Siitam, Tristan Toomas Teeväli, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Arseni Kovaltšuk, Vadim Mihhailov, Ats Purje.
16:56
Laura Jaansen: Koosseisude osas tasub üle käia mõned kohad.
Kalju on taas valinud väravat turvama Marko Meeritsa, kaitseliinis on tagasi eelmises voorus mängukeeldu kandnud Maksim Podholjuzin. Keskväli jäänud German Šleini ja Nikita Komissarovi hallata ning ründes on sel korral Aleksandr Volkov.
Kalevi leerist on kõrvale jäänud paremkaitsja Hugo Palutaja, kelle koha võtab seega üle Mikk Johannes Siitam. Ääreründes hakkavad toimetama Arseni Kovaltšuk ja Vadim Mihhailov. Ees ikka Ats Purje.
16:57
Laura Jaansen:  Meeskonnad on platsil!
17:01
Laura Jaansen: Avavile on kõlanud!
17:03
Külastaja Jaan kommentaar
Kas seda staadioni on ka tantsijad kasutanud? Imelikud ringid on.
17:03
Laura Jaansen:  Mina sellele vastata ei oska.
17:04
Laura Jaansen:  Samal ajal on mäng läinud pisut enam Kalju kätte, aga algus on ikka otsiv.
17:04
Laura Jaansen:  Nüüd teeniti esimene nurgalöök ka. Käib neljas minut.
17:05
Laura Jaansen:  Fortune'i pall teab mis hea ei olnud ja Kalevi mehed said jaole. Aga pall püsib kodumeeskonna käes.
17:05
Laura Jaansen:  Viiendal minutil lajatas Tamm kasti tagant palli latti! Leidis sellise väikese vaba koha ja juba proovis.
17:06
Külastaja Pärnakas Kask kommentaar
Mina vast oskan..Jah, on küll;)
17:07
Laura Jaansen:  Kuuendal minutil lasti hea pall Kalevi kaitseliini taha. Tamm lidus sellele hästi ja sai puute napilt enne Forsmani tehtud, aga siis rammis Kalevi puurivaht ta natuke maha.
17:07
Laura Jaansen:  Kontrolliti penaltit ka, aga seda ei tule.
17:08
Laura Jaansen:  Nonii, Tammel tundub pisut kehvasti olevat. Promise David läks sooja ka tegema.
17:08
Laura,Ma ei viitsi nüüd EJL lehele vaatama minna aga kas viigi korral touseb keegi Pärnust siit paarist mööda?
17:09
Laura Jaansen:  Jah, Kalev tõuseks. Ja jooksvas tabelis hetkel nii ka on.
17:09
Laura Jaansen:  Vahepeal on Tamm naasnud ka. Tundub, et praegu saab jätkata.
17:11
Laura Jaansen:  Kalev jõudis 10. minutil ise ka esimest korda vastase kasti kanti. Purje trikitas end paremalt äärelt tsenderdama, aga lasi palli meestest ja väravast mööda.
17:11
Tänud
17:12
Laura Jaansen:  Uhh! 11. minutil ei saanud Pank tsenderdusele pead eriti hästi vahele ja pall kukkus Tammele ette. Mees lõi kiirelt, aga ei tabanud palli eriti hästi ja Forsman jaol.
17:12
Laura Jaansen: Hoiatus Oioi! 12. minutil läksid Meerits ja Kovaltšuk juba raksu!
17:13
Laura Jaansen:  Meerits lasi pika ette, samal ajal liikus Kovalšuk pressi ja libistas puurivahile jalgadesse. Meerits võttis noorema poisi kratist kinni ka, noh, natuke saab sellest aru küll.
17:13
Laura Jaansen:  Ja kaart läks muidugi Kovaltšukile. Niisiis esimene kollane antud.
17:14
Laura Jaansen: Meerits vajas kosumiseks pisut aega, aga on kenasti jalgadel. Kalju leeris nüüd olnud kaks kehva ehmatust. Loodetavasti pole vaja sunnitud vahetust või isegi vahetusi.
17:14
Külastaja tere kommentaar
tere Laura.millal on võimalik kuulda sinu kommentaare eetris?
17:15
Laura Jaansen:  Tere! Järgmisel laupäeval, kui kohtuvad Tabasalu ja Elva.
17:16
Laura Jaansen:  Mängitud on veerand tundi.
17:16
Külastaja Jj kommentaar
Kumma võitu loodad
17:16
Laura Jaansen:  Klassikaline vastus - mitte kummagi. Las mehed platsil otsustavad, kumb parem on.
