Pühapäev, 6. august 2023
18:47
Laura Jaansen: Tere! Vast võime vaikselt juttudega pihta hakata, sest pisut enam kui 10 minuti pärast astuvad väljakule Pärnu JK Vaprus ja Tallinna FCI Levadia.
18:49
Laura Jaansen: Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Magnus Villota, Martin Käos, Raimond Eino, Kristjan Kask, Enrico Veensalu, Kevin Kauber, Sander Kapper, Ronaldo Tiismaa.
Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Bourama Fomba, Heitor, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Nikita Vassiljev, Mihkel Ainsalu, Ioan Yakovlev, Joao Pedro, Mollo Bessala.
18:51
Laura Jaansen:  Koosseisude kohalt ei saa öelda, et mingisuguseid üllatusi oleks. Vaprusel alustab suvel tulnud mees Raimond Eino, Levadial Joao Pedro. Pärnakad jätnud pingile Välja, Levadia jätab Zakarljuka ja Kirsi jõuvarud hilisemaks.
18:57
Külastaja Post kommentaar
Kes see Norman Põder on?
18:57
Laura Jaansen:  Ta on olnud nii noortekoondiste kui ka Vapruses treener, hetkel peaks seal olema ka noortetöö metoodikajuht.
18:59
Laura Jaansen:  Meeskonnad on väljakul ja kohe-kohe valmis alustama. Kevin Aloe nimetati Vapruse kuu parimaks mängijaks.
19:01
Laura Jaansen:  Mäng on käima läinud!
19:03
Laura Jaansen: 2. minutil mängis Schjönning-Larsen end pisut keskemale ning lasi parema jalaga tsenderduse tagumise posti suunas. Teenis Levadiale esimese nurgalöögi, mis jäi pisut madalaks.
19:04
Külastaja Rene kommentaar
Küsimus fantasy kohta. Paljud mängivad sama satsinimega aastast aastasse, kas oleks võimalik ka mingit ajaloolist ülevaadet teha?
19:04
Laura Jaansen:  Ütlen edasi!
19:05
Laura Jaansen: 5. minutil mängisid Tur ja Pedro päris hästi paremal äärel otsejoone lähistel kokku, pärnakate blokist teeniti teine nurgalöök.
19:06
Laura Jaansen:  Pall jõudis meestesummast tagumisse posti Heitorile, kellel ei õnnestunud palli raamide poole suunata.
19:07
Laura Jaansen: 6. minutil teenis vudima pääsenud Kapper ka Vaprusele esimese nurgalöögi.
19:08
Laura Jaansen:  Aloe tsenderduse järel jäi pall mitmeks-mitmeks sekundiks Levadia värava alla lahtiseks, aga ei õnnestunud kellelgi palli värava poole panna.
19:12
Külastaja Dj kommentaar
1v1 oleks olnud äärelt, kui poleks kätt olnud. Staarkohtunik Tohver lasi lihtsalt edasi mängida. Huvitav
19:12
Ja nüüd ei saanud Kauber kaarti kontra mahavõtmise eest. Huvitav
19:13
Laura Jaansen: Mõlemale meeskonnale on nüüd palliga mängu natukene tulnud, aga veel ollakse ettevaatlikumad.
19:15
Laura Jaansen:  Levadia kolmas nurgalöök vihises päris korralikult tagumisse tsooni ja sealt klaariti pall konkreetselt minema.
19:15
Laura Jaansen: 15. minutil otsiti Bessalale liini taha söötu, ründaja jooksis ka, aga Nõmm jõudis puurist törts enne välja.
19:18
Laura Jaansen:  Levadia surunud mängu viimastel minutitel päris Vapruse poolele, saadi kaks järjestikust nurgalööki ka. Vapruse kaitseblokk püsib veel kindel.
19:19
Laura Jaansen: Värav  18. minutil sai Levadia ette!
19:20
Laura Jaansen:  Olukorra algatas Peetson, kes tõusis paremalt äärelt Eino ja Aloe vahelt kiirete sammudega läbi ning lasi terava palli värava poole teele. Kõrre libistas esimeses postis vahele, tema puutest keeras pall värava peale.
