Siim Pulst:  Tere õhtust! Premium liiga 20. voor jätkub Tallinna Kalevi ja FC Kuressaare heitlusega vihmases Kadriorus.

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Kaspar Laur, Georg Pank, Mikk Johannes Siitam, Tristan Toomas Teeväli, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Arseni Kovaltšuk, Vadim Mihhailov, Ats Purje.
Varus: Maico Rimmel, Hugo Palutaja, Foday Trawally, Taavi Jürisoo, Andreas Kiivit, Ramon Smirnov, Markus Johannes Leivategija, Tanel Tamberg, Daniil Ševjakov.

Kuressaare: Magnus Karofeld, Karl Rudolf Õigus, Mathias Palts, Moorits Veering, Mairo Miil, Joonas Soomre, Oliver Rass, Artjom Jermatšenko, Sander Laht, Mattias Männilaan, Mark Anders Lepik.
Varus: Enri Nurmik, Markus Allast, Sander Alex Liit, Aleksander Iljin, Andrei Smirnov, Sten-Egert Paap, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Vahermägi, Andero Kivi.

19:21
Siim Pulst: Algkoosseisud on suures plaanis igati ootuspärased. Pisut ootamatu on ehk vaid Oliver Rassi alustamine, ilmselt täidab ta Kuressaare keskväljal mängukeeldu kandva Pavel Dõmovi kohta.
19:25
Siim Pulst: Kalev on teinud suurepärase hooaja alguse, aga tänase mängu kergeks soosikuks hindavad kihlveokontorid siiski Kuressaaret. Omavahelised mängud sel hooajal on kaldunud kord nii, kord naa, väga raske on siin kellelegi eelist anda.
19:26
Siim Pulst: Kalevi jaoks on tegemist klubi ajaloo 500. kohtumisega Eesti kõrgliigas. See on võimas saavutus, aga sugugi mitte ainulaadne. Alles 90ndate lõpus asutatud Kuressaare jaoks peaks tänane olema näiteks 523. mäng kõrgliigas.
19:30
Siim Pulst: Juri Frischer andis avavile!
19:32
Siim Pulst:  Kalevil avaminutitel kasutada karistus- ja nurgalöök. Õigus ei jäänud kaugele omaväravast, aga ei midagi liiga ohtlikku.
19:33
Siim Pulst:  Nagu arvata võiski, täidab Rass täna Dõmovi rolli kaitseliini esise ankrumehena. Õigus ja Soomre äärtel.
19:34
Siim Pulst: Kuressaare väravavõrk sahiseb, aga SULUSEIS! Karofeldilt 4. minutil hea tõrje ja kuigi "lauapall" pandi võrku, läks see esimese hooga tühistamisele.
19:35
Siim Pulst:  Esimene löök oli Mihhailovilt, teine Kovaltšukilt. Videokordus kinnitab, et Kovaltšuk oli tõesti pisut suluseisus.
19:35
Siim Pulst:  6. minutil Kalevi teine nurgalöök ning Teeväli pääses heast positsioonist löögile, aga saatis palli maapõrke kaudu üle värava.
19:39
Siim Pulst:  Sõtšugovi kaugüritus lendas üle värava 9. minutil. Mängu algus on selgelt Kalevile kuulunud.
19:43
Siim Pulst:  Kalevi kolmas korner sahistab küljevõrku. Kodumeeskonna initsiatiiv püsib tugevana.
19:44
Siim Pulst:  Kovaltšuki üritus kastijoonelt blokeeriti Veeringu poolt kehale. Oluline blokk Kure jaoks.
19:44
Siim Pulst:  Esimene ärevam olukord ka Kalevi kastis 14. minutil, kuid Jermatšenko sööt ei leidnud seal omasid.
19:46
Siim Pulst: Õigus tungis nüüd vasakult Kalevi kasti, aga lõpplahendus ei kannatanud kriitikat. Siiski on hakanud nüüd lõpuks ka selles väljakuotsas asju juhtuma.
19:46
Siim Pulst:  16 minuti täitudes pääses Sander Laht tagapostist peaga löögile, aga saatis palli viielt meetrilt üle lati.
19:47
Siim Pulst:  Ja nüüd proovis Jermatšenko kaugelt lüüa. Forsmanile kerge saak.
