Heiti Heli:  Tervitus, head vutisõbrad! Tänase päeva viimane Premium liiga matš leiab aset Kadriorus, kus Tallinna Kalev otsib Tartu Tammeka vastu selle hooaja esimest koduvõitu.
Heiti Heli:  Möödunud kuu viimasel päeval Florast Kalevisse laenulepingu alusel siirdunud ründaja Aleksandr Šapovalov alustab sinisärkide eest algkoosseisus:
Kalev: Oskari Jussi Forsman, Hugo Palutaja, Georg Pank, Ragnar Klavan, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Taavi Jürisoo, Tristan Toomas Teeväli, Sander Sinilaid, Arseni Kovaltšuk, Aleksandr Šapovalov.
Tammeka: Richard Aland, Taijo Teniste, Rasmus Kallas, Eugenio Bracelli, Tanel Tammik, Patrick Genro Veelma, Carl Robert Mägimets, Giacomo Uggeri, Kevin Mätas, Devid Lehter, Ahmed Adebayo Basher.
Heiti Heli:  Peakohtunik Kristjan-Eric Lääne andis avavile, sõidame!
19:31
Heiti Heli:  Tänase õhtu peaküsimus on mõistagi, kas Kalev saab lõpuks oma esimese koduvõidu või hammustavad Tammeka mehed pealinlasi?
19:35
Heiti Heli:  Kui Vapruse vastu oli Klavani debüütmäng, siis täna on see Šapovalovi oma. Noor ründetuus on tänavu olnud võrdlemisi ebastabiilne - 14 mänguga on tal kirjas 2 väravat, mis mõlemad tulid Flora 4:0 võidumängus Vapruse vastu. Eks saab nüüd näha, kuidas pidev mänguaja teenimine mehele mõjub.
19:37
Külastaja tanel kommentaar
Raske näha, et Tammeka siit punktigi saaks. Kalev kolmandaks ja saab ilmselt ka pronksi hooaja lõpus.
19:40
Heiti Heli:  Esimesed kümme minutit kulgesid nii, et kumbki meeskond ei sepistanud mitte ühtegi ohtlikku šanssi. 6. minutil jättis Basher palli tsenderdusest Tammikule, kuid too ei ulatunud selleni. Väga võimalustevaene mäng on seni olnud, aga see on õnneks vaid algus!
19:40
Külastaja Guids kommentaar
Kommentaator on väga energeetiline, see lisab mängu kõvat vürtsi!
19:43
Heiti Heli:  Teniste eksis sööduga, kuid tema ja Tammeka õnneks ei suutnud kalevlased palliga midagi korraldada. Vaadates nende meeskondade selle hooaja omavahelisi matše, siis aprillis oli Kalev võõrsil 2:1 parem, kuu aega hiljem lepiti pealinnas 1:1 viiki.
19:44
Heiti Heli:  Kui mõni minut tagasi hoidsid tartlased Teniste eksimuse järel hinge kinni, siis nüüd tuli seda teha Tammiku praagi järel. Tammeka õnneks ei saanud Šapovalov palli kätte.
19:45
Heiti Heli:  Jürisoo madal tsenderdus paremalt äärelt omasid ei leidnud. Jätkuolukorras pani Palutaja paremalt äärelt palli teele, kuid Šapovalov ei ulatunud selleni ning Aland näppas nahkkera endale.
19:50
Heiti Heli:  Ka järgmised kümme minutit kulgesid võimalustevaeselt. Tammekalt tulid siin-seal mõned praagid, aga Kalev ei suutnud neid ära kasutada. Väiksemat sorti elu oleks siia mängu sisse vaja saada.
19:51
Heiti Heli:  AI JA SIIT TULEB SEE ELU! PENALTI TAMMEKALE!!!
19:51
Heiti Heli:  Teist mängu järjest teenib Basher Tammekale penalti. Tammeka ründaja jõudis pallini esimesena, Forsman hilines ja lõi nigeerlasel jalad alt.
19:52
Heiti Heli:  KAKS LATTI, EI TULE TAMMEKA ESIMEST!!!
19:55
Heiti Heli:  Kuidas nüüd see võimalik oli? Mina ei mõista. Mätas virutas palli latti, nahkkera põrkas Forsmani seljast Lehterile ning too lõi samuti latti. Milline võimalus Tammekal juhtima minna, aga ei suudetud realiseerida. Korduse põhjal tundus isegi, et Sõtšugovi jalast põrkas Lehteri löök vastu latti.