19:20
Külastaja Raimond kommentaar
Eino ikka väga pehme seal
19:24
Laura Jaansen: Hoiatus  24. Peetson läks Kasele liiga julgelt peale.
19:25
Laura Jaansen:  Hoiatus 25. minutil sai Curro Torres ka kaardi, pahandas liiga suure hurraaga.
19:26
Laura Jaansen:  Aga Levadia õnneks polnud Peetson ohutsoonis, seal Ainsalu ja Schjönning-Larsen.
19:26
Külastaja urmar kommentaar
äkki siiski ov, sest peetsoni löök ei olnud suunaga väravale
19:26
Laura Jaansen:  Jah, korduste järgi ei läinud Peetsoni madal pall värava peale, tundub ka mulle.
19:27
Külastaja Karl M kommentaar
Torres aaab sama asjade eest kollase, mis Henn ja teised härrad, ntks Tammeka jutupaunikud, kunagi ei saa :D
19:28
Laura Jaansen:  Joogipaus ka tehtud, Vapruse jaoks oli see kindlasti karastav ja sai mõne asja ruttu üle rääkida.
19:29
Laura Jaansen: 28. minutil meenus Aloele Flora võrku pandud värav ja proovis kasti tagant, aga tabas Levadia kaitsjat.
19:33
Laura Jaansen: Hoiatus  32. minutil Schjönning-Larsenile hoiatus, tõmbas kiiresti rünnakule tõusta proovinud Kapperi maha. Ja järgmine mäng jääb siis vahele, sest kollaste limiit sai nüüd täis.
19:35
Laura Jaansen:  35. minutil lajatas Joao Pedro palli ca 25 meetrilt antud karistuslöögist müüri, jätkuolukorraga sumbus kogu Levadia variant.
19:37
Laura Jaansen:  Joao Pedrost saanud selgelt Levadia standardite meister. Sai nüüd ka karistuslööki keerutada, aga ei leidnud värava alt oma mehi üles.
19:40
Laura Jaansen:  39. minutil pani Joao Pedro Vapruse liini taha hea pika palli. Bessala pääses minema, sai mänguvahendi jalga ka, aga takerdus Nõmme ja viimane jäi olukorra peremeheks.
19:41
Laura Jaansen: Värav  40. minutil Levadia teine!
19:42
Laura Jaansen:  Bourama Fomba koksas nurgalöögist ära, lihtne.
19:42
Laura Jaansen: Hoiatus  Fomba teenis Kapperile kollase ka.
19:44
Külastaja Seltsimees kommentaar
Levadia on hea ikka.
19:46
Laura Jaansen:  45. minutil sai Peetson nurgalöögi järel peaga löögile, aga pall läks liiga värava keskele ja Nõmm püüdis.
19:46
Külastaja U kommentaar
Norman põder on samuti ka Fc kotkas juuniori kasvandik, mis muutus hilisemas faasis Fc Levadiaks
19:48
Laura Jaansen:  Vaprus sai teisel üleminutil enda teise nurgalöögi.
19:48
Laura Jaansen:  Aga Aloe pall keris meestest üle. Ja Tiismaa sai jälle pähe paha vopsu. Aga enne tehti Levadia meestest kellelegi liiga ning Tohver vilistas vea nende kasuks.
19:50
Laura Jaansen:  Tiismaa sai putitatud ka, aga eks näis, kas temast teiseks poolajaks mängumeest on. Sai lühikese aja jooksul pähe kaks õnnetut lööki.
19:51
Laura Jaansen:  Mathias Villota on igatahes mängusärgi selga tõmmanud. Mängitud enam kui viis üleminutit.
19:52
Laura Jaansen:  Esimene poolaeg on lõppenud! Levadia juhib 2:0, igati teenitult.