19:48
Siim Pulst: Ja Kure tuleb taas! 18. minutil pääses Laht kümnekonnalt meetrilt jalaga löögile, aga Pank suutis blokeerida.
19:49
Siim Pulst: Kuressaarel oli ühtlasi kasutada ka oma esimene nurgalöök. Väga huvitav mängu algus on olnud, üks survepuhang vaheldub teisega.
19:50
Siim Pulst:  Teine nurgalöök Kurele. Lahtimängu järel pani Laht hea tsenderduse kasti, kuid pall põrkas meestesummast läbi.
19:55
Siim Pulst:  Kalevi kiire vasturünnak lõppes Mihhailovi löögiga, mis Karofeldile probleeme ei valmistanud.
19:55
Siim Pulst:  Kohe vastas Lepik teises kastis löögiga väravale, mis omakorda Forsmanile kergeks saagiks kujunes. Väga võrdne heitlus seni igas mõttes.
19:57
Siim Pulst:  Kolmas korner Kuressaarele, need on nüüd samuti viigis 3:3. Ohtu sellest ei sündinud.
19:58
Siim Pulst:  Kalevile omakorda neljas nurgalöök. Värava alt värava alla jooksmine käib. Ohtu ei sündinud ka sellest Kovaltšuki tsenderdusest.
19:59
Siim Pulst:  Õigus vajutas 14 meetrilt otse õhust peale! Terav löök, aga mõned meetrid üle värava.
20:00
Siim Pulst:  Pigem isegi mitte mõned meetrid, vaid mõned kümned sentimeetrid. Oleks olnud kaunis värav.
20:02
Siim Pulst: Frischer ekraani juurde! Siitam tabas otsustava kahevõitluse olukorras Õigust korkidega jala peale. Penalti?
20:03
Siim Pulst:  Penalti! Hoiatus Siitamile kaart ka!
20:03
Siim Pulst: Värav Lepik realiseeris 34. minutil kindla löögiga!
20:05
Siim Pulst:  Sinilaidi kauglöök vihises 35. minutil meetri jagu postist mööda.
20:11
Siim Pulst:  Värava järel on mäng lõpuks maha rahunenud. Kuressaarel ei ole enam endist tormakust, Kalevil ei ole hetkel suutlikkust.
20:14
Siim Pulst:  Kuressaare viigistas 45. minutil nurgalöökide saldo - 4:4. PENALTI NUMBER KAKS TULEB SEALT!
20:15
Siim Pulst:  Lahe tsenderdus lendas tahaposti, kust Männilaane pealöök tabas Kaljumäe kätt.
20:16
Siim Pulst: Aga nüüd ähvardab penaltit tühistamine, sest Frischer kutsuti taas ekraani juurde.
20:17
Siim Pulst:  Kas võib olla, et pall tabas Kaljumäe käe asemel pead? Või siis võttis käest ainult õrna rikošeti? Frischer vaatab pikalt.
20:18
Siim Pulst:  Penalti tühistatigi! Küllap siis tuvastati, et tegemist ei olnud käegamänguga.
20:18
Külastaja Poiss kommentaar
Wtf
20:18
Siim Pulst: Värav  Aga ikka tuli teine! 45+3. minutil 0:2! Jermatšenko!
20:19
Siim Pulst:  Soomre tsenderdas, Männilaan lükkas jalaga edasi ja Jermatšenko lõpetas täpse löögiga kümnelt meetrilt!
20:21
Siim Pulst: Poolaeg 0:2! Kalevi koduneedus on jätkumas. VAR andis ja võttis pendla, aga lõpuks peab Kalev vaid peeglisse vaatama, sest hea esimese veerandtunni järel kuulus avapoolaeg külalistele.
20:21
Jääme Tohverit ootama
20:34
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Trawally ja Ševjakov tulevad Kalevit päästma! Siitam ja Mihhailov välja.
20:34
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
20:35
Siim Pulst: Vahetus  Jürisoo tuli samuti väljakule. Kolmandaks lahkujaks paistab olevat Sinilaid.
20:37
Siim Pulst: Purje pääses 47. minutil jooksu, aga Miil jõudis enda eksimuse järel tagasi joosta ja vanameistri löögi lõpuks blokeerida. Järgnenud nurgalöögist midagi olulist ei sündinud.