19:56
Heiti Heli:  Pärast Tammeka ebaõnnestunud penaltit on elu natukene mängu sisse tulnud küll.
19:57
Näitab hästi meie ühtlase liiga taset, kui VV (Kalevi Somm) ei suuda pärast mahavajumist ilma kätt põlve peale panemist 10sekundi jooksul püsti saada!
20:01
Heiti Heli:  Nii Kalev kui Tammeka ei mängi otseselt kehvasti, kuid erinevaid söödupraake on senise 30 minuti jooksul olnud päris palju.
20:02
Heiti Heli:  Madalale langenud Mätas viis palli vasakusse äärde, kust tuli Veelma madal tsenderdus, mille Sõtšugov kindluse mõttes üle otsajoone lükkas.
20:04
Heiti Heli:  Oi, Pank, milline blokk! Veelma mängiti Kalevi karistusalas nii vabaks, et too otsustas peale virutada, kuid kodumeeskonna keskkaitsja jõudis sellele löögile ette.
20:05
Heiti Heli:  Hoiatus Basherile 35. minutil kollane kaart. Tammeka nigeerlane lükkas Jürisood selga.
20:06
Heiti Heli:  Šapovalov tekitas Tammeka karistusalas teravust, kuid madal sööt lõpetas Alandi käte vahel.
20:06
Järvela vist väitis, et Premium Liiga on League One tasemel? Huvitav oleks näha Flora või Levadia sõprusmängu mõne League One klubi vastu. Järvela sai ise ka aru, et hindas asju väga valesti. Aga midagi pole teha, Eestis ei ole jalgpallur töö mis leiva lauale toob vaid hobi, tipus saab ka palka aga tase on nagu ta on. Mängupilt seda olukorda ka kajastab.
20:08
Heiti Heli:  Kovaltšuk pääses Tammeka nurgalöögi järel jooksu ning Mägimets võttis ta veaga karistusala nurga juures maha. Tammeka poolkaitsja ei olnud kohtuniku otsusega rahul.
20:09
tammik justkui sai raskelt viga kure vastu, täna mängib
20:09
Külastaja Karla kommentaar
Kuidas publikut on?
20:09
Heiti Heli:  Aga Kovaltšuk raiskas raskelt teenitud karistuslöögi ära - virutas kõrgelt üle värava.
20:10
Heiti Heli:  Publiku osas natukene raske öelda, sest inimesed istuvad kaamera pool. Kalevi poolehoidjatel trumm mürtsub ja häält tehakse ka ehk päris tühjadele tribüünidele ei mängita.
20:13
Heiti Heli:  Hetkel paistab küll, et suundume vaheajale väravateta viigiga. Tammekal oli penalti näol oivaline võimalus juhtima minna, kuid Mätas virutas latti ning jätkuolukorras tegi Lehter sama. Püüdlikum pool on olnud justkui Tammeka, kuid Kalev ei jää ka palju alla.
20:13
Minu paha, arvasin et olete kohapeal. Just mõtlen kas veel mahuks sinna minna😄
20:13
Heiti Heli:  Olen kindel, et ikka mahub. Tasub minna!
20:15
Heiti Heli:  Oppa, milline võimalus Lehteril. Uggeri leidis sööduga Teniste, kes pööras Sõtšugovist kenasti mööda ning Tammeka ääremängija jätkas Lehterile, kes virutas esimese puutega üle Forsmani puuri.
20:16
Heiti Heli:  Hoiatus Kovaltšuk jäi Uggeri vastu olukorda hiljaks ning selle tasuks kollane kaart.
20:18
Heiti Heli:  Ühe lisaminuti möödudes kõlas peakohtunik Lääne avapoolaja lõpuvile. Söödupraaki oli esimese kolmveerandtunni jooksul ehk liiga palju ning mõlemal meeskonnal nappis väravavõimalusi. Poolaja põnevaim hetk oli siis, kui Tammeka poolelt virutas Mätas penalti latti ning jätkuolukorras raksus raamistik Lehteri löögi järel uuesti. Eks näis, mida toob teine poolaeg.
20:25
Külastaja Järvela kommentaar
Mitte League One tasemel, vaid League One klubidel poleks Premium liigas midagi teha. Vaata mis tempo siin on! Inglismaal loivatakse ja loodetakse ainult peapallidele
20:25
Külastaja Qua pasa kommentaar
Kas Forsman saab penalti tõrje punktid
20:30
Heiti Heli:  Kõlas vile ehk jätkame teise poolajaga!
