Reede, 4. august 2023
18:49
Mikk Hendrik Kelder: Tere õhtust, head vutisõbrad! Premium liiga 22. voor saab alguse Lillekülas, kui kodumeeskond Tallinna FC Flora võtab vastu FC Kuressaare.
18:51
Mikk Hendrik Kelder: Tänased koosseisud, millega võistkonnad mängule vastu lähevad, on järgnevad:

Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Markkus Seppik, Märten Kuusk, Marko Lipp, Marco Lukka, Martin Miller, Henrik Ojamaa, Konstantin Vassiljev, Nikita Mihhailov, Mark Anders Lepik.
Varus: Kristen Lapa, Rauno Alliku, Erko Jonne Tõugjas, Sergei Zenjov, Mihhail Kolobov, Ken Kallaste, Michael Lilander, Tony Varjund, Daniil Kuraksin.

Kuressaare: Magnus Karofeld, Karl Rudolf Õigus, Märten Pajunurm, Sander Alex Liit, Mairo Miil, Joonas Soomre, Oliver Rass, Pavel Dõmov, Artjom Jermatšenko, Sander Laht, Mattias Männilaan.
Varus: Rihard Meesit, Mathias Palts, Markus Allast, Aleksander Iljin, Andrei Smirnov, Karl Orren, Sten-Egert Paap, Joonas Vahermägi, Andero Kivi.
18:54
Mikk Hendrik Kelder: Flora maitses võidurõõmu viimati rohkem kui kuu aega tagasi, alistades Tammeka 2. juulil 3:0. Pärast seda on saadud kolm kaotust (neist kaks eurosarjas Czestochowa Rakowi vastu) ning kaks viiki. Teisel kohal olev tiitlikaitsja vajab võitu kui õhku, sest kuigi esimesel positsioonil paikneval Levadial on punkte sama palju, siis viimastel on mäng vähem peetud ning tänase punktikaotuse korral võivad asjad Flora jaoks juba päris hapuks minna.
18:55
Külastaja kunn kommentaar
Kurele ikka ei kaota..tähendab Kure Florat ikka ei võida.
18:55
Mikk Hendrik Kelder: Kuressaare on viimasest viiest kohtumisest saanud neli võitu ja ühe kaotuse. Võitudest kaks tulid küll karikasarjas, aga saarlastel on käsil ka liigas arvestatav hoog ning viies tabelirida on selle tõestuseks.
18:55
Külastaja Kure kommentaar
Meeskonna uusi liikmeid pole koosseisus aga Floras kohe on alg 11, kas mehed pole veel valmis v Flora ei lubanud nende vastu kasutada neid
18:59
Mikk Hendrik Kelder: Lippu on tervisemured kimbutamas. Reinkort jääb täna aga eemale viie päeva reegli tõttu, üleminek tehti ära viimasel päeval (31. juuli) ning hetkel pole veel see aeg täis saanud.
18:59
Külastaja paak kommentaar
Flora võttis endale tagasi varem, kui vastu andis. Aga põhjus osaliselt ilmselgelt selles mängus.
19:00
Mikk Hendrik Kelder: Meeskonnad on platsile tulnud, pooled on loositud ning oleme valmis heaks vutimänguks.
19:01
Mikk Hendrik Kelder: Kohtumine on alanud!
19:03
Ehk siis Kurest Florasse tagasi liikunud mees võib platsil olla aga Florast Kuresse liikunud mees mitte. See on Eesti jalgpall!
19:04
Mikk Hendrik Kelder: Esimesed paar minutit on möödunud Flora domineerimise tähe all, aga midagi ohtlikku pole korda veel saadetud.
19:05
Mikk Hendrik Kelder: Hussar paneb karistusala tagant peale, aga rikošetist lendab pall üle otsajoone. Nurgalöök Florale.
19:06
Mikk Hendrik Kelder: Sellest ei tule midagi ning nüüd on pall juba Flora väljakupoole viimasel kolmandikul.
19:06
Mikk Hendrik Kelder: Pajunurm lööb kaugelt peale, kuid Grünvald on valvel ja saab palli kindlalt kätte.
19:08
Mikk Hendrik Kelder: Flora mängijad eksivad oma poole peal sööduga ning Jermatšenko pääseb selle arvelt minema. Mees ootab veel kaaslased järele ning annab palli Lahele, kelle ühe puutega sooritatud löök lendab siiski selgelt üle kodumeeskonna värava.
19:11
Mikk Hendrik Kelder: Õiguse madal sööt karistusalasse ebaõnnestub. Aga külalised on viimastel minutitel end aina enam Flora karistusala lähistel ilmutanud ning näitavad head sisu.