17:17
jään ootama :) Sul nii ilus ja mahe hääl,ja väga toredad ütlemised.
17:18
Laura Jaansen:  Tänan! :)
17:19
Laura Jaansen:  Libe väljak toob päris palju praaki kaasa. Kalju oli päris hästi juba tulemas, kuid Fortune mõõtis Järvelaidile läinud palli valesti.
17:22
Laura Jaansen: Hoiatus  21. minutil võttis Podholjuzin Kovaltšuki maha.
17:23
Laura Jaansen:  Sinilaid lasi karistuslöögist palli kasti, aga keegi sellele peale ei jõudnud. Iseenesest magus diagonaal.
17:24
Laura Jaansen:  Olgu see märk ka maas, et mäng on päris robustne. Mõlemalt poolt. Natuke nagu selline, et mõni paha vigastus hüüab tulles ...
17:25
Laura Jaansen: Hoiatus Aiaiai! 24. minutil sai tundub et Fortune kaardi, aga millega mees siis hakkama sai ...
17:25
Laura Jaansen:  Mehed juba päris äksi täis läinud ka. Kui vähe tõsisem viga, tullakse kokku üksteise ja peakohtunik Karl Koppeliga pahandama.
17:27
Laura Jaansen: 26. minutil Fortune'ilt hea nurgalöök! Mannone sai pea vahele, Siitam jõudis värava ees jalaga blokki ja lõpuks pidi Forsman ka viskuma. Uue nurgalöögi järel sai Tamm löögile, aga pall veeres värava keskele.
17:33
Laura Jaansen:  Fortune astus vahepeal Siitamile natuke peale, aga mehed ikka elus ja terved.
17:33
Laura Jaansen:  Põhiaur ikkagi jah lähebki hetkel igasugu duellidele. Mingisugusest ilusast jalkast on asi kaugel.
17:33
Laura Jaansen:  Hoiatus 33. minutil võttis Kaljumäe keskväljal Tamme maha. Kalevi mees nüüd pahane ka.
17:34
Laura Jaansen:  34. minutil penalti Kaljule!
17:35
Laura Jaansen:  Olukord sai alguse Järvelaidi tsenderdusest, mis läks päris tagumisse posti. Forsman proovis palli õhust rusikatega minema lüüa, aga ei saanud pihta. Pall langes maha, seal oli juures ka Marin ning uuesti tõrjuda proovinud Forsman lõi mehele jalgadesse.
17:36
Laura Jaansen:  Värav 35. minutil lõi Tamm ära!
17:36
Laura Jaansen:  Jääb juba päris arusaamatuks ka mis toimub. Forsman tahtis väravast välja põrganud palli keskringi virutada, aga lõi selle vihast vastu Kalju juubeldavaid mehi.
17:37
Laura Jaansen:  Hoiatus Mehele igatahes kaart ka. Kostub, et Kalju pink nõuab punast. Samas oli see olukord selline õnnetuke.
17:38
Külastaja Mikk kommentaar
Punane peaks olema 😡
17:39
Külastaja nali kommentaar
Kommentaatorid ikka suht pimedad kui kalju vastu viga tehakse, jumalaeest kalju ei tohi midagi saada :) Tapeeti teema täitsa
17:42
Laura Jaansen:  Järvelaid lasi 41. minutl päris hea palli parema jalaga kasti, Volkov sai peaga löögile, aga pisut ebamugavalt ja suunas nii palli üle lati.
17:42
Külastaja sämm kommentaar
Miks sellel staadionil mängitakse? Miks mitte Sportlandil? Esimest korda näen, et sellel statal Premmi mäng.
17:42
Laura Jaansen:  Muru on kindlasti palju etem kui Sportland. Kalju on TNTK-l kolmandat mängu tänavu.
17:42
Külastaja kohtunik kommentaar
Kolmandat korda sel nädala keerab kohtunik mängu tuksi. Esmalt Jaanovits oma tarbetute punaste kaartidega Tallinna derbis. Eile Üprus, kes ei näinud ei penaltit ega seda, kuidas Männilaan enne palli väravasse löömist vea tegi. See viga oli näha isegi Pääskülla, aga mitte kohtunikule. Ja nüüd Koppel, kes esmalt ei anna Fortune'ile teist kollast olukorras, kus ta korkidega Siitamile hüppeliigest tallab. Siis hetk hiljem saab Kaljumäe kollase palju väiksema vea eest. Ning siis annab penalti olukorras, mida ta arvab, sest näeb läbi mängijate. Ning kordus näitab, et Forsman mängis palli. Piinlik vile.