20:39
Siim Pulst: 50. minutil pääses Laur karistuslöögi järel vabalt peaga löögile, kuid saatis palli napilt postist mööda. Kalev on ohtlik!
20:41
Siim Pulst: Hoiatus  52. minutil Teeväli võttis Männilaane maha.
20:45
Siim Pulst:  Kalevi esimeste minutite duhhi järel on Kuressaare mängu üsna hästi kontrolli alla saanud.
20:48
Siim Pulst:  Jermatšenkol hea löögikoht 59. minutil, aga seekord suutsid kaitsjad blokeerida.
20:49
Siim Pulst:  Nurgalöök Kuressaarele, 5:5 on need viigis jälle. Laht sai kaks korda tsenderdada, midagi ohtlikku ei järgnenud ikkagi.
20:49
Siim Pulst: Hoiatus  Soomre võttis kontrarünnaku ürituse maha. 60. minutil.
20:51
Siim Pulst:  Kure kuues korner. Veering pääses Lahe tsenderduse järel viielt meetrilt peaga löögile, aga ei suutnud palli madalal hoida.
20:56
Siim Pulst:  Jürisoo pääses 12 meetri pealt löögile, aga ei suutnud palli raamide vahele panna.
20:57
Siim Pulst:  Kure kontra lõppes Õiguse löögi ja Forsmani püüdmisega, aga oli ka suluseis.
20:57
Siim Pulst: Vahetus  68. minutil Kalevi neljas vahetus: Smirnov sisse, kapten Kaljumäe välja.
21:02
Siim Pulst: Hoiatus  Kovaltšuk astus Lahele valusalt jalale. 73. minutil.
21:04
Siim Pulst: Purje võitis Kalevile kuuenda nurgalöögi, nende seis jällegi viigis. Kovaltšuki tsenderduse järel tabas Trawally löök aga oma meest. Jätkuolukorras lendas kauglöök üle värava.
21:04
Siim Pulst: Vahetus  75. minutil Kalevi viimane vahetus: Kiivit sisse, Sõtšugov välja.
21:05
Siim Pulst:  Kuressaare ei ole samal ajal teinud mitte ainsatki vahetust!
21:06
Siim Pulst:  Kalev võtab suuri riske, arvukad jõud viiakse igal võimalusel ette.
21:08
Siim Pulst: Purje sai kastis palli omaks ja konksutas hästi, aga tabas lõpuks ikkagi kaitsjat. Jätkuolukorras pani Kovaltšuk kasti tagant palli otse Karofeldi suunas.
21:10
Siim Pulst:  Kalev on surve peale saanud küll, aga otsustavad lahendused jätavad soovida. Nüüd pääses Kiivit 81. minutil jalaga tsenderdust ründama, aga ei tabanud korralikult.
21:12
Siim Pulst: Kuressaare on üsna ära vajunud ja tunneb puudust värsketest jalgadest, sest kontrateks peaks ruumi jaguma küllaga.
21:13
Siim Pulst: Vahetus  Aga tuleb hoopis keskkaitsja Liit, kes asendab krampidega võidelnud Soomret.
21:13
Siim Pulst: Hoiatus  Männilaan viivitas küüniliselt mänguaega ja sai 84. minutil karistuse kätte.
21:17
Siim Pulst: Värav  Kolmas Kurelt! Lepiku eeltöö ja sööt värava ette, kust Männilaan palli lati alla naelutas. 88. minuti kirstunael.
21:18
Siim Pulst:  Väljaku kõrvalt on kokku loetud 350 pealtvaatajat.
21:19
Siim Pulst: Vahetus  90. minutil tuleb Iljin Rassi asemele.
21:19
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
21:21
Siim Pulst:  Laht otsis 2. lisaminutil ristnurka, aga Forsman sai selle palli siiski kätte.
21:21
Siim Pulst: Värav  90+2. üks tagasi! Kovaltšukilt auvärav!
21:22
Siim Pulst: Vahetus  Smirnov tuleb veel 90+3. minutil Jermatšenko asemele.
21:24
Siim Pulst:  KÕIK! Kalevi needus jätkub ja Kuressaare on kõrges mängus sees. Kalev sai periooditi hea surve peale, kuid tervikuna vääris Kure täna neid punkte.