20:30
Heiti Heli:  Kumbki meeskond vahetusi ei teinud.
20:31
Heiti Heli:  Lehteri antud nurgalöögist pääses Tammik koksama, aga see üritus lõpetas Forsmani värava taga.
20:33
Heiti Heli:  Saab 45 minutit veel näha, kas Kalev napsab selle hooaja esimese koduvõidu või lõpetab Tammeka enda kuuemängulise võiduta seeria.
20:35
Heiti Heli:  Hoiatus Palutaja rikkus Veelma vastu reegleid (loe: rebis särgist) ning sai kollase kaardi.
20:38
Heiti Heli:  Ei leia Kalev enda esimest: Kovaltšuki tsenderdus jõudis Kaljumäeni, kes jätkas Teeväljale, kuid too sööt ei jõudnud kohale. Teeväli oli väga heal positsioonil, et nahkkera puuri koksata.
20:40
Heiti Heli:  Hoiatus Kaljumäe jäi Mägimetsa vastu olukorda hiljaks. Neljas kollane kaart tänases mängus. Seni ainult Kovaltšuk jätab kollase kaardi tõttu järgmise matši vahele.
20:43
Heiti Heli:  Oh, milline tohuvabohu Kalevi karistusalas! Tammik rammis Jürisoo maha, Aland tõrjus Šapovalovi löögi ning Sinilaid ja Kovaltšuk ei pääsenud korralikult virutama. VOR-ruumis uuritakse võimalikku penaltit.
20:43
Heiti Heli:  Aga ei, penaltit ei ole ega tule!
20:43
Külastaja Fänn kommentaar
Oleks alles lugu kui Kalev suudaks see hooaeg kolmandaks tulla ja seda ilma ühegi koduvõiduta.
20:43
Heiti Heli:  No see oleks ikka eriti kummaline lugu.
20:43
Külastaja Dj kommentaar
Kuidas see penalt ei olnud??!
20:44
Heiti Heli:  AGA TULEB TAMMEKALE JÄLLE PENALTI!!!
20:44
Külastaja Var kommentaar
Kui VAR ei anna sellisest olukorrast penaltit, siis võib küll putka kinni panna
20:44
Külastaja Kohtunik kommentaar
Mis toimub? Kuidas Kalev praegu penaltit ei saanud? Kas kohtunik mängis siis edu?
20:45
Kalev ei saanud selle eest penaltit ja siis Tammeka selle eest saab?!?
20:45
Heiti Heli:  Mätase suunas anti pikk pall ning Palutaja lendas Tammeka ründajale sisse. Eks VOR-ruumis uuritakse seda olukorda, aga paistab, et otsus jääb. Basher haaras palli endale!
20:46
Heiti Heli:  Värav BASHERI TEINE MÄNG, ESIMENE VÄRAV. TAMMEKA 1:0!!!
20:46
Heiti Heli:  Tammeka Nigeeria ründaja võttis hoogu ning siis jooksis palli suunas ja virutas selle Forsmani selja taha. Sel korral jäi latt puutumata ning Tammeka asub ette!
20:47
Külastaja Mkm kommentaar
See küll rigged, pigem oli jürisoo olukord pennal
20:49
Heiti Heli:  Tribüünidel toimus midagi, kuid ühegi klubi ründaja olukorraga seotud polnud.
20:49
Tundub, et Lääne saab edaspidi Esiliigat vilistada
20:50
Heiti Heli:  Šapovalov proovis ligi 25 meetrilt virutatud karistuslöögist Alandit üllatada, kuid pall lendas Vesivärava kohviku poole.
20:51
Külastaja oeh kommentaar
Puhas tackle oli, mida see Duke Nukem seal väljakul ette kujutab?
20:53
Heiti Heli:  Hoiatus Tammikule Jürisoole selgahüppamise eest 67. minutil kollane kaart-
20:53
Külastaja Seemnekaevusultan kommentaar
Tundub, et karvavest ei taha Tammekat kunstlikult kõrgliigas hoida, siis soistab kohtunikele kõrva, et aidata Tammekal võita ja koht kõrgliigas säilitada. Paraku vajab tammeka restarti, kui värsket rabaõhku.
20:54
tammeka mees libises ja jürisoo astus jalaga justkui kelgule, sellep pen polnudki
20:56
Heiti Heli:  Liisi Troska (jalgpall.ee) fotod avapoolajast:

20:57
Heiti Heli:  Vahetus Vahetus Vahetus Kolmikvahetus Kalevilt: Kovaltšuk, Kaljumäe ja Jürisoo puhkama; Laur, Smirnov ja Ševjakov murule müttama.