19:14
Mikk Hendrik Kelder: Ohtlik! Mihhailov sai korralikult konksutada ja purjetada ning mängis kenasti seejärel löögile Ojamaa, kelle üritus ebaõnnestub ning läheb poole meetri jagu posti kõrvalt mööda.
19:17
Mikk Hendrik Kelder: Hussar annab korraliku söödu karistusalasse Millerile, aga viimane ei saa palli korralikult kaasa ning moment suibub. Samas on nüüd jälle Flora luuranud rohkem külaliste väljakupoolel ja karistusala lähistel.
19:17
Külastaja Maku kommentaar
Kostja suht vilets jälle, kas mingi vigastus ikka kallal?
19:18
Mikk Hendrik Kelder: Ei tea, et enam oleks. Järjepanu on poolkaitsja mänginud igas kohtumises peaaegu täismängu.
19:19
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus18. minutil saab mängu esimese hoiatuskaardi Märten Kuusk, kes lendab päris valusalt küljejoone lähistel Lahele sisse.
19:20
Ilmselt siis kogub vormi alles ja kaitsvamas rollis ka.
19:20
Mikk Hendrik Kelder: Lahe karistuslöögist antud tsenderduse puhul on Seppik kõige kõrgemal korrusel ja lööb palli puhtaks.
19:21
Mikk Hendrik Kelder: Lepik jääb korraks murule, aga ajab end püsti ja saab Liidult toetavad sõnadki kaasa.
19:22
Mikk Hendrik Kelder: Grünvald annab ohtliku söödu kaaslasele ning Soomre lõikab selle vahelt, aga löögile Kuressaare mehed siiski sellest olukorrast ei jõua.
19:22
Kostja karjub väravavahi peale, aga ise kaotas ju palli.
19:23
Mikk Hendrik Kelder: Nii, 22. minutil on Lepik taas murule istuma jäänud, saades turgutust meedikutelt. See ei näe hea välja.
19:24
Mikk Hendrik Kelder: Ründaja kõnnib omal jalal väljaku kõrvale ära. Samal ajal on aga Rauno Alliku siiski sooja tegemas.
19:25
Floras tundub ikka korralik jama olevat.
19:25
Mikk Hendrik Kelder: Pajunurme jätk värava ette lõpetab oma teekonna Grünvaldi süles. Vahepeal on Lepik tagasi väljakule naasnud.
19:26
Kostja teeb ju nalja juba.
19:27
Mikk Hendrik Kelder: Liit puhastab kenasti kääridega palli karistusalast minema, kuigi kõige suurem oht teda ümbritsemas polnud. Stiilipunkte siit igatahes siiski kogunes.
19:27
Mikk Hendrik Kelder: Kõik! Lepiku mäng ja tagasitulek Florasse jääb 25 minuti pikkuseks.
19:28
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 27. minutil tehakse ametlikult see vahetus ära. Lepik minema, eelmainitud Alliku saab peale.
19:28
Lepik on klaasmees, mis sellist meeskonnas hoida. Rohkem vigane kui terve.
19:28
Meeletu ebaõnn, aga tüüp rapsib väga palju.Ründaja töö peaks olema väravaid virutada, ei mäleta et Gruznov oleks nii tööd teinud, aga top scorer of all time.
19:30
Mikk Hendrik Kelder: Milleri tsenderdusest pääseb Mihhailov palli kenasti peaga lööma, aga Rass blokeerib soorituse ja tuleb nurgalöök Florale.
19:31
Mikk Hendrik Kelder: Tuleb koheselt ka teine nurgalöök, kuid sellest ei saa samuti asja.
19:32
Mikk Hendrik Kelder: Mihhailov paneb kasti tagant madala kuuli teele, aga Karofeld tõrjub nahkkera ja saab lahtise palli ka enne otsajoone ületamist enda kätte.
19:33
Külastaja @Maku kommentaar
Gruznov on top scorer, sest mängis väga pikalt ja sel ajal, kui meistriliigas oli alati vähemalt 1-2 ülinõrka tiimi, kellele lõid kõik. Tänapäeval nii palju ei lööks.
19:34
Mikk Hendrik Kelder: Dõmov testib kaugelt enda löögijalga aga enne, kui pall ohtlikult põrkesse läheb, saab Grünvald selle siiski enda valdusesse nopitud.
19:34
Külastaja MNa kommentaar
Flora andis üleminekutega 3 ründajat ära, sai 1 asemele ja see saab 20 minutiga vigastada :D
19:35
Gruznov oli siiski ka väga talendikas, eriti on meelde jäänud ta kiirus. Kaitsetööga silma ei paistnud, aga õieti tegi ka.
19:35
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav 34. minutil saab Flora avavärava kätte! Vahetusest sekkunud Rauno Alliku on selle autoriks.