19:54
Laura Jaansen:  Levadia surus mängu kiirelt Vapruse poolele. Võiks julgelt öelda, et 40 minutit tralli toimuski seal. Aga Vaprus on näidanud, et suudab uut käiku sisse panna küll ning oskab nõelamiseks kohti leida. Kas seda õnnestub ka täna teha, eks selgub siis teise kolmveerandtunni jooksul.
20:05
Laura Jaansen:  Karl Palatu rääkis ERR-ile, et Reno Marki loodetakse tagasi platsile saada oktoobris. Poolkaitsja peaks naasma küll augusti lõpus, aga ju ei jõua ta Ameerikas raamatuid müües mingisugust vutitrenni teha. Ka rääkis ta, et põlveopil käinud Virgo Valliku taastumine on läinud kenasti, teda loodetakse ka ehk oktoobris-novembris tagasi näha.
20:06
Laura Jaansen: Vahetus  Mathias Villota tuligi Tiismaa asemele.
20:06
Laura Jaansen:  Teine poolaeg läks käima!
20:08
Laura Jaansen:  Fotod: Katariina Peetson / jalgpall.ee

20:09
Laura Jaansen:  Oi! 47. minutil tundus, et Ainsalu rammis kasti taga Kase lubamatult maha, aga Tohver ei vilistanud.
20:09
Laura Jaansen:  Vaprus tulnud teisele poolajale vastu isukalt. Ju Prins lasi häälepaelad pisut valla, toonitas meestele, et osatakse ju küll.
20:14
Laura Jaansen:  Endiselt on Vaprus väga sportlikult agressiivne, aga samas ei luba Levadia väga kõrgele lihtsalt tõusta. Pikad pallid takerduvad pigem kaitsjatesse.
20:17
Laura Jaansen: 56. minutil käisid pahasti kokku Kase ja Heitori peanupud, mõlemad mehed jäid kohe murule lebama.
20:18
Laura Jaansen: Kasel on veri ikka täiesti lahti. Temast pole kindlasti jätkajat. See on väga suur löök Vaprusele.
20:19
Laura Jaansen:  Välja ja Sild on end valmis pannud, eks näis, kes veel välja tuleb.
20:19
Laura Jaansen: Vahetus  58. minutil Kase asemele siis Välja. Mõlemad olid sunnitud vahetused.
20:21
Laura Jaansen:  Vahetus Ainsalul ka mure. 60. minutil Lepistu tema asemele.
20:22
Laura Jaansen: Hoiatus  61. minutil Veensalule hoiatus, astus Yakovlevile peale.
20:23
Laura Jaansen: Vahetus  63. minutil Veensalu asemele Sild.
20:26
Laura Jaansen:  Levadia on nüüd ka palli saanud rohkem enda kätte ja otsib käike ettepoole. Vaprus püsib ees ja proovib vastast tagasi suruda.
20:28
Laura Jaansen:  67. minutil Levadiale kasti tagant karistuslöök, Vaprus võttis kambakesi Bessala maha.
20:29
Laura Jaansen: Levadia proovis kombineerida, Vassiljev pani madala söödu ülejooksu teinud Joao Pedrole, aga müüris olnud pärnakas astus ette ja lõikas söödu vahelt.
20:33
Külastaja Karl kommentaar
Miks Felico ei mängi?
20:33
Laura Jaansen:  Tal oli kuuldu järgi mingi tervisehäda, aga tundub, et on vaikselt peale tulemas.
20:34
Laura Jaansen:  Levadia kombineeris hästi Vapruse kasti taga, Vassiljev, Yakovlev ja Lepistu mängisid kenasti kokku. Vassiljev teenis omadele ka järjekordse nurgalöögi, kui proovis palli vastu tulnud Käosest mööda mängida.
20:34
Laura Jaansen:  Peetson sai tagumises postis päris lihtsalt löögile! Aga suunas palli selgelt üle värava.
20:35
Laura Jaansen: Vahetus  Vahetus 74. minutil Vassiljevi asemele Roosnupp, Joao Pedro asemele Felipe Felicio.