20:58
Heiti Heli:  Hoiatus Hoiatus Eemaldamine Tammik jäi Trawally vastu hiljaks ning teenis teise kollase kaardi, mis võrdus punasega. Tammeka ligi 20 minutiks ühe mehega vähemuses.
21:00
Külastaja nonoh kommentaar
Pole siin midagi makstud, kohtunik lihtsalt ei taju üldse biiti see mäng
21:00
Nonii. Kalevi võimalus
21:01
Heiti Heli:  Vahetus Kalevilt Pank välja, Kiivit sisse. Vahetus Tammekal Lehter välja ja Anderson sisse. Ühel meeskonnal ründaja sisse, teisel kaitsja.
21:01
Heiti Heli:  Värav KALEVI VASTUS!!!!
21:02
Heiti Heli:  Trawallylt sööt paremasse äärde Šapovalovile, kust tuli tsenderdus Lauri peale, kellest veeres pall Ševjakovile ning tema jalast lõpetas nahkkera Alandi selja taga. VOR-ruumis vaadati võimalikku suluseisu, ent seda ei tuvastatud.
21:03
kindel suluseis
21:03
Külastaja 1:1 kommentaar
See tundus nüüd küll sulg olema.
21:03
Hahahahha, mis täna VOR-ruumis toimub? On kõik asjaosalised kained ikka või?
21:03
Külastaja ZZ kommentaar
Suluseis ju videost tundub
21:04
Var ruum ei tööta äkki täna vms
21:04
Täna see mäng jube segane. Vaatasin ka neid penalti antud ja andmata momente ja jube segane ka minu kui Tammeka fänni jaoks :D
21:04
See on küll nüüd kurjasti, mida nad seal vaatavad
21:04
Külastaja Suluseis puhas kommentaar
Aeg snapchat ja tinder kinni panna aivarid
21:05
Heiti Heli:  VOR-ruumis vaadati nüüd Kiiviti võimalikku penaltit, ent seda ei tuvastatud. Väga tempokaks on see mäng Kadriorus läinud.
21:06
Külastaja suluuuuuuuuuu kommentaar
Vaadaku oma tegevust pigem.
21:07
Julm väristamine käib ikka meie VARi ruumis nii tihti, vahest vaadatakse 5 minutit ja siis selline käkk tundub jälle siit tulemas.
21:08
Heiti Heli:  Kontroll kontrolli järel. Vaadati võimalikku kätt, aga seda ei tuvastatud. Ei tule Tammekale kolmandat penaltit.
21:09
Pealtvaatajatele olukordi ei näidatagi enam?
21:09
Heiti Heli:  Forsman pidi Uggeri nurgalöögi rusikatega eemale tõrjuma.
21:10
Heiti Heli:  Laur pääses peaga koksama, aga Aland püüdis selle ürituse. Kalev otsib juhtväravat, Tammeka mängijad kaitsevad hambad ristis.
21:12
Heiti Heli:  Keegi Kalevi meestest Palutaja teravast tsenderdusest lööma ei pääsenud. Jätkuolukorras tegi Šapovalov vea Veelma vastu ning ründaja laiutab käsi.
21:14
Heiti Heli:  Aland on täna väga kindel olnud. Kalevi väravat ei saa tema kapsaaeda panna.
21:15
Heiti Heli:  Vahetus Burov saab Mätase asemel mõne minuti murul mütata.
21:16
Heiti Heli:  Teist poolaega mängitakse veel minimaalselt viis minutit.
21:17
Heiti Heli:  Kalev jätkab võiduvärava otsimist!
21:18
Heiti Heli:  Kalevile magusast kohast karistuslöök!
21:19
Heiti Heli:  Ševjakov keerutas posti kõrvale, aga Aland tõrjus!
21:19
Heiti Heli:  Järgmises olukorras oli Aland jälle kangelane, kui ta võttis Smirnovi palli omale.
21:21
Heiti Heli:  Ongi kõik! Kalev ei saa enda hooaja esimest koduvõitu siiani kätte, vaid näppude vahele jääb kuues koduviik. Tammeka müttas 20 minutit vähemuses, mille jooksul sai Kalev kätte vaid ühe värava, millest piisas vaid viigiks. Oli põnev vutimadin. Kuulake intervjuusid ning aitäh, et jälgisite seda kohtumist siin. Hüva õhtut!