17:44
Laura Jaansen:  Mihhailov proovis terava palliga kastist omasid leida, aga sai kätte vaid Kalju kaitsjad. Kalev peab oma asjad üle vaatama küll, seni pole ees suudetud väga midagi teha.
17:46
Laura Jaansen:  Aii! 45. minutil klaaris Meerits palli täpselt Mihhailovile jalale, kes oli selline 20 meetri peal. Mees võinuks ise lajatada, aga lasi ebatäpse söödu risti läbi kasti ja ei saanud lõpuks midagi kätte.
17:46
Laura Jaansen:  Kaks minutit esimesele poolajale otsa!
17:48
Laura Jaansen:  See mängiti suuresti Kalju poolel ära. Kalev sai kerge surve peale, ohustati vastase kasti küll, aga rohkem nii, et pall käis meeste vahel edasi-tagasi ja keegi korraliku löögi näol vastutust ei võtnud.
17:48
Laura Jaansen:  Esimene poolaeg on lõppenud!
17:50
Laura Jaansen:  Esimene poolaeg oli päris kole, olgem ausad. Selline robustne mürgeldamine, mis ajas mehed päris vihaseks. Oluline on külma närvi säilitada ja teiseks ka natuke paremini pihta saada, kuidas pall märjal väljakul liigub. Igasugu söötudega on päris palju mööda pandud. Aga Kalju juhib 1:0 tänu penaltile, mille realiseeris Alex Matthias Tamm.
17:52
Külastaja Huy kommentaar
Palju pealtvaatajaid?
17:52
Laura Jaansen:  Ametlikku numbrit pole. Ehk sadakond ikka.
18:03
Laura Jaansen:  Lähme teise poolajaga edasi!
18:05
Laura Jaansen:  Torkan selle Katariina Peetsoni (jalgpall.ee) foto siia ka.
18:06
Laura Jaansen: Kalev on teist poolaega märksa energilisemalt alustanud. Kahel korral jõuti Kalju kasti tuuri ka, aga neist viimane pall veeres natuke väravast mööda.
18:07
Laura Jaansen:  Kalju teise poolaja esimene nurgalöök tõi Tammele paha peavopsu. Löögile ei jõutud, mäng pandi enne pausile.
18:07
Laura Jaansen:  VOR-is käib ka kõva ketramine kindlasti.
18:08
Laura Jaansen:  Aga oli rohkem selline õnnetu kokkupõrge. Sõtšugov läks õhku palli minema lööma ja kerega sai kuidagi Tammele ka pihta.
18:08
Laura Jaansen:  Tammele on täna ikka päris palju liiga tehtud. Aga mees on kui masin! Paneb edasi!
18:10
Laura Jaansen:  53. minutil Kalevilt korralikum löök. Ats Purje pani kasti tagant madalalt, aga see läks liiga keskele ja Meeritsal oli pigem lihtne.
18:13
Laura Jaansen:  Teist poolaega kümmekond minutit mängitud. Mäng läinud jälle rohkem Kalju kätte.
18:14
Laura Jaansen:  56. minutil sai Podholjuzin päris kasti piirini tõusta, söötis seejärel palli vasakul olnud Fortune'ile, kes sai teha puute, aga virutas palli väravast päris mööda.
18:17
Laura Jaansen: Kalev hoidnud nüüd ka törts palli, aga ette lastud pikk maandus kõrgele kerkinud Meeritsa käte vahel.
18:17
Laura Jaansen:  Ikka kaootiline värk, mis muud.
18:18
Laura Jaansen:  60. minutil patustas Fortune taas. Kalevi mehed nõuavad teist kollast!
18:18
Laura Jaansen:  Ega mees palli ei mänginud küll, läks Siitami vastu selja tagant palli võitma. Tundub, et Kalju planeerib vahetust ka.
18:19
Külastaja lol kommentaar
jajah ja selle eest ei anta kollast kaarti
18:19
Laura Jaansen:  62. minutil Fortune uuesti. Kas siit tuleb kaart ära lõpuks?
18:20
Laura Jaansen:  Tundub, et ei. Ka Kalju fännid kamandavad tribüünil, et võtke see mees välja. Noh, õige signaal!
18:21
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus 64. minutil Fortune ja Volkov välja, Paur ja David mängu.
18:22
Laura Jaansen:  Hoiatus 65. minutil oli Järvelaid ka ülemeelik.
18:24
Laura Jaansen:  Purje proovis 66. minutil üle puusa panna, aga lajatas palli lähedal olnud Kalju meestesse. Korraks nõuti seal midagi ka, aga tundub, et kõik määrustepärane.