20:36
Laura Jaansen:  74. minutil pääses Vaprus pallivõitmise järel kiirrünnakusse. Pall mängiti paremalt poolt tõusnud Kapperi jalale, kes proovis ka kasti tagant löögile minna, kuid sihik oli päris paigast.
20:37
Laura Jaansen:  Rannastaadionil 1047 pealtvaatajat!
20:38
Laura Jaansen:  Schjönning-Larsen unustati oma äärele korraks päris üksi, mees sai Vapruse kasti ääres palli ka jalga ning toimetas selle seejärel madalalt värava ette, kuid mitte ükski ründaja selleni ei küündinud.
20:38
Vaatan, et Agyiril olla ka debüüt Randersi vastu tehtud kuna sai võõrsil Kopenhaageni vastu platsile viimaseks 30 minutiks (tol hetkel Randers 0:3 taga, mäng kaotati 0:4) - paistab, et ta midagi erilist ei teinud (veel) aga samas reitingu põhjal eeldades ka väga hätta ei jäänud ...
20:39
Laura Jaansen:  Magnus Villota ka nüüd jäänud murule. Kas tuleb kolmas vigastusest tingitud vahetus?
20:39
Laura Jaansen:  Nii tundub, mees lõi kaptenipaela käelt lahti. Ristikivi paneb end valmis.
20:40
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus  79. minutil Magnus Villota ja Eino välja, Šurõgin ja Ristikivi mängu.
20:41
Laura Jaansen: HoiatusEemaldamine   80. minutil Schjönning-Larsenile teine kollane ja punane! Pani Kapperile jooksu pealt jala ette!
20:43
Laura Jaansen:  Levadia proovis seejärel endale ise pisut küpsetada, Fomba sai Vapruse tsenderdusele ebaõnnestunult jala vahele. Mänguvahend kerkis taevasse ning lõpuks pidi Vallner suhteliselt ebamugava püüdmise tegema.
20:43
Laura Jaansen: 2006 sünniaastaga Šurõginil esimene Premium liiga mäng ka, olgu see märk ka maas!
20:44
Laura Jaansen: Värav  83. minutil Yakovlev! Klass!
20:44
Laura Jaansen:  Pikk pall liini taha, Yakovlev sai palli maha ja kenasti kaasa ning keerutas selle siis kasti pealt madalalt posti kõrvale.
20:45
Laura Jaansen:  Ja Heitorile peaks minema söödupunkt.
20:46
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus  85. minutil välja Bessala ja Yakovlev, mängu Markovskõi ja Zakarljuka.
20:49
Laura Jaansen: Hoiatus  88. minutil libistas Lepistu Väljale sisse, vasakult kasti ääre tuurist karistuslöök.
20:50
Laura Jaansen: Hoiatus  89. minutil patustas Zakarljuka. Tõmbas Kauberil jala alt.
20:51
Laura Jaansen:  90. minutil tulnud karistuslöögist pani Välja palli kohe värava peale, esimesse posti. Vallner püüdis.
20:51
Laura Jaansen:  Viis minutit mängule otsa.
20:54
Laura Jaansen:  Aga no eks see mäng on tehtud ka. Levadia on kolmega ees, ülimalt suurte kadudega Vaprus proovib pigem rohkem vastu pidada.
20:56
Laura Jaansen:  Vaprus sai üleminutitel kaks head tsenderduskohta. Esmalt keerutas Käos karistuslöögist, aga omasid ei leidnud. Jätkuolukorras toimetas Aloe palli uuesti paremale äärele paremkaitsjale, aga ka järgnenud pall ohtu ei külvanud.
20:57
Laura Jaansen:  Kõik! Levadiale 3:0 võit Vapruse üle! Lõpuks suudeti pärnakad üle mängida!
20:58
Laura Jaansen:  Esimene poolaeg oli selgelt Levadia oma. Teise poolaja alguses ärkas Vaprus jõuliselt, aga mitu vigastusest tingitud vahetust panid mängule oma pitseri. Sellest Vaprus ei toibunudki.