19:37
Mikk Hendrik Kelder: Milleri otsib sööduga Allikut karistusalas ning kuigi Liit on vahel, põrkab viimase seljast pall niivõrd õnnelikult Allikule ette, et viimane saab seejärel ründajalikult ja külma närviga palli siiski võrku rammida. Allikule on tegu viienda väravaga Premium liigas ja kokkuvõttes läbi aastate kõrgliigas 120 tabamusega.
19:37
Kure kaitsja kingitus? Alliku 120 värav.
19:38
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav 37. minutil saab Flora teise tabamuse kätte! See värav läheb Vassiljevi nimele.
19:39
Mikk Hendrik Kelder: Miller saab vasakul äärel Allikult palli ning läkitab selle Vassiljevile penaltipunkti juurde, kust viimane selle võrku paneb. Kuressaarel on hoobilt suuremat remonti vaja tegema hakata, et vanker uuesti sõitma saada.
19:39
Alliku on Eesti Thomas Müller!
19:40
Mikk Hendrik Kelder: Ja nüüd on Flora kolmaski lähedal, aga Lukka löögi pareerib Karofeld ja seejärel lajatab Mihhailov küljevõrku.
19:42
Külastaja Que pasa kommentaar
Kas Miller saab esimese värava söödu punktid?
19:43
Mikk Hendrik Kelder: Saab küll. Äkki näeme täna ka antud juhul "kaks ei jää kolmandata" stiilis minekut.
19:44
Mikk Hendrik Kelder: Ojamaa võtab Liidu ette, kuid kaitsemängija on kindel ning taklab palli sedavõrd hästi, et saagiks jääb väravalöök Kuressaarele.
19:45
Mikk Hendrik Kelder: Kuressaare tuleb kenasti ning peaaegu on Männilaan ka löögile pääsemas, aga Grünvald sekkub ja saab palli siiski enda valdusesse.
19:46
Männilaan juba küpse.
19:46
Mikk Hendrik Kelder: Avapoolajale on lisatud üks üleminut.
19:48
Soomre on täiesti teine tase oma kiiruslike võimetega. Huvitav kaua ta Kures jätkab.
19:48
Mikk Hendrik Kelder: Esimene poolaeg on lõppenud! Flora on kahega peal ning kuigi alguses olid asjad päris võrdsed, siis poolaja viimases faasis ehitas kodumeeskond asjad kärmelt endale päris soodsasse seisu. Samas on veel 45 minutit põnevat jaögpalli ees ning kindel on see, et mitte miski pole kindel. Oleme varsti tagasi!
20:02
Mikk Hendrik Kelder: Meeskonnad on tagasi platsil ning oleme valmsi teise kolmveerandtunniga alustama.
20:03
Mikk Hendrik Kelder: Ja sõidame taas!
20:03
Mikk Hendrik Kelder: Oi, kurja! Mängitud on 17 sekundit, kui Flora teenib juba penalti!
20:04
Mikk Hendrik Kelder: Mihhailov konksutab Pajunurme eest end ära ning viimane võtab ta vea hinnaga maha. Aga videoruumis töö käib ning vaadatakse, kas oli üldse kontakt või ei.
20:05
Mikk Hendrik Kelder: Vassiljev on penaltipunktil palli taga ning valmis lööma, aga kontroll ikka käib.
20:06
Mikk Hendrik Kelder: Värav Värav Värav Penalti jääb jõusse ning Vassiljev rammib selle palli paremale poole võrku, saates Karofeldi teisele poole! Kuressaare jaoks on teine poolaeg kohutavalt alanud.
20:06
Külastaja Neh kommentaar
Teist mängu järjest anti kure vastu selline pennal ära et hoia pead kinni, go Var
20:06
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus Pajunurm sai tehtud vea eest ka hoiatuskaardi.
20:09
Mikk Hendrik Kelder: Lahe kaks nurgalööki suurt tulu ei too.
20:10
Mikk Hendrik Kelder: Dõmovi löögijalg on nüüd ebatäpne ning teele pandud kuul lendab selgelt üle väravaraamistiku.
20:14
Mikk Hendrik Kelder: Kui penaltiolukord välja jätta, on teise poolaja esimesed kümme minutit kulgenud võrdlemisi rahulikult. Flora valdab natukene rohkem palli, aga ohtlikuks pole enam saadud.
20:16
Mikk Hendrik Kelder: Vassiljev paneb hea nurgalöögi karistusala taha, kus on nii Miller kui Hussar, kes tahavad mõlemad õhust ühe puutega kerisele hagu anda. Aga lüüakse omavahel jalad kokku ning pigem läks lõpuks antud momendi puhul hästi, et valusalt teineteist ei tabatud.