18:24
Laura Jaansen:  Vahetus 67. minutil ära Purje, Mihhailov ja Sinilaid, sisse Kiivit, Trawally ja Jürisoo.
18:25
Külastaja K. kommentaar
Fortune olukord oli 100 prossa kollane kaart. Kohtunik tõenäoliselt ei andnud selle pärast, et tal oli kollane ja andestas. Aga kas see on õige? Kus kohast jookseb andestamise piir (et mängu mitte rikkuda)
18:27
Laura Jaansen:  69. minutil otsustas David selline 20+ pealt löögile minna. Mees oli tark, pani madalalt, aga Forsman sai lööki rahulikult hinnata ja püüdis palli raskusteta.
18:29
Laura Jaansen:  Kalevile paremalt äärelt karistuslöök, kena tsenderduskoht ja mehed kastis valmis.
18:29
Laura Jaansen:  Aga Kovaltšuki pall jäi madalaks, Järvelaid esimese mehena vahel.
18:30
Laura Jaansen:  Podholjuzin pani Kovaltšukile kasti taga käe õlale. Kastist paari meetri kaugusel, päris keskel. Meerits kamandanud kolm meest müüri.
18:31
Laura Jaansen: 74. minutil pani Kovaltšuk palli niiiiiii ilusti latti! Esimene ristnurk polnud üldse kaugel!
18:31
Laura Jaansen: Vahetus  Kaljumäe 75. minutil välja ka, Smirnov peale.
18:32
Laura Jaansen:  Jürisoo sai mööda paremat äärt jooksu ja lasi terava söödu värava küljevõrku. Kalev on aina veenvamalt pead tõstmas.
18:34
Laura Jaansen:  Ja tasub siinkohal üle öelda, et Kalju on 75-90+ minutitel lasknud endale lüüa 7 väravat. Kokku on lastud endale lüüa 18 väravat. Kõnekad numbrid.
18:35
Laura Jaansen: Vahetus  77. minutil Järvelaid välja, Šarnin mängu.
18:36
Laura Jaansen:  Kuidas see pall võrku ei lähe?!
18:36
Laura Jaansen:  79. minutil lasi Jürisoo paremalt äärelt terava palli värava alla, tagumises postis jäeti Trawally vabaks, aga mehe puude oli täitsa rabas. Lõi palli kuidagi Mannonele keresse, kes oli meetrite jagu teisel pool ...
18:38
Laura Jaansen:  Kordused reedavad ka, et see löök ei läinud lõpuks isegi väravale. Oeh.
18:38
Laura Jaansen: Hoiatus  81. minutil tegi Paur Siitami vastu vikatit.
18:39
Külastaja muigega kommentaar
Kaljul vedas, et pendla teenisid. Sellise mänguga vaevalt oleks ära löödud. Pigem on Kalevil võimalused.
18:40
Laura Jaansen:  Viimastel minutitel mäng päris lahtiseks läinud. Promise David proovis esmalt ette võtta ja lasi pehme pallikese kasti ka, aga Forsman olemas. Siis tuldi täistuuridega teise väljaku otsa. Nüüd uuesti Kalevi värava alla.
18:40
Laura Jaansen:  Ja 83. minutil sai David väga hästi löögile, aga pani palli esimesest nurgast natuke mööda.
18:41
Neutraalse pilguga tundub, et kohtunik soosib Kaljut.
18:42
Laura Jaansen:  Värav KOVALTŠUK!!!!!!!!!!!!
18:42
Laura Jaansen:  84. minutil pani Kalevi vasakäär selllise mammu alla nurka! Uhh! 1:1!
18:43
Laura Jaansen:  Mees jäi vasakul äärel kasti ääres täitsa vabaks ja lõi parema jalaga rahulikult üle kahe Kalju kaitsja ja Meerits ei näinud mitte mõhkugi.
18:44
Laura Jaansen: Vahetus  Gussev toodi Tamme asemele.
18:45
Laura Jaansen: Värav  KALEEEVV! FODAY TRAWALLY!
18:45
Laura Jaansen: Kalju kastis mingi täielik segadus ja kuskilt tuleb Trawally, kes paneb palli madalalt tagumisse nurka!
18:45
Super, tubli Kalev.
18:47
Külastaja Rene kommentaar
Keegi võib hästi teenida.
18:47
Laura Jaansen:  Mängitud on 90 minutit ja Kalev on 2:1 peal. Põhimõtteliselt jõuab veel nii mõndagi.