20:16
Külastaja Juku kommentaar
VAR on jah tõesti viimasel ajal ikka väga armetu. Kui vaadata kuidas Mihhailov ise hüppe tegi ja sukeldus siis oleks võinud ikka talle kaardi anda teeskluse eest.
20:17
Mikk Hendrik Kelder: Kindlasti on tegu järgmise "Videokohtuniku" rubriigi jaoks sobiva materjaliga. Ka mina pole penalti õigsuses ja tekitatud kontaktis niivõrd kindel seninähtu põhjal.
20:18
Mikk Hendrik Kelder: Oi kui napilt! Männilaan paneb kenasti kanna tagant palli värava suunas teele, aga Grünvald on jätkuvalt valvel ja tõrjub palli ühe käega posti kõrvalt.
20:18
Mikk Hendrik Kelder: Videoruumis taas töö käib, uuritakse võimalikku punast kaarti.
20:20
Mikk Hendrik Kelder: Kontroll lõpetatud! Uuriti Pajunurme ja Alliku vahelist jalakontakti Kuressaare karistusala lähistel.
20:21
Mikk Hendrik Kelder: Hussar purjetab ja läkitab palli värava ette, kuid Kuressare mehed on vahel ja löövad palli nurgalöögiks.
20:22
Mikk Hendrik Kelder: Sellest ei tule kodumeeskonnale siiski midagi.
20:24
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus Kuressaare kolmikvahetus 66. minutil. Soomre, Rass ja Jermatšenko ära. Mänguaega saavad Palts, Iljin ja Smirnov.
20:24
Mikk Hendrik Kelder: Smirnov saab kohe üritada ka, aga Grünvald tõrjub posti äärest mänguvahendi nurgalöögiks.
20:26
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 68. minutil tuleb vigastuspausi lõpetav Kallaste Flora poole pealt platsile, Seppiku tööpäev saab läbi. Samuti lahkub Ojamaa, Zenjov sisse.
20:27
Mikk Hendrik Kelder: Kallaste pole siis märtsikuu keskpaigast saadik võistluskohtumises osalenud.
20:30
Mikk Hendrik Kelder: Kallaste mängitakse kenasti löögile, aga Karofeld seisab ees.
20:32
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav Flora saab neljanda kätte! Nüüd on kõik otsustatud!
20:33
Mikk Hendrik Kelder: Zenjov pääseb karistusalajoonelt otse õhust lööma ning naelutab palli peaaegu vasakule allanurka. Söödupunktid lähevad Millerile.
20:33
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus Eemaldamine 76. minutil saab Pajunurm teise hoiatuskaardi ning kokku tuleb punane kaart ära.
20:36
Mikk Hendrik Kelder: Alliku pääseb löögile, aga Karofeld pareerib selle ürituse. Värava korral oleks Miller neljanda väravasöödu saanud.
20:38
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 80. minutil teeb Flora viimased vahetused ära. Kuraksin ja Varjund saavad peale, Mihhailov ja Alliku lahkuvad.
20:39
Mikk Hendrik Kelder: Zenjov küsib kätt, Ošomkov ei anna.
20:42
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 82. minutil Kuressaare viimased vangerdused. Õiguse ja Männilaane rassimised on rassitud, Allast ning Kivi sekkuvad mängu.
20:44
Mikk Hendrik Kelder: Lukka mängitakse kavalalt löögile, aga mees lajatab kõrgelt nahkkera tribüünide suunas.
20:46
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus88. minutil saab Lukka määrustevastase taklamise eest hoiatuskaardi. Järgmine kohtumine jääb tal kaartide täitumise limiidi tõttu vahele.
20:47
Mikk Hendrik Kelder: Grünvald teeb topelttõrje! Pääsesid Iljin ja Kivi proovima, aga Flora puurilukk püsis kenasti ees.
20:48
Mikk Hendrik Kelder: Teisele poolajale on lisatud üks üleminut.
20:48
Külastaja M kommentaar
Tundub, et Henn andis poistele korraliku peapesu
20:49
Raakige kuidas uks lisa tuleb, fc tallinna aivar
20:49
Mikk Hendrik Kelder: Kõik! Flora lõpetab viie mängu pikkuse võiduta seeria ning teenib taas võidulisa.
20:50
Mikk Hendrik Kelder: Oli väravaid ja oli kaarte! Aga Flora saab teenitud võidu kätte ning tõuseb vähemalt mõneks ajaks liidrikohale.
20:50
Mikk Hendrik Kelder: Mina tänan, aga ärge kuskile kaugele kaduge, sest kohe on aeg järelkajaks! Ilusat õhtu jätku!